Fatura e stimulit në Senat përmban pagesa në para, papunësi për amerikanët subtitles

TOP I K HOT HO OR HOS. DR. NIKOLE SAPHIER. DR. NIKOLE SAPHIER. SERONI JONATHAN NGA ATLANTA SERONA JONATHAN NGA ATLANTA DHE NE FEMIJET ME JOHN ROBERTS DHE JEMI FILLUAR ME JOHN ROBERTS Shtëpinë e Bardhë të Kryetarit KORRESPONDENTI I Shtëpisë së Bardhë Kreu. Korrespondent. >> MIRNNDNSISHT TUAJ. >> MIRNNDNSISHT TUAJ. NUK DUHET YDO NDODHJE NUK DUHET DO NDARJE N ON KATT V VOTO K THT AFT. VOTO KIST AFT AFRIN. SHUM VESHJE PROCEDURALE SHUM VETE PROCEDURALE Q TH KAN HA T DUHET T FITON. Q DUHET T BE PRAN. VLERA N DIT SENATA DO T BNI VITI N ON DIT SENATA DO T VOTOJEN N ON MASIVE 2 $ B BENI VOTIMIN N. BILIN MASATIV $ 2 TRILLION FISCAL. BILLI FILLIMI FISKAL STIMULUS. DEMOKRAT DHE REPUBLIKANE DEMOKRAT DHE REPUBLIKANET E VAZHDIMIT N AN VATENJ MARRREEVESHJE VEPRIMI N L NJREE MARRVESHJE N L VETTN E VNJETS Nata e fundit. MITUA E LIDHURS SENATATES PJR MAJORITET LEHTARI I SENAT MAS LEKUESE MITCH MCCONNELL P ONR FAR MCCONNELL P WHR FAR T AC FITUAR. Realizohet. REZULTATET E REZULTATIT TUS RRITUR N >> REZULTATET E REZULTATIT T TO RI N TO VARGJET E PARA T. Kombit LINJET E PARA TIGH Luftës DHE INJEKTIT TAL SHALNDETIT TAL SHALNDETIT Luftimi i shëndetit dhe injektimi i trillionave të parave të gatshme në TRILJET E PARAVE NO EKONOMI SI T FUNDIT PR MIR EKONOMI SI FAST DUHET T H NDIHMOJ W PUNT AMERIKANE, NDIHMON PUN AMT AMERIKANE, FAMILJET, bizneset e vogla dhe FAMILJET, bizneset e vogla dhe industritë e bëjnë atë përmes kësaj INDUSTRIET E BNI NGA K DTIS MISNYRIM. Përçarje. EMERGE N THE AN S T TJETR LEXONI EMERGE N THE anën tjetër GJITHA LEXUAR. TE DUHET. >> Ed: SHENER SHKENER SENATOR >> Ed: SHENER SENATOR CHUCK DUHET LETR TIJI Dërgimi i një letre për koleksionet e tij që thonë se ne kemi KOLEGJAT Q S DUHEN T MUNDONI DHE MARR AGVESHJEN P TOR Arritet dhe marrëveshja për të adresuar këtë SH TONDETI PUBLIK ADRESA KJO EMERGENCI P HER SH HENDETIN PUBLIK, MB ,SHTETI LOKALIN TON EMERGJENCIA, MB SSHTETI KOMUNITET TONA LOKALE DHE AMERIKA E PUT KOMUNITETET DHE PUNORT E PUNS S AM PUNVE T AM AMERIKAS. PUNT E PAR. KETU WHFAR ATSHT 2 TRILLIONI KETU JAN WH ATSHT WH THOT PORTIONI 2 TRILLION. PORTI thote. 120 Miliarda P HR SPIT HT, 120 120 Miliardë P HR SH HRBIMET, 120 Miliarda P FORR SHTETIN DHE LOKAL Miliarda POVR QEVERIT T ST SHTETIT DHE LOKALE, 350 Miliard P FORR QEVERISJET, 350 Miliarda P BR BIZNESET E VAJTA, KATOT MUAJ BIZNESET E VOGLA, KATOR MUAJ T OF SIGURIMIT TEM PUNSIMIT P .R E SIGURIMIT TEM PUNSIS P FORR POPULLIN Q WH JAN TITH NDODHET T NJERZIT Q JAN T FOR NDODHEN N KUARANTIN OSE LIDHEN NGA KUARANTIN OSE QELONI NGA PUNA DHE PAGESA TASH PARAVE $ 1200 PUNA DHE PAGESA TASH PARAVE P $R 1200 dollarë për të rriturit, 500 dollarë PER FMIJ. P FORR RREJT, 500 $ PER FMIJ. EDHE HYRJE N S DISA 4 TRILLION $ EDHE HYRJE N S DISA $ 4 TRILLIONI I LIKUIDITETIT NGA FEED. E LIKUIDITETIT NGA FUQIA. KUR