Lëshohet Ndjekja e fundit e Uraganit Isaias subtitles

TRACK E ISAIAS TI HURRIKANES. TRACK E ISAIAS TI HURRIKANES. PJESA E DETYRS E FLORIDA QENDRORE MEMNYRA N THE KOLUMIN SI SHUM SI NJ SP SPANJEN E MIRINGSORE Lindja KASTI I SHTETIT. KJO DSHT D DY 6 GJITHA në 11 AM LISA ZILE. >> DHE GASERIN GJINER N. FERMANAGH AUSTIN TONIGHT. 15 SHPRNDARJES E P PRGATITJEVE DHE NDIKIMET POTENCIALE T THE STORM. E PARA, JEMI KOMBETAR T GJITHA METEOROLOGIST TOM SORRELS ME K ADSHILLA E RE. TOM? >> Lajmet e mira nuk është NGROHJE OSE GJATER BLASTING. NJ EN ENERGJI E KUFIZUAR NGA 5 O'CLOCK ADVISORY N 8 8 HIT WIND SPEZET E 80 MILE PER HOUR. FITIMET DUHET N 100 MILES NJ T TONA E HOUR. FAR JU DUA VREJT T TO SHUM SHT PATI I Lëvizjes së Refuzuar. A NDODHET? JO, NUK MUND TVE LNDONI AT AT ALL. SI T BR BNI NGJARJE TON NDERME Kasti i FLORIDA DIT BYN E Diel MORNING. 80 SHUM FITIMET E SHPRNDARJES KUJDESI KETU. PASTE MBI VEPRIMIN N B FUQIN TONA E DREJTA N TO TOP T C KAPIT. E Hënë DHNI N AT 8 PM. IF GJITHA PROGRESI I ngadalësuar DUHET TOU GJITHA INSTEADI I RECALIBRATUAR I KUJTIMIT SSHT SITI N TO TOP T CA SHKURTS Në 3 të mëngjesit. DUHET T S NDODHET TOP E KAPIT M DHE M MNYT 8 8 PM E diel. ME FITON POR 75 MILE AN HOUR. DUHET TAKE BNI NJ N NUDGE N. QYTET K HERTU DUHET DIKA SI RREGULLON N G M T GJITHA SHTOJCA N THE SHPINGRNDARJEN N THE UJI I FURNIT do të fillojë Bëni atë të dobësuar një grimë të vogël BAZUAR N ON KIST P SHTET T OF PROJEKTUAR LËVIZJA. K HERTU WHFAR ATFAR DUHET T L DUHET TIK DREJT TANI. RRETH 135 MILET Jugore / SOUTHEAST I NASSAU. KUNSHILLET E GJYKUARA KTU. KJO NASSAU DHE E RE ISLANDI I PROVIDENCS. 530 MILE NGJARJ NGA QE. 530 MILE NGJARJ NGA QE. HANDERS HURRIKANE ATA KIDT VET GJET SHPENZIMEVE T IN NDRMARRJEVE T W GJITHA QE JENI SAW SAW. 82 FITAT E MIRE-PER-HOUR TRANSLATONI N TO 80 SHPRNDARJE GJITHA SHPRNI N LIDHJEN E PURA. Modelet e kompjuterit NDRYSHOJN SHUM DITA DITA. NUK KA NDRYSHUAR PRMBLEDHJEN SHUME Pak prej tyre ishin duke ndezur AT PACKR DHNI N A LINDJE një SMIDGE. SI K UTU UPDATE HURRIKANI QENDRA paguan vëmendjen te SHUM MODELET E VSNDSISHME DHE KA ISSHT TRAJTA KA QENI T GJITHA. TRAJTI ATA KAN T T BN. Intensivitetet e WIND DHE TIMELINE Rëndësi. ZONA E MADHE E VERE JU JENI SHIKONI QAT SHUM TROPIKE FJALT E FORCS S ST STORMIT. SHPENZIMET E GJITHA N TO 58 MIJ PER HOURIN K THT Z ZON. STORMA TROPIKE FITIMET FUQI LARTT PRETTY N THE KOPSHT NGJYRË. FEMIJET E FUNDIT NGA E Diel MORNING. DUHET DISA FITAT E LART GJITHA NUNT SHUMUNT SHTETI. NGA NJ OR OSE 2 NT AFTERNRIN. ME FJAL W TCE FORCS HARRIKANE ME FJAL TCE FORCS HARRIKANE DISA NDARJE NGA 6 DHE 9 E DREJTA K ONTU N ED EDGJAT E JASHTME T THE VESHJE NGA SHTETI I MARIONIT, SHTETI SUMNER DHE SHTETET E Liqenit JAN SHPRNDARJEN TVE KAN NDIKIME. Janë duke shkuar për të pasur ndikime të ulëta. NGA KERTU N TO Lindje

Lëshohet Ndjekja e fundit e Uraganit Isaias

View online
