Наставник Калабар обвинет за полициска сила во полицијата: ТВЈ Попладневни вести - 13 февруари 2020 година subtitles

добро попладне и Вашон кафеава со попладневна вест посебен добредојде ако сте гледајќи на едно место медијаком првиот човек кој бил сместен во изолација во Јамајка треба да биде ослободена денес, откако беше тестирана негативна за короната вирус на пациентот кој пристигна во Јамајка на 30 јануари и го претстави на нив не да се биде болница во ул. Марија подоцна била изолирана за понатамошна истрага примерокот е испратен до Центарот за контрола на болести и превенција за главен медицински службеник за тестирање др. Quаклин висеса Мекензи денес потврди дека резултатите беа објавени вчера за да останеме надеж дека ние во моментот има три лица кои се изолираат едно лице е изолирано од 31 јануари на ул. Болницата Ентони што го има резултатот од тестот Врати се негативни што ги добивме резултатите од ЦДЦ Атланта вчера и пациентот ќе биде испразнет денес и министерот вели дека е примерок земен и слезе на Карибите Агенција за јавно здравје за тестирање од второ лице кое било изолирано поради покачена температура и трето Јамајканецот е ставен во изолација откако пристигна на островот преку Сангстер Меѓународниот аеродром во Монтего Басен Jamesејмс во вторник на 11 февруари Откриено е дека Јамајканец кој патувал од Кина открил дека имал треска и веднаш беше изолирана, овој пациент е изолиран во чувањето со нашите протоколи според кои секој што патувал од Кина во последните 14 дена пред пристигнувањето и има симптоми ќе бидат изолирани и истраги извршени следните чекори за овој пациент ќе вклучуваат управување со треска и сите други симптоми кои развиваат примерок веќе се испратени до Карипската агенција за јавно здравје внимателно каде ќе се тестира за роман коронавирус 2019 година во меѓувреме, карипските земји се засилени состојба на подготвеност да се справи со вирусот корона ако го достигне регионот ажурирањето доаѓа од др. Rufus Ewing bajas здравствени системи и услуги советник четири по четири Барбадос и Источен Карибите на сите земји со оглед на тоа дека болеста е направена итна здравствена состојба во странство ги загрижуваат сите земји во рамките на урбаните земји-региони кои се активирани нивната таму план за подготвеност во однос на водење од пандемијата и спречува план што повеќето земји го значеа своето ажурирање и ги изменија за да одговараат на оваа конкретна ситуација што тие ги активираа плановите земји се целосно вклучени во однос на контролите на точката на пристаништата на записи во однос на скринингот на пристаништата, како и правењето потребниот надзор за лица кои можеби патувале во Кина и во Кина уште 200 и уште 242 лица починаа од вирусот корона во Хабеи провинција вчера и 14.000 840 нови случаи беа забележани огромен шик во потврдени инфекции најмалку илјада триста и педесет и пет луѓе сега умреле во копното Кина од вирусот, почина и едно лице во Хонг Конг и друга на Филипини глобалниот број на потврдените случаи на коронавирусни романи сега надминале 60.000 со огромно мнозинство на случаи во Кина и на други вести сега наставникот кој беше обвинет минатата недела откако се преправаше дека е член на силата на констабулацијата во Јамајка беше потсетен кога се појави пред судот за пиштоли во средата 38 годишниот Троја Коморите на адреса Кингстон 20 беа обвинети за нелегално поседување на а огнено оружје и муниција, како и застапување во полицијата е адвокат Петар шампањ Втори побара психијатриска проценка да се спроведе г-н. шампањ II или г-дин. комори кој е наставник по драма во средно училиште „Калибар“ е да се врати на суд на 20 март за кауција со сослушување тој беше уапсен во четвртокот откако отишол во полициската станица Елисон Роуд и се преправал дека е полиција на наредникот, од него беше побарано да ја произведе и полициската легитимација како негова лиценца за огнено оружје, но не беше во можност да го стори тоа, наводно, признал дека е не полицајци жители на Францускиот парк во Манчестер повикуваат на боксит компанија essесика Алпер и министерот за рударство реши проблем што ја мачи нивната заедница веќе некое време жителите тврдат дека непријатноста од прашината од залихите на боксит во нивната заедницата стана сериозна опасност по здравјето што имаме повеќе во овој извештај всушност знаете дека сум имал тој се појави во нашите џебови тоа е приказната жителите на Францускиот парк во Манчестер оние непријатност од залихи на бокситот во нивната заедница стана кошмар за нив во средата наутро жителите протестираа