Исклучување на решетката subtitles

Што се случува кога ДМ не е тој што одлучува што ќе се случи во текот на играта? Нека јас ја опишувам ситуацијата: Така, играв и преку Интернет и лично во текот на мојата играчка кариера. Во овој случај бев во рурална средина Во тоа време Тексас, играше лична игра што ја водеше мојот пријател. Бевме започнати на ниво 1 во Патфиндер, и ќе се забавувавме во градот Авесалом. И бидејќи јас и мојот пријател сè уште живеевме со нашите родители, двајца од играчите се пријавија доброволно нас да играме во нивната куќа. Се чинеше како добра идеја во тоа време! Како и обично, сите наведени имиња не се вистински имиња. Ние имаме: Јас, студент на колеџ, работев во Валмарт во тоа време, играјќи вештерка полуорк. Д.М., кој во тоа време беше мој пријател од колеџ. Еден пријател на мојот пријател по име Дан, кој беше свештеник и исто така беше на колеџ. Боб кој беше армиски ветеран и ... добро, ќе научите повеќе за него доволно брзо. 30-нешто години, големо момче, застрашувачки. Борбено искуство. И тој играше варварин. Лиза, сопругата на Боб. Верувам дека таа исто така беше ветеран во армијата и ... исто така ќе дознаете повеќе за нејзе. 30-нешто години стари, застрашувачки по свое право. И таа играше половина елф лажен Сега, некое време игравме со Боб и Лиза во локалната продавница за игри и надвор. (Гледајќи наназад, целата продавница за игри беше некако проклета.) Одигравме табла игри, некои игри со карти, некои партиски игри - такви нешта. Беа чудат, претпоставувам? Боб беше голем војник фраер со малку бравадо, а Лиза и самата имаше доста храброст. Јас јасно се сеќавам дека тие двајца држеа долг говор за тоа како жените можат апсолутно мочам стоејќи во контекст на некоја игра на табла, и се сеќавам дека беа гласни и горди од тоа, но ... Тоа не е ништо за што да се грижите само по себе. Кинда чудна по своја начини, но тие само изгледаа полни со ентузијазам. Како и да е, ни требаше место за игра. Боб ја понуди својата куќа. Тој рече дека има одлична, голема маса тоа би одговарало на група од 6 лица, а ние размислувавме да добиеме шести играч на крајот. Мојата куќа не беше опција; Куќата на Д.М не беше опција; и станот на Дан беше најмалку еден час возење од нашиот град. Значи, куќата на Боб и Лиза изгледаше добра место за играње во. Всушност, не беше добро место за играње. Така, Д.М и јас заедно возевме до местото. Јас возев јас, а мојот пријател Д.М. на телефон добивајќи насоки. Упатствата беа малку нејасни, и тој коментираше безуверено кога завршивме нешто по линијата на: „Ох, еј, Боб рече дека не сака нас да кажам некому за тоа каде живее “. „Зошто? Прашав природно. „Нешто за правни проблеми, не знам“. Ниво на загриженост: 1 Па, што и да е. Сфатив дека момчето се шегува или нешто слично. Како и да е, возиме на местото откако конечно ќе го најдеме (упатствата беа чудни и нејасни), но го наоѓаме патот до возењето и започнете да се влечете внатре. Тогаш овие алјаски хаски почнуваат да лаат по нас. Ние одлучуваме да остани во колата затоа што тоа се големи кучиња, а Боб излегува откако ќе му се јавиме, се буни нив, и нè води внатре. Се сместуваме во куќата. Кучињата се појавуваат за време на разговорот. Му велиме дека се убави кучиња. Тој се смее и вели: „Знаете, тие би можеле тотално да убијат момче“. Потоа тој повторува ова со посериозен тон, велејќи: „Не сериозно. Тие се обучени и МОLDЕ апсолутно убие момче по команда “. Ниво на загриженост: 2 Куќата, барем, е убава. Боб и Лиза бргу нè прашуваат: „Вие момци сте сигурни дека не те следеле нели? За вас е навистина важно да не и зборувате на полицијата нас. "Тие нема да