NGA GRID subtitles

Çfarë ndodh kur DM nuk është ai që vendos se çfarë ndodh gjatë lojës? Le të unë përshkruaj situatën: Kështu që unë kam luajtur si në internet dhe personalisht gjatë gjithë karrierës sime të lojrave. Në këtë rast unë isha në fshat Teksasi në atë kohë, duke luajtur një lojë personalisht që po zhvillonte miku im. Ne kemi filluar në nivelin 1 në Pathfinder, dhe ne do të argëtoheshim në qytetin e Absalomit. Dhe meqenëse shoku im dhe unë ende jetonim me prindërit tanë, dy nga lojtarët dolën vullnetarë ne për të luajtur në shtëpinë e tyre. Në atë kohë dukej si një ide e mirë! Si zakonisht, çdo emër i renditur nuk është emër i vërtetë. Ne kemi: Unë, një student në moshë kolegji që punoja në Walmart në atë kohë, duke luajtur një shtrigë gjysmë orke. DM i cili ishte një mik i kolegjit tim në atë kohë. Një mik i mikut tim me emrin Dan i cili ishte Klerik dhe gjithashtu në kolegj. Bob i cili ishte një veteran i ushtrisë dhe ... mirë, ju do të mësoni më shumë për të shpejt. 30-diçka vjeç, djalë i madh, frikësues. Përvojë luftarake. Dhe ai luajti një barbar. Lisa, gruaja e Bobit. Besoj se ajo ishte gjithashtu një veterane e ushtrisë dhe ... ju gjithashtu do të mësoni më shumë për të. 30-vjeçar, frikësuese në të drejtën e saj. Dhe ajo luajti një gjysmë kukudh mashtrues Tani, ne kemi qenë duke luajtur me Bob dhe Lisa në dyqanin e lojërave lokale jashtë dhe për një kohë. (Duke shikuar prapa se i gjithë dyqani i lojës ishte në fakt i mallkuar.) Ne luajtëm një tabelë lojëra, disa lojëra me letra, disa lojëra për ahengje - ato lloj gjërash. Ishin çuditshëm, mendoj? Bob ishte një tip ushtarak i madh me ca trima, dhe Lisa kishte mjaft trimëri vetë. Më kujtohet qartë që ata të dy po mbanin një fjalim të gjatë se si gratë munden absolutisht shurrë në këmbë në kontekstin e një lojë bordi, dhe unë kujtoj ata ishin me zë të lartë dhe krenarë prej tij, por ... Kjo nuk është asgjë për tu shqetësuar në vetvete. Kinda e çuditshme në vetvete mënyra, por ato thjesht dukeshin plot entuziazëm. Sidoqoftë, na duhej një vend për të luajtur. Bob ofroi shtëpinë e tij. Ai tha se kishte një tryezë të mrekullueshme dhe të madhe kjo do të përshtatej mirë me një grup prej 6 personash, dhe ne po mendonim të merrnim një lojtar të gjashtë përfundimisht. Shtëpia ime nuk ishte një opsion; Shtëpia e DM nuk ishte një opsion; dhe banesa e Danit ishte të paktën një orë me makinë nga qyteti ynë. Pra, shtëpia e Bob dhe Lizës dukej si e mirë vend për të luajtur në. Në të vërtetë nuk ishte një vend i mirë për të luajtur. Kështu që DM dhe unë u nisëm me makinë së bashku. Unë isha ai që voziste, dhe shoku im DM ishte në telefon duke marrë udhëzime. Udhëzimet ishin paksa të paqarta dhe ai komentoi me zhurmë kur mbaruam diçka përgjatë vijave të: "Oh, hej, Bob tha se nuk na dëshiron për t’i treguar ndokujt se ku jeton ”. "Pse?" Pyeta natyrshëm. "Diçka rreth telasheve ligjore, nuk e di". Niveli i shqetësimit: 1 Epo, çfarëdo. E kuptova që djali po bënte shaka apo diçka