SESIONI Pista subtitles

E hëna e sotme 7 shtator, që do të thotë se sezoni i gjuetisë për dre është filluar. Ne jemi gati të shkojmë në një vrapim më të shkurtër, vetëm për t'u ngrohur para stërvitjes së forcës. Shpresojmë që ne të mos i shqetësojmë gjuetarët. Ato duhet të bëhen për ditën. I hirshëm! Këtu Ne jemi shumë të shkurtër për ta hedhur atë gardh Atje 1 orë ngrohje e bërë, e ardhshme janë disa ushtrime të elasticitetit dhe forcës. Tani jemi drejtuar në garazh, në fakt unë tashmë i kam përfunduar ato të elasticitetit. Vetëm trajnimi i forcës u largua! Ju e quani atë një ngrohje? Sot po bëj intervale skate Në udhë. Fillimisht kisha planifikuar të drejtohesha te "Ove berget" Por nuk është e vlefshme pa një udhëtim. Dhe e mërkura e sotme, që do të thotë që Emily u nis më herët për në Umeå. Gjë që e bën të vështirë t'i përmbahesh këtij plani. Por pista duhet të dalë shumë mirë. Kështu që unë do ta bëj atë sot. Do të qëndroj edhe një ditë para se edhe unë të drejtohem për në Umeå. Këtu është kërpudha, e cila po thahet mirë. Perfekt Mot i bukur gjithashtu! Atje shkojmë, mbaruar me atë seancë. Po ndjehesha disi i vrazhdë sot, por .. Nuk ishte shumë keq. Kjo do të ndodhë këtë periudhë të vitit, kur trupi juaj është nën një ngarkesë të rëndë. Forma do të ndryshojë. E rëndësishme është të qëndroni të përqendruar në detyrën që keni përpara dhe të vazhdoni. Mbresëlënës! Gjithmonë vlerësojeni duke u bërë me një seancë intervali të vështirë. Tani do të pushoj për pak dhe më vonë pasdite do të kem vetes një seancë më të lehtë për shërim. Unë ndoshta do të shkoj për një udhëtim me biçikletë. Jemi në Umeå. Unë ndoshta duhet ta bllokoj makinën, tani që jemi në qytet. E enjte Unë jam duke planifikuar të qëndroj për pak më shumë se një javë Shikojeni këtë Koha Taco I shijshëm! jam i uritur Ju nuk keni bërë një ndalesë në rrugën tuaj këtu? Po e bëra. Unë kisha një hot dog dhe pak akullore në Stugun. Në Stugun? Dhe kafe gjithashtu. i shoh (e padëgjueshme) Të paktën kemi shkuar në drejtimin e duhur Por e tij nuk do të funksionojë. Jo Dreq Ky është faji juaj. Le të kthehemi. Prisni, mbajeni një minutë, mendoj se mund ta arrijmë. Unë e di mënyrën, ti thjesht më mashtrove në një rrugë tjetër Shikoni këtu Ne jemi drejtuar atje, Biltema në Ersboda E cila është këtu lart. Dhe ne jemi këtu poshtë. Po Ne kemi nevojë për të marrë një të drejtë, ashtu si kemi menduar. Kështu po bie ... Nëse kthehemi pak dhe marrim një të majtë lart në rrugën pranë nesh, mund ta ndjekim atë. Po, por ne mund të bëjmë një shkurtore nëpër oborr. Përmes mbrojtjes A e kemi arritur? Po, më në fund ia dolëm. Mot i bukur! Unë kam vetëm një pyetje për ju. Si arriti të rritet atje ajo pisha !? Ma shpjego atë. Nga të gjitha vendet për tu rritur, kjo pemë e vogël pishe zgjodhi të jetonte pikërisht atje, pikërisht në majë të një shkëmbi masiv. Nuk ka asgjë tjetër në atë shkëmb Ka një rritje të myshkut. Jo, mezi Ajo pishë është tamam si ti, një kopil kokëfortë. Unë do të thoja se është disi e panevojshme Po, nuk është saktësisht vendi optimal për të jetuar Pyes veten se çfarë po mendonte pema kur vendosi të jetonte atje. Kjo është e çmendur! Shumë magjepsëse Miremengjes! Saturdayshtë e shtunë dhe është koha për disa intervale vrapimi. Por para kësaj unë do të përpiqem t'u përgjigjem disa prej pyetjeve tuaja. Vendosa të kem një QnA në Instagram Story-n tim Kështu që mendova t'u përgjigjesha disa prej tyre në pjesën tjetër të