SHQIPTARA MUND T G BNI Kthehu tek KUR SHQIPTARA MUND T G BNI KALIMIN E PUNS. PUNA. TRUMP I PRESIDENTIT Tha se DUHET TRUMPI I PRESIDENTIT Tha se DUHET T SE SHIKONI NJERZIT RRETH PUNS DUHET T SE SHIKONI NJEROPZIT KACKTU P TOR PUN NGA E DHNAT TER SHNDETS DIT 12 prill NGA Lindja e Dielë, 12 Prill, por duke e ditur, ai erdhi me Duke e ditur, ai erdhi me atë datën, pasi që ai është i drejtë Q D DATA TEC BNJ HE T J DUHET T DUHET T BE BNI MIR THUGHTT DUHET T BE MIR T TO BNI. IT. Dëgjo KTU. Dëgjo KTU. >> Presidenti Trump: LINDORE ISSHT A Presidenti Trump: Lindja është një ditë shumë e veçantë për shumë njerëz SHUM DITA E VEANE P FORR ARSYE SHUM. ARSYE. P MER ME, P FORR SHUM TON P MER MUAJ, PR SHUM miqte Tona. FRIENDS. Kjo është një ditë shumë e veçantë. Kjo është një ditë shumë e veçantë. DHE WHFAR KJO TIMELINE E MADHE DHE WHFAR NJ T TIMELINE E MADHE KJO DO T BE BNI. DO T BE BNI. LINDERI TSHT TIMELINA TONA, WHFAR A LINDERI TSHT T TIMELINA TONA, ATFAR A NJ T TIMELINE E MADH QE DUHET. TIMELINE E MADH QE DUHET. Prioriteti im i parë është gjithmonë Prioriteti im i parë është gjithmonë shëndetësia dhe siguria e SH HENDETI DHE SIGURIA E POPULLIT AMERIKAN. NJERZIT Amerikan. >> UNshtë PAVARUR VENDI >> UNshtë Padyshim që SHTETI DUHET TUNT HAPHEN T ALL GJITHA N ONNDHNI. DUHET TEN HAPNI T ALL GJITHA TCE NDODHUR. DUHET T BE FUSHM T FJALA TER FJALS DUHET T BE FUSHREM T FUSHVE T OF KOMB AFSIS C MUND T MUND T FEMIJEN LESHTN E KAFSHM T AF AFTUARA MUND T G BNI KALIMIN E BIZNESIT TI TJERA BACK TE BIZNESI PIR FUSHA TTHER TJER LT TIK MUND T NDRMARRJEN TJETE YORK TY ZONAT LIKE NEW YORK TY MUND TEM REMINDEROHEN. RREGULLNI KUFIZUAR E pyeta DR. TONY FAUCI RRETH E pyeta DR. TONY FAUCI RRETH QE N AT CORONAVIRUS QE N AT KORONAVIRUS SHPIRTSIMIN E TIJ DHE KETU ISSHT SHKAKTIMI I PRITJES DHE K HERTU ISSHT WH ATFAR KA KA GJITHA. CFARE THA AI. >> MUND T L MUND T BNI N DIT, POR >> MUND T L MUND T BNI N DATA POR DUHET T BE BN SHUM FLEKSIBLE DUHET T BE Jeni shumë fleksibël në një ditë-nga-ditë dhe javë-javë-javë BAZA E DIT--N-DIT AND DHE JAVA-N BY VAZHDIM. BAZA. KU DUHET T EV VLERSoni KU DUHET T EV VLERSoni P FRDORIMIN E WHFAR JU JENI PERFUNDIMTARI I FAR JU po përpiqeni të bëni. Duke provuar të bëni. DHE JOHN, JU KKRKUAR P FORR FAR DHE JOHN, JU K ASRKUAR P FORR FAR K LLOJI I METRIKEVE, ATFAR K KAN LLOJI I METRIKEVE, WHFAR K LINDJA E TAT DHNAVE. DATA. KUR DUHET T THE VENDIT, KUR JU DUHET N THE VEND, PBRMBLEDHJE ASNJ O NUK ISSHT T BNI PBRMBLEDHJE ASNJ O DH ISN SHT TO DUHET T TO DUHET T T T BNI GJITHA SHPRNDARJE KUR DUHET T T T KRNI GJITHA TOWN SHUM NGJITJE KU SHENI ATFAR po shkon në A JU SHENI WHFAR GSHT SHKOJN IN N IN NJ A VEND LIKE QYTET N NEW JORK. VENDI LIKE QYTETI I RI YORK. KJO DREJT J SHUM SHNDETI PUBLIK Kjo është vetëm praktika e mirë e shëndetit publik dhe ndjesia e përbashkët. PRAKTIKA DHE SHENJAT E PRBASHKT. VENDI ASHT A NJ CO VEND SHUM. VENDI ASHT A NJ CO VEND