СЕДИЈА ЗА ВОЗИ subtitles

Денешен понеделник 7-ми септември, што значи дека започна сезоната на лов на елени. Aboutе тргнеме пократко џогирање, само за да се загрееме пред тренингот за сила. Се надеваме дека не ги вознемиривме ловците. Тие треба да се прават за тој ден. Милостив! Еве Премногу сме кратки за да ја скриеме таа ограда Таму Завршено е 1 час загревање, следат неколку вежби за еластичност и сила. Сега се упативме кон гаражата, јас всушност веќе ги завршив оние еластични. Остана само тренингот за сила! Вие тоа го нарекувате загревање? Денес правам интервали за скејт На патеката. Првично планирав да се упатам кон „Ове бергет“ Но, не е одржливо без возење. И денешната среда, што значи дека Емили порано замина за Умеа. Што го отежнува држењето до тој план. Но, патеката треба да помине добро. Така што ќе го сторам тоа денес. Toе останам уште еден ден пред да се упатам кон Умеа. Еве ја печурката, која добро се суши. Совршено Убаво време исто! Еве одиме, готово со таа сесија. Се чувствував некако грубо денес, но .. Не беше премногу лошо. Тоа ќе се случи во овој период од годината, кога вашето тело е под голем товар. Обликот ќе варира. Важно е да бидете фокусирани на задачата и да продолжите. Прекрасно! Секогаш ценете дека сте завршиле со тежок интервал на сесија. Сега ќе завршам малку и подоцна попладне ќе имам полесна сесија за опоравување. Веројатно ќе одам на возење велосипед. Ние сме во Умеа. Јас веројатно треба да го заклучам автомобилот, сега кога сме во градот. Четврток Планирам да останам нешто повеќе од една недела Види го ова Тако време Вкусен! јас сум гладен Не застанавте на патот овде? Да, направив Имав виршла и сладолед во Стугун. Во Стугун? И кафе исто така. гледам (нечујно) Барем отидовме во вистинската насока Но, неговиот нема да работи. Не бе Проклето Ова е твоја вина. Ајде да се свртиме. Чекај, задржи една минута, мислам дека можеме да успееме. Го знам патот, вие само ме измамивте на некој друг пат Погледнете овде Ние сме упатени таму, Билтема во Ерсбода Што е тука горе. И ние сме овде. Да. Треба да земеме право, исто како што мислевме. Вака се спушта ... Ако се вратиме малку назад и земеме лево горе на улицата покрај нас, можеме да ја следиме таа. Да, но можеме да направиме кратенка низ дворот. Преку жива ограда Дали сме успеале? Да, конечно успеавме. Убаво време! Само имам едно прашање до тебе. Како успеа тој бор да расте таму !? Објасни ми го тоа. Од сите места за одгледување, ова мало борово дрво одбра да живее токму таму, токму на врвот на една масивна карпа. Нема ништо друго на таа карпа Има одреден раст на мов. Не, едвај Тој бор е исто како тебе, тврдоглаво копиле. Јас би рекол дека е нешто непотребно Да, не е баш оптималното место за живеење Се прашувам што мислеше дрвото кога реши да живее таму. Тоа е лудо! Многу фасцинантно Добро утро! Сабота е и време е за некои интервали на трчање. Но, пред тоа ќе се обидам да одговорам на некои од вашите прашања. Одлучив да имам QnA на мојата Инстаграм приказна Затоа, помислив дека ќе одговорам на некои од нив во текот на остатокот од блогот. Добив многу слични прашања, за тоа какво е моето омилено вежбање и каков вид на интервали претпочитам. Јас би рекол дека трчањето е мојот претпочитан вид на работа. И кога станува збор за обука на далечина и интервали. Специфичниот тип на трчање не е многу важен. Едноставно има врска со фактот дека станува збор за флексибилна активност. Гледајќи како сè што ви треба е пар чевли. Може да трчате било каде, без разлика дали е во шумата, на патеката или на асфалт. Не прави толку многу разлика. Така да одговорам на вашето прашање. Трчањето е најдобра форма на интервали според мене. Барем во лето. И, трчањето воопшто е мојата омилена форма на вежбање. Мојата идеална форма на вежбање, би било убаво долго во планините. Време е да направите неколку интервали на патеката! Браво момци! Започнавме со 4х1000 метри со праг на темпо. Првиот круг беше 3:17 И другите три беа околу 3: 13-3: 14. Со 2 минути одмор помеѓу нив. После тоа направивме 10х200м Со 30 секунди одмор Ни одзедоа околу 32 секунди. И потоа повторно 4х1000м. Времето на круг беше 3:10 ... 