Ishulli duke u hedhur në Hawaii subtitles

- Hej, a është pulë në e shtënë? Ne mire tani? Në rregull. Aloha. Une jam me pushime. Shpresoj se nuk ka piranha. Ka qenë një udhëtim i shkëlqyeshëm, ka qenë një udhëtim i mrekullueshëm. Unë jam këtu me të dashurën time Brooke, dhe ne kemi eksploruar Hawaiin për dy javë. Ne hulumtuam Oahu për një javë, dhe pastaj Maui për një tjetër. Kemi kaluar Vite të reja në Waikiki, gjë që ishte e mahnitshme. Dhe solla biçikletën time malore. Më duhet të sjell biçikletën time malore. Sa ishuj Havaja ka? Brooke është pas kamerës, ajo mund të më japë sinjalin e dorës. Oh ajo ka një peshqir mbi të, me ishujt Havaja, ajo do të numërojë ishujt. Le të shohim, Big Island Hawaii, Maui, Oahu, Lanai, Kauai, Niihau. Ni hao? Shtatë! Unë thashë gjashtë, mirë. - E dini, unë duhet ta di këtë, sepse kam një shenjë lindjeje në shpinë, që në të vërtetë duket si ishujt Havai, nëse zhurmoni nga larg. (muzikë energjike daulle) - Unë kam bërë biçikletë malore në Hawaii më parë. Kam çiklizmit malor në Maui dhe Kauai. Asnjëherë në Oahu, kështu që kjo ishte një gjë e madhe që unë të kaloj listën e kova ime. Kam hipur në biçikletën time nga Airbnb në kokën e gjurmës. Trafiku është absolutisht i tmerrshëm në bregun verior në këtë kohë të vitit. Unë i gjeta këto shtigje në një video në YouTube. Cili ishte emri i tij? MountainBikeDaddy, apo diçka? MountainBikeDad? - [TrailDad] Oh po, kjo është ajo që po flas. - Unë isha pak nervoz për të hyrë brenda, sepse është tamam një shteg spageti i tillë, dhe e kuptova se mund të humbesh vërtet. Ashtu siç isha gati të binte, 17-vjeçari Brady rrokulliset me biçikletën e tij dhe ai është si, "A je ti Matt?" "Po." "Epo kjo ishte e papritur". Ai është duke goditur Dorezat e IFHT, i cili ishte i sëmurë. Brady ishte mjaft i bukur për të më treguar rreth e rrotull, kështu që nuk më duhej të humba. Dhe ishte e shkëlqyeshme! Woo! Woo! (muzika e ardhshme e xhazit) Oh ho, ke një mik! (Qesh) Po. Woo! U rrotulluam drejt gjurmës së kërcimit të madh dhe ne u njohëm me Steve. Ai është një ndërtues shteg atje. Djalosh i dashur, pasionant, dhe ai do të kishte parë në të vërtetë videot tona; kështu që ai u pompua me të vërtetë për të parë një çift jashtë qytetarëve, duke hipur në gjurmën e tij të kërcimit. - [Steve] Ku jetoni djema? - [Matt] Vancouver. - [Steve] Oh asnjë mënyrë! Mirë se vini! - [Matt] faleminderit. - [Steve] Cila pjesë e Vankuverit? - [Matt] Në bregun verior. - Ah djalë, jam njeri xheloz. - [Matt] Dhe Brady, sapo e takova sot, është nga Alabama. - Oh wow, ftohtë mirë. Unë isha në Squamish dhe Whistler. Pleh i shenjtë, koka ime pikërisht (beeps) shpërtheu atje lart. - [Zëri i Boom Man WTF] Whatfarë fu-- (shpërthim i zhurmshëm) - Unë jam një nga vullnetarët këtu. Dhe jam e shtangur të shoh ty djema. Ky është një projekt i imi këtu. Së bashku me shumë djem të tjerë. - [Matt] Unë e dua atë. (muzikë rock surf) Woo! Ishte një kohë e shkëlqyeshme. Ne patëm një seancë të mirë në këto kërcime. Kërcimet ishin goxha të mëdha. Kishte një kërcim të quajtur Booter Cowabunga. Cowabunga Booter, daja im. Po shoku! Bukur. Woo! - [Steve] I sëmurë. Ushqyer. - [Matt] Faleminderit për punën tuaj këtu. - Oh drejt. - [Matt] Oh Zoti im, po, kinda dua ta godisim përsëri. Woo! (Bërtasin) Pupukea, më vrau. Unë gati, uh, i mbërthyer. Oh Zoti im. Fuh, oh, ah! Ah! Shumë afër! (chuckles) Oh! Woo! (më shumë muzikë dank) Pas Oahu, ne fluturuam në Maui. 80 dollarë, 100 dollarë fluturim. Dhe unë duhej ta kontrolloja Makawao. Ishte super baltë. Unë në fakt e pyeta nëse duhet të hipja, sepse këto shtigje ishin si akulli. Papastërtia këtu është kështu, është si balta, dhe ju merrni pak shi mbi të dhe thjesht bëhet një shesh patinazhi në akull. (chuckles) (muzikë komike piano) Whoa. Oh Zoti im, kjo është si të mos lëvizësh. Dhe pastaj u njoha me Erikun. Ai më çoi për një udhëtim me miqtë e tij Jake dhe Tim, dhe ishte e shkëlqyeshme, ishte e mahnitshme. (muzikë e gjallë sintetike) Loam Havaja. - [Eric] Ky është fuqi kafe! (Chuckles Matt) - [Matt] Po! (Qesh) Surfin i poshtër '! Ah! (chuckles) Kjo ishte e mrekullueshme. Woo! (Qesh) whoa! Woo hoo! Ah! (chuckles) - [Tim] E dini atë pemë që kaluat djemtë? Ajo dege? - [Jake] Po. - E ke bërë të lirshme, e