DJI M300 RTK - Shell: Operacione më të zgjuara dhe më të sigurta subtitles

Shell Deer Park është një zonë industriale që kombinon rafinimin e naftës dhe petrokimikët Qysh në verën e vitit 2016, filluam të hetojmë përdorimin e droneve Shell është kompania e parë që kontrollon dronët nga punonjësit e brendshëm Ky është plotësisht një ekip i brendshëm Ne kemi kaluar vlerësimin e kualifikimit të kompanisë ajrore Shell Drone thjeshton rrjedhën e punës Që të mund ta përfundojmë punën tonë në mënyrë më autonome Mos harroni kur trajneri na çoi në fluturimin e parë praktik Kjo ndjenjë e jashtëzakonshme Edhe nëse nuk ka themel, është shumë e thjeshtë të funksionosh Dhe tani, teknologjia e telekomanduar është përmirësuar shumë Kemi Matrice 300 Ndryshimet e sjella nga ndryshimet teknologjike janë shumë të mëdha Gjërat për të cilat përqendrohemi, përfshirë pishtarin Dhe të gjitha sistemet e avullit që ndihmojnë në djegien e kokës së pishtarit Actuallyshtë në të vërtetë e vështirë të vëzhgohet nga këndi i tokës Sidomos gjatë ditës Prandaj, ne duhet të anashkalojmë objektivin përmes këndvështrimit të qiellit Përcaktoni nëse pishtari është ndezur me sukses A është djegia e mjaftueshme Sensori i ri i imazhit kursen shumë kohë Për shkak se kombinon zmadhimin, dritën 4K të dukshme dhe imazhin termik në një Madhësi e vogël dhe mjeshtëri e shkëlqyer Përmbush të gjitha nevojat për të shtënat Me funksion zmadhimi Mund të zmadhojmë shpejt Asnjë dëm për këdo Kur kryeni një mision në një zonë industriale Do t'i ndezim të gjithë sensorët në të njëjtën kohë Kështu që ne mund ta dimë qartë se sa larg objektivit Dhe informacionet e synuara janë qëlluar Fluturimi bëhet i sigurt dhe i lehtë Falë droneve dhe të gjitha teknologjive të ndërlidhura Ne kemi ndërmarrë një hap tjetër të madh në mbrojtjen e sigurisë sonë personale Ne jemi duke zvogëluar nevojën për punë ajrore manuale Pavarësisht se çfarë kërkon punë Teknologjia e dronit mund të takohet Jam shumë i emocionuar për dronin e sapo lëshuar Pavarësisht nëse është një kohë më e gjatë fluturimi, ose një aparat i ri me sensorë të shumëfishtë Do të sjellë ndihmë të madhe në punën tonë Nuk ka dyshim se kjo do ta bëjë punën time më të lehtë Jam shumë e lumtur për këtë