против активноста за која тврдат дека влијае врз нивната егзистенција Рафитерско чистење го правуваше секој Денис Костин, затоа што кога ќе се миеш тоа на нас со основно мора да се вратиш и да го исфрлиш за да го видиш два или трипати тоа влијае на нашето здравје, гледате како заебан во џебовите секоја година по мечтанење на секоја драга главна вода по колку литри вода водата е животот каде што беше мојот живот пред мене животот на моето семејство што го има моето семејство нема живот, но ние сме годишно дете и тој не може да живее меѓу мене како што треба, затоа што тој дојде овде и тој е болен, морам да го одведам кај неговата мајка во ул. Елизабета и е само покриена со ушите, не гледам дека гледа во состојба на место каде јадам од луѓе што доаѓаат од нашиот брод, јадам и тоа е местото каде што животните се засегнати, граѓаните се засегнати, овошните дрвја умираат таму не е начин за нив да прават земјоделство на сите дрвја, сите графтови натаму или прекриено со нас со црвена кал дури и на полето на крикет таму таму неодамна имаа натпревар за готвење и мораа да го прекинат натпреварот ниту една рекреативна активност не може да се одвива заради обврзувачката и особено Би знаел кога ќе имаме во високиот ветер, тоа е на неподнослив боксит бил складиран од Jamемар Ко во Кларендон за диско-алберт боксит компанија за потреби се додека не е диско бања целиот дел во моментов не е вклучен производство на алуминиум заради модернизација што се работи на растението сепак боксит се испраќа секој ден во а дел од заедницата на францускиот парк, монтирање на залихи што е сега неколку метри високи, потребен ни е резервен материјал за да се отстрани од таму и не повеќе рударство околу оваа област затоа што јас ќе дел дека тие не го користат бокситот затоа ни требаат да престанат со преостанатите и јас го повикувам Министерството за рударство да се направи нешто на GBI треба табла за коментари и да дојде и да погледне и да стави стопирање на работата на рудникот што се одвива граѓаните не можат да ја преземат ова веќе повеќе принц повеќе вести од ТВЈ и не е време за пауза, но останете со нас повеќе приказни веднаш по овие пораки добредојде, продолжувајќи ги вестите, сега студентите се главната цел на лицата инволвирани во трговија со луѓе што откривање од министерот за Образование на симпозиумот за едукација за трговија со луѓе во средата во универзалниот универзитет на Карибите во Манчестер е една од причините зад обновениот фокус на Министерството за образование на свеста за студентите за овој криминал се меѓу популациите со најголем ризик и трговците со луѓе ги таргетирале исто така и жртвите и сторителите, во овој контекст е Министерството за Образованието на младите и информациите го поздравува овој симпозиум во светлината на прашањето за Министерството за образование вели дека исто така ја прилагодила својата обука за подобро да се опреми едукатори да информираат деца полицаец и придружник на бензинска пумпа за кои е обвинет измамање на ЈКФ беа ослободени пред парохискиот суд во Сан Катерина во средата 38 годишниот Марк Гордон се закачи на местото на злосторничката поделба во шпански камен и неговите ко-обвинети антива знаеја дека беа ослободени откако судијата ја поддржа нокиа доставувањето на доказите против двајцата мажи од страна на нивните адвокати беше недопуштено обвинителите велат дека во мај 2016 година ги конзервирале нашите наменети жртви владини ваучери за бензин за неговата специјална единица каде што беше придружник на бензинската пумпа обвинет за претворање на гласачите во готовина како дел од заговор за време на судењето обвинителството се обиде да презентира докази преку службеникот за апсење на а изјава за исповед што наводно била направена од полицајците ко-обвини одбраната се спротивстави и рече дека доказите се недопуштено бидејќи не претставуваше признание за признание на обвинителите призна и случајот беше разрешен ул. Општинската корпорација Ана сега е приближувајќи се кон решавање на проблемите со коишто се појавуваат автомобилите во области, неколку месеци подоцна продавачите и Министерството за јавно здравје минатата година изразија загриженост за државата на пазарот тука мајсторите на Стиви Ј или Шејн, по закана од центарот и Секторот за јавно здравје да го затвори значајниот пазар на otras сега се прават напори од центарот и општинската корпорација да го поправат ова издава еднаш засекогаш, ова е еден до главниот јавен здравствен инспектор за парохијата Лерој Скот изјави за ТВ Newsуз минатата година по увидот на пазарот од нашето набудување