vlog. Kam shumë pyetje të ngjashme, rreth asaj që puna ime e preferuar është dhe çfarë lloji intervalesh preferoj. Unë do të thoja se vrapimi është lloji im i preferuar i punës. Të dy kur bëhet fjalë për trajnime në distanca të gjata dhe intervale. Lloji specifik i vrapimit nuk ka shumë rëndësi. Thjesht ka të bëjë me faktin se është një aktivitet fleksibël. Duke parë si gjithçka që ju nevojitet është një palë këpucë. Mund të vraponi edhe kudo, qoftë në pyll, në pistë apo në asfalt. Nuk bën aq shumë ndryshim. Pra, për t'iu përgjigjur pyetjes tuaj. Vrapimi është forma më e mirë e intervaleve për mendimin tim. Të paktën në verë. Dhe vrapimi në përgjithësi është forma ime e preferuar e ushtrimit. Forma ime ideale e stërvitjes, do të ishte një vrapim i këndshëm gjatë në male. Koha për të bërë disa intervale në udhë! Bravo djem! Ne filluam me 4x1000m me ritmin e pragut. Xhiro i parë ishte 3:17 Dhe tre të tjerët ishin rreth 3: 13-3: 14. Me 2 minuta pushim në mes. Pas kësaj kemi bërë 10x200m Me 30 sekonda pushim Ata na morën rreth 32 sekonda. Dhe pastaj përsëri 4x1000m. Kohët e xhiros ishin 3:10 ... 3:07, 3:06 dhe 2:58 Të fundit mund të kenë tejkaluar shpejtësinë e pragut. Jo ai së paku 2.58. E ashpër Mora një pyetje se sa seanca intervali bëj çdo javë. Dhe përgjigjja është 2-3. Në përgjithësi e bëj atë më shpesh në vjeshtë. Ku disa javë përbëhen nga deri në katër seanca intervale. Por normalisht bëj 2-3. Shumë prej jush po mendonin se sa orë stërvitje arrij çdo javë. E cila ndryshon shumë. Disa javë, kur kam shumë seanca më të gjata Numri i orëve do të jetë rreth 30. Ndërsa javë ku bëj shumë intervale dhe punë me intesitet të lartë ... Ju nuk do të jeni në gjendje të ushtroni aq shumë, sepse trupi juaj është shumë i lodhur. Këto javë do të më bëjnë vetëm 15-20 orë stërvitje. Sidoqoftë, një javë e zakonshme do të ishte 20-25 orë. Por varet shumë nga forma e ushtrimit që bëni atë javë dhe niveli mesatar i intensitetit. Një vrapim i madh do t'i thajë muskujt tuaj më shumë sesa do të bënte ski. Ju nuk do të jeni në gjendje të bëni sa më shumë orë vrapim sa të bëni në ski me rrota. Nuk mendoj se duhet të fiksoni numrin e orëve të stërvitjes. Fokusi juaj duhet të jetë më tepër në atë që përbëhet ushtrimi juaj. Por nëse e dini që jeni duke bërë një nivel më të lartë intesiteti, nuk do të jeni në gjendje të bëni 30 orë javë. Kjo seancë më bëri vetëm 1.5 orë Që do të thotë qartë se ishte e vështirë. Dhe do të duhej të bënit shumë nga këto për të marrë 30 orë me vlerë. Përgjigja është se ajo ndryshon shumë, në varësi të llojit të ushtrimit që po bëni. Kam 6 ditë stërvitje çdo javë, dhe pothuajse gjithmonë dy seanca në ditë. Gjë që më jep 12 seanca në javë. Unë gjithmonë kam një ditë pushimi. Kjo ishte 30 sekonda. Çfarë po bën? Po bëj mësim motorik. A mund ta bësh këtë? Sigurisht. Prit. Atje Unë kam një pyetje për ju. Si e shpenzove milionin? Kjo nuk është përgjigjja që ju po kërkoni, por unë në thelb nuk e kam bërë. Po kursej Do të na blini darkë sonte? Sigurisht, unë mund ta bëj atë. Në të vërtetë nuk kam shpenzuar shumë fare. Ne jemi në rrugën tonë për të marrë disa ushqime. Emily më ndalon të ngas makinën. Ju jeni shumë keq në të. Bettershtë më mirë që ai kompetent të jetë në vendin e shoferëve. Nuk më lejohet të ngas makinën sepse e vendos në neutral në kalime dhe vendkalime dhe e lë makinën të punojë për pak. Atëherë ajo ndihet shumë e turpëruar nga unë! Prandaj nuk më lejohet ... Për sa