3:07, 3:06 и 2:58 Последните можеби ја надминаа брзината на прагот. Не барем 2.58-от. Тешка Добив прашање за тоа колку интервал сесии правам секоја недела. И одговорот е 2-3. Општо, тоа го правам почесто на есен. Кога некои недели се состојат од до четири интервални сесии. Ама нормално правам 2-3. Многумина се прашував колку часови вежбам остварувам секоја недела. Што варира многу. Неколку недели, кога имам многу подолги сесии Бројот на часови ќе изнесува околу 30. Со оглед на тоа што неделите каде што правам многу интервали и висок интезитет работат надвор ... Нема да можете да вежбате толку многу, бидејќи вашето тело е премногу уморно. Тие недели ќе вежбам само во вредност од 15-20 часа. Вообичаена недела, сепак, ќе биде 20-25 часа. Но, тоа е многу зависно од тоа каква форма на вежба правите таа недела и од просечното ниво на интензитет. Многу трчање ќе ги исцеди вашите мускули повеќе отколку што би скијало на ролери. Нема да можете да правите толку часови трчање колку што би правеле на скијачки ролки. Мислам дека не треба да се зацврстувате на бројот на часови вежбање. Вашиот фокус повеќе треба да биде кон она од што се состои вежбањето. Но, ако знаете дека правите повисоко ниво на интесирање, нема да можете да правите 30 часа недели. Оваа сесија ми одзеде нешто помалку од 1,5 ч Што очигледно значи дека беше тешка. И, ќе треба да направите многу од овие за да добиете вреден 30 часа. Одговорот е дека варира многу, во зависност од тоа каков вид на вежба правите. Имам 6 дена вежбање секоја недела, и скоро секогаш две сесии на ден. Што ми дава 12 сесии неделно. Јас секогаш имам ден за одмор. Тоа беа 30 секунди. Што правиш? Јас работам моторно учење. Можете ли да го направите ова? Секако. Почекај. Таму Имам прашање за тебе. Како го потрошивте милионот? Ова не е одговорот што го баравте, но јас во основа не. Штедам Usе ни купиш вечера вечерва? Секако, можам да го направам тоа. Јас всушност не потрошив многу воопшто. На пат сме да добиеме храна. Емили ми забранува да возам. Вие сте многу лоши во тоа. Подобро е надлежниот да биде на возачкото место. Не ми е дозволено да возам затоа што го ставав на неутрален пат на патиштата и карфорите и го оставам автомобилот да мирува малку. Тогаш таа се чувствува многу засрамена од мене! Затоа не ми е дозволено ... Колку долго сме купе? Нешто повеќе од четири години. 4 години И таа сè уште се срами од мене. Следното прашање е; Што би сторил ако не го правам ова? И што ќе направам кога мојата скијачка кариера ќе заврши? Не е ослободен. Имам многу работа што сакам да ја направам. Јас сум донекаде заинтересиран да научам градење трупци. Нешто да се направи со градежништвото. Но, имам и идеја дека би сакал да учам електротехника. Сметам дека е прилично фасцинантно. Имам многу идеи. Но, ќе видиме што ќе направам. Звучи добро! Секако дека би сакал да продолжам со некој вид спорт. Не би сакал целосно да се откажам од тоа. Еве вечера. Суши Сигурно нарачав дополнително. Но, што и да е, ова ќе стори. Целосно јадење. Јам Ова е тешко. Но јас се снаоѓам. Nе го задржиме QnA во наредните недели. За да можам да одговорам на уште некои ваши прашања. Тука го завршувам блогот. Лајкувајте и претплатете се, за да не ја пропуштите следната рата. Beе бидеме во Солефтеш на крајот од оној. Се упатуваме таму во петок, верувам Beе биде пријатно. Благодарам што гледавте! Ќе се видиме. Збогум!