и од информациите што биле соопштени за нас тие ги користат основите и другите области на пазарот до да се олеснат жителите на различните заедници, исто така, најпрво се грижат како тие стенкаше во жалната состојба на пазарот, но неодамна зборувајќи со новинарите претседател на корпорацијата Мајкл Бел соседи вели значајно подобрувања доаѓаат во градот и на пазарот тој вели специјален внимание ќе се посвети на паркингот на пазарот во кој област се наоѓа непогодување веќе подолго време како впрочем, тој беше во неповрат со години и конечно добивме некои одобренија и некои пари до рехабилитирајте ги овие области на кои се обрати и директорот на Општинската корпорација предупредување за продавачите клучно за ова е дека ние сакаме продавачите да го разберат тоа нема да биде дозволено место во паркингот, бендинот би бил дозволен во ерата назначени за виткање, така што ќе можат да навлезат повеќе клиенти пазарот затоа што ќе биде јасно дека им се потребни места за паркирање, така што луѓето можат да излезат на пазарот и тие ќе можат да паркираат и да си купуваат, но што е со прашањето што го постави одделот за јавно здравје во врска со недостаток на тоалети бараме да ги инсталираме некои санитарни погодности во областа на пазарот за луѓето да не мора да прават импровизирани и санитарни услови области центарот на погодности за тој проект се очекува да чини околу 10 милиони долари во меѓувреме, мизерниот сосед вели дека ќе има дополнителна работа направено за подобрување на патиштата во градот што се очекува да чини толку дваесет милиони долари или мајстори во сенка ТВJ Новости Канал четири спортски олимписки игри 2012 година двоен спринт сребрен медалист Јохан Блејк вели дека Токио 2020 година ќе бидат негови последни Олимписки игри Блејк исто така вели дека се премислил за тоа да не го направите двојниот спринт оваа сезона Јохан Блејк преземајќи ги сребрените медали зад легендарниот Усеин Болт и 100 и 200 метри на Олимписките игри во Лондон 2012 година ќе бидат засекогаш опфатени умовите на Јаханјаните и на спортските fansубители ширум светот по покритието од близу заканувачка во кариера повреда на hamstring Блејк само што пропушти на финишот на подиумот и финалето од 100 метри на Олимписките игри во Рио 2016 пласирајќи се на четвртото место сега 30 годишниот Бек го гледа својот трет олимписки изглед, но во опишувањето на неговиот настап на минатогодишното Светско првенство во Доха како сиромашен што вели тој Токио ќе му биде последен во олимписката арена лошо во полуфиналето тоа ме чинеше, го запознав Ал Дин малку рано во финалето, што ме чинеше нејзината средина но оваа година јас сум помудар, навлегувам на Олимпијадата и ова ќе се случи биди мојата последна во што ставам сè кон што сè се одвива совршено по неговиот настап минатата во Доха година кога тој исто така не успева да се сретне со финалето од 200 метри и Блејк изјави дека ќе го стори тоа не го прави спринтот двојно оваа сезона, но со официјална промена на тренерот Блејк исто така има промена на срцето за тоа да не го направи спринтот двојно ова добро сезоната на Грејм, формална е план за нас Јас сум тренер и работев совршено се враќам во / далечно и добивање, но мојот Челинџер сега добива околу 200 кај мене затоа што јас сум на тоа 98 и 97 што знам дека можам да сум талентиран и гледам каде се подобрувам на тренинзите и што се однесува до новиот тренер Григориј малку кој е поранешен национален јуниор и сениорска близина и пречки од 400 метри Блејк вели дека може да се врати трчајќи многу брзо под негово водство првиот тајмер во 1926 година Григориј беше оној таму работејќи со мене и камионот еден ден пред да трчам, е таков најбрзо време на светот, така што имам искуство да работам со него што го знаете што прави и тој е многу посветен во спортот и Блејк ја отвори својата сезона на класиците Кемпердаун изминатиот викенд каде тој запре четириесет и осум точка две четири секунди на третото место во неговата 400 метри топлина и тоа е пладне вести за веста на Вашон, придружете ни се во 7:00 часот за вести пакет за премиерот, во име на нови спортски и производни тимови имаат прекрасно

Наставник Калабар обвинет за полициска сила во полицијата: ТВЈ Попладневни вести - 13 февруари 2020 година

View online
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>
<text sub="clublinks" start="6.02" dur="4.09"> добро попладне и Вашон кафеава со попладневна вест посебен добредојде ако сте </text>
<text sub="clublinks" start="10.11" dur="6.66"> гледајќи на едно место медијаком првиот човек кој бил сместен во изолација во </text>