kohë kemi qenë një coulpe? Pak më shumë se katër vjet. 4 vite. Dhe ajo ende ka turp për mua. Pyetja tjetër është; Çfarë do të bëja nëse nuk do ta bëja këtë? Dhe çfarë do të bëj kur karriera ime e skive të mbarojë? Unshtë e paqartë. Kam shumë gjëra që dua të bëj. Unë jam disi i interesuar të mësoj ndërtimin e regjistrave. Diçka të bëjë me ndërtimin. Por unë gjithashtu kam një ide që do të doja të studioja inxhinieri elektrike. Më duket mjaft interesante. Unë kam shumë ide. Por ne do të shohim se çfarë do të bëj përfundimisht. Tingëllon mirë! Sigurisht që do të doja të vazhdoja të bëja një lloj sporti. Unë nuk do të doja të heq dorë nga kjo plotësisht. Ja darka. Sushi Unë duhet të kam urdhëruar shtesë. Por sido që të jetë, kjo do të bëjë. Një shumë e tërë e ushqimit. Yum Kjo është e vështirë. Por unë jam duke menaxhuar. Ne do të vazhdojmë QnA të zhvillohet në javët e ardhshme vlog. Kështu që të mund të përgjigjem edhe disa prej pyetjeve tuaja. Po e përfundoj vlog-un këtu. Pëlqeje dhe abonohu, në mënyrë që të mos humbasësh këstin tjetër. Ne do të jemi në Sollefteå në fund të asaj. Ne drejtohemi atje të Premten besoj Do të jetë e këndshme. Faleminderit per shikimin! Shihemi. Mirupafshim!

SESIONI Pista

View online
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>
<text sub="clublinks" start="0.555" dur="1"></text>
<text sub="clublinks" start="3.975" dur="1"></text>
<text sub="clublinks" start="5.365" dur="1"></text>
<text sub="clublinks" start="11.3" dur="1"></text>
<text sub="clublinks" start="18.36" dur="2.04"> E hëna e sotme </text>
<text sub="clublinks" start="20.66" dur="4.92"> 7 shtator, që do të thotë se sezoni i gjuetisë për dre është filluar. </text>
<text sub="clublinks" start="25.76" dur="5.34"> Ne jemi gati të shkojmë në një vrapim më të shkurtër, vetëm për t'u ngrohur para stërvitjes së forcës. </text>
<text sub="clublinks" start="31.1" dur="4.32"> Shpresojmë që ne të mos i shqetësojmë gjuetarët. </text>
<text sub="clublinks" start="35.62" dur="3.86"> Ato duhet të bëhen për ditën. </text>
<text sub="clublinks" start="55.84" dur="1.4"> I hirshëm! </text>
<text sub="clublinks" start="57.86" dur="1"> Këtu </text>
<text sub="clublinks" start="63.52" dur="2.68"> Ne jemi shumë të shkurtër për ta hedhur atë gardh </text>
<text sub="clublinks" start="70.58" dur="1"> Atje </text>
<text sub="clublinks" start="72.08" dur="4.8"> 1 orë ngrohje e bërë, e ardhshme janë disa ushtrime të elasticitetit dhe forcës. </text>
<text sub="clublinks" start="76.88" dur="4.48"> Tani jemi drejtuar në garazh, në fakt unë tashmë i kam përfunduar ato të elasticitetit. </text>
<text sub="clublinks" start="81.36" dur="1.66"> Vetëm trajnimi i forcës u largua! </text>
<text sub="clublinks" start="83.02" dur="1.74"> Ju e quani atë një ngrohje? </text>
<text sub="clublinks" start="90.94" dur="3.02"> Sot po bëj intervale skate </text>
<text sub="clublinks" start="94.56" dur="1.56"> Në udhë. </text>
<text sub="clublinks" start="96.46" dur="3.36"> Fillimisht kisha planifikuar të drejtohesha te "Ove berget" </text>
<text sub="clublinks" start="100.18" dur="3.88"> Por nuk është e vlefshme pa një udhëtim. </text>
<text sub="clublinks" start="104.32" dur="5.5"> Dhe e mërkura e sotme, që do të thotë që Emily u nis më herët për në Umeå. </text>
<text sub="clublinks" start="109.82" dur="3.66"> Gjë që e bën të vështirë t'i përmbahesh këtij plani. </text>