tjetër. Sidoqoftë, ne vozisim brenda në vend pasi e gjetëm më në fund (udhëzimet ishin të çuditshme dhe të paqarta), por ne e gjejmë rrugën e udhëtimit dhe filloni të tërhiqeni. Kjo është kur këta huski të Alaskës fillojnë të na lehin. Ne vendosim të qëndroni në makinë sepse ata janë qen të mëdhenj, dhe Bob del pasi e kemi thirrur, duke u turrur ata, dhe na çon brenda. Ne vendosemi në shtëpi. Qentë vijnë gjatë bisedës. Ne i themi se janë qen te bukur Ai qesh dhe thotë: "Ju e dini, ata mund të vrasin plotësisht një djalë". Pastaj ai përsërit kjo me një ton më serioz, duke thënë "Jo seriozisht. Ata janë të trajnuar, dhe ata mund të absolutisht vrasin një djalë me komandë ". Niveli i shqetësimit: 2 Shtëpia, të paktën, është e këndshme. Shpejt na pyesin Bob dhe Lisa: "Ju jeni të sigurt se nuk u ndoqa apo jo? Reallyshtë me të vërtetë e rëndësishme për ju të mos i tregoni policisë ne. "Ata nuk do të thonë pse, ata thjesht thonë kështu. Niveli i shqetësimit: 3. Shikoni ... në atë moment unë duhet të isha larguar, por kam kuptimin e veçantë se nëse do të provoja të largohesha, atëherë do të kisha kërkuar që ky çift i çmendur të më bënte diçka. Qelia ime telefoni gjithashtu nuk ishte i karikuar. Mos! Sidoqoftë, ne jemi atje për një distancë të gjatë, kështu që vendosemi. Përsëri, shtëpia është e këndshme; të tabela është aq e madhe sa ishte sugjeruar. Pastaj mësoj se djali ka armë në shtëpinë e tij ... Shqetësim Niveli: 4. Ne vazhdojmë. DM dhe Dan ende nuk duken aq të shqetësuar për asgjë. Ne fund te fundit filloni të luani lojën, të prezantoni personazhe, etj. Atëherë është koha për aventurë! Në një moment gjatë aventurës në fjalë, ekziston një argument rregullash midis DM dhe Bob. DM thote "Epo, unë jam DM". Bob thotë: "Dhe është shtëpia ime". ... Mirë. Niveli i shqetësimit: 5. Mirë, mirë Në këtë pikë unë vetëm dua që loja të mbarojë, dhe DM dhe Dan po fillojnë të shqetësohen. Edhe udhëtimet në banjë më bëjnë të ndjehem i tensionuar. Por përfundimisht ne jemi duke aventuruar, GJITHMON harroj çuditshmërinë që po ndodh ... Ne po luftojmë një lloj peshku të çuditshëm, dhe më pas, ne gjejmë një thesar. Tani, midis sendeve të ndryshme në thesar, ishte një rrotull magjike. U ndriçova. Hej, një rrotull magjike! Shtriga ime mund ta përdorë plotësisht atë. Unë sugjeroj sa më shumë, dhe të gjithë pajtohet - përveç mashtruesit gjysmë kukudhësh. Mashtruesi gjysëm kukudh përgjigjet me "Epo, unë kam Use Magical Pajisja. "Unë përgjigjem me" Por unë mund ta mësoj magjinë nga rrotullimi. " Tani, në shumicën e tryezave, ne mund të kemi negociuar pak për atë që dikush prej nesh mund të heqë dorë nga thesari në këmbim të rrotullës. Por në vend të kësaj, unë mora një përgjigje përgjatë vijave e: "Epo, së pari, është shtëpia ime. Së dyti, karakteri im mund të shkelmojë prapanicën e karakterit tuaj. Së treti? Ju jeni në shtëpinë time. "Dhe mënyra se si ajo foli ishte ajo e dikujt që kërcënonte dikush tjeter. Mbaj mend që burri i saj po qëndronte në vendin e tij