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>
<text sub="clublinks" start="10.545" dur="21.086"> TRACK E ISAIAS TI HURRIKANES. </text>
<text sub="clublinks" start="31.666" dur="0.279"> TRACK E ISAIAS TI HURRIKANES. </text>
<text sub="clublinks" start="31.946" dur="0.783"> PJESA E DETYRS E FLORIDA QENDRORE </text>
<text sub="clublinks" start="32.764" dur="0.657"> MEMNYRA N THE KOLUMIN SI SHUM </text>
<text sub="clublinks" start="33.455" dur="0.551"> SI NJ SP SPANJEN E MIRINGSORE Lindja </text>
<text sub="clublinks" start="34.04" dur="0.397"> KASTI I SHTETIT. </text>
<text sub="clublinks" start="34.438" dur="0.561"> KJO DSHT D DY 6 GJITHA në 11 AM LISA </text>
<text sub="clublinks" start="35.001" dur="0.128"> ZILE. </text>
<text sub="clublinks" start="35.163" dur="0.689"> >> DHE GASERIN GJINER N. </text>
<text sub="clublinks" start="35.853" dur="0.463"> FERMANAGH AUSTIN TONIGHT. </text>
<text sub="clublinks" start="36.351" dur="0.657"> 15 SHPRNDARJES E P PRGATITJEVE </text>
<text sub="clublinks" start="37.009" dur="0.48"> DHE NDIKIMET POTENCIALE T THE </text>
<text sub="clublinks" start="37.49" dur="0.132"> STORM. </text>
<text sub="clublinks" start="37.657" dur="0.715"> E PARA, JEMI KOMBETAR T GJITHA </text>
<text sub="clublinks" start="38.373" dur="0.508"> METEOROLOGIST TOM SORRELS ME </text>
<text sub="clublinks" start="38.882" dur="0.306"> K ADSHILLA E RE. </text>
<text sub="clublinks" start="39.189" dur="0.136"> TOM? </text>
<text sub="clublinks" start="39.326" dur="0.874"> >> Lajmet e mira nuk është </text>
<text sub="clublinks" start="40.201" dur="0.524"> NGROHJE OSE GJATER BLASTING. </text>
<text sub="clublinks" start="40.727" dur="0.631"> NJ EN ENERGJI E KUFIZUAR NGA 5 </text>
<text sub="clublinks" start="41.36" dur="0.587"> O'CLOCK ADVISORY N 8 8 HIT WIND </text>
<text sub="clublinks" start="41.949" dur="0.573"> SPEZET E 80 MILE PER HOUR. </text>
<text sub="clublinks" start="42.557" dur="3.742"> FITIMET DUHET N 100 </text>
<text sub="clublinks" start="46.301" dur="0.969"> MILES NJ T TONA E HOUR. </text>
<text sub="clublinks" start="47.304" dur="1.08"> FAR JU DUA VREJT T TO SHUM SHT </text>
<text sub="clublinks" start="48.385" dur="0.536"> PATI I Lëvizjes së Refuzuar. </text>
<text sub="clublinks" start="48.922" dur="0.951"> A NDODHET? </text>
<text sub="clublinks" start="49.874" dur="1.441"> JO, NUK MUND TVE LNDONI AT AT </text>
<text sub="clublinks" start="51.349" dur="0.158"> ALL. </text>
<text sub="clublinks" start="51.541" dur="0.863"> SI T BR BNI NGJARJE TON NDERME </text>
<text sub="clublinks" start="52.405" dur="0.619"> Kasti i FLORIDA DIT BYN E Diel </text>
<text sub="clublinks" start="53.026" dur="0.208"> MORNING. </text>
<text sub="clublinks" start="53.235" dur="0.788"> 80 SHUM FITIMET E SHPRNDARJES </text>
<text sub="clublinks" start="54.058" dur="2.474"> KUJDESI KETU. </text>