<text sub="clublinks" start="113.62" dur="2.78"> Por pista duhet të dalë shumë mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="116.4" dur="2.04"> Kështu që unë do ta bëj atë sot. </text>
<text sub="clublinks" start="118.66" dur="4.22"> Do të qëndroj edhe një ditë para se edhe unë të drejtohem për në Umeå. </text>
<text sub="clublinks" start="130.54" dur="4.2"> Këtu është kërpudha, e cila po thahet mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="135.34" dur="1"> Perfekt </text>
<text sub="clublinks" start="137.24" dur="1.68"> Mot i bukur gjithashtu! </text>
<text sub="clublinks" start="160.56" dur="3.44"> Atje shkojmë, mbaruar me atë seancë. </text>
<text sub="clublinks" start="164.82" dur="3.28"> Po ndjehesha disi i vrazhdë sot, por .. </text>
<text sub="clublinks" start="168.54" dur="2.82"> Nuk ishte shumë keq. </text>
<text sub="clublinks" start="171.54" dur="4.02"> Kjo do të ndodhë këtë periudhë të vitit, kur trupi juaj është nën një ngarkesë të rëndë. </text>
<text sub="clublinks" start="175.88" dur="2.5"> Forma do të ndryshojë. </text>
<text sub="clublinks" start="178.52" dur="5.72"> E rëndësishme është të qëndroni të përqendruar në detyrën që keni përpara dhe të vazhdoni. </text>
<text sub="clublinks" start="185.28" dur="1.62"> Mbresëlënës! </text>
<text sub="clublinks" start="186.9" dur="4.14"> Gjithmonë vlerësojeni duke u bërë me një seancë intervali të vështirë. </text>
<text sub="clublinks" start="191.06" dur="5.14"> Tani do të pushoj për pak dhe më vonë pasdite do të kem vetes një seancë më të lehtë për shërim. </text>
<text sub="clublinks" start="196.2" dur="2.44"> Unë ndoshta do të shkoj për një udhëtim me biçikletë. </text>
<text sub="clublinks" start="202.12" dur="1"></text>
<text sub="clublinks" start="203.5" dur="1"></text>
<text sub="clublinks" start="205.74" dur="1.5"> Jemi në Umeå. </text>
<text sub="clublinks" start="207.38" dur="3.2"> Unë ndoshta duhet ta bllokoj makinën, tani që jemi në qytet. </text>
<text sub="clublinks" start="210.82" dur="1.76"> E enjte </text>
<text sub="clublinks" start="214.18" dur="3.36"> Unë jam duke planifikuar të qëndroj për pak më shumë se një javë </text>
<text sub="clublinks" start="218.1" dur="1.22"> Shikojeni këtë </text>
<text sub="clublinks" start="220.74" dur="1.46"> Koha Taco </text>
<text sub="clublinks" start="223.36" dur="1.22"> I shijshëm! </text>
<text sub="clublinks" start="225.76" dur="1.9"> jam i uritur </text>
<text sub="clublinks" start="229.16" dur="2.72"> Ju nuk keni bërë një ndalesë në rrugën tuaj këtu? </text>
<text sub="clublinks" start="232.02" dur="1.56"> Po e bëra. </text>
<text sub="clublinks" start="234.16" dur="3.46"> Unë kisha një hot dog dhe pak akullore në Stugun. </text>
<text sub="clublinks" start="238" dur="1.02"> Në Stugun? </text>
<text sub="clublinks" start="239.26" dur="1.04"> Dhe kafe gjithashtu. </text>
<text sub="clublinks" start="240.4" dur="0.7"> i shoh </text>
<text sub="clublinks" start="242.8" dur="1.48"> (e padëgjueshme) </text>
<text sub="clublinks" start="245.22" dur="2.48"> Të paktën kemi shkuar në drejtimin e duhur </text>
<text sub="clublinks" start="247.86" dur="1.44"> Por e tij nuk do të funksionojë. </text>
<text sub="clublinks" start="249.54" dur="0.94"> Jo </text>
<text sub="clublinks" start="251.06" dur="0.8"> Dreq </text>
<text sub="clublinks" start="252.24" dur="1.64"> Ky është faji juaj. </text>
<text sub="clublinks" start="254.02" dur="1.64"> Le të kthehemi. </text>