ke bërë të lirshme, ti hodhe drejt meje. - [Matt] Unë mendoj se ai kinda hodhi atë edhe mua pak. - Sapo u shkëput, sapo u fik. - [Matt] Oh vërtet? Oh asnjë mënyrë. Unë po bëj atë që mundem këtu, di. Woo! - [Mat] Kjo ishte (beeps) e sëmurë. Njeri njeri - [Tim] Kjo ishte aq argëtuese. Unë po shikoja se po hipnit, në vend që të shikoja gjurmët, dhe ajo pak kërcim nga rruga në të djathtë, Unë thjesht lërova në të. (Qesh) - [Eric] Linja pafund, nëse doni të shpërthejë sharrën me sharrë elektrike. - [Jake] Ju duhet të keni një ushtri miqsh duke ju ndihmuar të tërhiqni mut nga rruga. - [Jake] Kjo u ndje mirë. - [Jake] Po, kur nuk është ashtu, apo jo? - [Jake] Unë jam një tifoz i madh i gjithçkaje që del nga mia (beeps). - Jake më kujton Eric Andre. Dhe thjesht nuk mund të ndaloja së menduari për Eric Andre. (chuckles) - Biseda mbeti e vështirë si kjo. - [Matt] Whoa! Woo! E bukur! (muzikë energjike sintetike) Woo! Ha ha! Unë thashë se jam duke buzëqeshur aq shumë sa fytyra ime po dëmton. Ishte më e mira. Një udhëtim për të kujtuar. Ashtë një shteg mjaft i rrezikshëm nëse do të jesh atje vetëm. Nuk ka rrugëdalje. - Nëse keni çështje, të çfarëdo lloji, nuk ka duke u tërhequr lart në rrugët pikërisht atje. - [Jake] Ju duhet të ktheheni lart. - Nuk po ndodh. - Nuk është e lehtë për dikë që të të shpëtojë atje, kështu që ju e dini, nëse ndodh që të vini re këtë gjurmë, sigurohuni që të hipni me një mik ose të jeni gati. (muzikë e gëzuar e xhazit) Eric më solli përsëri në Makawao në një ditë me diell, të bukur; dhe hipa me djalin e tij Cameron. Si ja kalon plako? Si jeni Si e ke emrin? - Kameroni. - [Matt] Ku po më çon sot? - Uh, nuk e di. - [Matt] Ju nuk e dini? - Me të vërtetë kudo ku ndjehem si. - [Mat] Ku jemi? - Makawao. - Unë kam një dhuratë për ju, por ato në ftohës. Nuk e di nëse këto gjëra janë junk. - Oh do ta pi atë. - [Matt] Mirë. pse me jep birre - [Matt] Cila është kjo? A është kjo nga ju? - Po. - [Matt] isfarë është? Një turi! Sick! Kjo është e mrekullueshme, faleminderit! - Nëna ime e bëri atë. - [Matt] Unë do të pi kafe Maui nga kjo. Oh atje po shkoni, çfarë keni? - [Cameron] Mos u prek yer brakez dhe Mahalo My Dude .. - [Matt] Oh po. Unë pothuajse kam të njëjtën gjë. Unë nuk kam prekje këtu. - Doja të vendosja frenat mos prekni në biçikletën e mamit tim, sepse ajo gjithmonë është e frikësuar të shkosh shpejt. - [Matt] Ndonjëherë keni nevojë për një kujtesë, apo jo? Në rregull, le të ngrohemi. Oh, një shteg i fshehtë. A është kjo gjurmë sekrete? - [Matt] Qëndroni, ju më ngatërroni, Cameron. Po po Unë shoh tashmë një kërcim. (muzikë zbutëse e xhazit) Woo! Ju mund të keni nevojë për përkrenaren tuaj për këtë send. - [Matt] milje për Sprite? - [Cameron] Po. Skrrt! - Dua ta tregoj edhe një pjesë tjetër, atëherë mund të kthehemi në atë mënyrë. Ah. - I keq? - Po, Wrangler. - Mirë, le të shkojmë. - Ne do t'i tregojmë atij Wrangler, dhe pastaj le të ngjitemi lart. - [Matt] Po zotëri. A shkuan ata një rrugë tjetër? - Jo, sepse e vetmja mënyrë tjetër është ngritja e Përroit, që është një shteg zbritës. Ohhhh! (Zhurmat e ajrit) Eric dhe Cameron kanë një sistem vërtet të lezetshëm, ku Eric tërheq Cameron me një tub të brendshëm dhe si një rrip vigan ose diçka. - [Gruaja] afarë ideje e shkëlqyeshme. - Dhe uh, Eric vetëm e vë rripin në bark, dhe pastaj tubi i brendshëm në shufrat e Cameron, dhe ai thjesht ngjitet atje lart. Dhe ata lëvizin atje, dhe ata bëjnë kohë të mirë. Nëse do ta kisha menduar këtë, do të kishte qenë lojë për babanë tim. Ai do të kishte punuar dy herë, si gjithë kohën. Pra, cila është gjurma juaj e preferuar ndonjëherë, Cameron? - [Matt] Ju i dini të gjitha pemët? Ju më thoni ballë për ballë, i dini të gjitha pemët. - [Matt] Unë nuk jam guinea zvarritje! (Qesh) - Epo unë mendoj se mund të jetë, ju e dini gjithçka që kemi këtu është si, duke luajtur në kunja gjashtë këmbë për ju djemtë e Kanadasë. (Matt qesh) (chill synth music) Woo! Ah. Kjo ishte e mrekullueshme! Kjo ishte jashtëzakonisht argëtuese. Ky udhëtim ishte jashtëzakonisht i lezetshëm, sepse kam takuar vendasit. Ata i ndanë mallrat me mua dhe më lejuan të filmoja, dhe publikojeni këtë video dhe ndajeni atë me të gjithë. Faleminderit që më tregove përreth. Dhe Cameron ...