СЕДИЈА ЗА ВОЗИ

View online
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>
<text sub="clublinks" start="0.555" dur="1"></text>
<text sub="clublinks" start="3.975" dur="1"></text>
<text sub="clublinks" start="5.365" dur="1"></text>
<text sub="clublinks" start="11.3" dur="1"></text>
<text sub="clublinks" start="18.36" dur="2.04"> Денешен понеделник </text>
<text sub="clublinks" start="20.66" dur="4.92"> 7-ми септември, што значи дека започна сезоната на лов на елени. </text>
<text sub="clublinks" start="25.76" dur="5.34"> Aboutе тргнеме пократко џогирање, само за да се загрееме пред тренингот за сила. </text>
<text sub="clublinks" start="31.1" dur="4.32"> Се надеваме дека не ги вознемиривме ловците. </text>
<text sub="clublinks" start="35.62" dur="3.86"> Тие треба да се прават за тој ден. </text>
<text sub="clublinks" start="55.84" dur="1.4"> Милостив! </text>
<text sub="clublinks" start="57.86" dur="1"> Еве </text>
<text sub="clublinks" start="63.52" dur="2.68"> Премногу сме кратки за да ја скриеме таа ограда </text>
<text sub="clublinks" start="70.58" dur="1"> Таму </text>
<text sub="clublinks" start="72.08" dur="4.8"> Завршено е 1 час загревање, следат неколку вежби за еластичност и сила. </text>
<text sub="clublinks" start="76.88" dur="4.48"> Сега се упативме кон гаражата, јас всушност веќе ги завршив оние еластични. </text>
<text sub="clublinks" start="81.36" dur="1.66"> Остана само тренингот за сила! </text>
<text sub="clublinks" start="83.02" dur="1.74"> Вие тоа го нарекувате загревање? </text>
<text sub="clublinks" start="90.94" dur="3.02"> Денес правам интервали за скејт </text>
<text sub="clublinks" start="94.56" dur="1.56"> На патеката. </text>
<text sub="clublinks" start="96.46" dur="3.36"> Првично планирав да се упатам кон „Ове бергет“ </text>
<text sub="clublinks" start="100.18" dur="3.88"> Но, не е одржливо без возење. </text>
<text sub="clublinks" start="104.32" dur="5.5"> И денешната среда, што значи дека Емили порано замина за Умеа. </text>
<text sub="clublinks" start="109.82" dur="3.66"> Што го отежнува држењето до тој план. </text>
<text sub="clublinks" start="113.62" dur="2.78"> Но, патеката треба да помине добро. </text>
<text sub="clublinks" start="116.4" dur="2.04"> Така што ќе го сторам тоа денес. </text>
<text sub="clublinks" start="118.66" dur="4.22"> Toе останам уште еден ден пред да се упатам кон Умеа. </text>
<text sub="clublinks" start="130.54" dur="4.2"> Еве ја печурката, која добро се суши. </text>
<text sub="clublinks" start="135.34" dur="1"> Совршено </text>
<text sub="clublinks" start="137.24" dur="1.68"> Убаво време исто! </text>
<text sub="clublinks" start="160.56" dur="3.44"> Еве одиме, готово со таа сесија. </text>
<text sub="clublinks" start="164.82" dur="3.28"> Се чувствував некако грубо денес, но .. </text>
<text sub="clublinks" start="168.54" dur="2.82"> Не беше премногу лошо. </text>
<text sub="clublinks" start="171.54" dur="4.02"> Тоа ќе се случи во овој период од годината, кога вашето тело е под голем товар. </text>
<text sub="clublinks" start="175.88" dur="2.5"> Обликот ќе варира. </text>
<text sub="clublinks" start="178.52" dur="5.72"> Важно е да бидете фокусирани на задачата и да продолжите. </text>
<text sub="clublinks" start="185.28" dur="1.62"> Прекрасно! </text>
<text sub="clublinks" start="186.9" dur="4.14"> Секогаш ценете дека сте завршиле со тежок интервал на сесија. </text>
<text sub="clublinks" start="191.06" dur="5.14"> Сега ќе завршам малку и подоцна попладне ќе имам полесна сесија за опоравување. </text>
<text sub="clublinks" start="196.2" dur="2.44"> Веројатно ќе одам на возење велосипед. </text>
<text sub="clublinks" start="202.12" dur="1"></text>
<text sub="clublinks" start="203.5" dur="1"></text>