<text sub="clublinks" start="56.566" dur="3.03"> PASTE MBI VEPRIMIN N B FUQIN TONA </text>
<text sub="clublinks" start="59.63" dur="2.678"> E DREJTA N TO TOP T C KAPIT. </text>
<text sub="clublinks" start="62.342" dur="1.658"> E Hënë DHNI N AT 8 PM. IF </text>
<text sub="clublinks" start="64.002" dur="2.666"> GJITHA PROGRESI I ngadalësuar </text>
<text sub="clublinks" start="66.669" dur="1.422"> DUHET TOU GJITHA </text>
<text sub="clublinks" start="68.092" dur="0.698"> INSTEADI I RECALIBRATUAR I KUJTIMIT </text>
<text sub="clublinks" start="68.792" dur="4.868"> SSHT SITI N TO TOP T CA SHKURTS </text>
<text sub="clublinks" start="73.695" dur="2.243"> Në 3 të mëngjesit. DUHET T S NDODHET </text>
<text sub="clublinks" start="75.973" dur="1.257"> TOP E KAPIT M DHE M MNYT 8 8 PM </text>
<text sub="clublinks" start="77.232" dur="0.16"> E diel. </text>
<text sub="clublinks" start="77.393" dur="0.632"> ME FITON POR 75 MILE AN </text>
<text sub="clublinks" start="78.027" dur="0.166"> HOUR. </text>
<text sub="clublinks" start="78.194" dur="3.492"> DUHET TAKE BNI NJ N NUDGE N. </text>
<text sub="clublinks" start="81.687" dur="1.451"> QYTET K HERTU DUHET DIKA </text>
<text sub="clublinks" start="83.139" dur="1.012"> SI RREGULLON N G M T GJITHA </text>
<text sub="clublinks" start="84.152" dur="0.729"> SHTOJCA N THE SHPINGRNDARJEN N THE </text>
<text sub="clublinks" start="84.882" dur="1.357"> UJI I FURNIT do të fillojë </text>
<text sub="clublinks" start="86.273" dur="0.954"> Bëni atë të dobësuar një grimë të vogël </text>
<text sub="clublinks" start="87.261" dur="0.669"> BAZUAR N ON KIST P SHTET T OF PROJEKTUAR </text>
<text sub="clublinks" start="87.931" dur="0.188"> LËVIZJA. </text>
<text sub="clublinks" start="88.121" dur="0.678"> K HERTU WHFAR ATFAR DUHET T L DUHET TIK DREJT </text>
<text sub="clublinks" start="88.834" dur="1.185"> TANI. </text>
<text sub="clublinks" start="90.02" dur="2.235"> RRETH 135 MILET Jugore </text>
<text sub="clublinks" start="92.256" dur="3.972"> / SOUTHEAST I NASSAU. </text>
<text sub="clublinks" start="96.263" dur="1.448"> KUNSHILLET E GJYKUARA KTU. </text>
<text sub="clublinks" start="97.712" dur="1.136"> KJO NASSAU DHE E RE </text>
<text sub="clublinks" start="98.85" dur="0.817"> ISLANDI I PROVIDENCS. 530 MILE NGJARJ NGA QE. </text>
<text sub="clublinks" start="99.701" dur="1.921"> 530 MILE NGJARJ NGA QE. </text>
<text sub="clublinks" start="101.623" dur="4.804"> HANDERS HURRIKANE ATA KIDT VET </text>
<text sub="clublinks" start="106.428" dur="2.344"> GJET SHPENZIMEVE T IN NDRMARRJEVE T W GJITHA </text>
<text sub="clublinks" start="108.773" dur="1.045"> QE JENI SAW SAW. </text>
<text sub="clublinks" start="109.82" dur="0.594"> 82 FITAT E MIRE-PER-HOUR </text>
<text sub="clublinks" start="110.415" dur="0.569"> TRANSLATONI N TO 80 SHPRNDARJE </text>
