Bërja e 100 bareve të akullores për qen të pastrehë në ditën më të nxehtë! subtitles

- Sot, ne jemi duke bërë 100 trajtime akullore për qen të pastrehë me nevoja të veçanta në karriget me rrota. - O Zot, e dua! - oneshtë një nga make-et më të mëdha që kemi bërë ndonjëherë. Një falënderim i veçantë për sponsorin tonë, Alpha Paw, sepse na ndihmoi ta tërheqim këtë. Tani për tani, unë jam në Tehachapi, California. Dhe më lër të them se është nxehtë. Dua të them, e nxehtë, e nxehtë, si mbi njëqind gradë. Por kjo nuk do të na ndalojë sepse jemi në Marley's Mutts Rescue Ranch, dhe ky vend është fantastik. Ne do të bëjmë diçka shumë të veçantë sot. Ju e dini që unë do të bëj gjithçka që duhet për të ndihmuar qentë, por ky projekt do të jetë unik sepse ne do të ndihmojmë qentë me nevoja të veçanta në karriget me rrota. Dhe jo vetëm që do të bëjmë akullore për këlyshët sot, por ne do të bëjmë një hapësirë ​​të tërë vetëm për qentë në karriget me rrota. Do të jetë e pabesueshme. Gjithashtu nëse jeni i ri këtu. sigurohuni që të regjistroheni. Nëse i doni qentë, aktivizoni njoftimet. Le të shkojmë të takojmë Zach Skow, themeluesi i Marley's Mutts. Nëse keni shikuar ndonjë nga videot e mia, ju e njihni këtë djalë këtu. Zach Skow, themeluesi i Marley's Mutts. Ju e keni parë atë. Ne kemi ndërtuar një restorant për qen. Ne ndërtuam një gropë topi për qentë. Dua të them, ne kemi bërë disa gjëra të çmendura. Por ju nuk mund ta dini në të vërtetë se sa frymëzues është ai. Si sa shumë ka punuar dhe sa qen ka ruajtur ndërtimin e këtij shpëtimi të jashtëzakonshëm. - Unë u diagnostikova me sëmundje të mëlçisë në fazën përfundimtare në vitin 2008. Më dhanë më pak se 90 ditë për të jetuar pa transplantim të mëlçisë. Qentë e mi një milion përqind ndihmuan në shpëtimin e jetës sime. Dhe unë vetëm hodha veten në nxitje. Fillova të promovoj lokalisht për shoqërinë njerëzore. Gjatë gjithë këtij procesi, ajo më ndihmoi të ndërtoja trupin tim, më ndihmoi të ndërtoja mendjen time. Dhe në kohën kur unë isha i kualifikuar për një transplant të mëlçisë, Nuk më duhej më një. - Qentë ju shpëtuan. - Plotësisht, 100%. Dhe tani këtu jemi, gati 12 vjet më vonë, ne kemi shpëtuar si 5000 qen. - Uau. - Ne kemi një mori programesh që ndihmojnë njerëzit në përfitim dhe kafshët shtëpiake. - Ju djema bëni punë e tmerrshme, ne duam t'ju ndihmojmë. Kështu që unë dua të gjej një projekt. Dua të bëj diçka të madhe. Dua të krijoj një hapësirë. - Kam vetëm hapësirën. - Ne rregull ne rregull. - Nëse jeni gati për të. - Në rregull, le të shkojmë. Le të shkojmë ta shohim, hajde. - Kështu që këtu ne i mbajmë kafshët shtëpiake të përshtatshme. Vërtetë kushdo që po vjen dhe shkon është i aftë i dobishëm, që ka nevojë për një karrige, ose ka disa si lëndime të rënda, qëndron këtu. - [Shkëmbor] Ndërsa po kontrollonim hapësirën, qeni më i ëmbël u ngjit në Zach me sytë më të mahnitshëm. - Pra, kjo është Avjana. Ajo është një nga mutat tona të dobishme, të paralizuara. Ajo u vu në shënjestër qëllimisht këtu, humbi lëvizjen e saj. Incidenti dha, e bëri atë të paralizuar, dhe ajo lindi këlyshët e saj menjëherë pasi ndodhi. Dhe ajo- - Oh, ajo ishte shtatzënë? - Shtatzënë. Ajo po merrej me këtë dëmtim të tmerrshëm, por përsëri disi arriti të kujdeset të këlyshëve të saj derisa të vinte ndihma. Ne shpresojmë ta birësojmë. Ne e kemi vendosur atë atje në mediat sociale. Ne do të vazhdojmë të bëjmë postime. Dhe thjesht duhet të besoj se ka dikë atje kjo do ta dëshirojë në jetën e tyre. - [Shkëmbor] Janë histori si ajo e Avjanës që më bëjnë të dua për të ndihmuar aq keq. Zach shkoi përpara dhe më tregoi pjesën tjetër të zonës dhe disa prej çështjeve që ata kishin me atë hapësirë. - Këto rroba gome patjetër duhet të largohen prej këtu. Ata ishin një ide e shkëlqyer gjatë dimrit, por ato janë vetëm një milion gradë. - [Rocky] Mirë, pra këto janë karriget me rrota ata në të vërtetë po përdorin, apo jo? - [Zach] Po. Kemi një tufë prej tyre. Thjesht duhet të përpiqemi të kuptojmë se çfarë të bëjmë me ta. - Kam disa ide të mira, po, E kuptova, rrotat po rrotullohen tani. Mendimet e mia të para kur pashë këtë hapësirë, ata po bëjnë më të mirën e mundshme me ato që kanë. Por menjëherë, Mund të them se është një hapësirë ​​që ka potencial. Për çfarë po përdorni derdhjen? - Pra, derdhja, fillimisht ishte vetëm për të ruajtur ushqimin tonë të qenve, por kjo nuk funksionoi shumë mirë. - A mund ta përdorim? - Po - Kur Zach më tregoi derdhjen, E dija që duhej të kishte diçka që mund të bënim. Në rregull. Unë tashmë kam një ide tjerrje. E pyeta Zaçin se ku po flenë qentë natën dhe Zach më mori brenda dhe më tregoi dhomën e mjekëve. - Kjo ishte hapësira e tyre e jetesës. Dhe pastaj krijuam hapësirën e jashtme dhe ne kemi punuar për ta bërë atë më të mirë. - Pra, kjo do të jetë e vështirë sepse po, ju jeni duke drejtuar hapësirën mjekësore. - Po përpiqem ta mbaj atë të pastër këtu. - Po - Dhe është vërtet e vështirë për ta bërë atë. - Por ata nuk mund të flenë jashtë, apo jo, sepse ka grabitqarë që do t'i marrin. - Po - Po, mbase mundemi kuptoj diçka atje. Duket sikur e kam bërë punën time të prerë për mua për Avjanën dhe të gjithë qentë e ardhshëm që do ta shijojnë vërtet këtë hapësirë, por nuk do të jetë e lirë dhe nuk do të jetë e lehtë. Por shyqyr që kemi një sponsor të jashtëzakonshëm kjo do të na ndihmojë të tërheqim këtë. Sponsori ynë, Alpha Paw ka disa produkte të mahnitshëm, si një devijim i qenve, pads shurrë, dhe më shumë, Unë e di nga afër se kjo kompani me të vërtetë kujdeset kauza jonë sepse CEO i tyre, Ramon dhe djali i tij, Viktor, në të vërtetë erdhi personalisht për të ndihmuar. - Ne jemi shumë të lumtur që jemi këtu sot në Marley's Mutts. Ne në fakt jemi të mëdhenj në qenët e shpëtimit. Ne kemi dy dema shpëtimi në shtëpinë tonë. Dhe kjo është arsyeja pse kemi arritur të themi, "Hej, mbase mund të ndihmojmë". - Familja ime dhe unë përdorim PawRamp dhe ju rekomandoj shumë që të bëni investime për qenin tuaj. Për familjen tonë, PawRamp ka qenë fantastike, sidomos me qenin tonë, Zoe, këtu. Ajo është një qen i moshuar. Dhe kështu natyrshëm, si shumë qen të moshuar, ajo ka probleme me shpinën. Ndonjëherë nyjet e saj e lëndojnë. Nuk është e pazakontë. Apo jo Shumë qen të moshuar kanë artrit dhe nuk duhet të prisni për të marrë një nga këto derisa qeni juaj të jetë një qen i moshuar. PawRamp thjesht ka kuptim për një qen të vogël kjo është duke kërcyer lart e poshtë, një qen i moshuar, nëse qeni juaj ka probleme me peshën, diçka si kjo do të jetë vërtet e shkëlqyeshme për ta. Dogshtë shumë e lehtë për qenin tuaj për të mësuar. Ne e mësuam Zoe në vetëm disa sekonda nga vetëm duke e joshur me ushqime. Mirë, vajzë e mirë. Vjen e mbledhur menjëherë nga kutia. Pra, gjithçka që duhet të bësh është ta tërheqësh dhe ta vendosësh. Pa marrë parasysh lartësinë e shtratit ose shtratit tuaj, lajmi i mirë është rregullimi i PawRamp. Ka katër cilësime të rregullueshme në të. Dhe kur nuk kemi nevojë për PawRamp, lehtësisht zbret në rreth tre inç, kështu që mund ta rrëshqisni poshtë shtratit ose shtratit tuaj. Ju duhet të shkoni të merrni një sot. Shko tek alphapaw.com/rocky. Dhe nëse shkoni atje tani, jo vetëm që do të merrni 15% zbritje, por sepse Alpha Paw beson në ndihmën për shpëtimin e qenve kaq shumë, të gjitha këto shiten, ata do të japin 10 dollarë për Marley's Mutts. Unë do t'i vë detajet në përshkrimin më poshtë. Pra, shkoni klikoni në lidhjen tani, bëni atë investim për qenin tuaj dhe ndihmoni për të dhuruar në Marley's Mutts, Le të mbështesim kompanitë që mbështesin shpëtimin e qenve. Shko tek alphapaw.com/rocky tani. Një falënderim i madh për Alpha Paw për ndihmën tuaj me këtë projekt. Do të jetë një surprizë e madhe më vonë prej tyre në video. Pra, mbaj një vështrim për këtë. Para se të kthehemi në punë, mendoj se është me të vërtetë e rëndësishme të flasim pak për Avjanën. Përshëndetje, oh, a je mirë Po Avjana është tepër e ëmbël dhe aq shumë i ka ndodhur asaj. Do ta bëj misionin tim personal ta përfundoj këtë hapësirë për të dhe sigurohu që ajo të gjejë një shtëpi. Në rregull, është nxehtë dhe unë kam nevojë për të marrë Avyanna dhe të gjithë qentë e tjerë pak akullore. Unë dhe ekipi im, së bashku me vullnetarët e Marley's Mutts, janë të vështirë në punë ashtu si ekuipazhi ynë është i vështirë në punë në sjelljen oborri për në jetë. Mirë, ne mund ta tërheqim këtë. E di që mundemi. Por e vetmja mënyrë që ne do të jemi në gjendje ta bëjmë atë është me një plan të qëndrueshëm. Kështu që këtu po mendoj. Ne do të presim një vrimë në gardh. Tani mos u shqetëso, sepse ne do ta tërheqim atë derdhur dhe do të jemi bëjeni atë hapësirë ​​një dhomë aktuale. Ne do ta vendosim me arka dhe të gjithë qentë mund të flenë atje natën për t'i nxjerrë nga hapësira mjekësore. Tani qentë në karriget me rrota zënë shumë hapësirë dhe ata në të vërtetë nuk kanë nevojë të flenë në karriget e tyre me rrota. Kështu që ne do të bëjmë një vend ku vullnetarët munden thjesht raftoj ato karriget me rrota natën, para se të vinin doggos në shtrat. Ne do të ndërtojmë një devijim të qenve me karrocë. Këtu është nxehtë dhe unë mendoj se një rregullim i lehtë për t'u dhënë këtyre qenve njëfarë ngushëllimi është hije i gjithë oborri. Na duhet akoma një temë, apo jo? Kjo do të ndihmojë në rrjedhën e krijimtarisë dhe me të vërtetë do të ndihmojë në sjelljen e jetës në këtë hapësirë. Nderkohe, ekipet tona vazhdojnë të shtyjnë gjithçka përpara. (muzike e ndritshme) - Phew, shkëlqyeshëm. - Në rregull, po marr bojë. Po marr të gjitha mjetet që na duhen. Tani, e dërgova Zach-un larg sepse unë vërtet dua për të befasuar Zach. Dua të befasoj Sharon, drejtorin ekzekutiv, Sharon luan një rol të rëndësishëm në organizatën Marley's Mutts dhe ajo derdh zemrën dhe shpirtin e saj çdo ditë për t'u siguruar që po funksionon mirë. Reallyshtë vërtet e rëndësishme për qentë, por është po aq e rëndësishme për të gjithë që punon kaq shumë çdo ditë në Marley's Mutts. Gjëja është sidoqoftë, që me të vërtetë vë një afat kohor mbi atë që po bëjmë Përndryshe, Zach do ta shohë atë para se të përfundojë në të vërtetë. Ne do të sjellim shumë njerëz brenda për të kryer projektin, por ne do ta bëjmë atë. Ne duhet ta bëjmë atë. Para se të vazhdojmë, duhet të ju prezantoj me Cora Rose. Ajo është një rreze frymëzimi e tillë. Një këlysh i vogël i adhurueshëm që ka kaluar kaq shumë, por ju mund të thoni që ajo është ende aq e lumtur gjatë gjithë kohës. Ajo me të vërtetë jeton në këtë moment. Ajo është një qen i shkëlqyeshëm. Mirë, mund ta ndiej që bashkohet. Ekipi po pikturon gardhin të bardhë. Ne do të sjellim terrenin më vonë, por ka një çështje. Ne donim të sillnim në derdhje, por fatkeqësisht, djemtë tanë u përpoqën. Thjesht është shumë e rëndë. - Një, dy, tre, shko! (burrat gërmojnë) - [Shkëmbor] Kjo është një pjesë e rëndësishme e planit. Duhet të bashkohet. Kështu që do të duhet të gjejmë më shumë njerëz për të na ndihmuar të lëvizim këtë. Mirë, kemi një problem. Kështu që kam nevojë për të gjithë. Dua të them, të gjithë që kemi këtu tani, sepse ajo derdhje është e rëndë dhe ne duhet që në të vërtetë lëvizin fizikisht të gjithë derdhjen. - Si po lëviz një kasolle? - [Rocky] Unë dua ta rreshtoj kështu që është një zgjatim të zonës. - Ka shumë vullnetarë që janë këtu për të ndihmuar shëtitjen e qenve. - [Shkëmbor] Kushdo që mund të përkulë dhe të na japë si një bicep. - Mirë. - Le t'i marrim mbi projektin. - Po, do t'i kapim tani per tani - u mblodh Blake të gjithë përreth dhe unë besoj në këtë grup kaq shumë, E di që mund ta bëjmë këtë. - Dhe atëherë ju djema thjesht do të rrokullisni dhe rrokullisni këtë gjë. Kur them heave, do të shkosh, dhe do te me ndihmoni pas shpine. Mirë. - Eja. Woo Një dy tre. (mërmëritje) Woo, woo! Punë e mirë. - [Rocky] Jam vërtet i impresionuar nga kjo skuadër. Ju e dini se çfarë, Duhet ta telefonoj Zach-un tani dhe unë duhet t'i tregoj se çfarë po ndodh. Mirë, së pari, më lejoni t'ju jap një azhurnim. Ajo është e nxehtë. Skuadra është ezauruar. Por po bashkohet, njeri. Unë kurrë nuk kam parë një ekip vullnetarësh dhe stafi punon aq shumë. - [Zach] Po, shok. Kjo është ajo që më pëlqen të dëgjoj. - Po, burrë. Pra, në rregull. Po përpiqemi të gjejmë një emër. Rrota Doggo, ose Këlysh Rrota. Nuk e di, cili do të ishte një emër i mirë për atë hapësirë? - [Zach] Emri më i mirë, duart poshtë, Wheelie World. - Bota Wheelie. Oh, kjo është perfekte. Mirë. Mirë. Do të shkoj ta njoftoj ekipin. Mezi pres që ta shikoni këtë. Epo, unë do ta punoj ekipin. Wheelie World, unë e dua atë. Kush nuk do të donte të shkonte në Wheelie World? Ekipi po vendos bazat për terrenin dhe duke e bërë hijen gati me emrin Wheelie World. Duhet të jetë një temë garash. Kështu që i kërkova ekipit disa vija garuese dhe ata u bënë krijues me të. - Po sikur të jetë si ajo që bëjmë gjatë gjithë rrugës? 