<text sub="clublinks" start="16.77" dur="3.839"> Јамајка треба да биде ослободена денес, откако беше тестирана негативна за короната </text>
<text sub="clublinks" start="20.609" dur="5.131"> вирус на пациентот кој пристигна во Јамајка на 30 јануари и го претстави на нив не </text>
<text sub="clublinks" start="25.74" dur="4.23"> да се биде болница во ул. Марија подоцна била изолирана за понатамошна истрага </text>
<text sub="clublinks" start="29.97" dur="3.359"> примерокот е испратен до Центарот за контрола на болести и превенција за </text>
<text sub="clublinks" start="33.329" dur="4.441"> главен медицински службеник за тестирање др. Quаклин висеса Мекензи денес </text>
<text sub="clublinks" start="37.77" dur="5.1"> потврди дека резултатите беа објавени вчера за да останеме надеж дека ние </text>
<text sub="clublinks" start="42.87" dur="6.39"> во моментот има три лица кои се изолираат едно лице е изолирано </text>
<text sub="clublinks" start="49.26" dur="6.36"> од 31 јануари на ул. Болницата Ентони што го има резултатот од тестот </text>
<text sub="clublinks" start="55.62" dur="7.169"> Врати се негативни што ги добивме резултатите од ЦДЦ Атланта вчера и </text>
<text sub="clublinks" start="62.789" dur="4.711"> пациентот ќе биде испразнет денес и министерот вели дека е примерок </text>
<text sub="clublinks" start="67.5" dur="3.84"> земен и слезе на Карибите Агенција за јавно здравје за тестирање од </text>
<text sub="clublinks" start="71.34" dur="4.62"> второ лице кое било изолирано поради покачена температура и трето </text>
<text sub="clublinks" start="75.96" dur="4.44"> Јамајканецот е ставен во изолација откако пристигна на островот преку Сангстер </text>
<text sub="clublinks" start="80.4" dur="5.539"> Меѓународниот аеродром во Монтего Басен Jamesејмс во вторник на 11 февруари </text>
<text sub="clublinks" start="89.9" dur="4.66"> Откриено е дека Јамајканец кој патувал од Кина открил дека имал </text>
<text sub="clublinks" start="94.56" dur="5.309"> треска и веднаш беше изолирана, овој пациент е изолиран во чувањето </text>
<text sub="clublinks" start="99.869" dur="4.86"> со нашите протоколи според кои секој што патувал од Кина во последните 14 </text>
<text sub="clublinks" start="104.729" dur="5.011"> дена пред пристигнувањето и има симптоми ќе бидат изолирани и истраги </text>
<text sub="clublinks" start="109.74" dur="4.29"> извршени следните чекори за овој пациент ќе вклучуваат управување со </text>
<text sub="clublinks" start="114.03" dur="4.47"> треска и сите други симптоми кои развиваат примерок веќе се испратени </text>
<text sub="clublinks" start="118.5" dur="4.979"> до Карипската агенција за јавно здравје внимателно каде ќе се тестира за </text>
<text sub="clublinks" start="123.479" dur="6.181"> роман коронавирус 2019 година во меѓувреме, карипските земји се засилени </text>
<text sub="clublinks" start="129.66" dur="4.22"> состојба на подготвеност да се справи со вирусот корона ако го достигне регионот </text>
<text sub="clublinks" start="133.88" dur="4.77"> ажурирањето доаѓа од др. Rufus Ewing bajas здравствени системи и услуги </text>
<text sub="clublinks" start="138.65" dur="5.58"> советник четири по четири Барбадос и Источен Карибите на сите земји </text>
<text sub="clublinks" start="144.23" dur="3.75"> со оглед на тоа дека болеста е направена итна здравствена состојба во странство </text>
<text sub="clublinks" start="147.98" dur="5.25"> ги загрижуваат сите земји во рамките на урбаните земји-региони кои се активирани </text>
<text sub="clublinks" start="153.23" dur="5.76"> нивната таму план за подготвеност во однос на водење од пандемијата и </text>
<text sub="clublinks" start="158.99" dur="4.41"> спречува план што повеќето земји го значеа своето ажурирање и </text>
<text sub="clublinks" start="163.4" dur="4.11"> ги изменија за да одговараат на оваа конкретна ситуација што тие ги активираа </text>
<text sub="clublinks" start="167.51" dur="7.65"> плановите земји се целосно вклучени во однос на контролите на точката на пристаништата </text>
<text sub="clublinks" start="175.16" dur="4.08"> на записи во однос на скринингот на пристаништата, како и правењето </text>
<text sub="clublinks" start="179.24" dur="9.84"> потребниот надзор за лица кои можеби патувале во Кина и во </text>
<text sub="clublinks" start="189.08" dur="7.53"> Кина уште 200 и уште 242 лица починаа од вирусот корона во Хабеи </text>
<text sub="clublinks" start="196.61" dur="6.15"> провинција вчера и 14.000 840 нови случаи беа забележани огромен шик во </text>
