Zaytoven & Quavo хит во студиото со победнички продуцент на Genius x Fruit by the foot ™ Натпревар subtitles

Да, што е човек, тоа е Зајтвен и јас сум тука да го сретнам победникот на Fruit By Натпревар за сесии за студио за стапало и генијалност. Производители од целата земја поднесени удари користејќи звуци инспирирани од грицките за овошје од нога. Да одиме провери го. Маста фараон. Како правиш човек? Јас сум од Денвер, Колорадо, роден и израснат. Како е музичката сцена во Денвер? Тоа е прилично мал, дефинитивно има многу култура. Па зошто влеговте во Сесии од студио со овошје. Веќе удирам, па се чувствувам како само ве држи назад ако не сте, знаете да скокате таму и да ги однесете можности Да се ​​биде во средно училиште, имаш пријатели и сè, а потоа и како тие прават музика, така е исто како да влеговме во нив со нив. Да, кои се некои од момците што гледавте на производство? Велам Д-р Дре е веројатно број еден, ти секако. Ај, не го стори тоа, не е забрането забрането. Ете што е Фарел. јас велам Дре и Тимбаланд и слични работи како што јас бев како да слушам. Д-р Дре Дре Ден I сетете се на мојот братучед тој го играше за мене, дозволете ми да го слушам тоа што го знаете, на шетачот. Бев толку зависник кога го слушав тоа само причина за звукот и како се чувствуваше. Затоа, би рекол дека д-р Дре е на моја корист затоа што јас беше како моето запознавање со рап музиката. Па со што започнавте? Па, јас само одев низ сите јамки и сè и тогаш го најдов ова што навистина ми се допаѓа: миксери за вкус јамка Темпото и сè што само ми прилегна на тоа. И го спуштив, го задржав истото темпо и сè. добро Само што започнав да градам од таму. Фрли неколку плескавици и китови и сè. Па, тогаш тоа се движи, па фрлам некои капи таму и знаеш удар и сè. Значи, кога ги додадовте оние во неа, скоро ја насликаа сликата за вас, како што е добро победи доста направено. Да, направете го тоа за мене секој пат. Да Кога ќе почнеме да ги додаваме примка, плескаат сите во една соба како во ред, да ова е сега. И тогаш ова е местото каде што, размислував исто како што знаете секого веројатно ќе користи еден звук и јас би сакал да направам прекинувачи, јас го правам тоа како што знаете три песни во една песна. Во едно. Па, јас сфаќам, знаете, да го сменам јас отиде со јамка Бери вратоврска. Знаете дека јас го забрзав за да одговара со ритамот што јас имав и јас исто така го спуштив. Нели Не сакав да сменам премногу елементи. Значи, јас не сменив ниту еден тапан или 808 или не толку како што само го ставив во таму со истото. Исти тапани да. И тогаш една последна работа. Не е победи Маста Фараон без ознаката Маста Фараон. Треба да ја ставите ознаката. Кој е маста? Како излезе со тоа? Мојот омилен филм е Последниот змеј. Јас бев легитимен кога ќе гледав на последниот змеј пред два дена. Мојот омилен филм е така Кој е господар. Да точно. Толку многу. Покажи го Добив некој што мислам дека дефинитивно сакаат да го проверат овој ритам во моментов. Јас сум повикајте еден од моите бросови. Што е Хунчо? Што се случува? Каде си? Јас сум во студио. Човекот што знаете дека сум во лабораторија. Ок, гледам, седам токму тука со победникот, Маста Фараон. Што е човекот? Што е брат? Што е кеј? Тој оди тешко. Вие со големите кучиња сега. Цени човек. Не, тој само ја победи оваа битка, сакам да го проверите. Тоа оди тешко, впрочем звучи како нешто што би го рапувале. Во моментов сум во студио, не играј со мене. Ако е премногу тешко. Дефинитивно се лудувам. Не, тоа е тешко. Тоа може да го направи Култура III. Не ние на тоа. I'mе го поставам заедно. Да господине, човек. Честитки што ја освоивте Студијата „Овошје под нога“ Сесии за вистински. Цени го тоа. Ај ти со големите кучиња сега. Продолжете, продолжете со мелење. Остани фокусиран. Продолжете со готвење. Вие на пат. Игт Кеј. Лудите дури и не се чувствуваат реално. Како е најдобриот начин