<text sub="clublinks" start="205.74" dur="1.5"> Ние сме во Умеа. </text>
<text sub="clublinks" start="207.38" dur="3.2"> Јас веројатно треба да го заклучам автомобилот, сега кога сме во градот. </text>
<text sub="clublinks" start="210.82" dur="1.76"> Четврток </text>
<text sub="clublinks" start="214.18" dur="3.36"> Планирам да останам нешто повеќе од една недела </text>
<text sub="clublinks" start="218.1" dur="1.22"> Види го ова </text>
<text sub="clublinks" start="220.74" dur="1.46"> Тако време </text>
<text sub="clublinks" start="223.36" dur="1.22"> Вкусен! </text>
<text sub="clublinks" start="225.76" dur="1.9"> јас сум гладен </text>
<text sub="clublinks" start="229.16" dur="2.72"> Не застанавте на патот овде? </text>
<text sub="clublinks" start="232.02" dur="1.56"> Да, направив </text>
<text sub="clublinks" start="234.16" dur="3.46"> Имав виршла и сладолед во Стугун. </text>
<text sub="clublinks" start="238" dur="1.02"> Во Стугун? </text>
<text sub="clublinks" start="239.26" dur="1.04"> И кафе исто така. </text>
<text sub="clublinks" start="240.4" dur="0.7"> гледам </text>
<text sub="clublinks" start="242.8" dur="1.48"> (нечујно) </text>
<text sub="clublinks" start="245.22" dur="2.48"> Барем отидовме во вистинската насока </text>
<text sub="clublinks" start="247.86" dur="1.44"> Но, неговиот нема да работи. </text>
<text sub="clublinks" start="249.54" dur="0.94"> Не бе </text>
<text sub="clublinks" start="251.06" dur="0.8"> Проклето </text>
<text sub="clublinks" start="252.24" dur="1.64"> Ова е твоја вина. </text>
<text sub="clublinks" start="254.02" dur="1.64"> Ајде да се свртиме. </text>
<text sub="clublinks" start="255.66" dur="3.06"> Чекај, задржи една минута, мислам дека можеме да успееме. </text>
<text sub="clublinks" start="258.72" dur="3.26"> Го знам патот, вие само ме измамивте на некој друг пат </text>
<text sub="clublinks" start="261.98" dur="1.82"> Погледнете овде </text>
<text sub="clublinks" start="264.22" dur="3.46"> Ние сме упатени таму, Билтема во Ерсбода </text>
<text sub="clublinks" start="269.3" dur="2.02"> Што е тука горе. </text>
<text sub="clublinks" start="271.32" dur="2"> И ние сме овде. </text>
<text sub="clublinks" start="273.48" dur="1.9"> Да. </text>
<text sub="clublinks" start="278.3" dur="3.04"> Треба да земеме право, исто како што мислевме. </text>
<text sub="clublinks" start="281.34" dur="1.9"> Вака се спушта ... </text>
<text sub="clublinks" start="283.78" dur="4.4"> Ако се вратиме малку назад и земеме лево горе на улицата покрај нас, можеме да ја следиме таа. </text>
<text sub="clublinks" start="288.18" dur="3.14"> Да, но можеме да направиме кратенка низ дворот. </text>
<text sub="clublinks" start="291.32" dur="1.28"> Преку жива ограда </text>
<text sub="clublinks" start="293.16" dur="1.72"> Дали сме успеале? </text>
<text sub="clublinks" start="294.88" dur="2"> Да, конечно успеавме. </text>
<text sub="clublinks" start="298.62" dur="1.54"> Убаво време! </text>
<text sub="clublinks" start="300.3" dur="2.22"> Само имам едно прашање до тебе. </text>
<text sub="clublinks" start="302.62" dur="3.58"> Како успеа тој бор да расте таму !? </text>
<text sub="clublinks" start="306.2" dur="1.98"> Објасни ми го тоа. </text>
<text sub="clublinks" start="308.18" dur="4"> Од сите места за одгледување, ова мало борово дрво одбра да живее токму таму, токму на врвот на една масивна карпа. </text>
<text sub="clublinks" start="312.2" dur="1.76"> Нема ништо друго на таа карпа </text>
<text sub="clublinks" start="313.96" dur="1.7"> Има одреден раст на мов. </text>
<text sub="clublinks" start="315.66" dur="1.24"> Не, едвај </text>
<text sub="clublinks" start="317.28" dur="3.12"> Тој бор е исто како тебе, тврдоглаво копиле. </text>
<text sub="clublinks" start="320.4" dur="2.46"> Јас би рекол дека е нешто непотребно </text>