<text sub="clublinks" start="202.76" dur="4.38"> потврдени инфекции најмалку илјада триста и педесет и пет </text>
<text sub="clublinks" start="207.14" dur="4.5"> луѓе сега умреле во копното Кина од вирусот, почина и едно лице </text>
<text sub="clublinks" start="211.64" dur="3.9"> во Хонг Конг и друга на Филипини глобалниот број на </text>
<text sub="clublinks" start="215.54" dur="5.67"> потврдените случаи на коронавирусни романи сега надминале 60.000 со огромно мнозинство </text>
<text sub="clublinks" start="221.21" dur="8.61"> на случаи во Кина и на други вести сега наставникот кој беше обвинет </text>
<text sub="clublinks" start="229.82" dur="3.69"> минатата недела откако се преправаше дека е член на силата на констабулацијата во Јамајка </text>
<text sub="clublinks" start="233.51" dur="5.04"> беше потсетен кога се појави пред судот за пиштоли во средата 38 годишниот Троја </text>
<text sub="clublinks" start="238.55" dur="4.38"> Коморите на адреса Кингстон 20 беа обвинети за нелегално поседување на а </text>
<text sub="clublinks" start="242.93" dur="4.23"> огнено оружје и муниција, како и застапување во полицијата е адвокат </text>
<text sub="clublinks" start="247.16" dur="4.47"> Петар шампањ Втори побара психијатриска проценка да се спроведе г-н. </text>
<text sub="clublinks" start="251.63" dur="4.08"> шампањ II или г-дин. комори кој е наставник по драма во средно училиште „Калибар“ е </text>
<text sub="clublinks" start="255.71" dur="4.5"> да се врати на суд на 20 март за кауција со сослушување тој беше уапсен во четвртокот </text>
<text sub="clublinks" start="260.21" dur="4.41"> откако отишол во полициската станица Елисон Роуд и се преправал дека е полиција </text>
<text sub="clublinks" start="264.62" dur="4.51"> на наредникот, од него беше побарано да ја произведе и полициската легитимација </text>
<text sub="clublinks" start="269.13" dur="4.74"> како негова лиценца за огнено оружје, но не беше во можност да го стори тоа, наводно, признал дека е </text>
<text sub="clublinks" start="273.87" dur="4.29"> не полицајци жители на Францускиот парк во Манчестер </text>
<text sub="clublinks" start="278.16" dur="4.68"> повикуваат на боксит компанија essесика Алпер и министерот за рударство </text>
<text sub="clublinks" start="282.84" dur="3.81"> реши проблем што ја мачи нивната заедница веќе некое време </text>
<text sub="clublinks" start="286.65" dur="3.69"> жителите тврдат дека непријатноста од прашината од залихите на боксит во нивната </text>
<text sub="clublinks" start="290.34" dur="4.35"> заедницата стана сериозна опасност по здравјето што имаме повеќе во овој извештај </text>
<text sub="clublinks" start="294.69" dur="3.72"> всушност знаете дека сум имал тој се појави во нашите џебови тоа е приказната </text>
<text sub="clublinks" start="298.41" dur="4.26"> жителите на Францускиот парк во Манчестер оние непријатност од залихи на </text>
<text sub="clublinks" start="302.67" dur="5.67"> бокситот во нивната заедница стана кошмар за нив во средата наутро </text>
<text sub="clublinks" start="308.34" dur="4.8"> жителите протестираа против активноста за која тврдат дека влијае врз нивната </text>
<text sub="clublinks" start="313.14" dur="4.23"> егзистенција Рафитерско чистење го правуваше секој Денис Костин, затоа што кога ќе се миеш </text>
<text sub="clublinks" start="317.37" dur="2.43"> тоа на нас со основно мора да се вратиш и да го исфрлиш за да го видиш два или </text>
<text sub="clublinks" start="319.8" dur="4.92"> трипати тоа влијае на нашето здравје, гледате како заебан во џебовите </text>
<text sub="clublinks" start="324.72" dur="3.39"> секоја година по мечтанење на секоја драга главна вода по колку литри вода </text>
<text sub="clublinks" start="328.11" dur="5.43"> водата е животот каде што беше мојот живот пред мене животот на моето семејство што го има моето семејство </text>
<text sub="clublinks" start="333.54" dur="6.93"> нема живот, но ние сме годишно дете и тој не може да живее меѓу мене како што треба, затоа што тој </text>
<text sub="clublinks" start="340.47" dur="6.27"> дојде овде и тој е болен, морам да го одведам кај неговата мајка во ул. </text>
<text sub="clublinks" start="346.74" dur="4.38"> Елизабета и е само покриена со ушите, не гледам дека гледа во состојба на место </text>
<text sub="clublinks" start="351.12" dur="9.09"> каде јадам од луѓе што доаѓаат од нашиот брод, јадам и тоа е местото каде што животните </text>
<text sub="clublinks" start="360.21" dur="5.67"> се засегнати, граѓаните се засегнати, овошните дрвја умираат таму </text>