'Sepse atëherë është si pak më e strukturuar. Po? - Po - [Rocky] Unë e vlerësoj kreativitetin, Blake. Vazhdo Me punën e mirë. Duke folur për qentë, Në fakt e kapa Zachin duke ecur afër në zonën e punës. Kështu që ju e dini se çfarë, unë u përballa me të. - Ju nuk duhet të jeni aty pranë. - Epo, këtu ka 20 hektarë. Unë duhet të ekzistoj diku. - Në të vërtetë jam i kënaqur që je këtu sepse Nuk e di nëse e keni vërejtur, por ne po vendosim diçka pas teje. - Pothuajse mbarova! - Ne ju pamë duke ecur qen me karrocë, Naaji dhe Cora Rose, dhe menduam, po sikur të kishim një garë? - Unë jam lojë për këtë. - Po, ti dëshiron? Ju doni ta bëni atë? - Kam parë Cora duke lëvizur. Ajo ka disa rrota. - E di, o yeah. Mirë, ajo do të jetë vajza ime. Naaji do të jetë djali juaj. - Naaji tashmë është ngrohur. - Ai është gati të shkojë, mirë. - Ai është gati të vrapojë. - Në rregull, Zach është poshtë. Bëhuni gati për të humbur. Le të garojmë. (muzikë optimiste) - Në shenjën tënde, vendos, shko! - Eja Naaji! - Eja, Cora! Eja Cora! - Le të shkojmë Naaji! - Oh jo, hajde Cora! Eja Cora, hajde! - Eja Naaji! Ai ka këmbët e gjata, e dija që do të fitonte, E dija që ai e kishte atë. (muzikë optimiste) Eja, qenush. - Eja Cora, ti mund ta besh! Ah, njeri. Në rregull, në rregull. - Na vjen keq, me fal vajza e vogel. Këmbët më të shkurtra. - Çfarë ishte ajo? Si do ta besh? - Smoothie këtë mëngjes. Më dridhej proteina. - Nga rruga, Naaji dhe Cora ishin të dy fituesit atje. Një kravatë. - Ne e manipuluam atë. Unë i thashë Cora më parë, unë isha si, shiko, nëse e lini këtë thes me bukurinë e Havait të fitojë këtë garë. Kështu që ajo është si, unë po vrapoj. Unë u ngrita! - Po vrapoj. - Punë e mirë. Ishte një kohë e mrekullueshme. Tani përsëri në zonën e punës. Terreni është vendosur përfundimisht dhe nuk na mbetet shumë kohë. Ekipi po garon për të kryer punën e bërë. Top kristali, a do ta bëjmë këtë projekt në kohë? - Sigurisht. - Po! Navid, a do ta bëjmë këtë projekt në kohë? - Po. - Po! Ju po drejtoni këtë projekt tani. - E di. - cfare mendoni ju - A është e mundur? - Ajo, (qesh) është afër. - Duhet ta bëjmë. Kam nevojë për një premtim nga ti sepse- - Mirë, në rregull, e ke kuptuar. Ne do ta bëjmë atë të bërë. Thjesht mund të duhet të jetë një natë më vonë. (Rocky qesh) Do ta bëjmë gjithsesi. - [Rocky] Unë do të qëndroj këtu gjithë natën. Unë do të fle në derdhur me ju. - Mirë, në të vërtetë është rehat me AC të ndezur. - Në rregull, kemi një problem pak. Tani projekti është bërë gati dhe po duket vërtet mirë atje. Por pjesa e madhe që doja, pjesa që i bashkon të gjitha, që në të vërtetë thotë Wheelie World. Unë thirra për të marrë një kuotë të personalizuar për atë në një punë me porosi. Dua që të jetë diçka e veçantë. Dhe na mbaruan paratë. Por unë kam një ide të mirë. Pra, ka shumë prej jush që në të vërtetë jeni anëtarë të këtij kanali që janë bashkuar dhe çdo muaj ju paguani një tarifë mujore. Unë do t'i përdor ato fonde për të na ndihmuar të blejmë atë shenjë. Kështu që Marley's Mutts ndihet vërtet sikur kanë një hapësirë kjo do të thotë diçka për këta qen. Kështu që nëse jeni anëtar, faleminderit. Likeshtë sikur të jesh këtu me mua tani duke ndihmuar këta qen. Faleminderit Nëse doni të bëheni anëtar, nëse doni të bashkoheni, thjesht shtyp atë buton të bashkimit. Të gjitha ato fonde shkojnë për të na ndihmuar të ndihmojmë më shumë qen. Të jesh vullnetar në një strehë qen është me të vërtetë e rëndësishme. Ka shumë punë me të vërtetë të rëndësishme. Ju keni për të ngritur gjëra të rënda. Ju keni për të shëtitur qen. Duhet të pastrosh mutin e qenve. Por ndonjëherë ju duhet të bëni punën vërtet të vështirë si gomat e fryrjes. (brohoritjet e gruas) Dave me të vërtetë ka ndihmuar në udhëheqjen e këtij projekti. Ne i kërkuam që ta bashkonte këtë dhe dua të them, e fshikulloi ashtu. Tani nuk duket shumë, por vetëm prisni. Dua të them, imagjinoni qen që rrotullohen, kalimi nëpër tunel. Do të bashkohemi. Vetëm ju prisni. Po, kjo do të jetë perfekte. Në rregull. Këtu është plani me këtë flluskë këtu. Do të lejojë qentë të rrotullohen në karrigen e tyre me rrota dhe ne do të presim një vrimë. Ata në të vërtetë do të jenë në gjendje të shohin jashtë. Kështu që ashtu si të shikoni nga dritarja juaj, qentë në karriget me rrota do të kenë një dritare në botën e jashtme. (makinat rrotullohen) Perfekt A është ky master plani për karriget me rrota? - Po, ne do të vendosim disa grepa, dy ose tre, në varësi të peshës. - Mirë. - Dhe pastaj do të vendosim pak etiketime emrash që varen nga secila që qentë të dinë kush kujt i përket. Oh, dhe më lër të ta tregoj këtë. - Ne rregull ne rregull. Çfarë është kjo? Vetëm parkimi i makinave garuese. - Do të varet edhe këtu, kështu që të gjithë e dinë se ku shkojnë të gjitha karriget me rrota. - Kjo është shumë e bukur. Çdo natë qentë do të jenë në gjendje të mbledhin rrotat e tyre dhe drejtohuni në shtrat. (muzikë optimiste) Arsyeja pse i dua këto është, ju e dini që ka drita që janë në garazh shumë. Ose nëse jeni duke punuar në makinën tuaj, i keni ato. Kindshtë modeluar pas kësaj. Pak më bukur duke kërkuar. Janë të gjitha ato prekje të vogla që do të bëjnë vërtet ndryshimin e madh. Letrat erdhën falë fondit të anëtarëve dhe shiko këtë, shikoje këtë, ne do t'i vendosim të gjitha letrat. Do të shqiptojë Wheelie World. Djema, kjo do të jetë kaq interesante. Faleminderit anetare Në rregull, kemi mbaruar, duke i dhënë disa prekje të fundit, por njeri, këtu është kaq nxehtë. E dini se çfarë do të thotë kjo? Shtë koha e akullores. Le të drejtojmë ekipin e gropës në bërjen e disa ushqimeve të ftohta për disa qen të mirë. Mirë, por para se ta bëjmë atë, Kam një lajm vërtet të mirë. Dikush është këtu, në të vërtetë, të interesuar për të birësuar Avyanna. Kështu që ne do të shkojmë ta takojmë atë tani. A jeni i interesuar të birësoni Avyanna? - Unë jam i sigurt - Përshëndetje, vajzë. Oh ne rregull. Atëherë, pse Avyanna? - Epo unë kisha një dëmtim të shtyllës kurrizore dhe unë kam kërkuar një qen me nevoja të veçanta. - [Shkëmbor] Çfarë mendoni? A doni ta birësoni? - Ne kemi rënë në dashuri. Po - Pra në rregull, a është ai birësim? - Unë mendoj kështu, po. - Po! Mirë, ky birësim më bën kaq të lumtur. Ja çfarë do të bëjmë. Ne do të shkojmë të kapim një akullore dhe në fakt jepi pak akullore Avyanna. Ju djema doni të ndihmoni me këtë? - Absolutisht. - Mirë. Mbresëlënës. Zemër, janë momente të tilla kjo thjesht bën një ndryshim kaq të madh. Whyshtë arsyeja pse unë e bëj këtë dhe nuk mund t'ju falënderoj mjaft sa jeni pajtuar dhe ndiqni dhe pëlqeni, dhe komentoni. Siç është thjesht, ne jemi bashkësi që ndihmojmë së bashku kafshët. Kjo është e mrekullueshme. Kjo është Millie dhe Brandy po nxit Millie. Millie ka një histori të veçantë. Nofulla e saj në të vërtetë është thyer. Dhe kështu ajo nuk mund të hajë ushqime të forta. Dhe mendova që kur jemi duke bërë akullore, nuk mund të kishte qen më të mirë që meriton një akullore vërtet të shijshme. Kështu që unë bëra diçka të veçantë. Shikoni këtë, unë bëra sheshet e vogla të akullores, ato janë copa të vogla kokosi akullore. Ne do t'u japim të gjithë qenve akullore, por unë e bëra këtë shumë të veçantë për Millie. Millie, kuptoje. Brandy vërtet është kujdesur për Millie. Dhe nuk është e lehtë kur një qenush ka një nofull të thyer. Dhe kështu duhet të jetë ky ushqim i ftohtë me të vërtetë i butë aq freskuese për të. Mirë, po ndodh. Ne do të bëjmë disa pupsicles për qen. Tani ja çfarë kam. Kam disa puplaza natyrale të kokosit që janë të sigurta për qentë. Ne kemi vanilje këtu dhe kokosit, dhe pastaj do t'i zhyt në carob. Tani kjo është si çokollata, por nuk ka teobrominë në të. Pra, carob është i shijshëm, është i shijshëm, por është i sigurt për qentë. Kam edhe një kos rozë dhe sigurisht që kam disa spërkatje të sigurt nga qeni, shikoje kete, po! Dhe pastaj ne do t'i mbarojmë për të gjithë qentë. Unë kam anëtarët e ekipit këtu që janë vullnetarë dhe ata do të na ndihmojnë. Pra, le të fillojmë. (muzikë optimiste) Ajo po ha ushqimin e qenit. Disa nga vullnetarët këtu, nuk i di. - Duhej ta provoja, shih nëse është mirë. (qesh) (muzikë optimiste) - Duhet të bëjmë më shumë nxënës. Oneshtë një nga ditët më të nxehta në qytet. Kështu që ne duhet t'i bëjmë ato shpejt para se të shkrihen të gjithë. Në rregull, zhyt më shpejt, zhyt më shpejt. (muzikë optimiste) Në rregull, është koha. Koha e pupsicle! 100 pupsicles për qen. Tani ne nuk kemi njëqind qen, por ne do të lëmë mbetjet për Marley's Mutts, kështu që ata mund t'u japin atyre nxënës çdo ditë të nxehtë. Në rregull, le të shkojmë, le të shkojmë. Më në fund ishte koha për të dhënë Avyanna akulloren e saj të shumëpritur. Mirë. - jeni gati? - Ne jemi gati. - Mirë, o uao. Oh, kjo ishte e shpejtë. - Uau! - Zemë, rri. Oh, ju do të merrni ngrirjen e trurit. - [Shkëmbor] Ky është më i shpejti që kam parë një qen ha nje pupsicle. - Oh - [Rocky] Marley's Mutts është një organizatë kaq e mrekullueshme. Tani fakti që njerëzit mund të shkojnë në internet dhe të shohin qentë që janë në dispozicion për birësim dhe dikush pa Avyanna dhe tani ajo po ha një nxënës me familjen e saj të re. Thjesht më ngroh zemrën, por e dini çfarë? Kanë mbetur edhe 98 të tjera. Pra, më mirë të shkojmë në punë. Kjo është Canelo këtu. Dhe Canelo i do nxënësit, tashmë mund ta them. Ju mund të merrni një pickim. Barney Oh, shiko atë pickim perfekt. - [Gruaja] Uh oh. Djalë i mirë. - [Shkëmbor] Oh, është kaq mirë, apo jo? Soshtë kaq qesharake sesi qentë, ashtu si njerëzit, ju e dini, ata e hanë akulloren e tyre në mënyra të ndryshme. Unë e ha akulloren time shpejt. Më ngrihet truri. Pumba këtu pëlqen të marrë kohën e tij. Tani dua që të takoni Phelps. Tani Phelps ka sindromën e notarit, kështu që krahët e tij janë të mbyllur disi së bashku. Kjo është arsyeja pse ai është një këlysh në karrocë. Ne do t'i japim diçka shumë të veçantë këtu. Qeni i mirë, djali i mirë Phelps. Mendoj se atij i pëlqejnë ato spërkatje. Oh, (qesh) Unë do të thoja që është një hit. Ky është me të vërtetë trajtimi perfekt për këta qen në një ditë kaq të nxehtë. Dhe ishte shumë argëtuese. Të gjithë këta qen, mendoj se ata thjesht e donin atë. Ata ishin kaq të lumtur. Marley's Mutts duhet të shpenzojë shumë para duke u kujdesur për këta qen me rrota. Ata nuk mund të kontrollojnë se ku shkojnë në tualet. Kështu që kjo befasi e radhës nga sponsori ynë është vërtet një punë e madhe. Shikojeni këtë. A janë të gjithë atje? - Po, po ata janë. - Mënyra se si jemi në gjendje t'i bëjmë të gjitha këto është sepse kemi një sponsor të jashtëzakonshëm. Dhe kështu fondet e sponsorit po kalohen dhe kjo na ndihmon të paguajmë gjithçka. Dhe sponsori u ngrit menjëherë në një U-Haul. Ne jemi gati të befasojmë të gjithë. Kështu që ata janë të gjithë këtu tani. Këtu janë këtu, këtu janë. (brohoritje ne grup) Ju djema doni ta hapni këtë hap dhe të tregoni befasinë? Le ta bejme (brohoritje ne grup) Kjo është mbresëlënëse sepse kur ke një tufë qensh që janë qen me rrota, këto Pie Pads do të bëjnë një ndryshim të madh dhe ata do të kenë nevojë për diçka për të kaluar. Kështu që rampat për t'u dukur do të japin një ndihmë të madhe. Jo vetëm që ata punojnë në shtëpinë time, por tani ata gjithashtu do të ndihmojnë kafshët në nevojë. E gjithë ekipi i Marley's Mutts ishte aq ekstatik rreth bujaria e Alpha Paw, por ky ishte vetëm fillimi. Dhe tani është koha për ngjarjen kryesore. Mirë, ja çfarë do të bëjmë. Unë do t'i kap dhe do t'i surprizojmë. Dhe pastaj do të sjellim të gjithë qentë me rrota kështu që ata mund ta kontrollojnë atë. Ndërsa