SHUM. >> PAS VOTE DITA N IFSE >> PAS VOTA TANOD N IFSE NDODHET N THE SENAT Q TH ISSHT E PASON N IN SENAT Q FAMILJET E STIMULIT FISKAL DUHET T TO Faturat e stimulimit fiskal shkojnë tek shtëpia. SHTËPIA. FJALOR I HOUSE NANCY PELOSI ME FJALOR I HOUSE NANCY PELOSI ME IDE PFRKUFIZUAR T OF CILATS FJALA TF P IDRFUNDUARA T WH FAR S DUHET TIN MENDIN MENDIMET DUHET T BE BN GJITHA. Ai do të shikojë në ditët e sotme. Ai do të shikojë në ditët e sotme. Shtëpia ADSHT AD SHPRNDAR DHNI Shtëpia është nxjerrë deri në orën 11:00 të mëngjesit. 11:00 AM NDERME. Kështu që, ka shumë mundësi që nuk do të jetë Pra, është shumë e mundur që nuk do të jenë të gjitha votat në shtëpinë e tyre YDO VOTE N THE SHTPI SI DUHET T P PAS PRGJIGJEN SENATE MUND T P PASURI SENATN N L LIKELI NUK DUHET T PRBANI Shtëpinë Deri më tani NUK DUHET T P PASUR Shtëpinë deri në një kohë të vetme nëse mund të

Fatura e stimulit në Senat përmban pagesa në para, papunësi për amerikanët

View online
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>
<text sub="clublinks" start="1.902" dur="0.967"> TOP I K HOT HO OR HOS. DR. NIKOLE SAPHIER. </text>
<text sub="clublinks" start="2.87" dur="0.933"> DR. NIKOLE SAPHIER. SERONI JONATHAN NGA ATLANTA </text>
<text sub="clublinks" start="3.804" dur="1.801"> SERONA JONATHAN NGA ATLANTA DHE NE FEMIJET ME JOHN ROBERTS </text>
<text sub="clublinks" start="5.639" dur="1.401"> DHE JEMI FILLUAR ME JOHN ROBERTS Shtëpinë e Bardhë të Kryetarit </text>
<text sub="clublinks" start="7.074" dur="0.433"> KORRESPONDENTI I Shtëpisë së Bardhë Kreu. </text>
<text sub="clublinks" start="7.508" dur="0.7"> Korrespondent. >> MIRNNDNSISHT TUAJ. </text>
<text sub="clublinks" start="8.242" dur="1.267"> >> MIRNNDNSISHT TUAJ. NUK DUHET YDO NDODHJE </text>
<text sub="clublinks" start="9.51" dur="2.468"> NUK DUHET DO NDARJE N ON KATT V VOTO K THT AFT. </text>
<text sub="clublinks" start="12.013" dur="1.166"> VOTO KIST AFT AFRIN. SHUM VESHJE PROCEDURALE </text>
<text sub="clublinks" start="13.181" dur="1.399"> SHUM VETE PROCEDURALE Q TH KAN HA T DUHET T FITON. </text>
<text sub="clublinks" start="14.582" dur="1.634"> Q DUHET T BE PRAN. VLERA N DIT SENATA DO T BNI </text>
<text sub="clublinks" start="16.217" dur="3.202"> VITI N ON DIT SENATA DO T VOTOJEN N ON MASIVE 2 $ </text>
<text sub="clublinks" start="19.454" dur="1.433"> B BENI VOTIMIN N. BILIN MASATIV $ 2 TRILLION FISCAL. </text>
<text sub="clublinks" start="20.922" dur="0.666"> BILLI FILLIMI FISKAL STIMULUS. DEMOKRAT DHE REPUBLIKANE </text>
<text sub="clublinks" start="21.589" dur="2.602"> DEMOKRAT DHE REPUBLIKANET E VAZHDIMIT N AN VATENJ MARRREEVESHJE </text>
<text sub="clublinks" start="24.192" dur="0.933"> VEPRIMI N L NJREE MARRVESHJE N L VETTN E VNJETS </text>
<text sub="clublinks" start="25.126" dur="1.2"> Nata e fundit. MITUA E LIDHURS SENATATES PJR MAJORITET </text>
