Fëmijët PRETENDOJN Play Luaj Matematikë Mësoni në Argëtim me Lodra - MIR vs vs KEQ subtitles

Çfarë ndodhi shakuntala devi? pse je kaq i merzitur? Kam vezë, po miq kështu që pse ajo mori vezën që do të mësoni pasi të shikoni historinë A e dini pse ajo është mbështetur në tavolina që do të njiheni duke parë videon deri në fund Pra, Pëlqejeni videon, SHPRNDAJI atë dhe SUBSCRIBE kanalin Toystars Oh totaram nuk mund ta kuptoj këtë matematikë, kiçdi gatuan në mendje Khichdi, kiçdi i një mendjeje që nuk hahet, kështu që mësojeni Cila periudhë është kjo shakuntala devi? matematikë mam, pra ku janë kopjet tuaja? mam në thes, kështu që fëmija mbajeni në thes, nuk keni nevojë ta nxirrni Nxirre shpejt, djalë i mirë, djalë i mirë hmm po fëmijë kështu që sot do të mësojmë shumëzimin, tota ram sot mam përsëri u shumëzua Pra, çfarë ndodhi? e di se ti e di por nuk mund ta kuptoj Mami si erdhi kjo 35? vjen pas shumëzimit dhe si bëhet ndryshe !! 15, tani si 15 është përgjigjja? mam përsëri kam një dyshim, shakuntala ne bëmë shumëzimin më të thjeshtë, ju nuk e dini shumëzoni Nëse keni ndonjë dyshim atëherë fëmijët pyesin Mam përgjigja është 8, mëso diçka shakuntala devi, tota ram si është përgjigjja erdhi 8? Si erdhi! pasi të bëj shumëzimin, nga të cilin po pyes kush mëson përmendësh, nëse ke ndonjë dyshim, atëherë fëmijët e kërkojnë atë Së pari ajo tha se nëse keni ndonjë dyshim atëherë mund të pyesni, nëse e pyes ajo mos tregoni asgjë Tota ram nëse matematika nuk ekziston atëherë sa argëtim kemi !! Mirëmëngjesi mam, fëmijë sot ka një surprizë, mam çfarë është në befasi? ju nuk do të mësoni matematikë? Testi i befasisë nxirrni kopjet Fëmijët ndalojnë së shkruari dhe dorëzojnë fletën tuaj të përgjigjeve Shakuntala devi të lutem eja këtu po mam duhet të bëj shumëzimin jo mbledhjen shko dhe ule në vendin tënd Numri do të vijë kur ta kuptoj matematikën, uau ndihem shumë mirë ndërsa kontrollon kopjen e tota ram, tota ram vijnë këtu bir Po mam, bir shumë i mirë vazhdo, ok hajde takohemi nesër me klasën Shihni që kam yll dhe mirë, unë nuk mësoj përmendësh si ju, duhet të bëj diçka me këto matematika Çfarë ndodhi shakuntala devi? pse je kaq i merzitur? Kam vezë oh nuk ha vezë Ai dash tota mori nota të plota dhe unë fitova zero pa u shqetësuar shakuntala ai mëson përmendësh një ditë ju gjithashtu do të merrni nota të mira Dhe në të njëjtën mënyrë shakuntala e përditshme merr zero dhe tota ram gjithmonë kalojnë duke memorizuar Kanë kaluar kaq shumë muaj, por ju nuk i kuptonit matematikat, mam gupta na mëson në mënyrën e lojës Mirëmëngjesi kryesor zotëri, mam duhet të mësojë fëmijët jo vetëm që gjithmonë i qortojnë ata, zotëri unë jam thjesht Lëreni këtë, konkursi i matematikës është javën e ardhshme kështu që fëmijët bëjnë bukur pjesëmarrje dhe mam përgatit bukur fëmijët për të Konkursi i matematikës do të marr pjesë dhe do të fitoj çmimin e parë, dëgjoj tota ram këtë herë do të fitoj konkurs dhe çmim Ju nuk dini asgjë në matematikë se çfarë do të fitoni !! ajo kohë do të tregojë ok Tani çfarë ndodhi? kam marrë pjesë në konkurs por nuk di asgjë, matematikat tuaja do të bëhen në sekonda A është halva që do të bëhet në sekonda !! tani ju do të bëni kënaqësi së bashku me të mësuar Një makinë shumëzimi për ju, por motra para se ta përdorni duhet ta vendosim, uaa e dini shumë mirë le ta vendosim Tani makina jonë është e gatshme, tani ju do të mësoni shumëzimin nga kjo makinë aq mirë Tani më thuaj çfarë është 10 * 8? 