i drejtova Zach dhe Sharon në zonën e re, zemra ime po vraponte. Zach dhe ekipi i tij punojnë aq shumë për t'u kujdesur të gjithë qenve në Marley's Mutts. Dhe ata meritojnë më të mirën. Unë vetëm shpresoj se ata e duan atë që kemi bërë për ta. - [Grupi] Tre, dy, një, Marley's Mutts! - Po - Oh Zoti im. - dreq - Me pelqen! (muzikë optimiste) Kjo është shumë e bukur! - Kjo është kaq rad. - Mendoj se mund të qaj. O Zot i madh. Kjo eshte e bukur. - Kjo është vërtet interesante. - Oh, këta njerëz do ta duan. - Pra, së pari kemi linjën e fillimit të Wheelie World, apo jo? Aty ku ata mund të rrotullohen në devijim. Disa prej qenve më të vegjël mund të shkojnë nën devijim. Dejvi e ndërtoi atë. - Pra, qentë më dembelë mund- - Ai e bëri? - Po Po Dejvi e ndërtoi këtë të gjithë me dorë. - O Zot i madh. - Tani kjo e drejtë këtu është një lloj fushe birësimi. Pra, nëse dikush po mendon të adoptojë një qen me rrota, ata nuk kanë pse të ulen në tokë. Ata nuk kanë pse të ngrihen më këmbë. Ne kemi një stol të ulët që ata të mund të ulen poshtë ulët, - E përsosur. - Dhe ata madje mund të rrotullohen në stol. Kjo është nga Alpha Paw, ata janë devijim. Ne kemi një devijim tjetër që mund të vendosim atje, kështu që nëse keni nevojë për një rrotë më të madhe. Ne donim diçka të përhershme se dielli nuk mund të shqetësojë, era nuk mund të shqetësojë. Kështu që ne i kishim fabrikuar këto porosi për ju djema. Kjo është Wheelie World këtu. - Mbresëlënës. - Ne gati nuk e tërhoqi. Pra, një nga sfidat më të mëdha që më thatë për Zach ishte çdo natë qentë po hynin në shtëpi, por ata janë në një zonë mjekësore dhe ju doni ta mbani atë të pastër dhe të pastruar. Pra, ne me të vërtetë e dinim se duhej të përpunonim një zgjidhje. Kështu që këtu, ju shihni se ku gjatë natës qentë në të vërtetë mund të mbledhin karriget e tyre me rrota, por ku shkojnë ata? Epo, unë do t'ju tregoj. Ndërsa dhoma e tyre e gjumit është e kondicionuar plotësisht dhe i projektuar që ata të flenë çdo natë. (muzikë optimiste) - fantasticshtë fantastike, burrë. - Me pelqen. - Kjo është pikërisht ajo që u duhej. Kjo është kaq interesante. - Sa e veçantë është kjo? - Pra, lukuni nën këtu dhe përreth, kjo eshte kaq perfekte. - Kjo eshte e bukur. - Po, kjo është pikërisht ajo për të cilën ata kanë nevojë. Kështu që ju djema ashtu si hapët një vrimë në gardh. - Po, kështu që ne, po. Epo, - Njeri kaq i ftohtë. - Përsëri, të gjitha meritat për të gjithë vullnetarët, të gjithë hynë brenda dhe ne e shtyam këtë me dorë. Ne nuk kishim askënd ta lëvizte, por fuqia e vullnetarëve të Marley's Mutts. - Transformimi është thjesht, është kaq i bukur. - Po, kjo është mirë. - Dhe kaq shumë punë e vështirë hyra në këtë, faleminderit të gjithëve. - Pra, a duhet të sjellim disa qen me rrota? - Po! - A duhet të sjellim disa qen rrota? (brohoritje ne grup) Në rregull, le të kapim qentë dhe shikoni se çfarë mendojnë ata. (muzikë optimiste) Naaji, Naaji, nuk e di nëse do të përshtatesh përmes asaj devijimi. - [Zach] Ne duam ta ofrojmë këtë hapësirë ​​të veçantë ku njerëzit mund të kthehen dhe të ndërveprojnë me qen që kanë kaluar diçka në mënyrë kritike, jeta që ndryshon, jeta ndryshon, por dilni në anën tjetër në anën e ndritshme dhe janë gjithmonë të përqëndruar në rreshtim argjendi. - Por Naaji, ka edhe një gjë. Kam nevojë për ndihmën e të gjithëve. Klikoni në lidhjen poshtë dhe shkoni të merrni një PawRamp nga Alpha Paws për qenin tuaj. Sepse jo vetëm që do të merrni diçka me të vërtetë e mrekullueshme për qenin tuaj, por gjithashtu 10 dollarë nga çdo blerje po shkon për të ndihmuar në mbështetjen e Marley's Mutts. Pra, shko kliko atë lidhje tani. Dhe nëse doni të shihni video më të mrekullueshme si kjo, shko shiko atë video aty. Shkoni shkoni shkoni. Shko shiko atë video, shko!

Bërja e 100 bareve të akullores për qen të pastrehë në ditën më të nxehtë!

View online
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>
<text sub="clublinks" start="0.15" dur="2.52"> - Sot, ne jemi duke bërë 100 trajtime akullore </text>
<text sub="clublinks" start="2.67" dur="3.04"> për qen të pastrehë me nevoja të veçanta në karriget me rrota. </text>
<text sub="clublinks" start="5.71" dur="1.713"> - O Zot, e dua! </text>
<text sub="clublinks" start="10.38" dur="2"> - oneshtë një nga make-et më të mëdha që kemi bërë ndonjëherë. </text>
<text sub="clublinks" start="12.38" dur="2.91"> Një falënderim i veçantë për sponsorin tonë, Alpha Paw, </text>
<text sub="clublinks" start="15.29" dur="1.34"> sepse na ndihmoi ta tërheqim këtë. </text>
<text sub="clublinks" start="16.63" dur="2.21"> Tani për tani, unë jam në Tehachapi, California. </text>
<text sub="clublinks" start="18.84" dur="1.19"> Dhe më lër të them se është nxehtë. </text>
<text sub="clublinks" start="20.03" dur="1.28"> Dua të them, e nxehtë, e nxehtë, </text>
<text sub="clublinks" start="21.31" dur="1.52"> si mbi njëqind gradë. </text>
<text sub="clublinks" start="22.83" dur="1.1"> Por kjo nuk do të na ndalojë </text>
<text sub="clublinks" start="23.93" dur="2.2"> sepse jemi në Marley's Mutts Rescue Ranch, </text>
<text sub="clublinks" start="26.13" dur="2.01"> dhe ky vend është fantastik. </text>
<text sub="clublinks" start="28.14" dur="2.21"> Ne do të bëjmë diçka shumë të veçantë sot. </text>
<text sub="clublinks" start="30.35" dur="2.55"> Ju e dini që unë do të bëj gjithçka që duhet për të ndihmuar qentë, </text>
<text sub="clublinks" start="32.9" dur="1.94"> por ky projekt do të jetë unik </text>
<text sub="clublinks" start="34.84" dur="2.95"> sepse ne do të ndihmojmë qentë me nevoja të veçanta në karriget me rrota. </text>
<text sub="clublinks" start="37.79" dur="1.95"> Dhe jo vetëm që do të bëjmë akullore për këlyshët sot, </text>
<text sub="clublinks" start="39.74" dur="2.41"> por ne do të bëjmë një hapësirë ​​të tërë </text>
<text sub="clublinks" start="42.15" dur="1.6"> vetëm për qentë në karriget me rrota. </text>
<text sub="clublinks" start="43.75" dur="2"> Do të jetë e pabesueshme. </text>
<text sub="clublinks" start="45.75" dur="0.87"> Gjithashtu nëse jeni i ri këtu. </text>
<text sub="clublinks" start="46.62" dur="1.15"> sigurohuni që të regjistroheni. </text>
<text sub="clublinks" start="47.77" dur="2.65"> Nëse i doni qentë, aktivizoni njoftimet. </text>
<text sub="clublinks" start="50.42" dur="1.16"> Le të shkojmë të takojmë Zach Skow, </text>
<text sub="clublinks" start="51.58" dur="1.54"> themeluesi i Marley's Mutts. </text>
<text sub="clublinks" start="53.12" dur="1.39"> Nëse keni shikuar ndonjë nga videot e mia, </text>
<text sub="clublinks" start="54.51" dur="1.31"> ju e njihni këtë djalë këtu. </text>
<text sub="clublinks" start="55.82" dur="1.95"> Zach Skow, themeluesi i Marley's Mutts. </text>
<text sub="clublinks" start="57.77" dur="0.833"> Ju e keni parë atë. </text>
<text sub="clublinks" start="58.603" dur="1.017"> Ne kemi ndërtuar një restorant për qen. </text>
<text sub="clublinks" start="59.62" dur="1.97"> Ne ndërtuam një gropë topi për qentë. </text>
<text sub="clublinks" start="61.59" dur="1.1"> Dua të them, ne kemi bërë disa gjëra të çmendura. </text>
<text sub="clublinks" start="62.69" dur="3.14"> Por ju nuk mund ta dini në të vërtetë se sa frymëzues është ai. </text>
<text sub="clublinks" start="65.83" dur="3.32"> Si sa shumë ka punuar dhe sa qen ka ruajtur </text>
<text sub="clublinks" start="69.15" dur="1.61"> ndërtimin e këtij shpëtimi të jashtëzakonshëm. </text>
<text sub="clublinks" start="70.76" dur="2.57"> - Unë u diagnostikova me sëmundje të mëlçisë në fazën përfundimtare në vitin 2008. </text>
<text sub="clublinks" start="73.33" dur="1.19"> Më dhanë më pak se 90 ditë </text>
<text sub="clublinks" start="74.52" dur="1.35"> për të jetuar pa transplantim të mëlçisë. </text>
<text sub="clublinks" start="75.87" dur="2.68"> Qentë e mi një milion përqind ndihmuan në shpëtimin e jetës sime. </text>
<text sub="clublinks" start="78.55" dur="1.68"> Dhe unë vetëm hodha veten në nxitje. </text>
<text sub="clublinks" start="80.23" dur="2.09"> Fillova të promovoj lokalisht për shoqërinë njerëzore. </text>
<text sub="clublinks" start="82.32" dur="2.42"> Gjatë gjithë këtij procesi, ajo më ndihmoi të ndërtoja trupin tim, </text>
<text sub="clublinks" start="84.74" dur="1.15"> më ndihmoi të ndërtoja mendjen time. </text>
<text sub="clublinks" start="85.89" dur="2.31"> Dhe në kohën kur unë isha i kualifikuar për një transplant të mëlçisë, </text>
<text sub="clublinks" start="88.2" dur="1.09"> Nuk më duhej më një. </text>
<text sub="clublinks" start="89.29" dur="2.37"> - Qentë ju shpëtuan. - Plotësisht, 100%. </text>
<text sub="clublinks" start="91.66" dur="1.88"> Dhe tani këtu jemi, gati 12 vjet më vonë, </text>
<text sub="clublinks" start="93.54" dur="1.463"> ne kemi shpëtuar si 5000 qen. - Uau. </text>
<text sub="clublinks" start="95.003" dur="2.587"> - Ne kemi një mori programesh që ndihmojnë njerëzit në përfitim </text>
<text sub="clublinks" start="97.59" dur="1.08"> dhe kafshët shtëpiake. - Ju djema bëni </text>
<text sub="clublinks" start="98.67" dur="1.66"> punë e tmerrshme, ne duam t'ju ndihmojmë. </text>
<text sub="clublinks" start="100.33" dur="1.62"> Kështu që unë dua të gjej një projekt. </text>
<text sub="clublinks" start="101.95" dur="2.11"> Dua të bëj diçka të madhe. Dua të krijoj një hapësirë. </text>
<text sub="clublinks" start="104.06" dur="1.44"> - Kam vetëm hapësirën. </text>
<text sub="clublinks" start="105.5" dur="0.833"> - Ne rregull ne rregull. - Nëse jeni gati për të. </text>
<text sub="clublinks" start="106.333" dur="1.057"> - Në rregull, le të shkojmë. </text>
<text sub="clublinks" start="107.39" dur="1.64"> Le të shkojmë ta shohim, hajde. </text>
<text sub="clublinks" start="109.03" dur="3.09"> - Kështu që këtu ne i mbajmë kafshët shtëpiake të përshtatshme. </text>
<text sub="clublinks" start="112.12" dur="2.82"> Vërtetë kushdo që po vjen dhe shkon është i aftë i dobishëm, </text>
<text sub="clublinks" start="114.94" dur="0.93"> që ka nevojë për një karrige, </text>
<text sub="clublinks" start="115.87" dur="3.07"> ose ka disa si lëndime të rënda, qëndron këtu. </text>
<text sub="clublinks" start="118.94" dur="1.72"> - [Shkëmbor] Ndërsa po kontrollonim hapësirën, </text>
<text sub="clublinks" start="120.66" dur="1.64"> qeni më i ëmbël u ngjit në Zach </text>
<text sub="clublinks" start="122.3" dur="1.76"> me sytë më të mahnitshëm. </text>
<text sub="clublinks" start="124.06" dur="1.63"> - Pra, kjo është Avjana. </text>
<text sub="clublinks" start="125.69" dur="3.52"> Ajo është një nga mutat tona të dobishme, të paralizuara. </text>
<text sub="clublinks" start="129.21" dur="5"> Ajo u vu në shënjestër qëllimisht këtu, humbi lëvizjen e saj. </text>
<text sub="clublinks" start="134.26" dur="3.04"> Incidenti dha, e bëri atë të paralizuar, </text>
<text sub="clublinks" start="137.3" dur="2.44"> dhe ajo lindi këlyshët e saj menjëherë pasi ndodhi. </text>
<text sub="clublinks" start="139.74" dur="1.43"> Dhe ajo- - Oh, ajo ishte shtatzënë? </text>
<text sub="clublinks" start="141.17" dur="0.833"> - Shtatzënë. </text>
<text sub="clublinks" start="142.003" dur="1.447"> Ajo po merrej me këtë dëmtim të tmerrshëm, </text>
<text sub="clublinks" start="143.45" dur="1.36"> por përsëri disi arriti të kujdeset </text>
<text sub="clublinks" start="144.81" dur="1.56"> të këlyshëve të saj derisa të vinte ndihma. </text>
<text sub="clublinks" start="146.37" dur="1.49"> Ne shpresojmë ta birësojmë. </text>
<text sub="clublinks" start="147.86" dur="2.12"> Ne e kemi vendosur atë atje në mediat sociale. </text>
<text sub="clublinks" start="149.98" dur="1.22"> Ne do të vazhdojmë të bëjmë postime. </text>
<text sub="clublinks" start="151.2" dur="2.2"> Dhe thjesht duhet të besoj se ka dikë atje </text>
<text sub="clublinks" start="153.4" dur="1.82"> kjo do ta dëshirojë në jetën e tyre. </text>
<text sub="clublinks" start="155.22" dur="2.14"> - [Shkëmbor] Janë histori si ajo e Avjanës që më bëjnë të dua </text>
<text sub="clublinks" start="157.36" dur="1.45"> për të ndihmuar aq keq. </text>
<text sub="clublinks" start="158.81" dur="1.92"> Zach shkoi përpara dhe më tregoi pjesën tjetër të zonës </text>