кажат зошто, тие само така велат. Ниво на загриженост: 3. Погледнете ... во тој момент требаше да заминам, но имав изразена смисла дека ако се обидам да заминам, тогаш барав овој луд пар да ми направи нешто. Мојата ќелија телефонот исто така не беше наполнет. Упс Како и да е, ние сме тука на долги патеки, затоа се сместуваме. Повторно, куќата е убава; на табелата е голема колку што беше предложено. Тогаш дознавам дека момчето има пиштоли во својата куќа ... Загриженост Ниво: 4. Продолжуваме да одиме. ДМ и Дан сè уште не изгледаат толку загрижени за ништо. Ние конечно започнете ја играта, воведување ликови, итн Тогаш е време за авантура! Во одреден момент за време на споменатата авантура, постои расправија за правилата помеѓу Д.М и Боб. Вели ДМ „Па, јас сум ДМ“. Боб вели: „И тоа е моја куќа“. ... Добро. Ниво на загриженост: 5. Добро, добро. Во овој момент сакам само да заврши играта, и ДМ и Дан започнуваат да бидат загрижени. Дури и патувањата во бањата прават да се чувствувам напната. Но, на крајот авантуристиме, СЕГО заборавам на чудноста што се случува ... Ние се бориме со некакви чудни риби, и потоа, наоѓаме некое богатство. Сега, меѓу различните предмети во богатството, имаше магичен свиток. Јас се осветлив. Еј, волшебен свиток! Мојата вештерка може тотално да го искористи тоа. Предлагам исто толку, и секого се согласува - освен лажен полу-елф. Нечесниот полу-елф одговара со „Па, имам Use Magical Уред. "Јас одговарам со" Но, можам да го научам магијата од свитокот ". Сега, најмногу маси, можеби малку ќе преговаравме за тоа што некој од нас може да се откаже од богатството за возврат на свитокот. Но, наместо тоа, добив одговор по линија на: "Па, пред сè, тоа е моја куќа. Второ, мојот лик може да го шутне задникот на вашиот лик. Трето? Вие сте во МОЈАТА ДОМА. “И начинот на кој таа зборуваше беше на некој што се закануваше некој друг. Се сеќавам дека нејзиниот сопруг позираше на своето место како да е подготвен да победи нечие задник и присуството на тие големи кучиња во близина, сознанието дека имало огнено оружје куќата и едноставниот факт што овие луѓе активно ни велеа да не им кажуваме на полицајците за нив сите дојдоа во мојот ум одеднаш. За потсетување: Боб беше воен човек со борбено искуство. Влегов во ЕДЕН физички расправија во целиот мој живот во тој момент, и јас бев мрачен. ДМ беше мрсна. Дан беше добар, слабо мало христијанско момче кое не би повредило мува ако му се надмине во окото. Ние бевме загрозени од 30-годишни стари кои ја носеа играта на „И јас ќе те повредам ако не го добијам тоа што го сакам “. Ниво на загриженост: 9000+ Ја оставив да го земе свитокот. Ја завршивме играта. Јас и Д.М се возевме дома. Како што направивме, реков многу јасно: „Ние никогаш повеќе не се дружиме со тие луѓе и ако видиме ги оставаме во продавницата за игри и веднаш ги напуштаме “. Никогаш повеќе не разговаравме со нив, освен Можеби еднаш. Само што целосно го прекинавме контактот, им рече дека Д.М не може да ја води играта повеќе, и тоа беше тоа. Во денешно време, одбивам да одам во ничија куќа освен ако не ги познавам прилично добро. Да, мило ми е што ОП живееше да ја раскаже приказната, бидејќи тоа беше легитимно напната ситуација. Многу е лесно да се справите со насилниците кога станува збор за застанување за себе, но кога работите преминете од вокално на физичко и може да го изгубите животот затоа што стоите, најдобро е да признаете кога станува збор за играње на игра. Бидете внимателни со играта во нечија куќа и бидете сигурни дека да го полните вашиот телефон и да носите надворешен пакет батерии со вас. Што мислите сите за оваа ситуација?