10 * 8 është 80, 12 * 11 = 132, shakuntala devi shumë e mirë për konkurrencën Mami prova ime është bërë, kaq shpejt po Kështu që rezultati i matematikës së fëmijëve erdhi, kështu që kush fiton konkurs këtë herë? tota ram ai nuk fiton Këtë herë fiton shakuntala devi Wow shakuntala fëmijë të gjitha përgjigjet e tua janë të drejta si e bëre këtë? zotëri lëreni mikun atëherë do ta tregoj Të gjitha konceptet e mia u pastruan aq mirë .. zotëri dua të them diçka Prandaj zotëri të gjithë dua ta them këtë të gjitha gabimet janë të miat, unë gjithmonë i bëj fëmijët të mësojnë përmendësh sesa të pastrojnë konceptet e tyre Pa shqetësim mam, njeriu bën gabime, sillni trofe për shakuntala A do t'i jepni trofe apo do të merreni me mustaqet tuaja, duke i dhënë fëmijën Pra, si është videoja e fëmijës tonë bukuroshe? asgjë nuk ndodhë vetëm mëso përmendësh si memorizues Pra, thjesht tregohuni krijues dhe studioni kështu që ne do t'ju takojmë në videon tonë të rradhës deri atëherë kujdesuni dhe lamtumirë

Fëmijët PRETENDOJN Play Luaj Matematikë Mësoni në Argëtim me Lodra - MIR vs vs KEQ

View online
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>
<text sub="clublinks" start="1.831" dur="3.169">Çfarë ndodhi shakuntala devi? pse je kaq i merzitur?</text>
<text sub="clublinks" start="7.658" dur="6.778"> Kam vezë, po miq kështu që pse ajo mori vezën që do të mësoni pasi të shikoni historinë</text>
<text sub="clublinks" start="17.412" dur="6.191"> A e dini pse ajo është mbështetur në tavolina që do të njiheni duke parë videon deri në fund</text>
<text sub="clublinks" start="23.999" dur="6.776"> Pra, Pëlqejeni videon, SHPRNDAJI atë dhe SUBSCRIBE kanalin Toystars</text>
<text sub="clublinks" start="39.049" dur="8.249"> Oh totaram nuk mund ta kuptoj këtë matematikë, kiçdi gatuan në mendje</text>
<text sub="clublinks" start="47.525" dur="7.351"> Khichdi, kiçdi i një mendjeje që nuk hahet, kështu që mësojeni</text>
<text sub="clublinks" start="63.838" dur="10.705"> Cila periudhë është kjo shakuntala devi? matematikë mam, pra ku janë kopjet tuaja? mam në thes, kështu që fëmija mbajeni në thes, nuk keni nevojë ta nxirrni</text>
<text sub="clublinks" start="74.732" dur="12.051"> Nxirre shpejt, djalë i mirë, djalë i mirë hmm po fëmijë kështu që sot do të mësojmë shumëzimin, tota ram sot mam përsëri u shumëzua</text>
<text sub="clublinks" start="86.783" dur="5.134"> Pra, çfarë ndodhi? e di se ti e di por nuk mund ta kuptoj</text>
<text sub="clublinks" start="99.235" dur="5.725"> Mami si erdhi kjo 35? vjen pas shumëzimit dhe si bëhet ndryshe !!</text>
<text sub="clublinks" start="110.525" dur="11.553"> 15, tani si 15 është përgjigjja? mam përsëri kam një dyshim, shakuntala ne bëmë shumëzimin më të thjeshtë, ju nuk e dini shumëzoni</text>
<text sub="clublinks" start="123.135" dur="2.661"> Nëse keni ndonjë dyshim atëherë fëmijët pyesin</text>
<text sub="clublinks" start="129.736" dur="7.267"> Mam përgjigja është 8, mëso diçka shakuntala devi, tota ram si është përgjigjja erdhi 8?</text>
<text sub="clublinks" start="137.173" dur="8.667"> Si erdhi! pasi të bëj shumëzimin, nga të cilin po pyes kush mëson përmendësh, nëse ke ndonjë dyshim, atëherë fëmijët e kërkojnë atë</text>
<text sub="clublinks" start="146.255" dur="5.209"> Së pari ajo tha se nëse keni ndonjë dyshim atëherë mund të pyesni, nëse e pyes ajo mos tregoni asgjë</text>
<text sub="clublinks" start="156.581" dur="5.488"> Tota ram nëse matematika nuk ekziston atëherë sa argëtim kemi !!</text>
<text sub="clublinks" start="166.725" dur="11.776"> Mirëmëngjesi mam, fëmijë sot ka një surprizë, mam çfarë është në befasi? ju nuk do të mësoni matematikë? Testi i befasisë nxirrni kopjet</text>
<text sub="clublinks" start="200.127" dur="4.115"> Fëmijët ndalojnë së shkruari dhe dorëzojnë fletën tuaj të përgjigjeve</text>
<text sub="clublinks" start="208.984" dur="6.956"> Shakuntala devi të lutem eja këtu po mam duhet të bëj shumëzimin jo mbledhjen shko dhe ule në vendin tënd</text>
<text sub="clublinks" start="217.907" dur="10.251"> Numri do të vijë kur ta kuptoj matematikën, uau ndihem shumë mirë ndërsa kontrollon kopjen e tota ram, tota ram vijnë këtu bir</text>
<text sub="clublinks" start="228.649" dur="5.096"> Po mam, bir shumë i mirë vazhdo, ok hajde takohemi nesër me klasën</text>