<text sub="clublinks" start="365.88" dur="4.47"> не е начин за нив да прават земјоделство на сите дрвја, сите графтови натаму </text>
<text sub="clublinks" start="370.35" dur="5.04"> или прекриено со нас со црвена кал дури и на полето на крикет </text>
<text sub="clublinks" start="375.39" dur="3.87"> таму таму неодамна имаа натпревар за готвење и мораа да го прекинат натпреварот </text>
<text sub="clublinks" start="379.26" dur="4.47"> ниту една рекреативна активност не може да се одвива заради обврзувачката и особено </text>
<text sub="clublinks" start="383.73" dur="5.19"> Би знаел кога ќе имаме во високиот ветер, тоа е на неподнослив боксит </text>
<text sub="clublinks" start="388.92" dur="4.65"> бил складиран од Jamемар Ко во Кларендон за диско-алберт боксит </text>
<text sub="clublinks" start="393.57" dur="5.37"> компанија за потреби се додека не е диско бања целиот дел во моментов не е вклучен </text>
<text sub="clublinks" start="398.94" dur="4.019"> производство на алуминиум заради модернизација што се работи на </text>
<text sub="clublinks" start="402.959" dur="3.66"> растението сепак боксит се испраќа секој ден во а </text>
<text sub="clublinks" start="406.619" dur="4.26"> дел од заедницата на францускиот парк, монтирање на залихи што е сега </text>
<text sub="clublinks" start="410.879" dur="6"> неколку метри високи, потребен ни е резервен материјал за да се отстрани од таму и не </text>
<text sub="clublinks" start="416.879" dur="5.55"> повеќе рударство околу оваа област затоа што јас ќе дел дека тие не го користат бокситот </text>
<text sub="clublinks" start="422.429" dur="5.67"> затоа ни требаат да престанат со преостанатите и јас го повикувам Министерството за рударство </text>
<text sub="clublinks" start="428.099" dur="5.91"> да се направи нешто на GBI треба табла за коментари и да дојде и да погледне и да стави </text>
<text sub="clublinks" start="434.009" dur="3.99"> стопирање на работата на рудникот што се одвива граѓаните не можат да ја преземат </text>
<text sub="clublinks" start="437.999" dur="5.46"> ова веќе повеќе принц повеќе вести од ТВЈ и не е време </text>
<text sub="clublinks" start="443.459" dur="4.73"> за пауза, но останете со нас повеќе приказни веднаш по овие пораки </text>
<text sub="clublinks" start="448.399" dur="5.98"> добредојде, продолжувајќи ги вестите, сега студентите се главната цел на лицата </text>
<text sub="clublinks" start="454.379" dur="4.41"> инволвирани во трговија со луѓе што откривање од министерот за </text>
<text sub="clublinks" start="458.789" dur="3.6"> Образование на симпозиумот за едукација за трговија со луѓе во средата во </text>
<text sub="clublinks" start="462.389" dur="3.51"> универзалниот универзитет на Карибите во Манчестер е една од причините </text>
<text sub="clublinks" start="465.899" dur="13.35"> зад обновениот фокус на Министерството за образование на свеста за студентите за овој криминал </text>
<text sub="clublinks" start="479.249" dur="7.43"> се меѓу популациите со најголем ризик и трговците со луѓе ги таргетирале исто така </text>
<text sub="clublinks" start="486.679" dur="8.08"> и жртвите и сторителите, во овој контекст е Министерството за </text>
<text sub="clublinks" start="494.759" dur="8.1"> Образованието на младите и информациите го поздравува овој симпозиум во светлината на прашањето за </text>
<text sub="clublinks" start="502.859" dur="4.02"> Министерството за образование вели дека исто така ја прилагодила својата обука за подобро да се опреми </text>
<text sub="clublinks" start="506.879" dur="3.98"> едукатори да информираат деца </text>
<text sub="clublinks" start="514.419" dur="6.75"> полицаец и придружник на бензинска пумпа за кои е обвинет </text>
<text sub="clublinks" start="521.169" dur="4.071"> измамање на ЈКФ беа ослободени пред парохискиот суд во Сан Катерина во средата </text>
<text sub="clublinks" start="525.24" dur="4.96"> 38 годишниот Марк Гордон се закачи на местото на злосторничката поделба во шпански камен </text>
<text sub="clublinks" start="530.2" dur="4.499"> и неговите ко-обвинети антива знаеја дека беа ослободени откако судијата ја поддржа нокиа </text>
<text sub="clublinks" start="534.699" dur="4.83"> доставувањето на доказите против двајцата мажи од страна на нивните адвокати </text>
<text sub="clublinks" start="539.529" dur="5.761"> беше недопуштено обвинителите велат дека во мај 2016 година ги конзервирале нашите наменети жртви </text>
<text sub="clublinks" start="545.29" dur="4.859"> владини ваучери за бензин за неговата специјална единица каде што беше придружник на бензинската пумпа </text>