<text sub="clublinks" start="110.985" dur="0.763"> GJITHA SHPRNI N LIDHJEN E PURA. </text>
<text sub="clublinks" start="111.782" dur="0.552"> Modelet e kompjuterit NDRYSHOJN SHUM </text>
<text sub="clublinks" start="112.368" dur="2.211"> DITA DITA. </text>
<text sub="clublinks" start="114.613" dur="1.42"> NUK KA NDRYSHUAR PRMBLEDHJEN SHUME </text>
<text sub="clublinks" start="116.034" dur="2.057"> Pak prej tyre ishin duke ndezur AT </text>
<text sub="clublinks" start="118.092" dur="1.248"> PACKR DHNI N A LINDJE një SMIDGE. </text>
<text sub="clublinks" start="119.375" dur="1.631"> SI K UTU UPDATE HURRIKANI </text>
<text sub="clublinks" start="121.007" dur="1.01"> QENDRA paguan vëmendjen te SHUM </text>
<text sub="clublinks" start="122.018" dur="4.309"> MODELET E VSNDSISHME DHE KA ISSHT TRAJTA KA QENI T GJITHA. </text>
<text sub="clublinks" start="126.328" dur="4.012"> TRAJTI ATA KAN T T BN. </text>
<text sub="clublinks" start="130.342" dur="7.992"> Intensivitetet e WIND DHE TIMELINE </text>
<text sub="clublinks" start="138.369" dur="0.609"> Rëndësi. </text>
<text sub="clublinks" start="139.012" dur="1.839"> ZONA E MADHE E VERE JU JENI </text>
<text sub="clublinks" start="140.885" dur="0.711"> SHIKONI QAT SHUM TROPIKE </text>
<text sub="clublinks" start="141.598" dur="0.42"> FJALT E FORCS S ST STORMIT. </text>
<text sub="clublinks" start="142.053" dur="0.711"> SHPENZIMET E GJITHA N TO 58 MIJ </text>
<text sub="clublinks" start="142.798" dur="0.486"> PER HOURIN K THT Z ZON. </text>
<text sub="clublinks" start="143.285" dur="0.508"> STORMA TROPIKE FITIMET FUQI </text>
<text sub="clublinks" start="143.828" dur="0.47"> LARTT PRETTY N THE KOPSHT </text>
<text sub="clublinks" start="144.299" dur="0.181"> NGJYRË. </text>
<text sub="clublinks" start="144.482" dur="0.497"> FEMIJET E FUNDIT NGA E Diel </text>
<text sub="clublinks" start="145.014" dur="0.347"> MORNING. </text>
<text sub="clublinks" start="145.395" dur="1.052"> DUHET DISA FITAT E LART </text>
<text sub="clublinks" start="146.481" dur="2.315"> GJITHA NUNT SHUMUNT SHTETI. </text>
<text sub="clublinks" start="148.797" dur="2.622"> NGA NJ OR OSE 2 NT AFTERNRIN. ME FJAL W TCE FORCS HARRIKANE </text>
<text sub="clublinks" start="151.453" dur="1.713"> ME FJAL TCE FORCS HARRIKANE </text>
<text sub="clublinks" start="153.2" dur="5.206"> DISA NDARJE NGA 6 DHE 9 E DREJTA </text>
<text sub="clublinks" start="158.407" dur="5.75"> K ONTU N ED EDGJAT E JASHTME T THE </text>
<text sub="clublinks" start="164.158" dur="1.585"> VESHJE NGA SHTETI I MARIONIT, </text>
<text sub="clublinks" start="165.778" dur="1.591"> SHTETI SUMNER DHE SHTETET E Liqenit JAN SHPRNDARJEN TVE KAN NDIKIME. </text>
<text sub="clublinks" start="167.37" dur="4.393"> Janë duke shkuar për të pasur ndikime të ulëta. </text>
<text sub="clublinks" start="171.774" dur="4.036"> NGA KERTU N TO Lindje </text>