DJI M300 RTK - Shell: Operacione më të zgjuara dhe më të sigurta

View online
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>
<text sub="clublinks" start="3.971" dur="5.329"> Shell Deer Park është një zonë industriale që kombinon rafinimin e naftës dhe petrokimikët </text>
<text sub="clublinks" start="9.308" dur="3.612"> Qysh në verën e vitit 2016, filluam të hetojmë përdorimin e droneve </text>
<text sub="clublinks" start="13.754" dur="4.096"> Shell është kompania e parë që kontrollon dronët nga punonjësit e brendshëm </text>
<text sub="clublinks" start="17.858" dur="1.085"> Ky është plotësisht një ekip i brendshëm </text>
<text sub="clublinks" start="18.943" dur="2.46"> Ne kemi kaluar vlerësimin e kualifikimit të kompanisë ajrore Shell </text>
<text sub="clublinks" start="21.403" dur="1.844"> Drone thjeshton rrjedhën e punës </text>
<text sub="clublinks" start="23.247" dur="1.668"> Që të mund ta përfundojmë punën tonë në mënyrë më autonome </text>
<text sub="clublinks" start="25.115" dur="5.285"> Mos harroni kur trajneri na çoi në fluturimin e parë praktik </text>
<text sub="clublinks" start="30.4" dur="1.039"> Kjo ndjenjë e jashtëzakonshme </text>
<text sub="clublinks" start="31.439" dur="2.777"> Edhe nëse nuk ka themel, është shumë e thjeshtë të funksionosh </text>
<text sub="clublinks" start="34.216" dur="2.995"> Dhe tani, teknologjia e telekomanduar është përmirësuar shumë </text>
<text sub="clublinks" start="37.211" dur="3.086"> Kemi Matrice 300 </text>
<text sub="clublinks" start="40.297" dur="3.337"> Ndryshimet e sjella nga ndryshimet teknologjike janë shumë të mëdha </text>
<text sub="clublinks" start="43.634" dur="1.91"> Gjërat për të cilat përqendrohemi, përfshirë pishtarin </text>
<text sub="clublinks" start="45.544" dur="3.479"> Dhe të gjitha sistemet e avullit që ndihmojnë në djegien e kokës së pishtarit </text>
<text sub="clublinks" start="49.023" dur="1.647"> Actuallyshtë në të vërtetë e vështirë të vëzhgohet nga këndi i tokës </text>
<text sub="clublinks" start="50.67" dur="1.25"> Sidomos gjatë ditës </text>
<text sub="clublinks" start="51.92" dur="3.37"> Prandaj, ne duhet të anashkalojmë objektivin përmes këndvështrimit të qiellit </text>
<text sub="clublinks" start="55.29" dur="2.1"> Përcaktoni nëse pishtari është ndezur me sukses </text>
<text sub="clublinks" start="57.39" dur="0.909"> A është djegia e mjaftueshme </text>
<text sub="clublinks" start="58.399" dur="2.321"> Sensori i ri i imazhit kursen shumë kohë </text>
<text sub="clublinks" start="60.72" dur="6.037"> Për shkak se kombinon zmadhimin, dritën 4K të dukshme dhe imazhin termik në një </text>
<text sub="clublinks" start="66.757" dur="2.436"> Madhësi e vogël dhe mjeshtëri e shkëlqyer </text>
<text sub="clublinks" start="69.193" dur="1.293"> Përmbush të gjitha nevojat për të shtënat </text>
<text sub="clublinks" start="70.486" dur="2.369"> Me funksion zmadhimi </text>
<text sub="clublinks" start="72.855" dur="1.615"> Mund të zmadhojmë shpejt </text>
<text sub="clublinks" start="74.47" dur="2.605"> Asnjë dëm për këdo </text>
<text sub="clublinks" start="77.075" dur="1.11"> Kur kryeni një mision në një zonë industriale </text>
<text sub="clublinks" start="78.185" dur="2.194"> Do t'i ndezim të gjithë sensorët në të njëjtën kohë </text>
<text sub="clublinks" start="80.379" dur="2.744"> Kështu që ne mund ta dimë qartë se sa larg objektivit </text>
<text sub="clublinks" start="83.123" dur="2.461"> Dhe informacionet e synuara janë qëlluar </text>
<text sub="clublinks" start="85.584" dur="2.653"> Fluturimi bëhet i sigurt dhe i lehtë </text>
<text sub="clublinks" start="88.237" dur="4.313"> Falë droneve dhe të gjitha teknologjive të ndërlidhura </text>
<text sub="clublinks" start="92.55" dur="4.12"> Ne kemi ndërmarrë një hap tjetër të madh në mbrojtjen e sigurisë sonë personale </text>
<text sub="clublinks" start="96.67" dur="4.1"> Ne jemi duke zvogëluar nevojën për punë ajrore manuale </text>
<text sub="clublinks" start="100.774" dur="1.486"> Pavarësisht se çfarë kërkon punë </text>
<text sub="clublinks" start="102.26" dur="4.787"> Teknologjia e dronit mund të takohet </text>
<text sub="clublinks" start="107.047" dur="2.077"> Jam shumë i emocionuar për dronin e sapo lëshuar </text>
<text sub="clublinks" start="109.124" dur="5.246"> Pavarësisht nëse është një kohë më e gjatë fluturimi, ose një aparat i ri me sensorë të shumëfishtë </text>
<text sub="clublinks" start="114.37" dur="2.078"> Do të sjellë ndihmë të madhe në punën tonë </text>
<text sub="clublinks" start="116.448" dur="1.911"> Nuk ka dyshim se kjo do ta bëjë punën time më të lehtë </text>
<text sub="clublinks" start="118.359" dur="1.633"> Jam shumë e lumtur për këtë </text>