<text sub="clublinks" start="255.66" dur="3.06"> Prisni, mbajeni një minutë, mendoj se mund ta arrijmë. </text>
<text sub="clublinks" start="258.72" dur="3.26"> Unë e di mënyrën, ti thjesht më mashtrove në një rrugë tjetër </text>
<text sub="clublinks" start="261.98" dur="1.82"> Shikoni këtu </text>
<text sub="clublinks" start="264.22" dur="3.46"> Ne jemi drejtuar atje, Biltema në Ersboda </text>
<text sub="clublinks" start="269.3" dur="2.02"> E cila është këtu lart. </text>
<text sub="clublinks" start="271.32" dur="2"> Dhe ne jemi këtu poshtë. </text>
<text sub="clublinks" start="273.48" dur="1.9"> Po </text>
<text sub="clublinks" start="278.3" dur="3.04"> Ne kemi nevojë për të marrë një të drejtë, ashtu si kemi menduar. </text>
<text sub="clublinks" start="281.34" dur="1.9"> Kështu po bie ... </text>
<text sub="clublinks" start="283.78" dur="4.4"> Nëse kthehemi pak dhe marrim një të majtë lart në rrugën pranë nesh, mund ta ndjekim atë. </text>
<text sub="clublinks" start="288.18" dur="3.14"> Po, por ne mund të bëjmë një shkurtore nëpër oborr. </text>
<text sub="clublinks" start="291.32" dur="1.28"> Përmes mbrojtjes </text>
<text sub="clublinks" start="293.16" dur="1.72"> A e kemi arritur? </text>
<text sub="clublinks" start="294.88" dur="2"> Po, më në fund ia dolëm. </text>
<text sub="clublinks" start="298.62" dur="1.54"> Mot i bukur! </text>
<text sub="clublinks" start="300.3" dur="2.22"> Unë kam vetëm një pyetje për ju. </text>
<text sub="clublinks" start="302.62" dur="3.58"> Si arriti të rritet atje ajo pisha !? </text>
<text sub="clublinks" start="306.2" dur="1.98"> Ma shpjego atë. </text>
<text sub="clublinks" start="308.18" dur="4"> Nga të gjitha vendet për tu rritur, kjo pemë e vogël pishe zgjodhi të jetonte pikërisht atje, pikërisht në majë të një shkëmbi masiv. </text>
<text sub="clublinks" start="312.2" dur="1.76"> Nuk ka asgjë tjetër në atë shkëmb </text>
<text sub="clublinks" start="313.96" dur="1.7"> Ka një rritje të myshkut. </text>
<text sub="clublinks" start="315.66" dur="1.24"> Jo, mezi </text>
<text sub="clublinks" start="317.28" dur="3.12"> Ajo pishë është tamam si ti, një kopil kokëfortë. </text>
<text sub="clublinks" start="320.4" dur="2.46"> Unë do të thoja se është disi e panevojshme </text>
<text sub="clublinks" start="322.86" dur="2.36"> Po, nuk është saktësisht vendi optimal për të jetuar </text>
<text sub="clublinks" start="325.42" dur="3.76"> Pyes veten se çfarë po mendonte pema kur vendosi të jetonte atje. </text>
<text sub="clublinks" start="329.18" dur="1.4"> Kjo është e çmendur! </text>
<text sub="clublinks" start="330.66" dur="1.64"> Shumë magjepsëse </text>
<text sub="clublinks" start="345.48" dur="1.48"> Miremengjes! </text>
<text sub="clublinks" start="347.08" dur="3.82"> Saturdayshtë e shtunë dhe është koha për disa intervale vrapimi. </text>
<text sub="clublinks" start="351.28" dur="4.98"> Por para kësaj unë do të përpiqem t'u përgjigjem disa prej pyetjeve tuaja. </text>
<text sub="clublinks" start="357.14" dur="4.04"> Vendosa të kem një QnA në Instagram Story-n tim </text>
<text sub="clublinks" start="361.64" dur="4.16"> Kështu që mendova t'u përgjigjesha disa prej tyre në pjesën tjetër të vlog. </text>
<text sub="clublinks" start="366.78" dur="7.12"> Kam shumë pyetje të ngjashme, rreth asaj që puna ime e preferuar është dhe çfarë lloji intervalesh preferoj. </text>
<text sub="clublinks" start="374.46" dur="4.84"> Unë do të thoja se vrapimi është lloji im i preferuar i punës. </text>