<text sub="clublinks" start="235.519" dur="8.229"> Shihni që kam yll dhe mirë, unë nuk mësoj përmendësh si ju, duhet të bëj diçka me këto matematika</text>
<text sub="clublinks" start="247.163" dur="7.837"> Çfarë ndodhi shakuntala devi? pse je kaq i merzitur? Kam vezë oh nuk ha vezë</text>
<text sub="clublinks" start="255.415" dur="8.783"> Ai dash tota mori nota të plota dhe unë fitova zero pa u shqetësuar shakuntala ai mëson përmendësh një ditë ju gjithashtu do të merrni nota të mira</text>
<text sub="clublinks" start="269.405" dur="8.004"> Dhe në të njëjtën mënyrë shakuntala e përditshme merr zero dhe tota ram gjithmonë kalojnë duke memorizuar</text>
<text sub="clublinks" start="279.393" dur="8.874"> Kanë kaluar kaq shumë muaj, por ju nuk i kuptonit matematikat, mam gupta na mëson në mënyrën e lojës</text>
<text sub="clublinks" start="292.391" dur="6.89"> Mirëmëngjesi kryesor zotëri, mam duhet të mësojë fëmijët jo vetëm që gjithmonë i qortojnë ata, zotëri unë jam thjesht</text>
<text sub="clublinks" start="300.771" dur="7.229"> Lëreni këtë, konkursi i matematikës është javën e ardhshme kështu që fëmijët bëjnë bukur pjesëmarrje dhe mam përgatit bukur fëmijët për të</text>
<text sub="clublinks" start="308.283" dur="10.628"> Konkursi i matematikës do të marr pjesë dhe do të fitoj çmimin e parë, dëgjoj tota ram këtë herë do të fitoj konkurs dhe çmim</text>
<text sub="clublinks" start="319.156" dur="5.757"> Ju nuk dini asgjë në matematikë se çfarë do të fitoni !! ajo kohë do të tregojë ok</text>
<text sub="clublinks" start="329.562" dur="9.48"> Tani çfarë ndodhi? kam marrë pjesë në konkurs por nuk di asgjë, matematikat tuaja do të bëhen në sekonda</text>
<text sub="clublinks" start="339.174" dur="5.16"> A është halva që do të bëhet në sekonda !! tani ju do të bëni kënaqësi së bashku me të mësuar</text>
<text sub="clublinks" start="345.334" dur="11.459"> Një makinë shumëzimi për ju, por motra para se ta përdorni duhet ta vendosim, uaa e dini shumë mirë le ta vendosim</text>
<text sub="clublinks" start="365.318" dur="7.721"> Tani makina jonë është e gatshme, tani ju do të mësoni shumëzimin nga kjo makinë aq mirë</text>
<text sub="clublinks" start="384.457" dur="13.937"> Tani më thuaj çfarë është 10 * 8? 10 * 8 është 80, 12 * 11 = 132, shakuntala devi shumë e mirë për konkurrencën</text>
<text sub="clublinks" start="414.428" dur="4.559"> Mami prova ime është bërë, kaq shpejt po</text>
<text sub="clublinks" start="420.428" dur="10.727"> Kështu që rezultati i matematikës së fëmijëve erdhi, kështu që kush fiton konkurs këtë herë? tota ram ai nuk fiton</text>
<text sub="clublinks" start="433.47" dur="4.905"> Këtë herë fiton shakuntala devi</text>
<text sub="clublinks" start="443.676" dur="7.758"> Wow shakuntala fëmijë të gjitha përgjigjet e tua janë të drejta si e bëre këtë? zotëri lëreni mikun atëherë do ta tregoj</text>
<text sub="clublinks" start="452.435" dur="6.4"> Të gjitha konceptet e mia u pastruan aq mirë .. zotëri dua të them diçka</text>
<text sub="clublinks" start="462.706" dur="10.005"> Prandaj zotëri të gjithë dua ta them këtë të gjitha gabimet janë të miat, unë gjithmonë i bëj fëmijët të mësojnë përmendësh sesa të pastrojnë konceptet e tyre</text>
<text sub="clublinks" start="473.202" dur="5.007"> Pa shqetësim mam, njeriu bën gabime, sillni trofe për shakuntala</text>
<text sub="clublinks" start="479.286" dur="4.02"> A do t'i jepni trofe apo do të merreni me mustaqet tuaja, duke i dhënë fëmijën</text>
<text sub="clublinks" start="492.436" dur="8.701"> Pra, si është videoja e fëmijës tonë bukuroshe? asgjë nuk ndodhë vetëm mëso përmendësh si memorizues</text>
<text sub="clublinks" start="501.326" dur="6.342"> Pra, thjesht tregohuni krijues dhe studioni kështu që ne do t'ju takojmë në videon tonë të rradhës deri atëherë kujdesuni dhe lamtumirë</text>