<text sub="clublinks" start="160.73" dur="1.52"> dhe disa prej çështjeve që ata kishin </text>
<text sub="clublinks" start="162.25" dur="0.89"> me atë hapësirë. </text>
<text sub="clublinks" start="163.14" dur="2.01"> - Këto rroba gome patjetër duhet të largohen prej këtu. </text>
<text sub="clublinks" start="165.15" dur="1.39"> Ata ishin një ide e shkëlqyer gjatë dimrit, </text>
<text sub="clublinks" start="166.54" dur="1.73"> por ato janë vetëm një milion gradë. </text>
<text sub="clublinks" start="168.27" dur="0.833"> - [Rocky] Mirë, pra këto janë karriget me rrota </text>
<text sub="clublinks" start="169.103" dur="1.677"> ata në të vërtetë po përdorin, apo jo? </text>
<text sub="clublinks" start="170.78" dur="1"> - [Zach] Po. Kemi një tufë prej tyre. </text>
<text sub="clublinks" start="171.78" dur="2.1"> Thjesht duhet të përpiqemi të kuptojmë se çfarë të bëjmë me ta. </text>
<text sub="clublinks" start="173.88" dur="1.39"> - Kam disa ide të mira, po, </text>
<text sub="clublinks" start="175.27" dur="1.79"> E kuptova, rrotat po rrotullohen tani. </text>
<text sub="clublinks" start="177.06" dur="1.6"> Mendimet e mia të para kur pashë këtë hapësirë, </text>
<text sub="clublinks" start="178.66" dur="1.9"> ata po bëjnë më të mirën e mundshme me ato që kanë. </text>
<text sub="clublinks" start="180.56" dur="0.833"> Por menjëherë, </text>
<text sub="clublinks" start="181.393" dur="2.767"> Mund të them se është një hapësirë ​​që ka potencial. </text>
<text sub="clublinks" start="184.16" dur="1.64"> Për çfarë po përdorni derdhjen? </text>
<text sub="clublinks" start="185.8" dur="3.09"> - Pra, derdhja, fillimisht ishte vetëm për të ruajtur ushqimin tonë të qenve, </text>
<text sub="clublinks" start="188.89" dur="2.6"> por kjo nuk funksionoi shumë mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="191.49" dur="1.31"> - A mund ta përdorim? - Po </text>
<text sub="clublinks" start="192.8" dur="1.05"> - Kur Zach më tregoi derdhjen, </text>
<text sub="clublinks" start="193.85" dur="2.56"> E dija që duhej të kishte diçka që mund të bënim. </text>
<text sub="clublinks" start="196.41" dur="1.67"> Në rregull. Unë tashmë kam një ide tjerrje. </text>
<text sub="clublinks" start="198.08" dur="1.99"> E pyeta Zaçin se ku po flenë qentë natën </text>
<text sub="clublinks" start="200.07" dur="2.07"> dhe Zach më mori brenda dhe më tregoi dhomën e mjekëve. </text>
<text sub="clublinks" start="202.14" dur="1.63"> - Kjo ishte hapësira e tyre e jetesës. </text>
<text sub="clublinks" start="203.77" dur="2.02"> Dhe pastaj krijuam hapësirën e jashtme </text>
<text sub="clublinks" start="205.79" dur="1.87"> dhe ne kemi punuar për ta bërë atë më të mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="207.66" dur="1.624"> - Pra, kjo do të jetë e vështirë sepse po, </text>
<text sub="clublinks" start="209.284" dur="1.439"> ju jeni duke drejtuar hapësirën mjekësore. </text>
<text sub="clublinks" start="210.723" dur="1.747"> - Po përpiqem ta mbaj atë të pastër këtu. </text>
<text sub="clublinks" start="212.47" dur="1.196"> - Po - Dhe është vërtet e vështirë </text>
<text sub="clublinks" start="213.666" dur="0.908"> për ta bërë atë. </text>
<text sub="clublinks" start="214.574" dur="1.056"> - Por ata nuk mund të flenë jashtë, apo jo, </text>
<text sub="clublinks" start="215.63" dur="1.15"> sepse ka grabitqarë që do t'i marrin. </text>
<text sub="clublinks" start="216.78" dur="1.15"> - Po - Po, mbase mundemi </text>
<text sub="clublinks" start="217.93" dur="1.23"> kuptoj diçka atje. </text>
<text sub="clublinks" start="219.16" dur="1.55"> Duket sikur e kam bërë punën time të prerë për mua </text>
<text sub="clublinks" start="220.71" dur="2.152"> për Avjanën dhe të gjithë qentë e ardhshëm </text>
<text sub="clublinks" start="222.862" dur="1.308"> që do ta shijojnë vërtet këtë hapësirë, </text>
<text sub="clublinks" start="224.17" dur="2.15"> por nuk do të jetë e lirë dhe nuk do të jetë e lehtë. </text>
<text sub="clublinks" start="226.32" dur="1.73"> Por shyqyr që kemi një sponsor të jashtëzakonshëm </text>
<text sub="clublinks" start="228.05" dur="1.48"> kjo do të na ndihmojë të tërheqim këtë. </text>
<text sub="clublinks" start="229.53" dur="2.42"> Sponsori ynë, Alpha Paw ka disa produkte të mahnitshëm, </text>
<text sub="clublinks" start="231.95" dur="3"> si një devijim i qenve, pads shurrë, dhe më shumë, </text>
<text sub="clublinks" start="234.95" dur="2.06"> Unë e di nga afër se kjo kompani me të vërtetë kujdeset </text>
<text sub="clublinks" start="237.01" dur="3.81"> kauza jonë sepse CEO i tyre, Ramon dhe djali i tij, Viktor, </text>
<text sub="clublinks" start="240.82" dur="2.58"> në të vërtetë erdhi personalisht për të ndihmuar. </text>
<text sub="clublinks" start="243.4" dur="2.4"> - Ne jemi shumë të lumtur që jemi këtu sot në Marley's Mutts. </text>
<text sub="clublinks" start="245.8" dur="2.25"> Ne në fakt jemi të mëdhenj në qenët e shpëtimit. </text>
<text sub="clublinks" start="248.05" dur="2.7"> Ne kemi dy dema shpëtimi në shtëpinë tonë. </text>
<text sub="clublinks" start="250.75" dur="1.567"> Dhe kjo është arsyeja pse kemi arritur të themi, </text>
<text sub="clublinks" start="252.317" dur="2.153"> "Hej, mbase mund të ndihmojmë". </text>
<text sub="clublinks" start="254.47" dur="1.117"> - Familja ime dhe unë përdorim PawRamp </text>
<text sub="clublinks" start="255.587" dur="2.313"> dhe ju rekomandoj shumë që të bëni investime </text>
<text sub="clublinks" start="257.9" dur="0.86"> për qenin tuaj. </text>
<text sub="clublinks" start="258.76" dur="2.48"> Për familjen tonë, PawRamp ka qenë fantastike, </text>
<text sub="clublinks" start="261.24" dur="2.2"> sidomos me qenin tonë, Zoe, këtu. </text>
<text sub="clublinks" start="263.44" dur="1.36"> Ajo është një qen i moshuar. </text>
<text sub="clublinks" start="264.8" dur="1.94"> Dhe kështu natyrshëm, si shumë qen të moshuar, </text>
<text sub="clublinks" start="266.74" dur="1.47"> ajo ka probleme me shpinën. </text>
<text sub="clublinks" start="268.21" dur="1.56"> Ndonjëherë nyjet e saj e lëndojnë. </text>
<text sub="clublinks" start="269.77" dur="1.02"> Nuk është e pazakontë. Apo jo </text>
<text sub="clublinks" start="270.79" dur="2.89"> Shumë qen të moshuar kanë artrit dhe nuk duhet të prisni </text>
<text sub="clublinks" start="273.68" dur="1.98"> për të marrë një nga këto derisa qeni juaj të jetë një qen i moshuar. </text>
<text sub="clublinks" start="275.66" dur="1.86"> PawRamp thjesht ka kuptim për një qen të vogël </text>
<text sub="clublinks" start="277.52" dur="2.19"> kjo është duke kërcyer lart e poshtë, një qen i moshuar, </text>
<text sub="clublinks" start="279.71" dur="1.53"> nëse qeni juaj ka probleme me peshën, </text>
<text sub="clublinks" start="281.24" dur="2.25"> diçka si kjo do të jetë vërtet e shkëlqyeshme për ta. </text>
<text sub="clublinks" start="283.49" dur="1.47"> Dogshtë shumë e lehtë për qenin tuaj për të mësuar. </text>
<text sub="clublinks" start="284.96" dur="2.2"> Ne e mësuam Zoe në vetëm disa sekonda nga </text>
<text sub="clublinks" start="287.16" dur="2.04"> vetëm duke e joshur me ushqime. </text>
<text sub="clublinks" start="289.2" dur="2.49"> Mirë, vajzë e mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="291.69" dur="1.78"> Vjen e mbledhur menjëherë nga kutia. </text>
<text sub="clublinks" start="293.47" dur="2.51"> Pra, gjithçka që duhet të bësh është ta tërheqësh dhe ta vendosësh. </text>
<text sub="clublinks" start="295.98" dur="2.3"> Pa marrë parasysh lartësinë e shtratit ose shtratit tuaj, </text>
<text sub="clublinks" start="298.28" dur="1.8"> lajmi i mirë është rregullimi i PawRamp. </text>
<text sub="clublinks" start="300.08" dur="2.08"> Ka katër cilësime të rregullueshme në të. </text>
<text sub="clublinks" start="302.16" dur="0.833"> Dhe kur nuk kemi nevojë për PawRamp, </text>
<text sub="clublinks" start="302.993" dur="2.227"> lehtësisht zbret në rreth tre inç, </text>
<text sub="clublinks" start="305.22" dur="2.16"> kështu që mund ta rrëshqisni poshtë shtratit ose shtratit tuaj. </text>
<text sub="clublinks" start="307.38" dur="1.31"> Ju duhet të shkoni të merrni një sot. </text>
<text sub="clublinks" start="308.69" dur="3.07"> Shko tek alphapaw.com/rocky. </text>
<text sub="clublinks" start="311.76" dur="1.25"> Dhe nëse shkoni atje tani, </text>
<text sub="clublinks" start="313.01" dur="2.32"> jo vetëm që do të merrni 15% zbritje, </text>
<text sub="clublinks" start="315.33" dur="2.75"> por sepse Alpha Paw beson në ndihmën për shpëtimin e qenve </text>
<text sub="clublinks" start="318.08" dur="2.41"> kaq shumë, të gjitha këto shiten, </text>
<text sub="clublinks" start="320.49" dur="2.91"> ata do të japin 10 dollarë për Marley's Mutts. </text>
<text sub="clublinks" start="323.4" dur="2.15"> Unë do t'i vë detajet në përshkrimin më poshtë. </text>
<text sub="clublinks" start="325.55" dur="2.38"> Pra, shkoni klikoni në lidhjen tani, </text>
<text sub="clublinks" start="327.93" dur="1.5"> bëni atë investim për qenin tuaj </text>
<text sub="clublinks" start="329.43" dur="1.65"> dhe ndihmoni për të dhuruar në Marley's Mutts, </text>
<text sub="clublinks" start="331.08" dur="2.38"> Le të mbështesim kompanitë që mbështesin shpëtimin e qenve. </text>
<text sub="clublinks" start="333.46" dur="3.52"> Shko tek alphapaw.com/rocky tani. </text>
<text sub="clublinks" start="336.98" dur="2.35"> Një falënderim i madh për Alpha Paw për ndihmën tuaj </text>
<text sub="clublinks" start="339.33" dur="0.833"> me këtë projekt. </text>
<text sub="clublinks" start="340.163" dur="1.827"> Do të jetë një surprizë e madhe më vonë </text>
<text sub="clublinks" start="341.99" dur="1.16"> prej tyre në video. </text>
<text sub="clublinks" start="343.15" dur="2.3"> Pra, mbaj një vështrim për këtë. </text>
<text sub="clublinks" start="345.45" dur="1.99"> Para se të kthehemi në punë, mendoj se është me të vërtetë e rëndësishme </text>
<text sub="clublinks" start="347.44" dur="2.067"> të flasim pak për Avjanën. </text>
<text sub="clublinks" start="349.507" dur="1.706"> Përshëndetje, oh, a je mirë </text>
<text sub="clublinks" start="351.213" dur="1.187"> Po </text>
<text sub="clublinks" start="352.4" dur="1.84"> Avjana është tepër e ëmbël </text>
<text sub="clublinks" start="354.24" dur="1.75"> dhe aq shumë i ka ndodhur asaj. </text>
<text sub="clublinks" start="355.99" dur="2.92"> Do ta bëj misionin tim personal ta përfundoj këtë hapësirë </text>
<text sub="clublinks" start="358.91" dur="3.11"> për të dhe sigurohu që ajo të gjejë një shtëpi. </text>
<text sub="clublinks" start="362.02" dur="1.66"> Në rregull, është nxehtë </text>
<text sub="clublinks" start="363.68" dur="2.08"> dhe unë kam nevojë për të marrë Avyanna dhe të gjithë qentë e tjerë </text>
<text sub="clublinks" start="365.76" dur="1.46"> pak akullore. </text>
<text sub="clublinks" start="367.22" dur="0.833"> Unë dhe ekipi im, </text>
<text sub="clublinks" start="368.053" dur="1.587"> së bashku me vullnetarët e Marley's Mutts, </text>
<text sub="clublinks" start="369.64" dur="3.24"> janë të vështirë në punë ashtu si ekuipazhi ynë është i vështirë në punë në sjelljen </text>
<text sub="clublinks" start="372.88" dur="1.83"> oborri për në jetë. </text>
<text sub="clublinks" start="374.71" dur="1.04"> Mirë, ne mund ta tërheqim këtë. </text>
<text sub="clublinks" start="375.75" dur="0.833"> E di që mundemi. </text>
<text sub="clublinks" start="376.583" dur="1.627"> Por e vetmja mënyrë që ne do të jemi në gjendje ta bëjmë atë është </text>
<text sub="clublinks" start="378.21" dur="1.25"> me një plan të qëndrueshëm. </text>
<text sub="clublinks" start="379.46" dur="1.04"> Kështu që këtu po mendoj. </text>
<text sub="clublinks" start="380.5" dur="2.34"> Ne do të presim një vrimë në gardh. </text>
<text sub="clublinks" start="382.84" dur="1.16"> Tani mos u shqetëso, </text>
<text sub="clublinks" start="384" dur="2.01"> sepse ne do ta tërheqim atë derdhur dhe do të jemi </text>
<text sub="clublinks" start="386.01" dur="1.94"> bëjeni atë hapësirë ​​një dhomë aktuale. </text>
<text sub="clublinks" start="387.95" dur="2.55"> Ne do ta vendosim me arka dhe të gjithë qentë mund të flenë </text>
<text sub="clublinks" start="390.5" dur="2.6"> atje natën për t'i nxjerrë nga hapësira mjekësore. </text>