Исклучување на решетката

View online
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>
<text sub="clublinks" start="0" dur="7.689">Што се случува кога ДМ не е тој што одлучува што ќе се случи во текот на играта? Нека</text>
<text sub="clublinks" start="7.689" dur="2.631"> јас ја опишувам ситуацијата:</text>
<text sub="clublinks" start="10.32" dur="7.64"> Така, играв и преку Интернет и лично во текот на мојата играчка кариера. Во овој случај бев во рурална средина</text>
<text sub="clublinks" start="17.96" dur="6.75"> Во тоа време Тексас, играше лична игра што ја водеше мојот пријател. Бевме започнати</text>
<text sub="clublinks" start="24.71" dur="7.101"> на ниво 1 во Патфиндер, и ќе се забавувавме во градот Авесалом. И</text>
<text sub="clublinks" start="31.811" dur="5.369"> бидејќи јас и мојот пријател сè уште живеевме со нашите родители, двајца од играчите се пријавија доброволно</text>
<text sub="clublinks" start="37.18" dur="5.81"> нас да играме во нивната куќа. Се чинеше како добра идеја во тоа време!</text>
<text sub="clublinks" start="42.99" dur="5.15"> Како и обично, сите наведени имиња не се вистински имиња.</text>
<text sub="clublinks" start="48.14" dur="1"> Ние имаме:</text>
<text sub="clublinks" start="49.14" dur="6.03"> Јас, студент на колеџ, работев во Валмарт во тоа време, играјќи вештерка полуорк.</text>
<text sub="clublinks" start="55.17" dur="4.139"> Д.М., кој во тоа време беше мој пријател од колеџ.</text>
<text sub="clublinks" start="59.309" dur="7.041"> Еден пријател на мојот пријател по име Дан, кој беше свештеник и исто така беше на колеџ.</text>
<text sub="clublinks" start="66.35" dur="7.55"> Боб кој беше армиски ветеран и ... добро, ќе научите повеќе за него доволно брзо. 30-нешто</text>
<text sub="clublinks" start="73.9" dur="8.19"> години, големо момче, застрашувачки. Борбено искуство. И тој играше варварин.</text>
<text sub="clublinks" start="82.09" dur="8.569"> Лиза, сопругата на Боб. Верувам дека таа исто така беше ветеран во армијата и ... исто така ќе дознаете повеќе</text>
<text sub="clublinks" start="90.659" dur="7.951"> за нејзе. 30-нешто години стари, застрашувачки по свое право. И таа играше половина елф</text>
<text sub="clublinks" start="98.61" dur="1.029"> лажен</text>
<text sub="clublinks" start="99.639" dur="6.69"> Сега, некое време игравме со Боб и Лиза во локалната продавница за игри и надвор.</text>
<text sub="clublinks" start="106.329" dur="7.14"> (Гледајќи наназад, целата продавница за игри беше некако проклета.) Одигравме табла</text>
<text sub="clublinks" start="113.469" dur="8.29"> игри, некои игри со карти, некои партиски игри - такви нешта. Беа чудат, претпоставувам?</text>
<text sub="clublinks" start="121.759" dur="7.2"> Боб беше голем војник фраер со малку бравадо, а Лиза и самата имаше доста храброст.</text>
<text sub="clublinks" start="128.959" dur="6.64"> Јас јасно се сеќавам дека тие двајца држеа долг говор за тоа како жените можат апсолутно</text>
<text sub="clublinks" start="135.599" dur="7.081"> мочам стоејќи во контекст на некоја игра на табла, и се сеќавам дека беа гласни и горди</text>
<text sub="clublinks" start="142.68" dur="7.029"> од тоа, но ... Тоа не е ништо за што да се грижите само по себе. Кинда чудна по своја</text>
<text sub="clublinks" start="149.709" dur="4.431"> начини, но тие само изгледаа полни со ентузијазам.</text>
<text sub="clublinks" start="154.14" dur="7.73"> Како и да е, ни требаше место за игра. Боб ја понуди својата куќа. Тој рече дека има одлична, голема маса</text>
<text sub="clublinks" start="161.87" dur="6.06"> тоа би одговарало на група од 6 лица, а ние размислувавме да добиеме шести играч</text>
<text sub="clublinks" start="167.93" dur="8.41"> на крајот. Мојата куќа не беше опција; Куќата на Д.М не беше опција; и станот на Дан</text>
<text sub="clublinks" start="176.34" dur="6.11"> беше најмалку еден час возење од нашиот град. Значи, куќата на Боб и Лиза изгледаше добра</text>
<text sub="clublinks" start="182.45" dur="1.35"> место за играње во.</text>
<text sub="clublinks" start="183.8" dur="4.189"> Всушност, не беше добро место за играње.</text>
<text sub="clublinks" start="187.989" dur="7.901"> Така, Д.М и јас заедно возевме до местото. Јас возев јас, а мојот пријател Д.М.</text>