производителот да има долговечност во индустријата? Како продуцент уникатен моќен звук е она што создава долговечност. Веројатно може да поставите десет производители овде, во оваа просторија и да ги затворите очите и започнете ја репродукцијата за сите овие различни десет производители. Оние што Дали Зетовен удира веднаш ќе можете да кажете човек што е тепан на Зајтовен. Луѓето прашуваат: Дан Зајтовен што треба да направам да се влезе во игра? Знаете кои се чекорите што треба да ги преземам? “, Секогаш велам човек мораш да добиеш уметник. Како да не беше да се разнесе Гучи, тогаш Зајтовен веројатно звучи оној што не би значел ништо. Значи, штом ќе го добиете тоа еден уметник тоа знаете дека ќе добиете хемија и звук заедно, знаете еднаш дека дува или еднаш тој уметник започнува со полетување. Дури и тој уметник ќе биде познат за одреден звук. ќе биде звукот што си го создал. Што ве натера да скокнете натаму овој проект за седниците на студиото Fruit By The Foot? Јас секогаш се чувствувам како тебе знам јас сум продуцент што другите производители гледаат на вас, знаете и погледнете до, и јас секогаш се чувствувам како да сакам да бидам дефинитивно ментор, знаете што мислам, и покажуваат поддршка на претстојните производители. Како што сум овде човек, сакам да бидам тоа што ме познаваш голем брош за луѓето што се обидуваат да го направат тоа во вашата игра. Па во секое време нешто вака доаѓаат заедно со човекот, дефинитивно сум дека знаете 100% внатре. Слушајте нели, имаше толку ѓубре, ме натеравте во расположение сакам да направам неколку удари човек Ајде да одиме да се готвиме. Сигурно. Ајде да одиме нешто. Ајде да го направиме тоа.

Zaytoven & Quavo хит во студиото со победнички продуцент на Genius x Fruit by the foot ™ Натпревар

View online
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>
<text sub="clublinks" start="1.32" dur="3.18"> Да, што е човек, тоа е Зајтвен и јас сум тука да го сретнам победникот на Fruit By </text>
<text sub="clublinks" start="4.5" dur="3.87"> Натпревар за сесии за студио за стапало и генијалност. Производители од целата земја </text>
<text sub="clublinks" start="8.37" dur="5.25"> поднесени удари користејќи звуци инспирирани од грицките за овошје од нога. Да одиме </text>
<text sub="clublinks" start="13.62" dur="1.54"> провери го. </text>
<text sub="clublinks" start="25.14" dur="2"> Маста фараон. Како правиш човек? </text>
<text sub="clublinks" start="30.74" dur="3.9"> Јас сум од Денвер, Колорадо, роден и израснат. Како е музичката сцена во Денвер? Тоа е </text>
<text sub="clublinks" start="34.649" dur="4.441"> прилично мал, дефинитивно има многу култура. Па зошто влеговте во </text>
<text sub="clublinks" start="39.09" dur="5.1"> Сесии од студио со овошје. Веќе удирам, па се чувствувам како само </text>
<text sub="clublinks" start="44.19" dur="3.15"> ве држи назад ако не сте, знаете да скокате таму и да ги однесете </text>
<text sub="clublinks" start="47.34" dur="4.14"> можности Да се ​​биде во средно училиште, имаш пријатели и сè, а потоа и како </text>
<text sub="clublinks" start="51.48" dur="3.719"> тие прават музика, така е исто како да влеговме во нив со нив. Да, кои се некои </text>
<text sub="clublinks" start="55.199" dur="5.25"> од момците што гледавте на производство? Велам Д-р Дре е веројатно број еден, ти </text>
<text sub="clublinks" start="60.449" dur="7.831"> секако. Ај, не го стори тоа, не е забрането забрането. Ете што е Фарел. јас велам </text>
<text sub="clublinks" start="68.28" dur="4.17"> Дре и Тимбаланд и слични работи како што јас бев како да слушам. Д-р Дре Дре Ден I </text>
<text sub="clublinks" start="72.45" dur="3.989"> сетете се на мојот братучед тој го играше за мене, дозволете ми да го слушам тоа што го знаете, на шетачот. </text>
<text sub="clublinks" start="76.439" dur="4.11"> Бев толку зависник кога го слушав тоа само причина за звукот </text>