<text sub="clublinks" start="393.1" dur="2.27"> Tani qentë në karriget me rrota zënë shumë hapësirë </text>
<text sub="clublinks" start="395.37" dur="2.39"> dhe ata në të vërtetë nuk kanë nevojë të flenë në karriget e tyre me rrota. </text>
<text sub="clublinks" start="397.76" dur="2"> Kështu që ne do të bëjmë një vend ku vullnetarët munden thjesht </text>
<text sub="clublinks" start="399.76" dur="1.69"> raftoj ato karriget me rrota natën, </text>
<text sub="clublinks" start="401.45" dur="1.773"> para se të vinin doggos në shtrat. </text>
<text sub="clublinks" start="403.223" dur="2.917"> Ne do të ndërtojmë një devijim të qenve me karrocë. </text>
<text sub="clublinks" start="406.14" dur="0.833"> Këtu është nxehtë </text>
<text sub="clublinks" start="406.973" dur="2.537"> dhe unë mendoj se një rregullim i lehtë për t'u dhënë këtyre qenve njëfarë ngushëllimi </text>
<text sub="clublinks" start="409.51" dur="1.84"> është hije i gjithë oborri. </text>
<text sub="clublinks" start="411.35" dur="1.46"> Na duhet akoma një temë, apo jo? </text>
<text sub="clublinks" start="412.81" dur="2.74"> Kjo do të ndihmojë në rrjedhën e krijimtarisë dhe me të vërtetë do të ndihmojë në sjelljen e jetës </text>
<text sub="clublinks" start="415.55" dur="1.14"> në këtë hapësirë. </text>
<text sub="clublinks" start="416.69" dur="0.833"> Nderkohe, </text>
<text sub="clublinks" start="417.523" dur="2.314"> ekipet tona vazhdojnë të shtyjnë gjithçka përpara. </text>
<text sub="clublinks" start="419.837" dur="2.583"> (muzike e ndritshme) </text>
<text sub="clublinks" start="432.931" dur="2.289"> - Phew, shkëlqyeshëm. </text>
<text sub="clublinks" start="435.22" dur="0.91"> - Në rregull, po marr bojë. </text>
<text sub="clublinks" start="436.13" dur="1.43"> Po marr të gjitha mjetet që na duhen. </text>
<text sub="clublinks" start="437.56" dur="1.91"> Tani, e dërgova Zach-un larg sepse unë vërtet dua </text>
<text sub="clublinks" start="439.47" dur="0.93"> për të befasuar Zach. </text>
<text sub="clublinks" start="440.4" dur="2.25"> Dua të befasoj Sharon, drejtorin ekzekutiv, </text>
<text sub="clublinks" start="442.65" dur="1.24"> Sharon luan një rol të rëndësishëm </text>
<text sub="clublinks" start="443.89" dur="1.61"> në organizatën Marley's Mutts </text>
<text sub="clublinks" start="445.5" dur="2.05"> dhe ajo derdh zemrën dhe shpirtin e saj çdo ditë </text>
<text sub="clublinks" start="447.55" dur="1.92"> për t'u siguruar që po funksionon mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="449.47" dur="1.22"> Reallyshtë vërtet e rëndësishme për qentë, </text>
<text sub="clublinks" start="450.69" dur="3.47"> por është po aq e rëndësishme për të gjithë që punon kaq shumë </text>
<text sub="clublinks" start="454.16" dur="1.3"> çdo ditë në Marley's Mutts. </text>
<text sub="clublinks" start="455.46" dur="2.23"> Gjëja është sidoqoftë, që me të vërtetë vë një afat kohor </text>
<text sub="clublinks" start="457.69" dur="0.91"> mbi atë që po bëjmë </text>
<text sub="clublinks" start="458.6" dur="3.05"> Përndryshe, Zach do ta shohë atë para se të përfundojë në të vërtetë. </text>
<text sub="clublinks" start="461.65" dur="0.833"> Ne do të sjellim shumë njerëz brenda </text>
<text sub="clublinks" start="462.483" dur="2.413"> për të kryer projektin, por ne do ta bëjmë atë. </text>
<text sub="clublinks" start="464.896" dur="2.094"> Ne duhet ta bëjmë atë. </text>
<text sub="clublinks" start="466.99" dur="3.18"> Para se të vazhdojmë, duhet të ju prezantoj me Cora Rose. </text>
<text sub="clublinks" start="470.17" dur="2.1"> Ajo është një rreze frymëzimi e tillë. </text>
<text sub="clublinks" start="472.27" dur="2.57"> Një këlysh i vogël i adhurueshëm që ka kaluar kaq shumë, </text>
<text sub="clublinks" start="474.84" dur="3.16"> por ju mund të thoni që ajo është ende aq e lumtur gjatë gjithë kohës. </text>
<text sub="clublinks" start="478" dur="1.52"> Ajo me të vërtetë jeton në këtë moment. </text>
<text sub="clublinks" start="479.52" dur="1.343"> Ajo është një qen i shkëlqyeshëm. </text>
<text sub="clublinks" start="482.18" dur="1.46"> Mirë, mund ta ndiej që bashkohet. </text>
<text sub="clublinks" start="483.64" dur="1.63"> Ekipi po pikturon gardhin të bardhë. </text>
<text sub="clublinks" start="485.27" dur="1.93"> Ne do të sjellim terrenin më vonë, </text>
<text sub="clublinks" start="487.2" dur="1.35"> por ka një çështje. </text>
<text sub="clublinks" start="488.55" dur="1.14"> Ne donim të sillnim në derdhje, </text>
<text sub="clublinks" start="489.69" dur="2.38"> por fatkeqësisht, djemtë tanë u përpoqën. </text>
<text sub="clublinks" start="492.07" dur="1.33"> Thjesht është shumë e rëndë. </text>
<text sub="clublinks" start="493.4" dur="2.257"> - Një, dy, tre, shko! </text>
<text sub="clublinks" start="498.846" dur="2.044"> (burrat gërmojnë) </text>
<text sub="clublinks" start="500.89" dur="1.44"> - [Shkëmbor] Kjo është një pjesë e rëndësishme e planit. </text>
<text sub="clublinks" start="502.33" dur="1.1"> Duhet të bashkohet. </text>
<text sub="clublinks" start="503.43" dur="1.36"> Kështu që do të duhet të gjejmë më shumë njerëz </text>
<text sub="clublinks" start="504.79" dur="1.27"> për të na ndihmuar të lëvizim këtë. </text>
<text sub="clublinks" start="506.06" dur="0.9"> Mirë, kemi një problem. </text>
<text sub="clublinks" start="506.96" dur="1.85"> Kështu që kam nevojë për të gjithë. </text>
<text sub="clublinks" start="508.81" dur="2.48"> Dua të them, të gjithë që kemi këtu tani, </text>
<text sub="clublinks" start="511.29" dur="2.41"> sepse ajo derdhje është e rëndë dhe ne duhet që në të vërtetë </text>
<text sub="clublinks" start="513.7" dur="0.963"> lëvizin fizikisht të gjithë derdhjen. </text>
<text sub="clublinks" start="514.663" dur="3.157"> - Si po lëviz një kasolle? </text>
<text sub="clublinks" start="517.82" dur="2.19"> - [Rocky] Unë dua ta rreshtoj kështu që është një zgjatim </text>
<text sub="clublinks" start="520.01" dur="1.06"> të zonës. </text>
<text sub="clublinks" start="521.07" dur="1.99"> - Ka shumë vullnetarë që janë këtu </text>
<text sub="clublinks" start="523.06" dur="1.38"> për të ndihmuar shëtitjen e qenve. </text>
<text sub="clublinks" start="524.44" dur="2.211"> - [Shkëmbor] Kushdo që mund të përkulë dhe të na japë si një bicep. </text>
<text sub="clublinks" start="526.651" dur="1.029"> - Mirë. - Le t'i marrim </text>
<text sub="clublinks" start="527.68" dur="0.85"> mbi projektin. - Po, do t'i kapim </text>
<text sub="clublinks" start="528.53" dur="0.833"> tani per tani - u mblodh Blake </text>
<text sub="clublinks" start="529.363" dur="2.307"> të gjithë përreth dhe unë besoj në këtë grup kaq shumë, </text>
<text sub="clublinks" start="531.67" dur="1.59"> E di që mund ta bëjmë këtë. </text>
<text sub="clublinks" start="533.26" dur="1.94"> - Dhe atëherë ju djema thjesht do të rrokullisni dhe rrokullisni këtë gjë. </text>
<text sub="clublinks" start="535.2" dur="2.09"> Kur them heave, do të shkosh, </text>
<text sub="clublinks" start="537.29" dur="1.432"> dhe do te me ndihmoni pas shpine. </text>
<text sub="clublinks" start="538.722" dur="1.128"> Mirë. - Eja. </text>
<text sub="clublinks" start="539.85" dur="0.833"> Woo </text>
<text sub="clublinks" start="544.46" dur="3.583"> Një dy tre. (mërmëritje) </text>
<text sub="clublinks" start="549.382" dur="3.468"> Woo, woo! Punë e mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="552.85" dur="2.336"> - [Rocky] Jam vërtet i impresionuar nga kjo skuadër. </text>
<text sub="clublinks" start="555.186" dur="0.833"> Ju e dini se çfarë, </text>
<text sub="clublinks" start="556.019" dur="0.861"> Duhet ta telefonoj Zach-un tani </text>
<text sub="clublinks" start="556.88" dur="1.65"> dhe unë duhet t'i tregoj se çfarë po ndodh. </text>
<text sub="clublinks" start="558.53" dur="1.25"> Mirë, së pari, më lejoni t'ju jap një azhurnim. </text>
<text sub="clublinks" start="559.78" dur="1.97"> Ajo është e nxehtë. Skuadra është ezauruar. </text>
<text sub="clublinks" start="561.75" dur="1.37"> Por po bashkohet, njeri. </text>
<text sub="clublinks" start="563.12" dur="1.94"> Unë kurrë nuk kam parë një ekip vullnetarësh </text>
<text sub="clublinks" start="565.06" dur="1.688"> dhe stafi punon aq shumë. </text>
<text sub="clublinks" start="566.748" dur="1.202"> - [Zach] Po, shok. Kjo është ajo që më pëlqen të dëgjoj. </text>
<text sub="clublinks" start="567.95" dur="1.01"> - Po, burrë. Pra, në rregull. </text>
<text sub="clublinks" start="568.96" dur="1.48"> Po përpiqemi të gjejmë një emër. </text>
<text sub="clublinks" start="570.44" dur="2.22"> Rrota Doggo, ose Këlysh Rrota. </text>
<text sub="clublinks" start="572.66" dur="2.9"> Nuk e di, cili do të ishte një emër i mirë për atë hapësirë? </text>
<text sub="clublinks" start="575.56" dur="3.29"> - [Zach] Emri më i mirë, duart poshtë, Wheelie World. </text>
<text sub="clublinks" start="578.85" dur="1.22"> - Bota Wheelie. </text>
<text sub="clublinks" start="580.07" dur="1.29"> Oh, kjo është perfekte. </text>
<text sub="clublinks" start="581.36" dur="0.833"> Mirë. Mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="582.193" dur="1.317"> Do të shkoj ta njoftoj ekipin. </text>
<text sub="clublinks" start="583.51" dur="1.38"> Mezi pres që ta shikoni këtë. </text>
<text sub="clublinks" start="584.89" dur="2.248"> Epo, unë do ta punoj ekipin. </text>
<text sub="clublinks" start="587.138" dur="2.442"> Wheelie World, unë e dua atë. </text>
<text sub="clublinks" start="589.58" dur="2.22"> Kush nuk do të donte të shkonte në Wheelie World? </text>
<text sub="clublinks" start="591.8" dur="1.85"> Ekipi po vendos bazat për terrenin </text>
<text sub="clublinks" start="593.65" dur="2.85"> dhe duke e bërë hijen gati me emrin Wheelie World. </text>
<text sub="clublinks" start="596.5" dur="1.13"> Duhet të jetë një temë garash. </text>
<text sub="clublinks" start="597.63" dur="2.31"> Kështu që i kërkova ekipit disa vija garuese </text>
<text sub="clublinks" start="599.94" dur="1.41"> dhe ata u bënë krijues me të. </text>
<text sub="clublinks" start="601.35" dur="2.01"> - Po sikur të jetë si ajo që bëjmë gjatë gjithë rrugës? </text>
<text sub="clublinks" start="603.36" dur="3.44"> 'Sepse atëherë është si pak më e strukturuar. </text>
<text sub="clublinks" start="606.8" dur="1.45"> Po? - Po </text>
<text sub="clublinks" start="608.25" dur="1.55"> - [Rocky] Unë e vlerësoj kreativitetin, Blake. </text>
<text sub="clublinks" start="609.8" dur="1.1"> Vazhdo Me punën e mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="611.9" dur="0.95"> Duke folur për qentë, </text>
<text sub="clublinks" start="612.85" dur="2.83"> Në fakt e kapa Zachin duke ecur afër </text>
<text sub="clublinks" start="615.68" dur="0.833"> në zonën e punës. </text>
<text sub="clublinks" start="616.513" dur="1.397"> Kështu që ju e dini se çfarë, unë u përballa me të. </text>
<text sub="clublinks" start="617.91" dur="1.63"> - Ju nuk duhet të jeni aty pranë. </text>
<text sub="clublinks" start="619.54" dur="2.53"> - Epo, këtu ka 20 hektarë. Unë duhet të ekzistoj diku. </text>
<text sub="clublinks" start="622.07" dur="1.79"> - Në të vërtetë jam i kënaqur që je këtu sepse </text>
<text sub="clublinks" start="623.86" dur="0.833"> Nuk e di nëse e keni vërejtur, </text>
<text sub="clublinks" start="624.693" dur="1.147"> por ne po vendosim diçka pas teje. </text>
<text sub="clublinks" start="625.84" dur="0.833"> - Pothuajse mbarova! </text>
<text sub="clublinks" start="627.63" dur="3.06"> - Ne ju pamë duke ecur qen me karrocë, Naaji dhe Cora Rose, </text>
<text sub="clublinks" start="630.69" dur="1.64"> dhe menduam, po sikur të kishim një garë? </text>
<text sub="clublinks" start="632.33" dur="1.41"> - Unë jam lojë për këtë. - Po, ti dëshiron? </text>
<text sub="clublinks" start="633.74" dur="1.96"> Ju doni ta bëni atë? - Kam parë Cora duke lëvizur. </text>
<text sub="clublinks" start="635.7" dur="2.42"> Ajo ka disa rrota. - E di, o yeah. </text>
<text sub="clublinks" start="638.12" dur="1.14"> Mirë, ajo do të jetë vajza ime. </text>
<text sub="clublinks" start="639.26" dur="0.833"> Naaji do të jetë djali juaj. </text>