<text sub="clublinks" start="26.327" dur="1.601"> LEHTARI I SENAT MAS LEKUESE MITCH MCCONNELL P ONR FAR </text>
<text sub="clublinks" start="27.962" dur="0.666"> MCCONNELL P WHR FAR T AC FITUAR. </text>
<text sub="clublinks" start="28.63" dur="1.633"> Realizohet. REZULTATET E REZULTATIT TUS RRITUR N </text>
<text sub="clublinks" start="30.298" dur="3.302"> >> REZULTATET E REZULTATIT T TO RI N TO VARGJET E PARA T. Kombit </text>
<text sub="clublinks" start="33.601" dur="0.933"> LINJET E PARA TIGH Luftës DHE INJEKTIT TAL SHALNDETIT TAL SHALNDETIT </text>
<text sub="clublinks" start="34.535" dur="1.4"> Luftimi i shëndetit dhe injektimi i trillionave të parave të gatshme në </text>
<text sub="clublinks" start="35.937" dur="3.502"> TRILJET E PARAVE NO EKONOMI SI T FUNDIT PR MIR </text>
<text sub="clublinks" start="39.474" dur="1.133"> EKONOMI SI FAST DUHET T H NDIHMOJ W PUNT AMERIKANE, </text>
<text sub="clublinks" start="40.642" dur="0.899"> NDIHMON PUN AMT AMERIKANE, FAMILJET, bizneset e vogla dhe </text>
<text sub="clublinks" start="41.576" dur="2.801"> FAMILJET, bizneset e vogla dhe industritë e bëjnë atë përmes kësaj </text>
<text sub="clublinks" start="44.412" dur="0.433"> INDUSTRIET E BNI NGA K DTIS MISNYRIM. </text>
<text sub="clublinks" start="44.879" dur="2.836"> Përçarje. EMERGE N THE AN S T TJETR LEXONI </text>
<text sub="clublinks" start="47.749" dur="2.101"> EMERGE N THE anën tjetër GJITHA LEXUAR. </text>
<text sub="clublinks" start="49.851" dur="1.2"> TE DUHET. >> Ed: SHENER SHKENER SENATOR </text>
<text sub="clublinks" start="51.052" dur="1.4"> >> Ed: SHENER SENATOR CHUCK DUHET LETR TIJI </text>
<text sub="clublinks" start="52.453" dur="0.9"> Dërgimi i një letre për koleksionet e tij që thonë se ne kemi </text>
<text sub="clublinks" start="53.387" dur="2.535"> KOLEGJAT Q S DUHEN T MUNDONI DHE MARR AGVESHJEN P TOR </text>
<text sub="clublinks" start="55.957" dur="0.967"> Arritet dhe marrëveshja për të adresuar këtë SH TONDETI PUBLIK </text>
<text sub="clublinks" start="56.925" dur="2.101"> ADRESA KJO EMERGENCI P HER SH HENDETIN PUBLIK, MB ,SHTETI LOKALIN TON </text>
<text sub="clublinks" start="59.027" dur="0.833"> EMERGJENCIA, MB SSHTETI KOMUNITET TONA LOKALE DHE AMERIKA E PUT </text>
<text sub="clublinks" start="59.895" dur="1.266"> KOMUNITETET DHE PUNORT E PUNS S AM PUNVE T AM AMERIKAS. </text>
<text sub="clublinks" start="61.162" dur="3.503"> PUNT E PAR. KETU WHFAR ATSHT 2 TRILLIONI </text>
<text sub="clublinks" start="64.666" dur="1.634"> KETU JAN WH ATSHT WH THOT PORTIONI 2 TRILLION. </text>
<text sub="clublinks" start="66.334" dur="1.134"> PORTI thote. 120 Miliarda P HR SPIT HT, 120 </text>
<text sub="clublinks" start="67.502" dur="2.768"> 120 Miliardë P HR SH HRBIMET, 120 Miliarda P FORR SHTETIN DHE LOKAL </text>
<text sub="clublinks" start="70.272" dur="1.399"> Miliarda POVR QEVERIT T ST SHTETIT DHE LOKALE, 350 Miliard P FORR </text>