<text sub="clublinks" start="322.86" dur="2.36"> Да, не е баш оптималното место за живеење </text>
<text sub="clublinks" start="325.42" dur="3.76"> Се прашувам што мислеше дрвото кога реши да живее таму. </text>
<text sub="clublinks" start="329.18" dur="1.4"> Тоа е лудо! </text>
<text sub="clublinks" start="330.66" dur="1.64"> Многу фасцинантно </text>
<text sub="clublinks" start="345.48" dur="1.48"> Добро утро! </text>
<text sub="clublinks" start="347.08" dur="3.82"> Сабота е и време е за некои интервали на трчање. </text>
<text sub="clublinks" start="351.28" dur="4.98"> Но, пред тоа ќе се обидам да одговорам на некои од вашите прашања. </text>
<text sub="clublinks" start="357.14" dur="4.04"> Одлучив да имам QnA на мојата Инстаграм приказна </text>
<text sub="clublinks" start="361.64" dur="4.16"> Затоа, помислив дека ќе одговорам на некои од нив во текот на остатокот од блогот. </text>
<text sub="clublinks" start="366.78" dur="7.12"> Добив многу слични прашања, за тоа какво е моето омилено вежбање и каков вид на интервали претпочитам. </text>
<text sub="clublinks" start="374.46" dur="4.84"> Јас би рекол дека трчањето е мојот претпочитан вид на работа. </text>
<text sub="clublinks" start="379.3" dur="3.86"> И кога станува збор за обука на далечина и интервали. </text>
<text sub="clublinks" start="383.16" dur="4.16"> Специфичниот тип на трчање не е многу важен. </text>
<text sub="clublinks" start="387.32" dur="3.34"> Едноставно има врска со фактот дека станува збор за флексибилна активност. </text>
<text sub="clublinks" start="390.74" dur="2.78"> Гледајќи како сè што ви треба е пар чевли. </text>
<text sub="clublinks" start="393.52" dur="4.5"> Може да трчате било каде, без разлика дали е во шумата, на патеката или на асфалт. </text>
<text sub="clublinks" start="398.6" dur="2.78"> Не прави толку многу разлика. </text>
<text sub="clublinks" start="401.52" dur="3.98"> Така да одговорам на вашето прашање. Трчањето е најдобра форма на интервали според мене. </text>
<text sub="clublinks" start="405.5" dur="1.74"> Барем во лето. </text>
<text sub="clublinks" start="407.24" dur="4"> И, трчањето воопшто е мојата омилена форма на вежбање. </text>
<text sub="clublinks" start="411.24" dur="5.28"> Мојата идеална форма на вежбање, би било убаво долго во планините. </text>
<text sub="clublinks" start="418.76" dur="3.38"> Време е да направите неколку интервали на патеката! </text>
<text sub="clublinks" start="482.56" dur="1.6"> Браво момци! </text>
<text sub="clublinks" start="484.7" dur="4.44"> Започнавме со 4х1000 метри со праг на темпо. </text>
<text sub="clublinks" start="489.9" dur="3.56"> Првиот круг беше 3:17 </text>
<text sub="clublinks" start="495.1" dur="4.9"> И другите три беа околу 3: 13-3: 14. </text>
<text sub="clublinks" start="500.02" dur="2.72"> Со 2 минути одмор помеѓу нив. </text>
<text sub="clublinks" start="503.58" dur="2.66"> После тоа направивме 10х200м </text>
<text sub="clublinks" start="506.62" dur="3.34"> Со 30 секунди одмор </text>
<text sub="clublinks" start="510.86" dur="2.28"> Ни одзедоа околу 32 секунди. </text>
<text sub="clublinks" start="513.54" dur="2.76"> И потоа повторно 4х1000м. </text>
<text sub="clublinks" start="516.3" dur="3.16"> Времето на круг беше 3:10 ... </text>
<text sub="clublinks" start="520.2" dur="3"> 3:07, 3:06 и 2:58 </text>
<text sub="clublinks" start="523.56" dur="4.12"> Последните можеби ја надминаа брзината на прагот. </text>
<text sub="clublinks" start="528.12" dur="2.88"> Не барем 2.58-от. </text>
<text sub="clublinks" start="532.02" dur="1.06"> Тешка </text>
<text sub="clublinks" start="534.26" dur="3.94"> Добив прашање за тоа колку интервал сесии правам секоја недела. </text>