<text sub="clublinks" start="640.093" dur="1.073"> - Naaji tashmë është ngrohur. </text>
<text sub="clublinks" start="641.166" dur="1.634"> - Ai është gati të shkojë, mirë. - Ai është gati të vrapojë. </text>
<text sub="clublinks" start="642.8" dur="2.24"> - Në rregull, Zach është poshtë. Bëhuni gati për të humbur. </text>
<text sub="clublinks" start="645.04" dur="3"> Le të garojmë. (muzikë optimiste) </text>
<text sub="clublinks" start="656.597" dur="3.555"> - Në shenjën tënde, vendos, shko! </text>
<text sub="clublinks" start="660.152" dur="1.273"> - Eja Naaji! - Eja, Cora! </text>
<text sub="clublinks" start="661.425" dur="3.054"> Eja Cora! - Le të shkojmë Naaji! </text>
<text sub="clublinks" start="664.479" dur="1.049"> - Oh jo, hajde Cora! </text>
<text sub="clublinks" start="665.528" dur="2.402"> Eja Cora, hajde! - Eja Naaji! </text>
<text sub="clublinks" start="667.93" dur="2.364"> Ai ka këmbët e gjata, e dija që do të fitonte, </text>
<text sub="clublinks" start="670.294" dur="1.265"> E dija që ai e kishte atë. </text>
<text sub="clublinks" start="671.559" dur="2.583"> (muzikë optimiste) </text>
<text sub="clublinks" start="676.022" dur="1.56"> Eja, qenush. - Eja Cora, </text>
<text sub="clublinks" start="677.582" dur="1.31"> ti mund ta besh! </text>
<text sub="clublinks" start="678.892" dur="2"> Ah, njeri. </text>
<text sub="clublinks" start="681.794" dur="1.854"> Në rregull, në rregull. - Na vjen keq, </text>
<text sub="clublinks" start="683.648" dur="1.555"> me fal vajza e vogel. </text>
<text sub="clublinks" start="685.203" dur="1.377"> Këmbët më të shkurtra. </text>
<text sub="clublinks" start="686.58" dur="2.33"> - Çfarë ishte ajo? Si do ta besh? </text>
<text sub="clublinks" start="688.91" dur="1.64"> - Smoothie këtë mëngjes. </text>
<text sub="clublinks" start="690.55" dur="1.31"> Më dridhej proteina. </text>
<text sub="clublinks" start="691.86" dur="3.02"> - Nga rruga, Naaji dhe Cora ishin të dy fituesit atje. </text>
<text sub="clublinks" start="694.88" dur="1.58"> Një kravatë. - Ne e manipuluam atë. </text>
<text sub="clublinks" start="696.46" dur="1.96"> Unë i thashë Cora më parë, unë isha si, shiko, </text>
<text sub="clublinks" start="698.42" dur="3.63"> nëse e lini këtë thes me bukurinë e Havait të fitojë këtë garë. </text>
<text sub="clublinks" start="702.05" dur="1.75"> Kështu që ajo është si, unë po vrapoj. </text>
<text sub="clublinks" start="703.8" dur="1.42"> Unë u ngrita! - Po vrapoj. </text>
<text sub="clublinks" start="705.22" dur="0.833"> - Punë e mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="706.053" dur="1.527"> Ishte një kohë e mrekullueshme. </text>
<text sub="clublinks" start="707.58" dur="1.66"> Tani përsëri në zonën e punës. </text>
<text sub="clublinks" start="709.24" dur="2.654"> Terreni është vendosur përfundimisht dhe nuk na mbetet shumë kohë. </text>
<text sub="clublinks" start="711.894" dur="3.046"> Ekipi po garon për të kryer punën e bërë. </text>
<text sub="clublinks" start="714.94" dur="1.413"> Top kristali, a do ta bëjmë këtë projekt në kohë? </text>
<text sub="clublinks" start="716.353" dur="1.457"> - Sigurisht. - Po! </text>
<text sub="clublinks" start="717.81" dur="1.893"> Navid, a do ta bëjmë këtë projekt në kohë? </text>
<text sub="clublinks" start="719.703" dur="0.833"> - Po. - Po! </text>
<text sub="clublinks" start="720.536" dur="2.184"> Ju po drejtoni këtë projekt tani. </text>
<text sub="clublinks" start="722.72" dur="0.98"> - E di. - cfare mendoni ju </text>
<text sub="clublinks" start="723.7" dur="1.64"> - A është e mundur? </text>
<text sub="clublinks" start="725.34" dur="2.91"> - Ajo, (qesh) është afër. </text>
<text sub="clublinks" start="728.25" dur="0.97"> - Duhet ta bëjmë. </text>
<text sub="clublinks" start="729.22" dur="1.29"> Kam nevojë për një premtim nga ti sepse- </text>
<text sub="clublinks" start="730.51" dur="1.61"> - Mirë, në rregull, e ke kuptuar. </text>
<text sub="clublinks" start="732.12" dur="1.06"> Ne do ta bëjmë atë të bërë. </text>
<text sub="clublinks" start="733.18" dur="1.595"> Thjesht mund të duhet të jetë një natë më vonë. </text>
<text sub="clublinks" start="734.775" dur="1.245"> (Rocky qesh) Do ta bëjmë gjithsesi. </text>
<text sub="clublinks" start="736.02" dur="1.21"> - [Rocky] Unë do të qëndroj këtu gjithë natën. </text>
<text sub="clublinks" start="737.23" dur="1.78"> Unë do të fle në derdhur me ju. </text>
<text sub="clublinks" start="739.01" dur="2.85"> - Mirë, në të vërtetë është rehat me AC të ndezur. </text>
<text sub="clublinks" start="741.86" dur="1.57"> - Në rregull, kemi një problem pak. </text>
<text sub="clublinks" start="743.43" dur="2"> Tani projekti është bërë gati </text>
<text sub="clublinks" start="745.43" dur="1.62"> dhe po duket vërtet mirë atje. </text>
<text sub="clublinks" start="747.05" dur="1.77"> Por pjesa e madhe që doja, </text>
<text sub="clublinks" start="748.82" dur="1.39"> pjesa që i bashkon të gjitha, </text>
<text sub="clublinks" start="750.21" dur="2.01"> që në të vërtetë thotë Wheelie World. </text>
<text sub="clublinks" start="752.22" dur="2.59"> Unë thirra për të marrë një kuotë të personalizuar për atë në një punë me porosi. </text>
<text sub="clublinks" start="754.81" dur="1.6"> Dua që të jetë diçka e veçantë. </text>
<text sub="clublinks" start="756.41" dur="1.18"> Dhe na mbaruan paratë. </text>
<text sub="clublinks" start="757.59" dur="1.9"> Por unë kam një ide të mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="759.49" dur="1.71"> Pra, ka shumë prej jush që në të vërtetë jeni anëtarë </text>
<text sub="clublinks" start="761.2" dur="1.28"> të këtij kanali që janë bashkuar </text>
<text sub="clublinks" start="762.48" dur="1.79"> dhe çdo muaj ju paguani një tarifë mujore. </text>
<text sub="clublinks" start="764.27" dur="3.03"> Unë do t'i përdor ato fonde për të na ndihmuar të blejmë atë shenjë. </text>
<text sub="clublinks" start="767.3" dur="2.99"> Kështu që Marley's Mutts ndihet vërtet sikur kanë një hapësirë </text>
<text sub="clublinks" start="770.29" dur="1.67"> kjo do të thotë diçka për këta qen. </text>
<text sub="clublinks" start="771.96" dur="1.69"> Kështu që nëse jeni anëtar, faleminderit. </text>
<text sub="clublinks" start="773.65" dur="2.95"> Likeshtë sikur të jesh këtu me mua tani duke ndihmuar këta qen. </text>
<text sub="clublinks" start="776.6" dur="0.91"> Faleminderit </text>
<text sub="clublinks" start="777.51" dur="1.55"> Nëse doni të bëheni anëtar, nëse doni të bashkoheni, </text>
<text sub="clublinks" start="779.06" dur="1.19"> thjesht shtyp atë buton të bashkimit. </text>
<text sub="clublinks" start="780.25" dur="2.813"> Të gjitha ato fonde shkojnë për të na ndihmuar të ndihmojmë më shumë qen. </text>
<text sub="clublinks" start="787.24" dur="2.72"> Të jesh vullnetar në një strehë qen është me të vërtetë e rëndësishme. </text>
<text sub="clublinks" start="789.96" dur="1.37"> Ka shumë punë me të vërtetë të rëndësishme. </text>
<text sub="clublinks" start="791.33" dur="1.97"> Ju keni për të ngritur gjëra të rënda. Ju keni për të shëtitur qen. </text>
<text sub="clublinks" start="793.3" dur="1.11"> Duhet të pastrosh mutin e qenve. </text>
<text sub="clublinks" start="794.41" dur="2.09"> Por ndonjëherë ju duhet të bëni punën vërtet të vështirë </text>
<text sub="clublinks" start="796.5" dur="2.163"> si gomat e fryrjes. </text>
<text sub="clublinks" start="799.519" dur="1.681"> (brohoritjet e gruas) </text>
<text sub="clublinks" start="801.2" dur="2.23"> Dave me të vërtetë ka ndihmuar në udhëheqjen e këtij projekti. </text>
<text sub="clublinks" start="803.43" dur="1.85"> Ne i kërkuam që ta bashkonte këtë dhe dua të them, </text>
<text sub="clublinks" start="805.28" dur="1.16"> e fshikulloi ashtu. </text>
<text sub="clublinks" start="806.44" dur="2.3"> Tani nuk duket shumë, por vetëm prisni. </text>
<text sub="clublinks" start="808.74" dur="1.7"> Dua të them, imagjinoni qen që rrotullohen, </text>
<text sub="clublinks" start="810.44" dur="1.74"> kalimi nëpër tunel. </text>
<text sub="clublinks" start="812.18" dur="1.053"> Do të bashkohemi. </text>
<text sub="clublinks" start="813.233" dur="1.527"> Vetëm ju prisni. </text>
<text sub="clublinks" start="814.76" dur="1.64"> Po, kjo do të jetë perfekte. </text>
<text sub="clublinks" start="816.4" dur="2.37"> Në rregull. Këtu është plani me këtë flluskë këtu. </text>
<text sub="clublinks" start="818.77" dur="2.86"> Do të lejojë qentë të rrotullohen në karrigen e tyre me rrota </text>
<text sub="clublinks" start="821.63" dur="1.34"> dhe ne do të presim një vrimë. </text>
<text sub="clublinks" start="822.97" dur="1.76"> Ata në të vërtetë do të jenë në gjendje të shohin jashtë. </text>
<text sub="clublinks" start="824.73" dur="1.95"> Kështu që ashtu si të shikoni nga dritarja juaj, </text>
<text sub="clublinks" start="826.68" dur="2.2"> qentë në karriget me rrota do të kenë një dritare </text>
<text sub="clublinks" start="828.88" dur="1.363"> në botën e jashtme. </text>
<text sub="clublinks" start="830.243" dur="3"> (makinat rrotullohen) </text>
<text sub="clublinks" start="838.87" dur="0.833"> Perfekt </text>
<text sub="clublinks" start="841.52" dur="2.92"> A është ky master plani për karriget me rrota? </text>
<text sub="clublinks" start="844.44" dur="2.68"> - Po, ne do të vendosim disa grepa, dy ose tre, </text>
<text sub="clublinks" start="847.12" dur="0.977"> në varësi të peshës. - Mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="848.097" dur="1.593"> - Dhe pastaj do të vendosim pak etiketime emrash </text>
<text sub="clublinks" start="849.69" dur="1.05"> që varen nga secila </text>
<text sub="clublinks" start="850.74" dur="2.6"> që qentë të dinë kush kujt i përket. </text>
<text sub="clublinks" start="853.34" dur="2.04"> Oh, dhe më lër të ta tregoj këtë. - Ne rregull ne rregull. </text>
<text sub="clublinks" start="855.38" dur="0.85"> Çfarë është kjo? </text>
<text sub="clublinks" start="856.23" dur="1.443"> Vetëm parkimi i makinave garuese. </text>
<text sub="clublinks" start="857.673" dur="2.277"> - Do të varet edhe këtu, </text>
<text sub="clublinks" start="859.95" dur="1.85"> kështu që të gjithë e dinë se ku shkojnë të gjitha karriget me rrota. </text>
<text sub="clublinks" start="861.8" dur="1.62"> - Kjo është shumë e bukur. </text>
<text sub="clublinks" start="863.42" dur="3.194"> Çdo natë qentë do të jenë në gjendje të mbledhin rrotat e tyre </text>
<text sub="clublinks" start="866.614" dur="1.361"> dhe drejtohuni në shtrat. </text>
<text sub="clublinks" start="867.975" dur="2.667"> (muzikë optimiste) </text>
<text sub="clublinks" start="881.72" dur="1.31"> Arsyeja pse i dua këto është, </text>
<text sub="clublinks" start="883.03" dur="2.64"> ju e dini që ka drita që janë në garazh shumë. </text>
<text sub="clublinks" start="885.67" dur="1.61"> Ose nëse jeni duke punuar në makinën tuaj, i keni ato. </text>
<text sub="clublinks" start="887.28" dur="1.24"> Kindshtë modeluar pas kësaj. </text>
<text sub="clublinks" start="888.52" dur="1.49"> Pak më bukur duke kërkuar. </text>
<text sub="clublinks" start="890.01" dur="1.53"> Janë të gjitha ato prekje të vogla </text>
<text sub="clublinks" start="891.54" dur="2.3"> që do të bëjnë vërtet ndryshimin e madh. </text>
<text sub="clublinks" start="900.77" dur="2.59"> Letrat erdhën falë fondit të anëtarëve </text>
<text sub="clublinks" start="903.36" dur="2.13"> dhe shiko këtë, shikoje këtë, </text>
<text sub="clublinks" start="905.49" dur="1"> ne do t'i vendosim të gjitha letrat. </text>
<text sub="clublinks" start="906.49" dur="1.52"> Do të shqiptojë Wheelie World. </text>
<text sub="clublinks" start="908.01" dur="2.84"> Djema, kjo do të jetë kaq interesante. </text>
<text sub="clublinks" start="910.85" dur="1.493"> Faleminderit anetare </text>
<text sub="clublinks" start="917.17" dur="0.833"> Në rregull, kemi mbaruar, </text>
<text sub="clublinks" start="918.003" dur="1.767"> duke i dhënë disa prekje të fundit, </text>
<text sub="clublinks" start="919.77" dur="2.06"> por njeri, këtu është kaq nxehtë. </text>
<text sub="clublinks" start="921.83" dur="1.59"> E dini se çfarë do të thotë kjo? </text>
<text sub="clublinks" start="923.42" dur="1.98"> Shtë koha e akullores. </text>