<text sub="clublinks" start="71.673" dur="1.367"> QEVERISJET, 350 Miliarda P BR BIZNESET E VAJTA, KATOT MUAJ </text>
<text sub="clublinks" start="73.074" dur="1.467"> BIZNESET E VOGLA, KATOR MUAJ T OF SIGURIMIT TEM PUNSIMIT P .R </text>
<text sub="clublinks" start="74.542" dur="2.134"> E SIGURIMIT TEM PUNSIS P FORR POPULLIN Q WH JAN TITH NDODHET T </text>
<text sub="clublinks" start="76.678" dur="2.101"> NJERZIT Q JAN T FOR NDODHEN N KUARANTIN OSE LIDHEN NGA </text>
<text sub="clublinks" start="78.78" dur="4.07"> KUARANTIN OSE QELONI NGA PUNA DHE PAGESA TASH PARAVE $ 1200 </text>
<text sub="clublinks" start="82.851" dur="5.538"> PUNA DHE PAGESA TASH PARAVE P $R 1200 dollarë për të rriturit, 500 dollarë PER FMIJ. </text>
<text sub="clublinks" start="88.423" dur="6.94"> P FORR RREJT, 500 $ PER FMIJ. EDHE HYRJE N S DISA 4 TRILLION $ </text>
<text sub="clublinks" start="95.397" dur="2.368"> EDHE HYRJE N S DISA $ 4 TRILLIONI I LIKUIDITETIT NGA FEED. </text>
<text sub="clublinks" start="97.766" dur="1.634"> E LIKUIDITETIT NGA FUQIA. KUR SHQIPTARA MUND T G BNI Kthehu tek </text>
<text sub="clublinks" start="99.401" dur="0.299"> KUR SHQIPTARA MUND T G BNI KALIMIN E PUNS. </text>
<text sub="clublinks" start="99.701" dur="0.9"> PUNA. TRUMP I PRESIDENTIT Tha se DUHET </text>
<text sub="clublinks" start="100.602" dur="3.002"> TRUMPI I PRESIDENTIT Tha se DUHET T SE SHIKONI NJERZIT RRETH PUNS </text>
<text sub="clublinks" start="103.605" dur="1.601"> DUHET T SE SHIKONI NJEROPZIT KACKTU P TOR PUN NGA E DHNAT TER SHNDETS DIT 12 prill </text>
<text sub="clublinks" start="105.24" dur="1.134"> NGA Lindja e Dielë, 12 Prill, por duke e ditur, ai erdhi me </text>
<text sub="clublinks" start="106.408" dur="0.9"> Duke e ditur, ai erdhi me atë datën, pasi që ai është i drejtë </text>
<text sub="clublinks" start="107.342" dur="1.901"> Q D DATA TEC BNJ HE T J DUHET T DUHET T BE BNI MIR </text>
<text sub="clublinks" start="109.277" dur="0.233"> THUGHTT DUHET T BE MIR T TO BNI. </text>
<text sub="clublinks" start="109.544" dur="0.633"> IT. Dëgjo KTU. </text>
<text sub="clublinks" start="110.212" dur="2.401"> Dëgjo KTU. >> Presidenti Trump: LINDORE ISSHT A </text>
<text sub="clublinks" start="112.648" dur="2.568"> Presidenti Trump: Lindja është një ditë shumë e veçantë për shumë njerëz </text>
<text sub="clublinks" start="115.217" dur="0.499"> SHUM DITA E VEANE P FORR ARSYE SHUM. </text>
<text sub="clublinks" start="115.718" dur="2.1"> ARSYE. P MER ME, P FORR SHUM TON </text>
<text sub="clublinks" start="117.819" dur="0.466"> P MER MUAJ, PR SHUM miqte Tona. </text>
<text sub="clublinks" start="118.32" dur="2.101"> FRIENDS. Kjo është një ditë shumë e veçantë. </text>
<text sub="clublinks" start="120.422" dur="3.102"> Kjo është një ditë shumë e veçantë. DHE WHFAR KJO TIMELINE E MADHE </text>
<text sub="clublinks" start="123.525" dur="0.9"> DHE WHFAR NJ T TIMELINE E MADHE KJO DO T BE BNI. </text>