<text sub="clublinks" start="195.89" dur="7.22"> на телефон добивајќи насоки. Упатствата беа малку нејасни, и тој коментираше безуверено</text>
<text sub="clublinks" start="203.11" dur="6.28"> кога завршивме нешто по линијата на: „Ох, еј, Боб рече дека не сака нас</text>
<text sub="clublinks" start="209.39" dur="2.7"> да кажам некому за тоа каде живее “.</text>
<text sub="clublinks" start="212.09" dur="2.83"> „Зошто? Прашав природно.</text>
<text sub="clublinks" start="214.92" dur="3.929"> „Нешто за правни проблеми, не знам“.</text>
<text sub="clublinks" start="218.849" dur="1.581"> Ниво на загриженост: 1</text>
<text sub="clublinks" start="220.43" dur="6.75"> Па, што и да е. Сфатив дека момчето се шегува или нешто слично. Како и да е, возиме на местото</text>
<text sub="clublinks" start="227.18" dur="6.49"> откако конечно ќе го најдеме (упатствата беа чудни и нејасни), но го наоѓаме патот до возењето</text>
<text sub="clublinks" start="233.67" dur="7.12"> и започнете да се влечете внатре. Тогаш овие алјаски хаски почнуваат да лаат по нас. Ние одлучуваме да</text>
<text sub="clublinks" start="240.79" dur="6.779"> остани во колата затоа што тоа се големи кучиња, а Боб излегува откако ќе му се јавиме, се буни</text>
<text sub="clublinks" start="247.569" dur="1.98"> нив, и нè води внатре.</text>
<text sub="clublinks" start="249.549" dur="5.881"> Се сместуваме во куќата. Кучињата се појавуваат за време на разговорот. Му велиме дека се</text>
<text sub="clublinks" start="255.43" dur="8.96"> убави кучиња. Тој се смее и вели: „Знаете, тие би можеле тотално да убијат момче“. Потоа тој повторува</text>
<text sub="clublinks" start="264.39" dur="8.27"> ова со посериозен тон, велејќи: „Не сериозно. Тие се обучени и МОLDЕ апсолутно</text>
<text sub="clublinks" start="272.66" dur="3.02"> убие момче по команда “.</text>
<text sub="clublinks" start="275.68" dur="1.87"> Ниво на загриженост: 2</text>
<text sub="clublinks" start="277.55" dur="6.24"> Куќата, барем, е убава. Боб и Лиза бргу нè прашуваат: „Вие момци сте сигурни</text>
<text sub="clublinks" start="283.79" dur="5.07"> дека не те следеле нели? За вас е навистина важно да не и зборувате на полицијата</text>
<text sub="clublinks" start="288.86" dur="6.41"> нас. "Тие нема да кажат зошто, тие само така велат. Ниво на загриженост: 3.</text>
<text sub="clublinks" start="295.27" dur="6.53"> Погледнете ... во тој момент требаше да заминам, но имав изразена смисла дека ако се обидам</text>
<text sub="clublinks" start="301.8" dur="8.12"> да заминам, тогаш барав овој луд пар да ми направи нешто. Мојата ќелија</text>
<text sub="clublinks" start="309.92" dur="3.87"> телефонот исто така не беше наполнет. Упс</text>
<text sub="clublinks" start="313.79" dur="8.41"> Како и да е, ние сме тука на долги патеки, затоа се сместуваме. Повторно, куќата е убава; на</text>
<text sub="clublinks" start="322.2" dur="7.31"> табелата е голема колку што беше предложено. Тогаш дознавам дека момчето има пиштоли во својата куќа ... Загриженост</text>
<text sub="clublinks" start="329.51" dur="1.66"> Ниво: 4.</text>
<text sub="clublinks" start="331.17" dur="6.97"> Продолжуваме да одиме. ДМ и Дан сè уште не изгледаат толку загрижени за ништо. Ние конечно</text>
<text sub="clublinks" start="338.14" dur="7.47"> започнете ја играта, воведување ликови, итн Тогаш е време за авантура!</text>
<text sub="clublinks" start="345.61" dur="9.02"> Во одреден момент за време на споменатата авантура, постои расправија за правилата помеѓу Д.М и Боб. Вели ДМ</text>
<text sub="clublinks" start="354.63" dur="7.66"> „Па, јас сум ДМ“. Боб вели: „И тоа е моја куќа“. ... Добро.</text>
<text sub="clublinks" start="362.29" dur="1.56"> Ниво на загриженост: 5.</text>
<text sub="clublinks" start="363.85" dur="8.56"> Добро, добро. Во овој момент сакам само да заврши играта, и ДМ и Дан започнуваат</text>
<text sub="clublinks" start="372.41" dur="8.82"> да бидат загрижени. Дури и патувањата во бањата прават да се чувствувам напната. Но, на крајот авантуристиме,</text>
<text sub="clublinks" start="381.23" dur="6.49"> СЕГО заборавам на чудноста што се случува ... Ние се бориме со некакви чудни риби,</text>