<text sub="clublinks" start="379.3" dur="3.86"> Të dy kur bëhet fjalë për trajnime në distanca të gjata dhe intervale. </text>
<text sub="clublinks" start="383.16" dur="4.16"> Lloji specifik i vrapimit nuk ka shumë rëndësi. </text>
<text sub="clublinks" start="387.32" dur="3.34"> Thjesht ka të bëjë me faktin se është një aktivitet fleksibël. </text>
<text sub="clublinks" start="390.74" dur="2.78"> Duke parë si gjithçka që ju nevojitet është një palë këpucë. </text>
<text sub="clublinks" start="393.52" dur="4.5"> Mund të vraponi edhe kudo, qoftë në pyll, në pistë apo në asfalt. </text>
<text sub="clublinks" start="398.6" dur="2.78"> Nuk bën aq shumë ndryshim. </text>
<text sub="clublinks" start="401.52" dur="3.98"> Pra, për t'iu përgjigjur pyetjes tuaj. Vrapimi është forma më e mirë e intervaleve për mendimin tim. </text>
<text sub="clublinks" start="405.5" dur="1.74"> Të paktën në verë. </text>
<text sub="clublinks" start="407.24" dur="4"> Dhe vrapimi në përgjithësi është forma ime e preferuar e ushtrimit. </text>
<text sub="clublinks" start="411.24" dur="5.28"> Forma ime ideale e stërvitjes, do të ishte një vrapim i këndshëm gjatë në male. </text>
<text sub="clublinks" start="418.76" dur="3.38"> Koha për të bërë disa intervale në udhë! </text>
<text sub="clublinks" start="482.56" dur="1.6"> Bravo djem! </text>
<text sub="clublinks" start="484.7" dur="4.44"> Ne filluam me 4x1000m me ritmin e pragut. </text>
<text sub="clublinks" start="489.9" dur="3.56"> Xhiro i parë ishte 3:17 </text>
<text sub="clublinks" start="495.1" dur="4.9"> Dhe tre të tjerët ishin rreth 3: 13-3: 14. </text>
<text sub="clublinks" start="500.02" dur="2.72"> Me 2 minuta pushim në mes. </text>
<text sub="clublinks" start="503.58" dur="2.66"> Pas kësaj kemi bërë 10x200m </text>
<text sub="clublinks" start="506.62" dur="3.34"> Me 30 sekonda pushim </text>
<text sub="clublinks" start="510.86" dur="2.28"> Ata na morën rreth 32 sekonda. </text>
<text sub="clublinks" start="513.54" dur="2.76"> Dhe pastaj përsëri 4x1000m. </text>
<text sub="clublinks" start="516.3" dur="3.16"> Kohët e xhiros ishin 3:10 ... </text>
<text sub="clublinks" start="520.2" dur="3"> 3:07, 3:06 dhe 2:58 </text>
<text sub="clublinks" start="523.56" dur="4.12"> Të fundit mund të kenë tejkaluar shpejtësinë e pragut. </text>
<text sub="clublinks" start="528.12" dur="2.88"> Jo ai së paku 2.58. </text>
<text sub="clublinks" start="532.02" dur="1.06"> E ashpër </text>
<text sub="clublinks" start="534.26" dur="3.94"> Mora një pyetje se sa seanca intervali bëj çdo javë. </text>
<text sub="clublinks" start="538.56" dur="2.24"> Dhe përgjigjja është 2-3. </text>
<text sub="clublinks" start="540.8" dur="2.76"> Në përgjithësi e bëj atë më shpesh në vjeshtë. </text>
<text sub="clublinks" start="543.56" dur="3.32"> Ku disa javë përbëhen nga deri në katër seanca intervale. </text>
<text sub="clublinks" start="546.88" dur="1.78"> Por normalisht bëj 2-3. </text>
<text sub="clublinks" start="548.66" dur="4.24"> Shumë prej jush po mendonin se sa orë stërvitje arrij çdo javë. </text>
<text sub="clublinks" start="553.08" dur="2.16"> E cila ndryshon shumë. </text>
<text sub="clublinks" start="555.7" dur="5.08"> Disa javë, kur kam shumë seanca më të gjata </text>
<text sub="clublinks" start="561.1" dur="4.08"> Numri i orëve do të jetë rreth 30. </text>
<text sub="clublinks" start="565.18" dur="3.92"> Ndërsa javë ku bëj shumë intervale dhe punë me intesitet të lartë ... </text>