sikur ai ishte gati të rrihte dikë prapanicë, dhe prania e atyre qenve të mëdhenj afër, njohuria se kishte armë zjarri brenda shtëpia dhe fakti i thjeshtë që këta njerëz po na thoshin në mënyrë aktive që të mos u tregonin policëve rreth tyre më erdhën të gjitha menjëherë. Si kujtesë: Bob ishte një ushtarak me përvojë luftarake. Unë kisha hyrë në një fizik grindje në tërë jetën time në atë pikë, dhe isha i butë. DM ishte i butë. Dan ishte një i mirë, një djalosh i vogël i dobët i krishterë që nuk do të dëmtonte një mizë nëse i hidhej në sy. Po ishim kërcënuar nga 30-vjeçarë të cilët po merrnin lojën në "Dhe unë do të të lëndoj nëse nuk marr ato që dua "nivelet. Niveli i shqetësimit: 9000+ E lashë të marrë rrotullën. Ne e përfunduam lojën. Unë dhe DM shkuam në shtëpi. Ndërsa bëmë, i thashë atë shumë qartë, "Ne nuk po shoqërohemi më me ata njerëz, dhe nëse e shohim ata në dyqan lojërash ne largohemi menjëherë ". Ne kurrë nuk kemi folur më me ta, përveç MUND T BN një herë. Thjesht kemi ndërprerë kontaktin plotësisht, u tha atyre që DM nuk mund ta drejtonte më lojën, dhe kjo ishte ajo. Në ditët e sotme, unë nuk pranoj të shkoj në shtëpinë e askujt nëse nuk i njoh mjaft mirë. Po, më vjen mirë që OP jetoi për të treguar përrallën, sepse kjo ishte një situatë e tensionuar ligjërisht. Veryshtë shumë e lehtë të merresh me ngacmuesit kur bëhet fjalë për të qëndruar në këmbë për veten tënde, por kur gjërat kaloni nga vokali në fizik dhe mund të humbni jetën tuaj për të qëndruar në këmbë, më së miri është të pranoni kur bëhet fjalë për të luajtur një lojë. Bëni kujdes me lojërat në shtëpinë e dikujt dhe sigurohuni për të ngarkuar telefonin tuaj dhe për të sjellë me vete një paketë baterie të jashtme. Çfarë mendoni të gjithë për këtë situatë?

NGA GRID

View online
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>
<text sub="clublinks" start="0" dur="7.689">Çfarë ndodh kur DM nuk është ai që vendos se çfarë ndodh gjatë lojës? Le të</text>
<text sub="clublinks" start="7.689" dur="2.631"> unë përshkruaj situatën:</text>
<text sub="clublinks" start="10.32" dur="7.64"> Kështu që unë kam luajtur si në internet dhe personalisht gjatë gjithë karrierës sime të lojrave. Në këtë rast unë isha në fshat</text>
<text sub="clublinks" start="17.96" dur="6.75"> Teksasi në atë kohë, duke luajtur një lojë personalisht që po zhvillonte miku im. Ne kemi filluar</text>
<text sub="clublinks" start="24.71" dur="7.101"> në nivelin 1 në Pathfinder, dhe ne do të argëtoheshim në qytetin e Absalomit. Dhe</text>
<text sub="clublinks" start="31.811" dur="5.369"> meqenëse shoku im dhe unë ende jetonim me prindërit tanë, dy nga lojtarët dolën vullnetarë</text>
<text sub="clublinks" start="37.18" dur="5.81"> ne për të luajtur në shtëpinë e tyre. Në atë kohë dukej si një ide e mirë!</text>
<text sub="clublinks" start="42.99" dur="5.15"> Si zakonisht, çdo emër i renditur nuk është emër i vërtetë.</text>
<text sub="clublinks" start="48.14" dur="1"> Ne kemi:</text>