<text sub="clublinks" start="387.72" dur="2.21"> и потоа, наоѓаме некое богатство.</text>
<text sub="clublinks" start="389.93" dur="6.85"> Сега, меѓу различните предмети во богатството, имаше магичен свиток. Јас се осветлив.</text>
<text sub="clublinks" start="396.78" dur="7.16"> Еј, волшебен свиток! Мојата вештерка може тотално да го искористи тоа. Предлагам исто толку, и секого</text>
<text sub="clublinks" start="403.94" dur="9.57"> се согласува - освен лажен полу-елф. Нечесниот полу-елф одговара со „Па, имам Use Magical</text>
<text sub="clublinks" start="413.51" dur="5.16"> Уред. "Јас одговарам со" Но, можам да го научам магијата од свитокот ".</text>
<text sub="clublinks" start="418.67" dur="6.16"> Сега, најмногу маси, можеби малку ќе преговаравме за тоа што некој од нас може да се откаже</text>
<text sub="clublinks" start="424.83" dur="6.55"> од богатството за возврат на свитокот. Но, наместо тоа, добив одговор по линија</text>
<text sub="clublinks" start="431.38" dur="8.38"> на: "Па, пред сè, тоа е моја куќа. Второ, мојот лик може да го шутне задникот на вашиот лик.</text>
<text sub="clublinks" start="439.76" dur="8.33"> Трето? Вие сте во МОЈАТА ДОМА. “И начинот на кој таа зборуваше беше на некој што се закануваше</text>
<text sub="clublinks" start="448.09" dur="6.77"> некој друг. Се сеќавам дека нејзиниот сопруг позираше на своето место како да е подготвен да победи нечие</text>
<text sub="clublinks" start="454.86" dur="6.11"> задник и присуството на тие големи кучиња во близина, сознанието дека имало огнено оружје</text>
<text sub="clublinks" start="460.97" dur="6.19"> куќата и едноставниот факт што овие луѓе активно ни велеа да не им кажуваме на полицајците</text>
<text sub="clublinks" start="467.16" dur="5.23"> за нив сите дојдоа во мојот ум одеднаш.</text>
<text sub="clublinks" start="472.39" dur="9.01"> За потсетување: Боб беше воен човек со борбено искуство. Влегов во ЕДЕН физички</text>
<text sub="clublinks" start="481.4" dur="9.15"> расправија во целиот мој живот во тој момент, и јас бев мрачен. ДМ беше мрсна. Дан беше добар,</text>
<text sub="clublinks" start="490.55" dur="7.07"> слабо мало христијанско момче кое не би повредило мува ако му се надмине во окото. Ние бевме</text>
<text sub="clublinks" start="497.62" dur="6.06"> загрозени од 30-годишни стари кои ја носеа играта на „И јас ќе те повредам</text>
<text sub="clublinks" start="503.68" dur="4.8"> ако не го добијам тоа што го сакам “.</text>
<text sub="clublinks" start="508.48" dur="2.87"> Ниво на загриженост: 9000+</text>
<text sub="clublinks" start="511.35" dur="7.34"> Ја оставив да го земе свитокот. Ја завршивме играта. Јас и Д.М се возевме дома. Како што направивме, реков</text>
<text sub="clublinks" start="518.69" dur="5.58"> многу јасно: „Ние никогаш повеќе не се дружиме со тие луѓе и ако видиме</text>
<text sub="clublinks" start="524.27" dur="3.45"> ги оставаме во продавницата за игри и веднаш ги напуштаме “.</text>
<text sub="clublinks" start="527.72" dur="7.32"> Никогаш повеќе не разговаравме со нив, освен Можеби еднаш. Само што целосно го прекинавме контактот,</text>
<text sub="clublinks" start="535.04" dur="4.38"> им рече дека Д.М не може да ја води играта повеќе, и тоа беше тоа.</text>
<text sub="clublinks" start="539.42" dur="5.25"> Во денешно време, одбивам да одам во ничија куќа освен ако не ги познавам прилично добро.</text>
<text sub="clublinks" start="544.67" dur="8.61"> Да, мило ми е што ОП живееше да ја раскаже приказната, бидејќи тоа беше легитимно напната ситуација.</text>
<text sub="clublinks" start="553.28" dur="4.97"> Многу е лесно да се справите со насилниците кога станува збор за застанување за себе, но кога работите</text>
<text sub="clublinks" start="558.25" dur="7.61"> преминете од вокално на физичко и може да го изгубите животот затоа што стоите, најдобро е да признаете</text>
<text sub="clublinks" start="565.86" dur="5.66"> кога станува збор за играње на игра. Бидете внимателни со играта во нечија куќа и бидете сигурни дека</text>
<text sub="clublinks" start="571.52" dur="4.045"> да го полните вашиот телефон и да носите надворешен пакет батерии со вас.</text>
<text sub="clublinks" start="575.565" dur="2.915"> Што мислите сите за оваа ситуација?</text>