Ishulli duke u hedhur në Hawaii

View online
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>
<text sub="clublinks" start="0.4" dur="1.75"> - Hej, a është pulë në e shtënë? </text>
<text sub="clublinks" start="2.15" dur="0.95"> Ne mire tani? </text>
<text sub="clublinks" start="3.1" dur="0.833"> Në rregull. </text>
<text sub="clublinks" start="3.933" dur="0.833"> Aloha. </text>
<text sub="clublinks" start="4.766" dur="0.833"> Une jam me pushime. </text>
<text sub="clublinks" start="5.599" dur="2.821"> Shpresoj se nuk ka piranha. </text>
<text sub="clublinks" start="8.42" dur="1.98"> Ka qenë një udhëtim i shkëlqyeshëm, ka qenë një udhëtim i mrekullueshëm. </text>
<text sub="clublinks" start="10.4" dur="1.87"> Unë jam këtu me të dashurën time Brooke, </text>
<text sub="clublinks" start="12.27" dur="3.29"> dhe ne kemi eksploruar Hawaiin për dy javë. </text>
<text sub="clublinks" start="15.57" dur="1.85"> Ne hulumtuam Oahu për një javë, </text>
<text sub="clublinks" start="17.42" dur="2.18"> dhe pastaj Maui për një tjetër. </text>
<text sub="clublinks" start="19.6" dur="2.593"> Kemi kaluar Vite të reja në Waikiki, gjë që ishte e mahnitshme. </text>
<text sub="clublinks" start="23.84" dur="1.69"> Dhe solla biçikletën time malore. </text>
<text sub="clublinks" start="25.53" dur="1.28"> Më duhet të sjell biçikletën time malore. </text>
<text sub="clublinks" start="26.81" dur="1.69"> Sa ishuj Havaja ka? </text>
<text sub="clublinks" start="28.5" dur="2.08"> Brooke është pas kamerës, ajo mund të më japë sinjalin e dorës. </text>
<text sub="clublinks" start="30.59" dur="3.69"> Oh ajo ka një peshqir mbi të, me ishujt Havaja, </text>
<text sub="clublinks" start="34.28" dur="1.4"> ajo do të numërojë ishujt. </text>
<text sub="clublinks" start="35.68" dur="1.773"> Le të shohim, Big Island Hawaii, </text>
<text sub="clublinks" start="39.57" dur="2.753"> Maui, Oahu, Lanai, </text>
<text sub="clublinks" start="43.78" dur="1.67"> Kauai, Niihau. </text>
<text sub="clublinks" start="45.45" dur="0.833"> Ni hao? </text>
<text sub="clublinks" start="46.283" dur="1.117"> Shtatë! </text>
<text sub="clublinks" start="47.4" dur="1.66"> Unë thashë gjashtë, mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="53.4" dur="1.33"> - E dini, unë duhet ta di këtë, </text>
<text sub="clublinks" start="54.73" dur="2.95"> sepse kam një shenjë lindjeje në shpinë, </text>
<text sub="clublinks" start="57.68" dur="2.99"> që në të vërtetë duket si ishujt Havai, </text>
<text sub="clublinks" start="60.67" dur="2.37"> nëse zhurmoni nga larg. </text>
<text sub="clublinks" start="67.14" dur="3.26"> (muzikë energjike daulle) </text>
<text sub="clublinks" start="78.911" dur="1.789"> - Unë kam bërë biçikletë malore në Hawaii më parë. </text>
<text sub="clublinks" start="80.7" dur="2.14"> Kam çiklizmit malor në Maui dhe Kauai. </text>
<text sub="clublinks" start="82.84" dur="1.86"> Asnjëherë në Oahu, kështu që kjo ishte një gjë e madhe </text>
<text sub="clublinks" start="84.7" dur="1.9"> që unë të kaloj listën e kova ime. </text>
<text sub="clublinks" start="86.6" dur="3.67"> Kam hipur në biçikletën time nga Airbnb në kokën e gjurmës. </text>
<text sub="clublinks" start="90.27" dur="1.92"> Trafiku është absolutisht i tmerrshëm </text>
<text sub="clublinks" start="92.19" dur="2.18"> në bregun verior në këtë kohë të vitit. </text>
<text sub="clublinks" start="94.37" dur="2.11"> Unë i gjeta këto shtigje në një video në YouTube. </text>
<text sub="clublinks" start="96.48" dur="0.833"> Cili ishte emri i tij? </text>
<text sub="clublinks" start="97.313" dur="1.409"> MountainBikeDaddy, apo diçka? </text>
<text sub="clublinks" start="98.722" dur="0.938"> MountainBikeDad? </text>
<text sub="clublinks" start="99.66" dur="1.76"> - [TrailDad] Oh po, kjo është ajo që po flas. </text>
<text sub="clublinks" start="101.42" dur="1.94"> - Unë isha pak nervoz për të hyrë brenda, </text>
<text sub="clublinks" start="103.36" dur="3.2"> sepse është tamam një shteg spageti i tillë, </text>
<text sub="clublinks" start="106.56" dur="1.92"> dhe e kuptova se mund të humbesh vërtet. </text>
<text sub="clublinks" start="108.48" dur="1.56"> Ashtu siç isha gati të binte, </text>