<text sub="clublinks" start="925.4" dur="2.63"> Le të drejtojmë ekipin e gropës në bërjen e disa ushqimeve të ftohta </text>
<text sub="clublinks" start="928.03" dur="1.74"> për disa qen të mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="929.77" dur="1.13"> Mirë, por para se ta bëjmë atë, </text>
<text sub="clublinks" start="930.9" dur="1.83"> Kam një lajm vërtet të mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="932.73" dur="1.32"> Dikush është këtu, në të vërtetë, </text>
<text sub="clublinks" start="934.05" dur="1.62"> të interesuar për të birësuar Avyanna. </text>
<text sub="clublinks" start="935.67" dur="1.43"> Kështu që ne do të shkojmë ta takojmë atë tani. </text>
<text sub="clublinks" start="937.1" dur="1.57"> A jeni i interesuar të birësoni Avyanna? </text>
<text sub="clublinks" start="938.67" dur="1.937"> - Unë jam i sigurt - Përshëndetje, vajzë. </text>
<text sub="clublinks" start="940.607" dur="1.386"> Oh ne rregull. Atëherë, pse Avyanna? </text>
<text sub="clublinks" start="941.993" dur="1.607"> - Epo unë kisha një dëmtim të shtyllës kurrizore </text>
<text sub="clublinks" start="943.6" dur="1.76"> dhe unë kam kërkuar një qen me nevoja të veçanta. </text>
<text sub="clublinks" start="945.36" dur="0.833"> - [Shkëmbor] Çfarë mendoni? </text>
<text sub="clublinks" start="946.193" dur="1.697"> A doni ta birësoni? </text>
<text sub="clublinks" start="947.89" dur="1.65"> - Ne kemi rënë në dashuri. Po </text>
<text sub="clublinks" start="949.54" dur="1.35"> - Pra në rregull, a është ai birësim? </text>
<text sub="clublinks" start="950.89" dur="1.904"> - Unë mendoj kështu, po. - Po! </text>
<text sub="clublinks" start="952.794" dur="1.966"> Mirë, ky birësim më bën kaq të lumtur. </text>
<text sub="clublinks" start="954.76" dur="0.9"> Ja çfarë do të bëjmë. </text>
<text sub="clublinks" start="955.66" dur="1.15"> Ne do të shkojmë të kapim një akullore </text>
<text sub="clublinks" start="956.81" dur="1.65"> dhe në fakt jepi pak akullore Avyanna. </text>
<text sub="clublinks" start="958.46" dur="1.015"> Ju djema doni të ndihmoni me këtë? </text>
<text sub="clublinks" start="959.475" dur="1.115"> - Absolutisht. - Mirë. Mbresëlënës. </text>
<text sub="clublinks" start="960.59" dur="1.113"> Zemër, janë momente të tilla </text>
<text sub="clublinks" start="961.703" dur="1.837"> kjo thjesht bën një ndryshim kaq të madh. </text>
<text sub="clublinks" start="963.54" dur="1.15"> Whyshtë arsyeja pse unë e bëj këtë </text>
<text sub="clublinks" start="964.69" dur="3.12"> dhe nuk mund t'ju falënderoj mjaft sa jeni pajtuar </text>
<text sub="clublinks" start="967.81" dur="2.16"> dhe ndiqni dhe pëlqeni, dhe komentoni. </text>
<text sub="clublinks" start="969.97" dur="2.94"> Siç është thjesht, ne jemi bashkësi që ndihmojmë së bashku kafshët. </text>
<text sub="clublinks" start="972.91" dur="0.833"> Kjo është e mrekullueshme. </text>
<text sub="clublinks" start="974.93" dur="3.5"> Kjo është Millie dhe Brandy po nxit Millie. </text>
<text sub="clublinks" start="978.43" dur="1.61"> Millie ka një histori të veçantë. </text>
<text sub="clublinks" start="980.04" dur="2.18"> Nofulla e saj në të vërtetë është thyer. </text>
<text sub="clublinks" start="982.22" dur="1.57"> Dhe kështu ajo nuk mund të hajë ushqime të forta. </text>
<text sub="clublinks" start="983.79" dur="1.84"> Dhe mendova që kur jemi duke bërë akullore, </text>
<text sub="clublinks" start="985.63" dur="1.77"> nuk mund të kishte qen më të mirë </text>
<text sub="clublinks" start="987.4" dur="1.98"> që meriton një akullore vërtet të shijshme. </text>
<text sub="clublinks" start="989.38" dur="0.833"> Kështu që unë bëra diçka të veçantë. </text>
<text sub="clublinks" start="990.213" dur="2.507"> Shikoni këtë, unë bëra sheshet e vogla të akullores, </text>
<text sub="clublinks" start="992.72" dur="2.12"> ato janë copa të vogla kokosi akullore. </text>
<text sub="clublinks" start="994.84" dur="1.42"> Ne do t'u japim të gjithë qenve akullore, </text>
<text sub="clublinks" start="996.26" dur="1.91"> por unë e bëra këtë shumë të veçantë për Millie. </text>
<text sub="clublinks" start="998.17" dur="1.123"> Millie, kuptoje. </text>
<text sub="clublinks" start="1002.11" dur="1.85"> Brandy vërtet është kujdesur për Millie. </text>
<text sub="clublinks" start="1003.96" dur="3.31"> Dhe nuk është e lehtë kur një qenush ka një nofull të thyer. </text>
<text sub="clublinks" start="1007.27" dur="2.75"> Dhe kështu duhet të jetë ky ushqim i ftohtë me të vërtetë i butë </text>
<text sub="clublinks" start="1010.02" dur="1.93"> aq freskuese për të. </text>
<text sub="clublinks" start="1011.95" dur="0.87"> Mirë, po ndodh. </text>
<text sub="clublinks" start="1012.82" dur="2.16"> Ne do të bëjmë disa pupsicles për qen. </text>
<text sub="clublinks" start="1014.98" dur="0.833"> Tani ja çfarë kam. </text>
<text sub="clublinks" start="1015.813" dur="2.587"> Kam disa puplaza natyrale të kokosit </text>
<text sub="clublinks" start="1018.4" dur="1.07"> që janë të sigurta për qentë. </text>
<text sub="clublinks" start="1019.47" dur="1.567"> Ne kemi vanilje këtu dhe kokosit, </text>
<text sub="clublinks" start="1021.037" dur="2.823"> dhe pastaj do t'i zhyt në carob. </text>
<text sub="clublinks" start="1023.86" dur="2.25"> Tani kjo është si çokollata, </text>
<text sub="clublinks" start="1026.11" dur="1.48"> por nuk ka teobrominë në të. </text>
<text sub="clublinks" start="1027.59" dur="3.01"> Pra, carob është i shijshëm, është i shijshëm, por është i sigurt për qentë. </text>
<text sub="clublinks" start="1030.6" dur="1.86"> Kam edhe një kos rozë </text>
<text sub="clublinks" start="1032.46" dur="2.36"> dhe sigurisht që kam disa spërkatje të sigurt nga qeni, </text>
<text sub="clublinks" start="1034.82" dur="1.65"> shikoje kete, po! </text>
<text sub="clublinks" start="1036.47" dur="1.65"> Dhe pastaj ne do t'i mbarojmë për të gjithë qentë. </text>
<text sub="clublinks" start="1038.12" dur="2.56"> Unë kam anëtarët e ekipit këtu që janë vullnetarë </text>
<text sub="clublinks" start="1040.68" dur="0.833"> dhe ata do të na ndihmojnë. </text>
<text sub="clublinks" start="1041.513" dur="1.097"> Pra, le të fillojmë. </text>
<text sub="clublinks" start="1043.561" dur="2.667"> (muzikë optimiste) </text>
<text sub="clublinks" start="1053.5" dur="1.26"> Ajo po ha ushqimin e qenit. </text>
<text sub="clublinks" start="1054.76" dur="2.375"> Disa nga vullnetarët këtu, nuk i di. </text>
<text sub="clublinks" start="1057.135" dur="1.882"> - Duhej ta provoja, shih nëse është mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="1059.017" dur="1.823"> (qesh) </text>
<text sub="clublinks" start="1060.84" dur="2.667"> (muzikë optimiste) </text>
<text sub="clublinks" start="1068.13" dur="1.593"> - Duhet të bëjmë më shumë nxënës. </text>
<text sub="clublinks" start="1069.723" dur="1.697"> Oneshtë një nga ditët më të nxehta në qytet. </text>
<text sub="clublinks" start="1071.42" dur="1.77"> Kështu që ne duhet t'i bëjmë ato shpejt para se të shkrihen të gjithë. </text>
<text sub="clublinks" start="1073.19" dur="1.667"> Në rregull, zhyt më shpejt, zhyt më shpejt. </text>
<text sub="clublinks" start="1074.857" dur="2.667"> (muzikë optimiste) </text>
<text sub="clublinks" start="1086.22" dur="1.207"> Në rregull, është koha. </text>
<text sub="clublinks" start="1087.427" dur="1.476"> Koha e pupsicle! </text>
<text sub="clublinks" start="1088.903" dur="1.797"> 100 pupsicles për qen. </text>
<text sub="clublinks" start="1090.7" dur="1.79"> Tani ne nuk kemi njëqind qen, </text>
<text sub="clublinks" start="1092.49" dur="1.88"> por ne do të lëmë mbetjet për Marley's Mutts, </text>
<text sub="clublinks" start="1094.37" dur="2.14"> kështu që ata mund t'u japin atyre nxënës çdo ditë të nxehtë. </text>
<text sub="clublinks" start="1096.51" dur="1.66"> Në rregull, le të shkojmë, le të shkojmë. </text>
<text sub="clublinks" start="1098.17" dur="1.81"> Më në fund ishte koha për të dhënë Avyanna </text>
<text sub="clublinks" start="1099.98" dur="3.14"> akulloren e saj të shumëpritur. </text>
<text sub="clublinks" start="1103.12" dur="0.833"> Mirë. - jeni gati? </text>
<text sub="clublinks" start="1103.953" dur="2.17"> - Ne jemi gati. - Mirë, o uao. </text>
<text sub="clublinks" start="1106.996" dur="2.504"> Oh, kjo ishte e shpejtë. - Uau! </text>
<text sub="clublinks" start="1109.5" dur="1.53"> - Zemë, rri. </text>
<text sub="clublinks" start="1111.03" dur="2.322"> Oh, ju do të merrni ngrirjen e trurit. </text>
<text sub="clublinks" start="1113.352" dur="1.288"> - [Shkëmbor] Ky është më i shpejti që kam parë një qen </text>
<text sub="clublinks" start="1114.64" dur="1.86"> ha nje pupsicle. - Oh </text>
<text sub="clublinks" start="1116.5" dur="2.297"> - [Rocky] Marley's Mutts është një organizatë kaq e mrekullueshme. </text>
<text sub="clublinks" start="1118.797" dur="3.103"> Tani fakti që njerëzit mund të shkojnë në internet dhe të shohin qentë </text>
<text sub="clublinks" start="1121.9" dur="1.56"> që janë në dispozicion për birësim </text>
<text sub="clublinks" start="1123.46" dur="1.47"> dhe dikush pa Avyanna </text>
<text sub="clublinks" start="1124.93" dur="2.39"> dhe tani ajo po ha një nxënës me familjen e saj të re. </text>
<text sub="clublinks" start="1127.32" dur="1.78"> Thjesht më ngroh zemrën, por e dini çfarë? </text>
<text sub="clublinks" start="1129.1" dur="1.69"> Kanë mbetur edhe 98 të tjera. </text>
<text sub="clublinks" start="1130.79" dur="1.39"> Pra, më mirë të shkojmë në punë. </text>
<text sub="clublinks" start="1132.18" dur="1.59"> Kjo është Canelo këtu. </text>
<text sub="clublinks" start="1133.77" dur="4.513"> Dhe Canelo i do nxënësit, tashmë mund ta them. </text>
<text sub="clublinks" start="1142.414" dur="3.414"> Ju mund të merrni një pickim. </text>
<text sub="clublinks" start="1145.828" dur="0.833"> Barney </text>
<text sub="clublinks" start="1149.073" dur="1.29"> Oh, shiko atë pickim perfekt. </text>
<text sub="clublinks" start="1159.818" dur="1.923"> - [Gruaja] Uh oh. </text>
<text sub="clublinks" start="1161.741" dur="4.129"> Djalë i mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="1165.87" dur="1.71"> - [Shkëmbor] Oh, është kaq mirë, apo jo? </text>
<text sub="clublinks" start="1167.58" dur="3.52"> Soshtë kaq qesharake sesi qentë, ashtu si njerëzit, ju e dini, </text>
<text sub="clublinks" start="1171.1" dur="1.94"> ata e hanë akulloren e tyre në mënyra të ndryshme. </text>
<text sub="clublinks" start="1173.04" dur="1.13"> Unë e ha akulloren time shpejt. </text>
<text sub="clublinks" start="1174.17" dur="1.43"> Më ngrihet truri. </text>
<text sub="clublinks" start="1175.6" dur="1.7"> Pumba këtu pëlqen të marrë kohën e tij. </text>
<text sub="clublinks" start="1179.38" dur="1.31"> Tani dua që të takoni Phelps. </text>
<text sub="clublinks" start="1180.69" dur="1.23"> Tani Phelps ka sindromën e notarit, </text>
<text sub="clublinks" start="1181.92" dur="1.51"> kështu që krahët e tij janë të mbyllur disi së bashku. </text>
<text sub="clublinks" start="1183.43" dur="1.94"> Kjo është arsyeja pse ai është një këlysh në karrocë. </text>
<text sub="clublinks" start="1185.37" dur="2.663"> Ne do t'i japim diçka shumë të veçantë këtu. </text>
<text sub="clublinks" start="1188.033" dur="3.37"> Qeni i mirë, djali i mirë Phelps. </text>
<text sub="clublinks" start="1192.38" dur="1.24"> Mendoj se atij i pëlqejnë ato spërkatje. </text>
<text sub="clublinks" start="1193.62" dur="2.45"> Oh, (qesh) </text>
<text sub="clublinks" start="1196.07" dur="1.61"> Unë do të thoja që është një hit. </text>
<text sub="clublinks" start="1197.68" dur="2"> Ky është me të vërtetë trajtimi perfekt për këta qen </text>
<text sub="clublinks" start="1199.68" dur="1.06"> në një ditë kaq të nxehtë. </text>
<text sub="clublinks" start="1200.74" dur="1.14"> Dhe ishte shumë argëtuese. </text>
<text sub="clublinks" start="1201.88" dur="1.86"> Të gjithë këta qen, mendoj se ata thjesht e donin atë. </text>
<text sub="clublinks" start="1203.74" dur="0.983"> Ata ishin kaq të lumtur. </text>
<text sub="clublinks" start="1206.39" dur="2.17"> Marley's Mutts duhet të shpenzojë shumë para duke u kujdesur </text>