<text sub="clublinks" start="49.14" dur="6.03"> Unë, një student në moshë kolegji që punoja në Walmart në atë kohë, duke luajtur një shtrigë gjysmë orke.</text>
<text sub="clublinks" start="55.17" dur="4.139"> DM i cili ishte një mik i kolegjit tim në atë kohë.</text>
<text sub="clublinks" start="59.309" dur="7.041"> Një mik i mikut tim me emrin Dan i cili ishte Klerik dhe gjithashtu në kolegj.</text>
<text sub="clublinks" start="66.35" dur="7.55"> Bob i cili ishte një veteran i ushtrisë dhe ... mirë, ju do të mësoni më shumë për të shpejt. 30-diçka</text>
<text sub="clublinks" start="73.9" dur="8.19"> vjeç, djalë i madh, frikësues. Përvojë luftarake. Dhe ai luajti një barbar.</text>
<text sub="clublinks" start="82.09" dur="8.569"> Lisa, gruaja e Bobit. Besoj se ajo ishte gjithashtu një veterane e ushtrisë dhe ... ju gjithashtu do të mësoni më shumë</text>
<text sub="clublinks" start="90.659" dur="7.951"> për të. 30-vjeçar, frikësuese në të drejtën e saj. Dhe ajo luajti një gjysmë kukudh</text>
<text sub="clublinks" start="98.61" dur="1.029"> mashtrues</text>
<text sub="clublinks" start="99.639" dur="6.69"> Tani, ne kemi qenë duke luajtur me Bob dhe Lisa në dyqanin e lojërave lokale jashtë dhe për një kohë.</text>
<text sub="clublinks" start="106.329" dur="7.14"> (Duke shikuar prapa se i gjithë dyqani i lojës ishte në fakt i mallkuar.) Ne luajtëm një tabelë</text>
<text sub="clublinks" start="113.469" dur="8.29"> lojëra, disa lojëra me letra, disa lojëra për ahengje - ato lloj gjërash. Ishin çuditshëm, mendoj?</text>
<text sub="clublinks" start="121.759" dur="7.2"> Bob ishte një tip ushtarak i madh me ca trima, dhe Lisa kishte mjaft trimëri vetë.</text>
<text sub="clublinks" start="128.959" dur="6.64"> Më kujtohet qartë që ata të dy po mbanin një fjalim të gjatë se si gratë munden absolutisht</text>
<text sub="clublinks" start="135.599" dur="7.081"> shurrë në këmbë në kontekstin e një lojë bordi, dhe unë kujtoj ata ishin me zë të lartë dhe krenarë</text>
<text sub="clublinks" start="142.68" dur="7.029"> prej tij, por ... Kjo nuk është asgjë për tu shqetësuar në vetvete. Kinda e çuditshme në vetvete</text>
<text sub="clublinks" start="149.709" dur="4.431"> mënyra, por ato thjesht dukeshin plot entuziazëm.</text>
<text sub="clublinks" start="154.14" dur="7.73"> Sidoqoftë, na duhej një vend për të luajtur. Bob ofroi shtëpinë e tij. Ai tha se kishte një tryezë të mrekullueshme dhe të madhe</text>
<text sub="clublinks" start="161.87" dur="6.06"> kjo do të përshtatej mirë me një grup prej 6 personash, dhe ne po mendonim të merrnim një lojtar të gjashtë</text>
<text sub="clublinks" start="167.93" dur="8.41"> përfundimisht. Shtëpia ime nuk ishte një opsion; Shtëpia e DM nuk ishte një opsion; dhe banesa e Danit</text>
<text sub="clublinks" start="176.34" dur="6.11"> ishte të paktën një orë me makinë nga qyteti ynë. Pra, shtëpia e Bob dhe Lizës dukej si e mirë</text>
<text sub="clublinks" start="182.45" dur="1.35"> vend për të luajtur në.</text>