<text sub="clublinks" start="569.1" dur="4.08"> Ju nuk do të jeni në gjendje të ushtroni aq shumë, sepse trupi juaj është shumë i lodhur. </text>
<text sub="clublinks" start="573.2" dur="3.68"> Këto javë do të më bëjnë vetëm 15-20 orë stërvitje. </text>
<text sub="clublinks" start="576.94" dur="3.32"> Sidoqoftë, një javë e zakonshme do të ishte 20-25 orë. </text>
<text sub="clublinks" start="580.44" dur="5.38"> Por varet shumë nga forma e ushtrimit që bëni atë javë dhe niveli mesatar i intensitetit. </text>
<text sub="clublinks" start="585.82" dur="3.9"> Një vrapim i madh do t'i thajë muskujt tuaj më shumë sesa do të bënte ski. </text>
<text sub="clublinks" start="589.78" dur="4.68"> Ju nuk do të jeni në gjendje të bëni sa më shumë orë vrapim sa të bëni në ski me rrota. </text>
<text sub="clublinks" start="594.46" dur="4.38"> Nuk mendoj se duhet të fiksoni numrin e orëve të stërvitjes. </text>
<text sub="clublinks" start="598.84" dur="2.94"> Fokusi juaj duhet të jetë më tepër në atë që përbëhet ushtrimi juaj. </text>
<text sub="clublinks" start="601.96" dur="5.22"> Por nëse e dini që jeni duke bërë një nivel më të lartë intesiteti, nuk do të jeni në gjendje të bëni 30 orë javë. </text>
<text sub="clublinks" start="609.8" dur="3.18"> Kjo seancë më bëri vetëm 1.5 orë </text>
<text sub="clublinks" start="613.54" dur="4.38"> Që do të thotë qartë se ishte e vështirë. </text>
<text sub="clublinks" start="618.26" dur="5"> Dhe do të duhej të bënit shumë nga këto për të marrë 30 orë me vlerë. </text>
<text sub="clublinks" start="623.8" dur="4.84"> Përgjigja është se ajo ndryshon shumë, në varësi të llojit të ushtrimit që po bëni. </text>
<text sub="clublinks" start="629.06" dur="5.86"> Kam 6 ditë stërvitje çdo javë, dhe pothuajse gjithmonë dy seanca në ditë. </text>
<text sub="clublinks" start="635.38" dur="2.72"> Gjë që më jep 12 seanca në javë. </text>
<text sub="clublinks" start="638.1" dur="1.58"> Unë gjithmonë kam një ditë pushimi. </text>
<text sub="clublinks" start="643.96" dur="1.5"> Kjo ishte 30 sekonda. </text>
<text sub="clublinks" start="645.46" dur="1.76"> Çfarë po bën? </text>
<text sub="clublinks" start="647.22" dur="2.06"> Po bëj mësim motorik. </text>
<text sub="clublinks" start="649.32" dur="1.1"> A mund ta bësh këtë? </text>
<text sub="clublinks" start="650.68" dur="1.22"> Sigurisht. </text>
<text sub="clublinks" start="652.06" dur="0.84"> Prit. </text>
<text sub="clublinks" start="656.22" dur="1"> Atje </text>
<text sub="clublinks" start="659.56" dur="2.92"> Unë kam një pyetje për ju. </text>
<text sub="clublinks" start="662.72" dur="3.08"> Si e shpenzove milionin? </text>
<text sub="clublinks" start="666.48" dur="4.68"> Kjo nuk është përgjigjja që ju po kërkoni, por unë në thelb nuk e kam bërë. </text>
<text sub="clublinks" start="671.16" dur="1.38"> Po kursej </text>
<text sub="clublinks" start="672.54" dur="3.28"> Do të na blini darkë sonte? </text>
<text sub="clublinks" start="676.3" dur="1.74"> Sigurisht, unë mund ta bëj atë. </text>
<text sub="clublinks" start="678.68" dur="2.82"> Në të vërtetë nuk kam shpenzuar shumë fare. </text>
<text sub="clublinks" start="681.72" dur="2.28"> Ne jemi në rrugën tonë për të marrë disa ushqime. </text>
<text sub="clublinks" start="685.14" dur="2.62"> Emily më ndalon të ngas makinën. </text>
<text sub="clublinks" start="688.98" dur="1.9"> Ju jeni shumë keq në të. </text>