<text sub="clublinks" start="110.04" dur="3.47"> 17-vjeçari Brady rrokulliset me biçikletën e tij </text>
<text sub="clublinks" start="113.51" dur="3.467"> dhe ai është si, "A je ti Matt?" </text>
<text sub="clublinks" start="116.977" dur="1.28"> "Po." </text>
<text sub="clublinks" start="118.257" dur="1.463"> "Epo kjo ishte e papritur". </text>
<text sub="clublinks" start="119.72" dur="2.82"> Ai është duke goditur Dorezat e IFHT, i cili ishte i sëmurë. </text>
<text sub="clublinks" start="122.54" dur="2.42"> Brady ishte mjaft i bukur për të më treguar rreth e rrotull, </text>
<text sub="clublinks" start="124.96" dur="1.53"> kështu që nuk më duhej të humba. </text>
<text sub="clublinks" start="126.49" dur="1.49"> Dhe ishte e shkëlqyeshme! </text>
<text sub="clublinks" start="127.98" dur="0.833"> Woo! </text>
<text sub="clublinks" start="132.68" dur="0.898"> Woo! </text>
<text sub="clublinks" start="133.578" dur="3.25"> (muzika e ardhshme e xhazit) </text>
<text sub="clublinks" start="143.42" dur="2"> Oh ho, ke një mik! </text>
<text sub="clublinks" start="148.24" dur="2.08"> (Qesh) </text>
<text sub="clublinks" start="151.32" dur="1.26"> Po. </text>
<text sub="clublinks" start="152.58" dur="0.84"> Woo! </text>
<text sub="clublinks" start="183.64" dur="1.85"> U rrotulluam drejt gjurmës së kërcimit të madh </text>
<text sub="clublinks" start="185.49" dur="1.49"> dhe ne u njohëm me Steve. </text>
<text sub="clublinks" start="186.98" dur="2.05"> Ai është një ndërtues shteg atje. </text>
<text sub="clublinks" start="189.03" dur="2.4"> Djalosh i dashur, pasionant, </text>
<text sub="clublinks" start="191.43" dur="1.79"> dhe ai do të kishte parë në të vërtetë videot tona; </text>
<text sub="clublinks" start="193.22" dur="3.14"> kështu që ai u pompua me të vërtetë për të parë një çift jashtë qytetarëve, </text>
<text sub="clublinks" start="196.36" dur="1.4"> duke hipur në gjurmën e tij të kërcimit. </text>
<text sub="clublinks" start="197.76" dur="0.91"> - [Steve] Ku jetoni djema? </text>
<text sub="clublinks" start="198.67" dur="0.87"> - [Matt] Vancouver. </text>
<text sub="clublinks" start="199.54" dur="1.18"> - [Steve] Oh asnjë mënyrë! </text>
<text sub="clublinks" start="200.72" dur="0.833"> Mirë se vini! </text>
<text sub="clublinks" start="201.553" dur="0.833"> - [Matt] faleminderit. </text>
<text sub="clublinks" start="202.386" dur="0.833"> - [Steve] Cila pjesë e Vankuverit? </text>
<text sub="clublinks" start="203.219" dur="0.833"> - [Matt] Në bregun verior. </text>
<text sub="clublinks" start="204.052" dur="1.918"> - Ah djalë, jam njeri xheloz. </text>
<text sub="clublinks" start="205.97" dur="1.16"> - [Matt] Dhe Brady, sapo e takova sot, </text>
<text sub="clublinks" start="207.13" dur="1.11"> është nga Alabama. </text>
<text sub="clublinks" start="208.24" dur="1.21"> - Oh wow, ftohtë mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="209.45" dur="2.78"> Unë isha në Squamish dhe Whistler. </text>
<text sub="clublinks" start="212.23" dur="3.017"> Pleh i shenjtë, koka ime pikërisht (beeps) shpërtheu atje lart. </text>
<text sub="clublinks" start="215.247" dur="0.833"> - [Zëri i Boom Man WTF] Whatfarë fu-- </text>
<text sub="clublinks" start="216.08" dur="0.833"> (shpërthim i zhurmshëm) </text>
<text sub="clublinks" start="216.913" dur="1.439"> - Unë jam një nga vullnetarët këtu. </text>
<text sub="clublinks" start="218.352" dur="1.351"> Dhe jam e shtangur të shoh ty djema. </text>
<text sub="clublinks" start="219.703" dur="1.947"> Ky është një projekt i imi këtu. </text>
<text sub="clublinks" start="221.65" dur="1.09"> Së bashku me shumë djem të tjerë. </text>
<text sub="clublinks" start="222.74" dur="1.196"> - [Matt] Unë e dua atë. </text>
<text sub="clublinks" start="223.936" dur="3.25"> (muzikë rock surf) </text>
<text sub="clublinks" start="229.979" dur="0.833"> Woo! </text>
<text sub="clublinks" start="239.492" dur="0.833"> Ishte një kohë e shkëlqyeshme. </text>
<text sub="clublinks" start="240.325" dur="0.833"> Ne patëm një seancë të mirë në këto kërcime. </text>
<text sub="clublinks" start="241.158" dur="1.642"> Kërcimet ishin goxha të mëdha. </text>