<text sub="clublinks" start="183.8" dur="4.189"> Në të vërtetë nuk ishte një vend i mirë për të luajtur.</text>
<text sub="clublinks" start="187.989" dur="7.901"> Kështu që DM dhe unë u nisëm me makinë së bashku. Unë isha ai që voziste, dhe shoku im DM ishte</text>
<text sub="clublinks" start="195.89" dur="7.22"> në telefon duke marrë udhëzime. Udhëzimet ishin paksa të paqarta dhe ai komentoi me zhurmë</text>
<text sub="clublinks" start="203.11" dur="6.28"> kur mbaruam diçka përgjatë vijave të: "Oh, hej, Bob tha se nuk na dëshiron</text>
<text sub="clublinks" start="209.39" dur="2.7"> për t’i treguar ndokujt se ku jeton ”.</text>
<text sub="clublinks" start="212.09" dur="2.83"> "Pse?" Pyeta natyrshëm.</text>
<text sub="clublinks" start="214.92" dur="3.929"> "Diçka rreth telasheve ligjore, nuk e di".</text>
<text sub="clublinks" start="218.849" dur="1.581"> Niveli i shqetësimit: 1</text>
<text sub="clublinks" start="220.43" dur="6.75"> Epo, çfarëdo. E kuptova që djali po bënte shaka apo diçka tjetër. Sidoqoftë, ne vozisim brenda në vend</text>
<text sub="clublinks" start="227.18" dur="6.49"> pasi e gjetëm më në fund (udhëzimet ishin të çuditshme dhe të paqarta), por ne e gjejmë rrugën e udhëtimit</text>
<text sub="clublinks" start="233.67" dur="7.12"> dhe filloni të tërhiqeni. Kjo është kur këta huski të Alaskës fillojnë të na lehin. Ne vendosim të</text>
<text sub="clublinks" start="240.79" dur="6.779"> qëndroni në makinë sepse ata janë qen të mëdhenj, dhe Bob del pasi e kemi thirrur, duke u turrur</text>
<text sub="clublinks" start="247.569" dur="1.98"> ata, dhe na çon brenda.</text>
<text sub="clublinks" start="249.549" dur="5.881"> Ne vendosemi në shtëpi. Qentë vijnë gjatë bisedës. Ne i themi se janë</text>
<text sub="clublinks" start="255.43" dur="8.96"> qen te bukur Ai qesh dhe thotë: "Ju e dini, ata mund të vrasin plotësisht një djalë". Pastaj ai përsërit</text>
<text sub="clublinks" start="264.39" dur="8.27"> kjo me një ton më serioz, duke thënë "Jo seriozisht. Ata janë të trajnuar, dhe ata mund të absolutisht</text>
<text sub="clublinks" start="272.66" dur="3.02"> vrasin një djalë me komandë ".</text>
<text sub="clublinks" start="275.68" dur="1.87"> Niveli i shqetësimit: 2</text>
<text sub="clublinks" start="277.55" dur="6.24"> Shtëpia, të paktën, është e këndshme. Shpejt na pyesin Bob dhe Lisa: "Ju jeni të sigurt</text>
<text sub="clublinks" start="283.79" dur="5.07"> se nuk u ndoqa apo jo? Reallyshtë me të vërtetë e rëndësishme për ju të mos i tregoni policisë</text>
<text sub="clublinks" start="288.86" dur="6.41"> ne. "Ata nuk do të thonë pse, ata thjesht thonë kështu. Niveli i shqetësimit: 3.</text>
<text sub="clublinks" start="295.27" dur="6.53"> Shikoni ... në atë moment unë duhet të isha larguar, por kam kuptimin e veçantë se nëse do të provoja</text>
<text sub="clublinks" start="301.8" dur="8.12"> të largohesha, atëherë do të kisha kërkuar që ky çift i çmendur të më bënte diçka. Qelia ime</text>