<text sub="clublinks" start="1208.56" dur="1.32"> për këta qen me rrota. </text>
<text sub="clublinks" start="1209.88" dur="2.05"> Ata nuk mund të kontrollojnë se ku shkojnë në tualet. </text>
<text sub="clublinks" start="1211.93" dur="4.19"> Kështu që kjo befasi e radhës nga sponsori ynë është vërtet një punë e madhe. </text>
<text sub="clublinks" start="1216.12" dur="0.833"> Shikojeni këtë. </text>
<text sub="clublinks" start="1216.953" dur="1.557"> A janë të gjithë atje? - Po, po ata janë. </text>
<text sub="clublinks" start="1218.51" dur="1.5"> - Mënyra se si jemi në gjendje t'i bëjmë të gjitha këto është </text>
<text sub="clublinks" start="1220.01" dur="1.51"> sepse kemi një sponsor të jashtëzakonshëm. </text>
<text sub="clublinks" start="1221.52" dur="1.97"> Dhe kështu fondet e sponsorit po kalohen </text>
<text sub="clublinks" start="1223.49" dur="1.56"> dhe kjo na ndihmon të paguajmë gjithçka. </text>
<text sub="clublinks" start="1225.05" dur="2.01"> Dhe sponsori u ngrit menjëherë në një U-Haul. </text>
<text sub="clublinks" start="1227.06" dur="1.93"> Ne jemi gati të befasojmë të gjithë. </text>
<text sub="clublinks" start="1228.99" dur="0.86"> Kështu që ata janë të gjithë këtu tani. </text>
<text sub="clublinks" start="1229.85" dur="1.22"> Këtu janë këtu, këtu janë. </text>
<text sub="clublinks" start="1231.07" dur="2.15"> (brohoritje ne grup) </text>
<text sub="clublinks" start="1233.22" dur="2.61"> Ju djema doni ta hapni këtë hap dhe të tregoni befasinë? </text>
<text sub="clublinks" start="1235.83" dur="0.833"> Le ta bejme </text>
<text sub="clublinks" start="1239.296" dur="2.583"> (brohoritje ne grup) </text>
<text sub="clublinks" start="1243.25" dur="2.506"> Kjo është mbresëlënëse sepse kur ke një tufë qensh </text>
<text sub="clublinks" start="1245.756" dur="1.794"> që janë qen me rrota, </text>
<text sub="clublinks" start="1247.55" dur="2.26"> këto Pie Pads do të bëjnë një ndryshim të madh </text>
<text sub="clublinks" start="1249.81" dur="2.22"> dhe ata do të kenë nevojë për diçka për të kaluar. </text>
<text sub="clublinks" start="1252.03" dur="2.28"> Kështu që rampat për t'u dukur do të japin një ndihmë të madhe. </text>
<text sub="clublinks" start="1254.31" dur="1.3"> Jo vetëm që ata punojnë në shtëpinë time, </text>
<text sub="clublinks" start="1255.61" dur="2.673"> por tani ata gjithashtu do të ndihmojnë kafshët në nevojë. </text>
<text sub="clublinks" start="1259.12" dur="2.69"> E gjithë ekipi i Marley's Mutts ishte aq ekstatik rreth </text>
<text sub="clublinks" start="1261.81" dur="3.33"> bujaria e Alpha Paw, por ky ishte vetëm fillimi. </text>
<text sub="clublinks" start="1265.14" dur="1.42"> Dhe tani është koha për ngjarjen kryesore. </text>
<text sub="clublinks" start="1266.56" dur="0.89"> Mirë, ja çfarë do të bëjmë. </text>
<text sub="clublinks" start="1267.45" dur="2.13"> Unë do t'i kap dhe do t'i surprizojmë. </text>
<text sub="clublinks" start="1269.58" dur="2.27"> Dhe pastaj do të sjellim të gjithë qentë me rrota </text>
<text sub="clublinks" start="1271.85" dur="1.35"> kështu që ata mund ta kontrollojnë atë. </text>
<text sub="clublinks" start="1273.2" dur="2.17"> Ndërsa i drejtova Zach dhe Sharon në zonën e re, </text>
<text sub="clublinks" start="1275.37" dur="1.46"> zemra ime po vraponte. </text>
<text sub="clublinks" start="1276.83" dur="1.9"> Zach dhe ekipi i tij punojnë aq shumë për t'u kujdesur </text>
<text sub="clublinks" start="1278.73" dur="1.65"> të gjithë qenve në Marley's Mutts. </text>
<text sub="clublinks" start="1280.38" dur="2.27"> Dhe ata meritojnë më të mirën. </text>
<text sub="clublinks" start="1282.65" dur="2.59"> Unë vetëm shpresoj se ata e duan atë që kemi bërë për ta. </text>
<text sub="clublinks" start="1285.24" dur="2.51"> - [Grupi] Tre, dy, një, Marley's Mutts! </text>
<text sub="clublinks" start="1290.459" dur="1.518"> - Po - Oh Zoti im. </text>
<text sub="clublinks" start="1291.977" dur="1.474"> - dreq - Me pelqen! </text>
<text sub="clublinks" start="1293.451" dur="2.667"> (muzikë optimiste) </text>
<text sub="clublinks" start="1316.593" dur="2.987"> Kjo është shumë e bukur! - Kjo është kaq rad. </text>
<text sub="clublinks" start="1319.58" dur="1.83"> - Mendoj se mund të qaj. </text>
<text sub="clublinks" start="1321.41" dur="1.39"> O Zot i madh. Kjo eshte e bukur. </text>
<text sub="clublinks" start="1322.8" dur="1.78"> - Kjo është vërtet interesante. </text>
<text sub="clublinks" start="1324.58" dur="2.313"> - Oh, këta njerëz do ta duan. </text>
<text sub="clublinks" start="1328.75" dur="4.12"> - Pra, së pari kemi linjën e fillimit të Wheelie World, apo jo? </text>
<text sub="clublinks" start="1332.87" dur="1.213"> Aty ku ata mund të rrotullohen në devijim. </text>
<text sub="clublinks" start="1334.083" dur="2.653"> Disa prej qenve më të vegjël mund të shkojnë nën devijim. </text>
<text sub="clublinks" start="1336.736" dur="2.107"> Dejvi e ndërtoi atë. - Pra, qentë më dembelë mund- </text>
<text sub="clublinks" start="1338.843" dur="1.432"> - Ai e bëri? - Po Po </text>
<text sub="clublinks" start="1340.275" dur="1.135"> Dejvi e ndërtoi këtë të gjithë me dorë. - O Zot i madh. </text>
<text sub="clublinks" start="1341.41" dur="2.4"> - Tani kjo e drejtë këtu është një lloj fushe birësimi. </text>
<text sub="clublinks" start="1343.81" dur="2.19"> Pra, nëse dikush po mendon të adoptojë një qen me rrota, </text>
<text sub="clublinks" start="1346" dur="1.31"> ata nuk kanë pse të ulen në tokë. </text>
<text sub="clublinks" start="1347.31" dur="1.27"> Ata nuk kanë pse të ngrihen më këmbë. </text>
<text sub="clublinks" start="1348.58" dur="1.55"> Ne kemi një stol të ulët që ata të mund të ulen </text>
<text sub="clublinks" start="1350.13" dur="0.833"> poshtë ulët, - E përsosur. </text>
<text sub="clublinks" start="1350.963" dur="2.587"> - Dhe ata madje mund të rrotullohen në stol. </text>
<text sub="clublinks" start="1353.55" dur="1.61"> Kjo është nga Alpha Paw, ata janë devijim. </text>
<text sub="clublinks" start="1355.16" dur="1.45"> Ne kemi një devijim tjetër që mund të vendosim atje, </text>
<text sub="clublinks" start="1356.61" dur="1.46"> kështu që nëse keni nevojë për një rrotë më të madhe. </text>
<text sub="clublinks" start="1358.07" dur="1.46"> Ne donim diçka të përhershme </text>
<text sub="clublinks" start="1359.53" dur="2.72"> se dielli nuk mund të shqetësojë, era nuk mund të shqetësojë. </text>
<text sub="clublinks" start="1362.25" dur="2.55"> Kështu që ne i kishim fabrikuar këto porosi për ju djema. </text>
<text sub="clublinks" start="1364.8" dur="1.31"> Kjo është Wheelie World këtu. </text>
<text sub="clublinks" start="1366.11" dur="1.57"> - Mbresëlënës. - Ne gati </text>
<text sub="clublinks" start="1367.68" dur="1.34"> nuk e tërhoqi. </text>
<text sub="clublinks" start="1369.02" dur="2.95"> Pra, një nga sfidat më të mëdha që më thatë për Zach </text>
<text sub="clublinks" start="1371.97" dur="3.54"> ishte çdo natë qentë po hynin në shtëpi, </text>
<text sub="clublinks" start="1375.51" dur="1.42"> por ata janë në një zonë mjekësore </text>
<text sub="clublinks" start="1376.93" dur="2.06"> dhe ju doni ta mbani atë të pastër dhe të pastruar. </text>
<text sub="clublinks" start="1378.99" dur="1.867"> Pra, ne me të vërtetë e dinim se duhej të përpunonim një zgjidhje. </text>
<text sub="clublinks" start="1380.857" dur="2.703"> Kështu që këtu, ju shihni se ku gjatë natës </text>
<text sub="clublinks" start="1383.56" dur="2.47"> qentë në të vërtetë mund të mbledhin karriget e tyre me rrota, </text>
<text sub="clublinks" start="1386.03" dur="0.88"> por ku shkojnë ata? </text>
<text sub="clublinks" start="1386.91" dur="1.45"> Epo, unë do t'ju tregoj. </text>
<text sub="clublinks" start="1388.36" dur="2.69"> Ndërsa dhoma e tyre e gjumit është e kondicionuar plotësisht </text>
<text sub="clublinks" start="1391.05" dur="2.827"> dhe i projektuar që ata të flenë çdo natë. </text>
<text sub="clublinks" start="1393.877" dur="2.583"> (muzikë optimiste) </text>
<text sub="clublinks" start="1408.043" dur="2.507"> - fantasticshtë fantastike, burrë. - Me pelqen. </text>
<text sub="clublinks" start="1410.55" dur="2.294"> - Kjo është pikërisht ajo që u duhej. </text>
<text sub="clublinks" start="1412.844" dur="1.778"> Kjo është kaq interesante. - Sa e veçantë është kjo? </text>
<text sub="clublinks" start="1414.622" dur="1.33"> - Pra, lukuni nën këtu dhe përreth, </text>
<text sub="clublinks" start="1415.952" dur="1.581"> kjo eshte kaq perfekte. </text>
<text sub="clublinks" start="1417.533" dur="0.833"> - Kjo eshte e bukur. </text>
<text sub="clublinks" start="1418.366" dur="1.942"> - Po, kjo është pikërisht ajo për të cilën ata kanë nevojë. </text>
<text sub="clublinks" start="1420.308" dur="2.352"> Kështu që ju djema ashtu si hapët një vrimë në gardh. </text>
<text sub="clublinks" start="1422.66" dur="1.89"> - Po, kështu që ne, po. </text>
<text sub="clublinks" start="1424.55" dur="1.35"> Epo, - Njeri kaq i ftohtë. </text>
<text sub="clublinks" start="1425.9" dur="2.1"> - Përsëri, të gjitha meritat për të gjithë vullnetarët, </text>
<text sub="clublinks" start="1428" dur="2.427"> të gjithë hynë brenda dhe ne e shtyam këtë me dorë. </text>
<text sub="clublinks" start="1430.427" dur="1.983"> Ne nuk kishim askënd ta lëvizte, </text>
<text sub="clublinks" start="1432.41" dur="2.46"> por fuqia e vullnetarëve të Marley's Mutts. </text>
<text sub="clublinks" start="1434.87" dur="4.31"> - Transformimi është thjesht, është kaq i bukur. </text>
<text sub="clublinks" start="1439.18" dur="2.19"> - Po, kjo është mirë. - Dhe kaq shumë punë e vështirë </text>
<text sub="clublinks" start="1441.37" dur="1.73"> hyra në këtë, faleminderit të gjithëve. </text>
<text sub="clublinks" start="1443.1" dur="1.387"> - Pra, a duhet të sjellim disa qen me rrota? </text>
<text sub="clublinks" start="1444.487" dur="1.623"> - Po! - A duhet të sjellim </text>
<text sub="clublinks" start="1446.11" dur="1.981"> disa qen rrota? (brohoritje ne grup) </text>
<text sub="clublinks" start="1448.091" dur="1.549"> Në rregull, le të kapim qentë </text>
<text sub="clublinks" start="1449.64" dur="1.063"> dhe shikoni se çfarë mendojnë ata. </text>
<text sub="clublinks" start="1451.743" dur="2.667"> (muzikë optimiste) </text>
<text sub="clublinks" start="1478.847" dur="3.236"> Naaji, Naaji, nuk e di nëse do të përshtatesh përmes asaj devijimi. </text>
<text sub="clublinks" start="1485.16" dur="1.48"> - [Zach] Ne duam ta ofrojmë këtë hapësirë ​​të veçantë </text>
<text sub="clublinks" start="1486.64" dur="1.5"> ku njerëzit mund të kthehen dhe të ndërveprojnë </text>
<text sub="clublinks" start="1488.14" dur="1.95"> me qen që kanë kaluar diçka </text>
<text sub="clublinks" start="1490.09" dur="3.1"> në mënyrë kritike, jeta që ndryshon, jeta ndryshon, </text>
<text sub="clublinks" start="1493.19" dur="2.45"> por dilni në anën tjetër në anën e ndritshme </text>
<text sub="clublinks" start="1495.64" dur="2.483"> dhe janë gjithmonë të përqëndruar në rreshtim argjendi. </text>
<text sub="clublinks" start="1500.28" dur="1.96"> - Por Naaji, ka edhe një gjë. </text>
<text sub="clublinks" start="1502.24" dur="1.02"> Kam nevojë për ndihmën e të gjithëve. </text>
<text sub="clublinks" start="1503.26" dur="2.61"> Klikoni në lidhjen poshtë dhe shkoni të merrni një PawRamp </text>
<text sub="clublinks" start="1505.87" dur="1.77"> nga Alpha Paws për qenin tuaj. </text>
<text sub="clublinks" start="1507.64" dur="1.88"> Sepse jo vetëm që do të merrni diçka </text>
<text sub="clublinks" start="1509.52" dur="1.61"> me të vërtetë e mrekullueshme për qenin tuaj, </text>
<text sub="clublinks" start="1511.13" dur="3.04"> por gjithashtu 10 dollarë nga çdo blerje po shkon </text>
<text sub="clublinks" start="1514.17" dur="1.72"> për të ndihmuar në mbështetjen e Marley's Mutts. </text>
<text sub="clublinks" start="1515.89" dur="2.24"> Pra, shko kliko atë lidhje tani. </text>
<text sub="clublinks" start="1518.13" dur="2.27"> Dhe nëse doni të shihni video më të mrekullueshme si kjo, </text>
<text sub="clublinks" start="1520.4" dur="1.02"> shko shiko atë video aty. </text>
<text sub="clublinks" start="1521.42" dur="1.8"> Shkoni shkoni shkoni. Shko shiko atë video, shko! </text>