<text sub="clublinks" start="538.56" dur="2.24"> И одговорот е 2-3. </text>
<text sub="clublinks" start="540.8" dur="2.76"> Општо, тоа го правам почесто на есен. </text>
<text sub="clublinks" start="543.56" dur="3.32"> Кога некои недели се состојат од до четири интервални сесии. </text>
<text sub="clublinks" start="546.88" dur="1.78"> Ама нормално правам 2-3. </text>
<text sub="clublinks" start="548.66" dur="4.24"> Многумина се прашував колку часови вежбам остварувам секоја недела. </text>
<text sub="clublinks" start="553.08" dur="2.16"> Што варира многу. </text>
<text sub="clublinks" start="555.7" dur="5.08"> Неколку недели, кога имам многу подолги сесии </text>
<text sub="clublinks" start="561.1" dur="4.08"> Бројот на часови ќе изнесува околу 30. </text>
<text sub="clublinks" start="565.18" dur="3.92"> Со оглед на тоа што неделите каде што правам многу интервали и висок интезитет работат надвор ... </text>
<text sub="clublinks" start="569.1" dur="4.08"> Нема да можете да вежбате толку многу, бидејќи вашето тело е премногу уморно. </text>
<text sub="clublinks" start="573.2" dur="3.68"> Тие недели ќе вежбам само во вредност од 15-20 часа. </text>
<text sub="clublinks" start="576.94" dur="3.32"> Вообичаена недела, сепак, ќе биде 20-25 часа. </text>
<text sub="clublinks" start="580.44" dur="5.38"> Но, тоа е многу зависно од тоа каква форма на вежба правите таа недела и од просечното ниво на интензитет. </text>
<text sub="clublinks" start="585.82" dur="3.9"> Многу трчање ќе ги исцеди вашите мускули повеќе отколку што би скијало на ролери. </text>
<text sub="clublinks" start="589.78" dur="4.68"> Нема да можете да правите толку часови трчање колку што би правеле на скијачки ролки. </text>
<text sub="clublinks" start="594.46" dur="4.38"> Мислам дека не треба да се зацврстувате на бројот на часови вежбање. </text>
<text sub="clublinks" start="598.84" dur="2.94"> Вашиот фокус повеќе треба да биде кон она од што се состои вежбањето. </text>
<text sub="clublinks" start="601.96" dur="5.22"> Но, ако знаете дека правите повисоко ниво на интесирање, нема да можете да правите 30 часа недели. </text>
<text sub="clublinks" start="609.8" dur="3.18"> Оваа сесија ми одзеде нешто помалку од 1,5 ч </text>
<text sub="clublinks" start="613.54" dur="4.38"> Што очигледно значи дека беше тешка. </text>
<text sub="clublinks" start="618.26" dur="5"> И, ќе треба да направите многу од овие за да добиете вреден 30 часа. </text>
<text sub="clublinks" start="623.8" dur="4.84"> Одговорот е дека варира многу, во зависност од тоа каков вид на вежба правите. </text>
<text sub="clublinks" start="629.06" dur="5.86"> Имам 6 дена вежбање секоја недела, и скоро секогаш две сесии на ден. </text>
<text sub="clublinks" start="635.38" dur="2.72"> Што ми дава 12 сесии неделно. </text>
<text sub="clublinks" start="638.1" dur="1.58"> Јас секогаш имам ден за одмор. </text>
<text sub="clublinks" start="643.96" dur="1.5"> Тоа беа 30 секунди. </text>
<text sub="clublinks" start="645.46" dur="1.76"> Што правиш? </text>
<text sub="clublinks" start="647.22" dur="2.06"> Јас работам моторно учење. </text>
<text sub="clublinks" start="649.32" dur="1.1"> Можете ли да го направите ова? </text>
<text sub="clublinks" start="650.68" dur="1.22"> Секако. </text>
<text sub="clublinks" start="652.06" dur="0.84"> Почекај. </text>
<text sub="clublinks" start="656.22" dur="1"> Таму </text>
<text sub="clublinks" start="659.56" dur="2.92"> Имам прашање за тебе. </text>
<text sub="clublinks" start="662.72" dur="3.08"> Како го потрошивте милионот? </text>
<text sub="clublinks" start="666.48" dur="4.68"> Ова не е одговорот што го баравте, но јас во основа не. </text>
<text sub="clublinks" start="671.16" dur="1.38"> Штедам </text>
<text sub="clublinks" start="672.54" dur="3.28"> Usе ни купиш вечера вечерва? </text>