<text sub="clublinks" start="309.92" dur="3.87"> telefoni gjithashtu nuk ishte i karikuar. Mos!</text>
<text sub="clublinks" start="313.79" dur="8.41"> Sidoqoftë, ne jemi atje për një distancë të gjatë, kështu që vendosemi. Përsëri, shtëpia është e këndshme; të</text>
<text sub="clublinks" start="322.2" dur="7.31"> tabela është aq e madhe sa ishte sugjeruar. Pastaj mësoj se djali ka armë në shtëpinë e tij ... Shqetësim</text>
<text sub="clublinks" start="329.51" dur="1.66"> Niveli: 4.</text>
<text sub="clublinks" start="331.17" dur="6.97"> Ne vazhdojmë. DM dhe Dan ende nuk duken aq të shqetësuar për asgjë. Ne fund te fundit</text>
<text sub="clublinks" start="338.14" dur="7.47"> filloni të luani lojën, të prezantoni personazhe, etj. Atëherë është koha për aventurë!</text>
<text sub="clublinks" start="345.61" dur="9.02"> Në një moment gjatë aventurës në fjalë, ekziston një argument rregullash midis DM dhe Bob. DM thote</text>
<text sub="clublinks" start="354.63" dur="7.66"> "Epo, unë jam DM". Bob thotë: "Dhe është shtëpia ime". ... Mirë.</text>
<text sub="clublinks" start="362.29" dur="1.56"> Niveli i shqetësimit: 5.</text>
<text sub="clublinks" start="363.85" dur="8.56"> Mirë, mirë Në këtë pikë unë vetëm dua që loja të mbarojë, dhe DM dhe Dan po fillojnë</text>
<text sub="clublinks" start="372.41" dur="8.82"> të shqetësohen. Edhe udhëtimet në banjë më bëjnë të ndjehem i tensionuar. Por përfundimisht ne jemi duke aventuruar,</text>
<text sub="clublinks" start="381.23" dur="6.49"> GJITHMON harroj çuditshmërinë që po ndodh ... Ne po luftojmë një lloj peshku të çuditshëm,</text>
<text sub="clublinks" start="387.72" dur="2.21"> dhe më pas, ne gjejmë një thesar.</text>
<text sub="clublinks" start="389.93" dur="6.85"> Tani, midis sendeve të ndryshme në thesar, ishte një rrotull magjike. U ndriçova.</text>
<text sub="clublinks" start="396.78" dur="7.16"> Hej, një rrotull magjike! Shtriga ime mund ta përdorë plotësisht atë. Unë sugjeroj sa më shumë, dhe të gjithë</text>
<text sub="clublinks" start="403.94" dur="9.57"> pajtohet - përveç mashtruesit gjysmë kukudhësh. Mashtruesi gjysëm kukudh përgjigjet me "Epo, unë kam Use Magical</text>
<text sub="clublinks" start="413.51" dur="5.16"> Pajisja. "Unë përgjigjem me" Por unë mund ta mësoj magjinë nga rrotullimi. "</text>
<text sub="clublinks" start="418.67" dur="6.16"> Tani, në shumicën e tryezave, ne mund të kemi negociuar pak për atë që dikush prej nesh mund të heqë dorë</text>
<text sub="clublinks" start="424.83" dur="6.55"> nga thesari në këmbim të rrotullës. Por në vend të kësaj, unë mora një përgjigje përgjatë vijave</text>
<text sub="clublinks" start="431.38" dur="8.38"> e: "Epo, së pari, është shtëpia ime. Së dyti, karakteri im mund të shkelmojë prapanicën e karakterit tuaj.</text>
<text sub="clublinks" start="439.76" dur="8.33"> Së treti? Ju jeni në shtëpinë time. "Dhe mënyra se si ajo foli ishte ajo e dikujt që kërcënonte</text>