<text sub="clublinks" start="691.38" dur="3.44"> Bettershtë më mirë që ai kompetent të jetë në vendin e shoferëve. </text>
<text sub="clublinks" start="695.06" dur="7.66"> Nuk më lejohet të ngas makinën sepse e vendos në neutral në kalime dhe vendkalime dhe e lë makinën të punojë për pak. </text>
<text sub="clublinks" start="703.02" dur="3.44"> Atëherë ajo ndihet shumë e turpëruar nga unë! </text>
<text sub="clublinks" start="706.54" dur="3.04"> Prandaj nuk më lejohet ... </text>
<text sub="clublinks" start="710.52" dur="2.86"> Për sa kohë kemi qenë një coulpe? </text>
<text sub="clublinks" start="713.56" dur="1.54"> Pak më shumë se katër vjet. </text>
<text sub="clublinks" start="715.86" dur="1"> 4 vite. </text>
<text sub="clublinks" start="717.14" dur="2.18"> Dhe ajo ende ka turp për mua. </text>
<text sub="clublinks" start="719.32" dur="3.46"> Pyetja tjetër është; Çfarë do të bëja nëse nuk do ta bëja këtë? </text>
<text sub="clublinks" start="723.1" dur="2.84"> Dhe çfarë do të bëj kur karriera ime e skive të mbarojë? </text>
<text sub="clublinks" start="726.72" dur="3.26"> Unshtë e paqartë. Kam shumë gjëra që dua të bëj. </text>
<text sub="clublinks" start="729.98" dur="3.14"> Unë jam disi i interesuar të mësoj ndërtimin e regjistrave. </text>
<text sub="clublinks" start="733.9" dur="4.14"> Diçka të bëjë me ndërtimin. </text>
<text sub="clublinks" start="738.6" dur="5.86"> Por unë gjithashtu kam një ide që do të doja të studioja inxhinieri elektrike. </text>
<text sub="clublinks" start="744.46" dur="3.04"> Më duket mjaft interesante. </text>
<text sub="clublinks" start="747.5" dur="2.4"> Unë kam shumë ide. </text>
<text sub="clublinks" start="750.28" dur="2.4"> Por ne do të shohim se çfarë do të bëj përfundimisht. </text>
<text sub="clublinks" start="752.88" dur="1.1"> Tingëllon mirë! </text>
<text sub="clublinks" start="754.2" dur="4.74"> Sigurisht që do të doja të vazhdoja të bëja një lloj sporti. </text>
<text sub="clublinks" start="760.84" dur="3.34"> Unë nuk do të doja të heq dorë nga kjo plotësisht. </text>
<text sub="clublinks" start="764.42" dur="1.72"> Ja darka. </text>
<text sub="clublinks" start="768.02" dur="1"> Sushi </text>
<text sub="clublinks" start="771.6" dur="4.42"> Unë duhet të kam urdhëruar shtesë. Por sido që të jetë, kjo do të bëjë. </text>
<text sub="clublinks" start="776.18" dur="1.48"> Një shumë e tërë e ushqimit. </text>
<text sub="clublinks" start="778.58" dur="1.06"> Yum </text>
<text sub="clublinks" start="780.92" dur="1.96"> Kjo është e vështirë. </text>
<text sub="clublinks" start="783.56" dur="2.28"> Por unë jam duke menaxhuar. </text>
<text sub="clublinks" start="785.98" dur="5.74"> Ne do të vazhdojmë QnA të zhvillohet në javët e ardhshme vlog. Kështu që të mund të përgjigjem edhe disa prej pyetjeve tuaja. </text>
<text sub="clublinks" start="791.72" dur="2"> Po e përfundoj vlog-un këtu. </text>
<text sub="clublinks" start="793.72" dur="3.54"> Pëlqeje dhe abonohu, në mënyrë që të mos humbasësh këstin tjetër. </text>
<text sub="clublinks" start="797.68" dur="5.88"> Ne do të jemi në Sollefteå në fund të asaj. </text>
<text sub="clublinks" start="804" dur="2.54"> Ne drejtohemi atje të Premten besoj </text>
<text sub="clublinks" start="808.06" dur="1.52"> Do të jetë e këndshme. </text>
<text sub="clublinks" start="809.58" dur="2.02"> Faleminderit per shikimin! </text>
<text sub="clublinks" start="811.6" dur="1.92"> Shihemi. Mirupafshim! </text>