<text sub="clublinks" start="80.549" dur="3.36"> и како се чувствуваше. Затоа, би рекол дека д-р Дре е на моја корист затоа што јас </text>
<text sub="clublinks" start="83.909" dur="2.151"> беше како моето запознавање со рап музиката. </text>
<text sub="clublinks" start="97.04" dur="2.759"> Па со што започнавте? Па, јас само одев низ сите јамки и </text>
<text sub="clublinks" start="99.8" dur="3.36"> сè и тогаш го најдов ова што навистина ми се допаѓа: миксери за вкус </text>
<text sub="clublinks" start="103.16" dur="1.08"> јамка </text>
<text sub="clublinks" start="112.66" dur="2.26"> Темпото и сè што само ми прилегна на тоа. </text>
<text sub="clublinks" start="114.92" dur="3.34"> И го спуштив, го задржав истото темпо и сè. добро </text>
<text sub="clublinks" start="122.2" dur="4.92"> Само што започнав да градам од таму. Фрли неколку плескавици и китови и сè. </text>
<text sub="clublinks" start="133.52" dur="3.719"> Па, тогаш тоа се движи, па фрлам некои капи таму и знаеш удар и </text>
<text sub="clublinks" start="137.24" dur="1.32"> сè. </text>
<text sub="clublinks" start="144.62" dur="2.759"> Значи, кога ги додадовте оние во неа, скоро ја насликаа сликата за вас, како што е добро </text>
<text sub="clublinks" start="147.379" dur="3.06"> победи доста направено. Да, направете го тоа за мене секој пат. Да </text>
<text sub="clublinks" start="150.439" dur="3.33"> Кога ќе почнеме да ги додаваме примка, плескаат сите во една соба како во ред, да </text>
<text sub="clublinks" start="153.769" dur="3.741"> ова е сега. И тогаш ова е местото каде што, размислував исто како што знаете </text>
<text sub="clublinks" start="157.51" dur="4.42"> секого веројатно ќе користи еден звук и јас би сакал да направам прекинувачи, јас го правам тоа </text>
<text sub="clublinks" start="161.93" dur="6.01"> како што знаете три песни во една песна. Во едно. Па, јас сфаќам, знаете, да го сменам јас </text>
<text sub="clublinks" start="167.96" dur="3"> отиде со јамка Бери вратоврска. </text>
<text sub="clublinks" start="178.52" dur="2"> Знаете дека јас го забрзав за да одговара со ритамот што јас </text>
<text sub="clublinks" start="180.52" dur="3.2"> имав и јас исто така го спуштив. Нели </text>
<text sub="clublinks" start="189.04" dur="4.5"> Не сакав да сменам премногу елементи. Значи, јас не сменив ниту еден тапан или 808 или не толку како што само го ставив </text>
<text sub="clublinks" start="193.54" dur="3.62"> во таму со истото. Исти тапани да. </text>
<text sub="clublinks" start="204.86" dur="4.34"> И тогаш една последна работа. Не е победи Маста Фараон без ознаката Маста Фараон. </text>
<text sub="clublinks" start="209.2" dur="1.42"> Треба да ја ставите ознаката. </text>
<text sub="clublinks" start="213.1" dur="5.22"> Кој е маста? Како излезе со тоа? Мојот омилен филм е Последниот змеј. </text>
<text sub="clublinks" start="218.329" dur="3.181"> Јас бев легитимен кога ќе гледав на последниот змеј пред два дена. Мојот омилен филм е така </text>
<text sub="clublinks" start="221.51" dur="3.87"> Кој е господар. Да точно. Толку многу. Покажи го </text>
<text sub="clublinks" start="233.7" dur="3.899"> Добив некој што мислам дека дефинитивно сакаат да го проверат овој ритам во моментов. Јас сум </text>
<text sub="clublinks" start="237.6" dur="1.44"> повикајте еден од моите бросови. </text>
<text sub="clublinks" start="242.34" dur="3.16"> Што е Хунчо? Што се случува? Каде си? </text>
<text sub="clublinks" start="245.5" dur="2"> Јас сум во студио. Човекот што знаете дека сум во лабораторија. </text>
<text sub="clublinks" start="248.04" dur="3.92"> Ок, гледам, седам токму тука со победникот, Маста Фараон. Што е човекот? Што е брат? </text>
<text sub="clublinks" start="251.96" dur="2"> Што е кеј? Тој оди тешко. </text>
<text sub="clublinks" start="253.96" dur="3.76"> Вие со големите кучиња сега. Цени човек. </text>