<text sub="clublinks" start="550.149" dur="4.651"> обвинет за претворање на гласачите во готовина како дел од заговор за време на </text>
<text sub="clublinks" start="554.8" dur="4.14"> судењето обвинителството се обиде да презентира докази преку службеникот за апсење на а </text>
<text sub="clublinks" start="558.94" dur="3.18"> изјава за исповед што наводно била направена од полицајците </text>
<text sub="clublinks" start="562.12" dur="4.019"> ко-обвини одбраната се спротивстави и рече дека доказите се </text>
<text sub="clublinks" start="566.139" dur="4.801"> недопуштено бидејќи не претставуваше признание за признание на обвинителите </text>
<text sub="clublinks" start="570.94" dur="7.17"> призна и случајот беше разрешен ул. Општинската корпорација Ана сега е </text>
<text sub="clublinks" start="578.11" dur="3.839"> приближувајќи се кон решавање на проблемите со коишто се појавуваат автомобилите во области, неколку месеци подоцна </text>
<text sub="clublinks" start="581.949" dur="4.411"> продавачите и Министерството за јавно здравје минатата година изразија загриженост за државата </text>
<text sub="clublinks" start="586.36" dur="5.219"> на пазарот тука мајсторите на Стиви Ј или Шејн, по закана од центарот </text>
<text sub="clublinks" start="591.579" dur="4.801"> и Секторот за јавно здравје да го затвори значајниот пазар на otras </text>
<text sub="clublinks" start="596.38" dur="4.8"> сега се прават напори од центарот и општинската корпорација да го поправат ова </text>
<text sub="clublinks" start="601.18" dur="4.29"> издава еднаш засекогаш, ова е еден до главниот јавен здравствен инспектор за </text>
<text sub="clublinks" start="605.47" dur="5.16"> парохијата Лерој Скот изјави за ТВ Newsуз минатата година по увидот на пазарот </text>
<text sub="clublinks" start="610.63" dur="4.649"> од нашето набудување и од информациите што биле соопштени </text>
<text sub="clublinks" start="615.279" dur="6.06"> за нас тие ги користат основите и другите области на пазарот до </text>
<text sub="clublinks" start="621.339" dur="5.041"> да се олеснат жителите на различните заедници, исто така, најпрво се грижат како тие </text>
<text sub="clublinks" start="626.38" dur="4.41"> стенкаше во жалната состојба на пазарот, но неодамна зборувајќи со </text>
<text sub="clublinks" start="630.79" dur="5.07"> новинарите претседател на корпорацијата Мајкл Бел соседи вели значајно </text>
<text sub="clublinks" start="635.86" dur="4.5"> подобрувања доаѓаат во градот и на пазарот тој вели специјален </text>
<text sub="clublinks" start="640.36" dur="4.289"> внимание ќе се посвети на паркингот на пазарот во кој област се наоѓа </text>
<text sub="clublinks" start="644.649" dur="3.18"> непогодување веќе подолго време како впрочем, тој беше во неповрат </text>
<text sub="clublinks" start="647.829" dur="5.13"> со години и конечно добивме некои одобренија и некои пари до </text>
<text sub="clublinks" start="652.959" dur="5.041"> рехабилитирајте ги овие области на кои се обрати и директорот на Општинската корпорација </text>
<text sub="clublinks" start="658" dur="4.44"> предупредување за продавачите клучно за ова е дека ние сакаме продавачите да го разберат тоа </text>
<text sub="clublinks" start="662.44" dur="3.93"> нема да биде дозволено место во паркингот, бендинот би бил дозволен во ерата </text>
<text sub="clublinks" start="666.37" dur="5.579"> назначени за виткање, така што ќе можат да навлезат повеќе клиенти </text>
<text sub="clublinks" start="671.949" dur="3.691"> пазарот затоа што ќе биде јасно дека им се потребни места за паркирање, така што луѓето </text>
<text sub="clublinks" start="675.64" dur="5.16"> можат да излезат на пазарот и тие ќе можат да паркираат и да си купуваат, но </text>
<text sub="clublinks" start="680.8" dur="4.469"> што е со прашањето што го постави одделот за јавно здравје во врска со </text>
<text sub="clublinks" start="685.269" dur="5.521"> недостаток на тоалети бараме да ги инсталираме некои санитарни погодности </text>
<text sub="clublinks" start="690.79" dur="5.85"> во областа на пазарот за луѓето да не мора да прават импровизирани и санитарни услови </text>
<text sub="clublinks" start="696.64" dur="6.12"> области центарот на погодности за тој проект се очекува да чини околу 10 милиони </text>
<text sub="clublinks" start="702.76" dur="4.259"> долари во меѓувреме, мизерниот сосед вели дека ќе има дополнителна работа </text>
<text sub="clublinks" start="707.019" dur="4.471"> направено за подобрување на патиштата во градот што се очекува да чини толку дваесет </text>