<text sub="clublinks" start="242.8" dur="2.04"> Kishte një kërcim të quajtur Booter Cowabunga. </text>
<text sub="clublinks" start="244.84" dur="2.073"> Cowabunga Booter, daja im. </text>
<text sub="clublinks" start="254.078" dur="1.339"> Po shoku! </text>
<text sub="clublinks" start="255.417" dur="1.023"> Bukur. </text>
<text sub="clublinks" start="256.44" dur="1.427"> Woo! </text>
<text sub="clublinks" start="257.867" dur="1.203"> - [Steve] I sëmurë. </text>
<text sub="clublinks" start="259.07" dur="0.833"> Ushqyer. </text>
<text sub="clublinks" start="259.903" dur="0.888"> - [Matt] Faleminderit për punën tuaj këtu. </text>
<text sub="clublinks" start="260.791" dur="1.167"> - Oh drejt. </text>
<text sub="clublinks" start="266.143" dur="3.35"> - [Matt] Oh Zoti im, po, kinda dua ta godisim përsëri. </text>
<text sub="clublinks" start="273.017" dur="0.833"> Woo! </text>
<text sub="clublinks" start="279.907" dur="2.541"> (Bërtasin) </text>
<text sub="clublinks" start="284.01" dur="1.86"> Pupukea, më vrau. </text>
<text sub="clublinks" start="285.87" dur="1.643"> Unë gati, </text>
<text sub="clublinks" start="289.499" dur="1.241"> uh, i mbërthyer. </text>
<text sub="clublinks" start="290.74" dur="0.843"> Oh Zoti im. </text>
<text sub="clublinks" start="301.239" dur="1"> Fuh, oh, ah! </text>
<text sub="clublinks" start="303.68" dur="1.376"> Ah! </text>
<text sub="clublinks" start="305.056" dur="1.325"> Shumë afër! </text>
<text sub="clublinks" start="306.381" dur="2.25"> (chuckles) </text>
<text sub="clublinks" start="315.96" dur="0.833"> Oh! </text>
<text sub="clublinks" start="324.368" dur="0.833"> Woo! </text>
<text sub="clublinks" start="329.359" dur="3.167"> (më shumë muzikë dank) </text>
<text sub="clublinks" start="333.58" dur="2.467"> Pas Oahu, ne fluturuam në Maui. </text>
<text sub="clublinks" start="336.047" dur="2.983"> 80 dollarë, 100 dollarë fluturim. </text>
<text sub="clublinks" start="339.03" dur="2.913"> Dhe unë duhej ta kontrolloja Makawao. </text>
<text sub="clublinks" start="352.398" dur="0.833"> Ishte super baltë. </text>
<text sub="clublinks" start="353.231" dur="2.029"> Unë në fakt e pyeta nëse duhet të hipja, </text>
<text sub="clublinks" start="355.26" dur="2.04"> sepse këto shtigje ishin si akulli. </text>
<text sub="clublinks" start="357.3" dur="3.26"> Papastërtia këtu është kështu, është si balta, </text>
<text sub="clublinks" start="360.56" dur="1.747"> dhe ju merrni pak shi mbi të </text>
<text sub="clublinks" start="362.307" dur="2.149"> dhe thjesht bëhet një shesh patinazhi në akull. </text>
<text sub="clublinks" start="364.456" dur="1.178"> (chuckles) </text>
<text sub="clublinks" start="365.634" dur="3.507"> (muzikë komike piano) </text>
<text sub="clublinks" start="369.141" dur="3.501"> Whoa. </text>
<text sub="clublinks" start="372.642" dur="3.083"> Oh Zoti im, kjo është si të mos lëvizësh. </text>
<text sub="clublinks" start="396.39" dur="3.47"> Dhe pastaj u njoha me Erikun. </text>
<text sub="clublinks" start="399.86" dur="3.79"> Ai më çoi për një udhëtim me miqtë e tij Jake dhe Tim, </text>
<text sub="clublinks" start="403.65" dur="2.467"> dhe ishte e shkëlqyeshme, ishte e mahnitshme. </text>
<text sub="clublinks" start="406.117" dur="3.083"> (muzikë e gjallë sintetike) </text>
<text sub="clublinks" start="414.62" dur="1.04"> Loam Havaja. </text>
<text sub="clublinks" start="416.549" dur="1.44"> - [Eric] Ky është fuqi kafe! </text>
<text sub="clublinks" start="417.989" dur="2.667"> (Chuckles Matt) </text>
<text sub="clublinks" start="425.666" dur="1"> - [Matt] Po! </text>
<text sub="clublinks" start="429.26" dur="2.083"> (Qesh) </text>
<text sub="clublinks" start="437.626" dur="1.083"> Surfin i poshtër '! </text>
<text sub="clublinks" start="443.756" dur="0.833"> Ah! </text>
<text sub="clublinks" start="445.465" dur="1.448"> (chuckles) </text>
<text sub="clublinks" start="446.913" dur="1.417"> Kjo ishte e mrekullueshme. </text>
<text sub="clublinks" start="463.998" dur="0.833"> Woo! </text>
<text sub="clublinks" start="464.831" dur="2.083"> (Qesh) </text>
<text sub="clublinks" start="472.724" dur="1.158"> whoa! </text>
<text sub="clublinks" start="473.882" dur="0.833"> Woo hoo! </text>