<text sub="clublinks" start="124.459" dur="1.401"> DO T BE BNI. LINDERI TSHT TIMELINA TONA, WHFAR A </text>
<text sub="clublinks" start="125.894" dur="3.503"> LINDERI TSHT T TIMELINA TONA, ATFAR A NJ T TIMELINE E MADH QE DUHET. </text>
<text sub="clublinks" start="129.398" dur="1.4"> TIMELINE E MADH QE DUHET. Prioriteti im i parë është gjithmonë </text>
<text sub="clublinks" start="130.799" dur="1.434"> Prioriteti im i parë është gjithmonë shëndetësia dhe siguria e </text>
<text sub="clublinks" start="132.267" dur="2.802"> SH HENDETI DHE SIGURIA E POPULLIT AMERIKAN. </text>
<text sub="clublinks" start="135.103" dur="1.634"> NJERZIT Amerikan. >> UNshtë PAVARUR VENDI </text>
<text sub="clublinks" start="136.738" dur="1.601"> >> UNshtë Padyshim që SHTETI DUHET TUNT HAPHEN T ALL GJITHA N ONNDHNI. </text>
<text sub="clublinks" start="138.373" dur="1.367"> DUHET TEN HAPNI T ALL GJITHA TCE NDODHUR. DUHET T BE FUSHM T FJALA TER FJALS </text>
<text sub="clublinks" start="139.742" dur="1.2"> DUHET T BE FUSHREM T FUSHVE T OF KOMB AFSIS C MUND T MUND T FEMIJEN </text>
<text sub="clublinks" start="140.943" dur="1.634"> LESHTN E KAFSHM T AF AFTUARA MUND T G BNI KALIMIN E BIZNESIT TI TJERA </text>
<text sub="clublinks" start="142.611" dur="2.535"> BACK TE BIZNESI PIR FUSHA TTHER TJER LT TIK MUND T NDRMARRJEN TJETE YORK TY </text>
<text sub="clublinks" start="145.18" dur="0.9"> ZONAT LIKE NEW YORK TY MUND TEM REMINDEROHEN. </text>
<text sub="clublinks" start="146.115" dur="2.101"> RREGULLNI KUFIZUAR E pyeta DR. TONY FAUCI RRETH </text>
<text sub="clublinks" start="148.217" dur="0.933"> E pyeta DR. TONY FAUCI RRETH QE N AT CORONAVIRUS </text>
<text sub="clublinks" start="149.185" dur="0.966"> QE N AT KORONAVIRUS SHPIRTSIMIN E TIJ DHE KETU ISSHT </text>
<text sub="clublinks" start="150.152" dur="0.6"> SHKAKTIMI I PRITJES DHE K HERTU ISSHT WH ATFAR KA KA GJITHA. </text>
<text sub="clublinks" start="150.753" dur="1.667"> CFARE THA AI. >> MUND T L MUND T BNI N DIT, POR </text>
<text sub="clublinks" start="152.454" dur="3.503"> >> MUND T L MUND T BNI N DATA POR DUHET T BE BN SHUM FLEKSIBLE </text>
<text sub="clublinks" start="155.958" dur="1.4"> DUHET T BE Jeni shumë fleksibël në një ditë-nga-ditë dhe javë-javë-javë </text>
<text sub="clublinks" start="157.359" dur="0.299"> BAZA E DIT--N-DIT AND DHE JAVA-N BY VAZHDIM. </text>
<text sub="clublinks" start="157.66" dur="1.1"> BAZA. KU DUHET T EV VLERSoni </text>
<text sub="clublinks" start="158.761" dur="1.4"> KU DUHET T EV VLERSoni P FRDORIMIN E WHFAR JU JENI </text>
<text sub="clublinks" start="160.162" dur="0.9"> PERFUNDIMTARI I FAR JU po përpiqeni të bëni. </text>
<text sub="clublinks" start="161.096" dur="1.868"> Duke provuar të bëni. DHE JOHN, JU KKRKUAR P FORR FAR </text>
<text sub="clublinks" start="162.965" dur="1.267"> DHE JOHN, JU K ASRKUAR P FORR FAR K LLOJI I METRIKEVE, ATFAR K KAN </text>