<text sub="clublinks" start="259.02" dur="3.7"> Не, тој само ја победи оваа битка, сакам да го проверите. Тоа оди тешко, впрочем звучи како нешто што би го рапувале. </text>
<text sub="clublinks" start="262.72" dur="3.24"> Во моментов сум во студио, не играј со мене. Ако е премногу тешко. </text>
<text sub="clublinks" start="282.22" dur="7.58"> Дефинитивно се лудувам. Не, тоа е тешко. Тоа може да го направи Култура III. </text>
<text sub="clublinks" start="292" dur="2.98"> Не ние на тоа. I'mе го поставам заедно. </text>
<text sub="clublinks" start="294.98" dur="4.44"> Да господине, човек. Честитки што ја освоивте Студијата „Овошје под нога“ Сесии за вистински. </text>
<text sub="clublinks" start="299.42" dur="3.74"> Цени го тоа. Ај ти со големите кучиња сега. Продолжете, продолжете со мелење. </text>
<text sub="clublinks" start="303.16" dur="3.8"> Остани фокусиран. Продолжете со готвење. Вие на пат. </text>
<text sub="clublinks" start="307.88" dur="4.14"> Игт Кеј. Лудите дури и не се чувствуваат реално. </text>
<text sub="clublinks" start="318.4" dur="3.28"> Како е најдобриот начин производителот да има долговечност во индустријата? Како </text>
<text sub="clublinks" start="321.82" dur="4.71"> продуцент уникатен моќен звук е она што создава долговечност. </text>
<text sub="clublinks" start="326.53" dur="4.11"> Веројатно може да поставите десет производители овде, во оваа просторија и да ги затворите очите </text>
<text sub="clublinks" start="330.64" dur="4.35"> и започнете ја репродукцијата за сите овие различни десет производители. Оние што </text>
<text sub="clublinks" start="334.99" dur="3.87"> Дали Зетовен удира веднаш ќе можете да кажете човек што е тепан на Зајтовен. </text>
<text sub="clublinks" start="338.86" dur="3.09"> Луѓето прашуваат: Дан Зајтовен што треба да направам </text>
<text sub="clublinks" start="341.95" dur="4.14"> да се влезе во игра? Знаете кои се чекорите што треба да ги преземам? “, Секогаш велам човек </text>
<text sub="clublinks" start="346.09" dur="3.57"> мораш да добиеш уметник. Како да не беше да се разнесе Гучи, тогаш Зајтовен </text>
<text sub="clublinks" start="349.66" dur="4.65"> веројатно звучи оној што не би значел ништо. Значи, штом ќе го добиете тоа еден уметник тоа </text>
<text sub="clublinks" start="354.31" dur="4.23"> знаете дека ќе добиете хемија и звук заедно, знаете еднаш дека дува или еднаш </text>
<text sub="clublinks" start="358.54" dur="3.33"> тој уметник започнува со полетување. Дури и тој уметник ќе биде познат </text>
<text sub="clublinks" start="361.87" dur="3.72"> за одреден звук. ќе биде звукот што си го создал. Што ве натера да скокнете натаму </text>
<text sub="clublinks" start="365.59" dur="3.54"> овој проект за седниците на студиото Fruit By The Foot? Јас секогаш се чувствувам како тебе </text>
<text sub="clublinks" start="369.13" dur="3.539"> знам јас сум продуцент што другите производители гледаат на вас, знаете и </text>
<text sub="clublinks" start="372.669" dur="5.671"> погледнете до, и јас секогаш се чувствувам како да сакам да бидам дефинитивно ментор, знаете што мислам, и </text>
<text sub="clublinks" start="378.34" dur="4.38"> покажуваат поддршка на претстојните производители. Како што сум овде човек, сакам да бидам тоа што ме познаваш </text>
<text sub="clublinks" start="382.72" dur="4.59"> голем брош за луѓето што се обидуваат да го направат тоа во вашата игра. Па во секое време нешто </text>
<text sub="clublinks" start="387.31" dur="3.83"> вака доаѓаат заедно со човекот, дефинитивно сум дека знаете 100% внатре. </text>
<text sub="clublinks" start="391.14" dur="4.22"> Слушајте нели, имаше толку ѓубре, ме натеравте во расположение сакам да направам неколку удари </text>
<text sub="clublinks" start="395.36" dur="5.72"> човек Ајде да одиме да се готвиме. Сигурно. Ајде да одиме нешто. Ајде да го направиме тоа. </text>