<text sub="clublinks" start="477.11" dur="0.833"> Ah! </text>
<text sub="clublinks" start="477.943" dur="0.833"> (chuckles) </text>
<text sub="clublinks" start="478.776" dur="0.994"> - [Tim] E dini atë pemë që kaluat djemtë? </text>
<text sub="clublinks" start="479.77" dur="0.88"> Ajo dege? </text>
<text sub="clublinks" start="480.65" dur="0.864"> - [Jake] Po. </text>
<text sub="clublinks" start="481.514" dur="0.833"> - E ke bërë të lirshme, e ke bërë të lirshme, </text>
<text sub="clublinks" start="482.347" dur="1.236"> ti hodhe drejt meje. </text>
<text sub="clublinks" start="483.583" dur="2.567"> - [Matt] Unë mendoj se ai kinda hodhi atë edhe mua pak. </text>
<text sub="clublinks" start="486.15" dur="2.25"> - Sapo u shkëput, sapo u fik. </text>
<text sub="clublinks" start="488.4" dur="0.833"> - [Matt] Oh vërtet? </text>
<text sub="clublinks" start="489.233" dur="1.517"> Oh asnjë mënyrë. </text>
<text sub="clublinks" start="490.75" dur="1.913"> Unë po bëj atë që mundem këtu, di. </text>
<text sub="clublinks" start="497.947" dur="0.833"> Woo! </text>
<text sub="clublinks" start="507.139" dur="2.041"> - [Mat] Kjo ishte (beeps) e sëmurë. </text>
<text sub="clublinks" start="509.18" dur="0.833"> Njeri njeri </text>
<text sub="clublinks" start="510.013" dur="1.287"> - [Tim] Kjo ishte aq argëtuese. </text>
<text sub="clublinks" start="511.3" dur="3.16"> Unë po shikoja se po hipnit, në vend që të shikoja gjurmët, </text>
<text sub="clublinks" start="514.46" dur="1.95"> dhe ajo pak kërcim nga rruga në të djathtë, </text>
<text sub="clublinks" start="516.41" dur="1.12"> Unë thjesht lërova në të. </text>
<text sub="clublinks" start="517.53" dur="2.25"> (Qesh) </text>
<text sub="clublinks" start="521.1" dur="0.833"> - [Eric] Linja pafund, </text>
<text sub="clublinks" start="521.933" dur="1.737"> nëse doni të shpërthejë sharrën me sharrë elektrike. </text>
<text sub="clublinks" start="525.03" dur="1.11"> - [Jake] Ju duhet të keni një ushtri miqsh </text>
<text sub="clublinks" start="526.14" dur="2.017"> duke ju ndihmuar të tërhiqni mut nga rruga. </text>
<text sub="clublinks" start="528.157" dur="2.793"> - [Jake] Kjo u ndje mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="530.95" dur="2.8"> - [Jake] Po, kur nuk është ashtu, apo jo? </text>
<text sub="clublinks" start="533.75" dur="1.29"> - [Jake] Unë jam një tifoz i madh i gjithçkaje </text>
<text sub="clublinks" start="535.04" dur="1.18"> që del nga mia (beeps). </text>
<text sub="clublinks" start="536.22" dur="2.13"> - Jake më kujton Eric Andre. </text>
<text sub="clublinks" start="538.35" dur="3.091"> Dhe thjesht nuk mund të ndaloja së menduari për Eric Andre. </text>
<text sub="clublinks" start="541.441" dur="2.25"> (chuckles) </text>
<text sub="clublinks" start="551.45" dur="2.007"> - Biseda mbeti e vështirë si kjo. </text>
<text sub="clublinks" start="570.78" dur="1.167"> - [Matt] Whoa! </text>
<text sub="clublinks" start="573.532" dur="0.833"> Woo! </text>
<text sub="clublinks" start="590.736" dur="0.833"> E bukur! </text>
<text sub="clublinks" start="593.91" dur="3.333"> (muzikë energjike sintetike) </text>
<text sub="clublinks" start="600.838" dur="1.555"> Woo! </text>
<text sub="clublinks" start="602.393" dur="0.833"> Ha ha! </text>
<text sub="clublinks" start="628.15" dur="2.51"> Unë thashë se jam duke buzëqeshur aq shumë sa fytyra ime po dëmton. </text>
<text sub="clublinks" start="630.66" dur="3.38"> Ishte më e mira. </text>
<text sub="clublinks" start="634.04" dur="1.063"> Një udhëtim për të kujtuar. </text>
<text sub="clublinks" start="636.15" dur="1.08"> Ashtë një shteg mjaft i rrezikshëm </text>
<text sub="clublinks" start="637.23" dur="1.79"> nëse do të jesh atje vetëm. </text>
<text sub="clublinks" start="639.02" dur="0.833"> Nuk ka rrugëdalje. </text>
<text sub="clublinks" start="639.853" dur="3.957"> - Nëse keni çështje, të çfarëdo lloji, nuk ka </text>
<text sub="clublinks" start="643.81" dur="1.057"> duke u tërhequr lart në rrugët pikërisht atje. </text>
<text sub="clublinks" start="644.867" dur="0.833"> - [Jake] Ju duhet të ktheheni lart. </text>
<text sub="clublinks" start="645.7" dur="0.833"> - Nuk po ndodh. </text>