<text sub="clublinks" start="711.49" dur="6.99"> милиони долари или мајстори во сенка ТВJ Новости Канал четири спортски олимписки игри 2012 година </text>
<text sub="clublinks" start="718.48" dur="3.12"> двоен спринт сребрен медалист Јохан Блејк вели дека Токио </text>
<text sub="clublinks" start="721.6" dur="4.979"> 2020 година ќе бидат негови последни Олимписки игри Блејк исто така вели дека се премислил </text>
<text sub="clublinks" start="726.579" dur="2.49"> за тоа да не го направите двојниот спринт оваа сезона </text>
<text sub="clublinks" start="729.069" dur="4.861"> Јохан Блејк преземајќи ги сребрените медали зад легендарниот Усеин Болт и </text>
<text sub="clublinks" start="733.93" dur="5.13"> 100 и 200 метри на Олимписките игри во Лондон 2012 година ќе бидат засекогаш опфатени </text>
<text sub="clublinks" start="739.06" dur="5.31"> умовите на Јаханјаните и на спортските fansубители ширум светот по покритието од близу </text>
<text sub="clublinks" start="744.37" dur="3.839"> заканувачка во кариера повреда на hamstring Блејк само што пропушти на финишот на подиумот </text>
<text sub="clublinks" start="748.209" dur="6.06"> и финалето од 100 метри на Олимписките игри во Рио 2016 пласирајќи се на четвртото место сега 30 </text>
<text sub="clublinks" start="754.269" dur="5.371"> годишниот Бек го гледа својот трет олимписки изглед, но во опишувањето на неговиот </text>
<text sub="clublinks" start="759.64" dur="4.41"> настап на минатогодишното Светско првенство во Доха како сиромашен што вели тој </text>
<text sub="clublinks" start="764.05" dur="4.649"> Токио ќе му биде последен во олимписката арена лошо во полуфиналето </text>
<text sub="clublinks" start="768.699" dur="4.291"> тоа ме чинеше, го запознав Ал Дин малку рано во финалето, што ме чинеше нејзината средина </text>
<text sub="clublinks" start="772.99" dur="4.77"> но оваа година јас сум помудар, навлегувам на Олимпијадата и ова ќе се случи </text>
<text sub="clublinks" start="777.76" dur="2.819"> биди мојата последна во што ставам сè кон што </text>
<text sub="clublinks" start="780.579" dur="4.831"> сè се одвива совршено по неговиот настап минатата во Доха </text>
<text sub="clublinks" start="785.41" dur="4.679"> година кога тој исто така не успева да се сретне со финалето од 200 метри и Блејк изјави дека ќе го стори тоа </text>
<text sub="clublinks" start="790.089" dur="4.74"> не го прави спринтот двојно оваа сезона, но со официјална промена на </text>
<text sub="clublinks" start="794.829" dur="4.62"> тренерот Блејк исто така има промена на срцето за тоа да не го направи спринтот двојно ова </text>
<text sub="clublinks" start="799.449" dur="3.69"> добро сезоната на Грејм, формална е план за нас </text>
<text sub="clublinks" start="803.139" dur="4.44"> Јас сум тренер и работев совршено се враќам во / далечно </text>
<text sub="clublinks" start="807.579" dur="4.05"> и добивање, но мојот Челинџер сега добива околу 200 кај мене затоа што јас сум на тоа </text>
<text sub="clublinks" start="811.629" dur="5.49"> 98 и 97 што знам дека можам да сум талентиран и гледам каде се подобрувам </text>
<text sub="clublinks" start="817.119" dur="4.41"> на тренинзите и што се однесува до новиот тренер Григориј малку кој е поранешен национален јуниор </text>
<text sub="clublinks" start="821.529" dur="4.92"> и сениорска близина и пречки од 400 метри Блејк вели дека може да се врати </text>
<text sub="clublinks" start="826.449" dur="5.37"> трчајќи многу брзо под негово водство првиот тајмер во 1926 година Григориј беше оној </text>
<text sub="clublinks" start="831.819" dur="4.351"> таму работејќи со мене и камионот еден ден пред да трчам, е таков </text>
<text sub="clublinks" start="836.17" dur="2.849"> најбрзо време на светот, така што имам искуство да работам со него што го знаете </text>
<text sub="clublinks" start="839.019" dur="4.5"> што прави и тој е многу посветен во спортот и Блејк ја отвори својата сезона </text>
<text sub="clublinks" start="843.519" dur="3.271"> на класиците Кемпердаун изминатиот викенд каде тој запре четириесет и осум </text>
<text sub="clublinks" start="846.79" dur="7.5"> точка две четири секунди на третото место во неговата 400 метри топлина и тоа е пладне </text>
<text sub="clublinks" start="854.29" dur="4.589"> вести за веста на Вашон, придружете ни се во 7:00 часот за вести пакет за премиерот, во име на </text>
<text sub="clublinks" start="858.879" dur="10.311"> нови спортски и производни тимови имаат прекрасно </text>