<text sub="clublinks" start="448.09" dur="6.77"> dikush tjeter. Mbaj mend që burri i saj po qëndronte në vendin e tij sikur ai ishte gati të rrihte dikë</text>
<text sub="clublinks" start="454.86" dur="6.11"> prapanicë, dhe prania e atyre qenve të mëdhenj afër, njohuria se kishte armë zjarri brenda</text>
<text sub="clublinks" start="460.97" dur="6.19"> shtëpia dhe fakti i thjeshtë që këta njerëz po na thoshin në mënyrë aktive që të mos u tregonin policëve</text>
<text sub="clublinks" start="467.16" dur="5.23"> rreth tyre më erdhën të gjitha menjëherë.</text>
<text sub="clublinks" start="472.39" dur="9.01"> Si kujtesë: Bob ishte një ushtarak me përvojë luftarake. Unë kisha hyrë në një fizik</text>
<text sub="clublinks" start="481.4" dur="9.15"> grindje në tërë jetën time në atë pikë, dhe isha i butë. DM ishte i butë. Dan ishte një i mirë,</text>
<text sub="clublinks" start="490.55" dur="7.07"> një djalosh i vogël i dobët i krishterë që nuk do të dëmtonte një mizë nëse i hidhej në sy. Po ishim</text>
<text sub="clublinks" start="497.62" dur="6.06"> kërcënuar nga 30-vjeçarë të cilët po merrnin lojën në "Dhe unë do të të lëndoj</text>
<text sub="clublinks" start="503.68" dur="4.8"> nëse nuk marr ato që dua "nivelet.</text>
<text sub="clublinks" start="508.48" dur="2.87"> Niveli i shqetësimit: 9000+</text>
<text sub="clublinks" start="511.35" dur="7.34"> E lashë të marrë rrotullën. Ne e përfunduam lojën. Unë dhe DM shkuam në shtëpi. Ndërsa bëmë, i thashë</text>
<text sub="clublinks" start="518.69" dur="5.58"> atë shumë qartë, "Ne nuk po shoqërohemi më me ata njerëz, dhe nëse e shohim</text>
<text sub="clublinks" start="524.27" dur="3.45"> ata në dyqan lojërash ne largohemi menjëherë ".</text>
<text sub="clublinks" start="527.72" dur="7.32"> Ne kurrë nuk kemi folur më me ta, përveç MUND T BN një herë. Thjesht kemi ndërprerë kontaktin plotësisht,</text>
<text sub="clublinks" start="535.04" dur="4.38"> u tha atyre që DM nuk mund ta drejtonte më lojën, dhe kjo ishte ajo.</text>
<text sub="clublinks" start="539.42" dur="5.25"> Në ditët e sotme, unë nuk pranoj të shkoj në shtëpinë e askujt nëse nuk i njoh mjaft mirë.</text>
<text sub="clublinks" start="544.67" dur="8.61"> Po, më vjen mirë që OP jetoi për të treguar përrallën, sepse kjo ishte një situatë e tensionuar ligjërisht.</text>
<text sub="clublinks" start="553.28" dur="4.97"> Veryshtë shumë e lehtë të merresh me ngacmuesit kur bëhet fjalë për të qëndruar në këmbë për veten tënde, por kur gjërat</text>
<text sub="clublinks" start="558.25" dur="7.61"> kaloni nga vokali në fizik dhe mund të humbni jetën tuaj për të qëndruar në këmbë, më së miri është të pranoni</text>
<text sub="clublinks" start="565.86" dur="5.66"> kur bëhet fjalë për të luajtur një lojë. Bëni kujdes me lojërat në shtëpinë e dikujt dhe sigurohuni</text>
<text sub="clublinks" start="571.52" dur="4.045"> për të ngarkuar telefonin tuaj dhe për të sjellë me vete një paketë baterie të jashtme.</text>
<text sub="clublinks" start="575.565" dur="2.915"> Çfarë mendoni të gjithë për këtë situatë?</text>