<text sub="clublinks" start="646.533" dur="1.867"> - Nuk është e lehtë për dikë që të të shpëtojë atje, </text>
<text sub="clublinks" start="648.4" dur="3.17"> kështu që ju e dini, nëse ndodh që të vini re këtë gjurmë, </text>
<text sub="clublinks" start="651.57" dur="2.638"> sigurohuni që të hipni me një mik ose të jeni gati. </text>
<text sub="clublinks" start="654.208" dur="3.167"> (muzikë e gëzuar e xhazit) </text>
<text sub="clublinks" start="658.81" dur="2.46"> Eric më solli përsëri në Makawao </text>
<text sub="clublinks" start="661.27" dur="2.04"> në një ditë me diell, të bukur; </text>
<text sub="clublinks" start="663.31" dur="1.743"> dhe hipa me djalin e tij Cameron. </text>
<text sub="clublinks" start="665.053" dur="1.27"> Si ja kalon plako? </text>
<text sub="clublinks" start="667.573" dur="1.357"> Si jeni </text>
<text sub="clublinks" start="668.93" dur="0.833"> Si e ke emrin? </text>
<text sub="clublinks" start="669.763" dur="0.833"> - Kameroni. </text>
<text sub="clublinks" start="670.596" dur="1.134"> - [Matt] Ku po më çon sot? </text>
<text sub="clublinks" start="671.73" dur="0.991"> - Uh, nuk e di. </text>
<text sub="clublinks" start="672.721" dur="0.833"> - [Matt] Ju nuk e dini? </text>
<text sub="clublinks" start="673.554" dur="1.266"> - Me të vërtetë kudo ku ndjehem si. </text>
<text sub="clublinks" start="674.82" dur="1.097"> - [Mat] Ku jemi? </text>
<text sub="clublinks" start="675.917" dur="1.013"> - Makawao. </text>
<text sub="clublinks" start="676.93" dur="2.2"> - Unë kam një dhuratë për ju, por ato në ftohës. </text>
<text sub="clublinks" start="679.13" dur="1.17"> Nuk e di nëse këto gjëra janë junk. </text>
<text sub="clublinks" start="680.3" dur="0.93"> - Oh do ta pi atë. </text>
<text sub="clublinks" start="681.23" dur="0.886"> - [Matt] Mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="682.949" dur="1.883"> pse me jep birre </text>
<text sub="clublinks" start="684.832" dur="0.833"> - [Matt] Cila është kjo? </text>
<text sub="clublinks" start="685.665" dur="0.935"> A është kjo nga ju? </text>
<text sub="clublinks" start="686.6" dur="1"> - Po. </text>
<text sub="clublinks" start="687.6" dur="1.55"> - [Matt] isfarë është? </text>
<text sub="clublinks" start="689.15" dur="1.131"> Një turi! </text>
<text sub="clublinks" start="690.281" dur="0.849"> Sick! </text>
<text sub="clublinks" start="691.13" dur="2.279"> Kjo është e mrekullueshme, faleminderit! </text>
<text sub="clublinks" start="693.409" dur="1.245"> - Nëna ime e bëri atë. </text>
<text sub="clublinks" start="694.654" dur="1.556"> - [Matt] Unë do të pi kafe Maui nga kjo. </text>
<text sub="clublinks" start="696.21" dur="1.775"> Oh atje po shkoni, çfarë keni? </text>
<text sub="clublinks" start="697.985" dur="1.538"> - [Cameron] Mos u prek yer brakez dhe Mahalo My Dude .. </text>
<text sub="clublinks" start="699.523" dur="0.833"> - [Matt] Oh po. </text>
<text sub="clublinks" start="700.356" dur="0.833"> Unë pothuajse kam të njëjtën gjë. </text>
<text sub="clublinks" start="701.189" dur="1.461"> Unë nuk kam prekje këtu. </text>
<text sub="clublinks" start="702.65" dur="2.75"> - Doja të vendosja frenat mos prekni </text>
<text sub="clublinks" start="705.4" dur="3.299"> në biçikletën e mamit tim, sepse ajo gjithmonë është e frikësuar </text>
<text sub="clublinks" start="708.699" dur="1.021"> të shkosh shpejt. </text>
<text sub="clublinks" start="709.72" dur="1.63"> - [Matt] Ndonjëherë keni nevojë për një kujtesë, apo jo? </text>
<text sub="clublinks" start="711.35" dur="1.62"> Në rregull, le të ngrohemi. </text>
<text sub="clublinks" start="712.97" dur="1.43"> Oh, një shteg i fshehtë. </text>
<text sub="clublinks" start="714.4" dur="1.02"> A është kjo gjurmë sekrete? </text>
<text sub="clublinks" start="717.3" dur="1.95"> - [Matt] Qëndroni, ju më ngatërroni, Cameron. </text>
<text sub="clublinks" start="719.25" dur="0.85"> Po po </text>
<text sub="clublinks" start="720.1" dur="1.602"> Unë shoh tashmë një kërcim. </text>
<text sub="clublinks" start="721.702" dur="3.167"> (muzikë zbutëse e xhazit) </text>
<text sub="clublinks" start="727.577" dur="1.543"> Woo! </text>
<text sub="clublinks" start="729.12" dur="1.511"> Ju mund të keni nevojë për përkrenaren tuaj për këtë send. </text>