<text sub="clublinks" start="676.3" dur="1.74"> Секако, можам да го направам тоа. </text>
<text sub="clublinks" start="678.68" dur="2.82"> Јас всушност не потрошив многу воопшто. </text>
<text sub="clublinks" start="681.72" dur="2.28"> На пат сме да добиеме храна. </text>
<text sub="clublinks" start="685.14" dur="2.62"> Емили ми забранува да возам. </text>
<text sub="clublinks" start="688.98" dur="1.9"> Вие сте многу лоши во тоа. </text>
<text sub="clublinks" start="691.38" dur="3.44"> Подобро е надлежниот да биде на возачкото место. </text>
<text sub="clublinks" start="695.06" dur="7.66"> Не ми е дозволено да возам затоа што го ставав на неутрален пат на патиштата и карфорите и го оставам автомобилот да мирува малку. </text>
<text sub="clublinks" start="703.02" dur="3.44"> Тогаш таа се чувствува многу засрамена од мене! </text>
<text sub="clublinks" start="706.54" dur="3.04"> Затоа не ми е дозволено ... </text>
<text sub="clublinks" start="710.52" dur="2.86"> Колку долго сме купе? </text>
<text sub="clublinks" start="713.56" dur="1.54"> Нешто повеќе од четири години. </text>
<text sub="clublinks" start="715.86" dur="1"> 4 години </text>
<text sub="clublinks" start="717.14" dur="2.18"> И таа сè уште се срами од мене. </text>
<text sub="clublinks" start="719.32" dur="3.46"> Следното прашање е; Што би сторил ако не го правам ова? </text>
<text sub="clublinks" start="723.1" dur="2.84"> И што ќе направам кога мојата скијачка кариера ќе заврши? </text>
<text sub="clublinks" start="726.72" dur="3.26"> Не е ослободен. Имам многу работа што сакам да ја направам. </text>
<text sub="clublinks" start="729.98" dur="3.14"> Јас сум донекаде заинтересиран да научам градење трупци. </text>
<text sub="clublinks" start="733.9" dur="4.14"> Нешто да се направи со градежништвото. </text>
<text sub="clublinks" start="738.6" dur="5.86"> Но, имам и идеја дека би сакал да учам електротехника. </text>
<text sub="clublinks" start="744.46" dur="3.04"> Сметам дека е прилично фасцинантно. </text>
<text sub="clublinks" start="747.5" dur="2.4"> Имам многу идеи. </text>
<text sub="clublinks" start="750.28" dur="2.4"> Но, ќе видиме што ќе направам. </text>
<text sub="clublinks" start="752.88" dur="1.1"> Звучи добро! </text>
<text sub="clublinks" start="754.2" dur="4.74"> Секако дека би сакал да продолжам со некој вид спорт. </text>
<text sub="clublinks" start="760.84" dur="3.34"> Не би сакал целосно да се откажам од тоа. </text>
<text sub="clublinks" start="764.42" dur="1.72"> Еве вечера. </text>
<text sub="clublinks" start="768.02" dur="1"> Суши </text>
<text sub="clublinks" start="771.6" dur="4.42"> Сигурно нарачав дополнително. Но, што и да е, ова ќе стори. </text>
<text sub="clublinks" start="776.18" dur="1.48"> Целосно јадење. </text>
<text sub="clublinks" start="778.58" dur="1.06"> Јам </text>
<text sub="clublinks" start="780.92" dur="1.96"> Ова е тешко. </text>
<text sub="clublinks" start="783.56" dur="2.28"> Но јас се снаоѓам. </text>
<text sub="clublinks" start="785.98" dur="5.74"> Nе го задржиме QnA во наредните недели. За да можам да одговорам на уште некои ваши прашања. </text>
<text sub="clublinks" start="791.72" dur="2"> Тука го завршувам блогот. </text>
<text sub="clublinks" start="793.72" dur="3.54"> Лајкувајте и претплатете се, за да не ја пропуштите следната рата. </text>
<text sub="clublinks" start="797.68" dur="5.88"> Beе бидеме во Солефтеш на крајот од оној. </text>
<text sub="clublinks" start="804" dur="2.54"> Се упатуваме таму во петок, верувам </text>
<text sub="clublinks" start="808.06" dur="1.52"> Beе биде пријатно. </text>
<text sub="clublinks" start="809.58" dur="2.02"> Благодарам што гледавте! </text>
<text sub="clublinks" start="811.6" dur="1.92"> Ќе се видиме. Збогум! </text>