<text sub="clublinks" start="164.266" dur="0.299"> LLOJI I METRIKEVE, WHFAR K LINDJA E TAT DHNAVE. </text>
<text sub="clublinks" start="164.567" dur="1.967"> DATA. KUR DUHET T THE VENDIT, </text>
<text sub="clublinks" start="166.536" dur="1.833"> KUR JU DUHET N THE VEND, PBRMBLEDHJE ASNJ O NUK ISSHT T BNI </text>
<text sub="clublinks" start="168.404" dur="1.867"> PBRMBLEDHJE ASNJ O DH ISN SHT TO DUHET T TO DUHET T T T BNI GJITHA SHPRNDARJE KUR </text>
<text sub="clublinks" start="170.272" dur="1.4"> DUHET T T T KRNI GJITHA TOWN SHUM NGJITJE KU SHENI ATFAR po shkon në A </text>
<text sub="clublinks" start="171.674" dur="3.336"> JU SHENI WHFAR GSHT SHKOJN IN N IN NJ A VEND LIKE QYTET N NEW JORK. </text>
<text sub="clublinks" start="175.044" dur="1.2"> VENDI LIKE QYTETI I RI YORK. KJO DREJT J SHUM SHNDETI PUBLIK </text>
<text sub="clublinks" start="176.245" dur="1.4"> Kjo është vetëm praktika e mirë e shëndetit publik dhe ndjesia e përbashkët. </text>
<text sub="clublinks" start="177.646" dur="2.335"> PRAKTIKA DHE SHENJAT E PRBASHKT. VENDI ASHT A NJ CO VEND SHUM. </text>
<text sub="clublinks" start="179.982" dur="1.4"> VENDI ASHT A NJ CO VEND SHUM. >> PAS VOTE DITA N IFSE </text>
<text sub="clublinks" start="181.384" dur="2.901"> >> PAS VOTA TANOD N IFSE NDODHET N THE SENAT Q TH </text>
<text sub="clublinks" start="184.287" dur="1.466"> ISSHT E PASON N IN SENAT Q FAMILJET E STIMULIT FISKAL DUHET T TO </text>
<text sub="clublinks" start="185.755" dur="0.733"> Faturat e stimulimit fiskal shkojnë tek shtëpia. </text>
<text sub="clublinks" start="186.522" dur="3.703"> SHTËPIA. FJALOR I HOUSE NANCY PELOSI ME </text>
<text sub="clublinks" start="190.259" dur="0.833"> FJALOR I HOUSE NANCY PELOSI ME IDE PFRKUFIZUAR T OF CILATS </text>
<text sub="clublinks" start="191.127" dur="1.467"> FJALA TF P IDRFUNDUARA T WH FAR S DUHET TIN MENDIN </text>
<text sub="clublinks" start="192.595" dur="2.101"> MENDIMET DUHET T BE BN GJITHA. Ai do të shikojë në ditët e sotme. </text>
<text sub="clublinks" start="194.697" dur="1.4"> Ai do të shikojë në ditët e sotme. Shtëpia ADSHT AD SHPRNDAR DHNI </text>
<text sub="clublinks" start="196.098" dur="0.933"> Shtëpia është nxjerrë deri në orën 11:00 të mëngjesit. </text>
<text sub="clublinks" start="197.066" dur="1.4"> 11:00 AM NDERME. Kështu që, ka shumë mundësi që nuk do të jetë </text>
<text sub="clublinks" start="198.467" dur="1.901"> Pra, është shumë e mundur që nuk do të jenë të gjitha votat në shtëpinë e tyre </text>
<text sub="clublinks" start="200.369" dur="2.101"> YDO VOTE N THE SHTPI SI DUHET T P PAS PRGJIGJEN SENATE </text>
<text sub="clublinks" start="202.471" dur="1.601"> MUND T P PASURI SENATN N L LIKELI NUK DUHET T PRBANI Shtëpinë Deri më tani </text>
<text sub="clublinks" start="204.073" dur="0.633"> NUK DUHET T P PASUR Shtëpinë deri në një kohë të vetme nëse mund të </text>