<text sub="clublinks" start="739.87" dur="1.188"> - [Matt] milje për Sprite? </text>
<text sub="clublinks" start="741.058" dur="1.572"> - [Cameron] Po. </text>
<text sub="clublinks" start="745.495" dur="0.833"> Skrrt! </text>
<text sub="clublinks" start="746.328" dur="1.054"> - Dua ta tregoj edhe një pjesë tjetër, </text>
<text sub="clublinks" start="747.382" dur="0.993"> atëherë mund të kthehemi në atë mënyrë. </text>
<text sub="clublinks" start="748.375" dur="0.833"> Ah. - I keq? </text>
<text sub="clublinks" start="749.208" dur="1.079"> - Po, Wrangler. - Mirë, le të shkojmë. </text>
<text sub="clublinks" start="750.287" dur="2.687"> - Ne do t'i tregojmë atij Wrangler, dhe pastaj le të ngjitemi lart. </text>
<text sub="clublinks" start="752.974" dur="0.833"> - [Matt] Po zotëri. </text>
<text sub="clublinks" start="753.807" dur="1.033"> A shkuan ata një rrugë tjetër? </text>
<text sub="clublinks" start="754.84" dur="2.71"> - Jo, sepse e vetmja mënyrë tjetër është ngritja e Përroit, </text>
<text sub="clublinks" start="757.55" dur="1.5"> që është një shteg zbritës. </text>
<text sub="clublinks" start="761.75" dur="0.833"> Ohhhh! (Zhurmat e ajrit) </text>
<text sub="clublinks" start="765.21" dur="1.7"> Eric dhe Cameron kanë një sistem vërtet të lezetshëm, </text>
<text sub="clublinks" start="766.91" dur="4.03"> ku Eric tërheq Cameron me një tub të brendshëm </text>
<text sub="clublinks" start="770.94" dur="1.9"> dhe si një rrip vigan ose diçka. </text>
<text sub="clublinks" start="774.553" dur="1.137"> - [Gruaja] afarë ideje e shkëlqyeshme. </text>
<text sub="clublinks" start="775.69" dur="3.49"> - Dhe uh, Eric vetëm e vë rripin në bark, </text>
<text sub="clublinks" start="779.18" dur="2.92"> dhe pastaj tubi i brendshëm në shufrat e Cameron, </text>
<text sub="clublinks" start="782.1" dur="1.4"> dhe ai thjesht ngjitet atje lart. </text>
<text sub="clublinks" start="783.5" dur="2.37"> Dhe ata lëvizin atje, dhe ata bëjnë kohë të mirë. </text>
<text sub="clublinks" start="785.87" dur="1.37"> Nëse do ta kisha menduar këtë, </text>
<text sub="clublinks" start="787.24" dur="1.57"> do të kishte qenë lojë për babanë tim. </text>
<text sub="clublinks" start="788.81" dur="1.06"> Ai do të kishte punuar dy herë, </text>
<text sub="clublinks" start="789.87" dur="1.12"> si gjithë kohën. </text>
<text sub="clublinks" start="790.99" dur="2.843"> Pra, cila është gjurma juaj e preferuar ndonjëherë, Cameron? </text>
<text sub="clublinks" start="801.031" dur="1.439"> - [Matt] Ju i dini të gjitha pemët? </text>
<text sub="clublinks" start="802.47" dur="1.964"> Ju më thoni ballë për ballë, i dini të gjitha pemët. </text>
<text sub="clublinks" start="806.34" dur="1.664"> - [Matt] Unë nuk jam guinea zvarritje! </text>
<text sub="clublinks" start="808.004" dur="0.833"> (Qesh) </text>
<text sub="clublinks" start="808.837" dur="1.363"> - Epo unë mendoj se mund të jetë, </text>
<text sub="clublinks" start="810.2" dur="2.21"> ju e dini gjithçka që kemi këtu është si, </text>
<text sub="clublinks" start="812.41" dur="2.151"> duke luajtur në kunja gjashtë këmbë për ju djemtë e Kanadasë. </text>
<text sub="clublinks" start="814.561" dur="1.801"> (Matt qesh) </text>
<text sub="clublinks" start="816.362" dur="3"> (chill synth music) </text>
<text sub="clublinks" start="831.229" dur="0.833"> Woo! </text>
<text sub="clublinks" start="843.331" dur="0.833"> Ah. </text>
<text sub="clublinks" start="844.164" dur="0.833"> Kjo ishte e mrekullueshme! </text>
<text sub="clublinks" start="844.997" dur="1.383"> Kjo ishte jashtëzakonisht argëtuese. </text>
<text sub="clublinks" start="846.38" dur="1.01"> Ky udhëtim ishte jashtëzakonisht i lezetshëm, </text>
<text sub="clublinks" start="847.39" dur="1.69"> sepse kam takuar vendasit. </text>
<text sub="clublinks" start="849.08" dur="3.68"> Ata i ndanë mallrat me mua dhe më lejuan të filmoja, </text>
<text sub="clublinks" start="852.76" dur="3.7"> dhe publikojeni këtë video dhe ndajeni atë me të gjithë. </text>
<text sub="clublinks" start="856.46" dur="1.75"> Faleminderit që më tregove përreth. </text>
<text sub="clublinks" start="858.21" dur="1.54"> Dhe Cameron ... </text>