Кинезите сметаа дека го карав .... 🤐 subtitles

Здраво момци, добредојде на уште еден блог Не спиев правилно вчера вечер Гледав натпревар на Крикет, затоа спиев доцна Рцб го загуби мечот тажно Од денес почнувам со дневни блогови Од утро до вечер, работите што ги работам. Значи, ќе испраќам секој ден Изгледа ќе започне да врне Слушнав вечер во Индија исто така врне Се разбудив наутро и ги добив моите резултати денес Влакната се мешаат кога ќе се разбудиме рано наутро За среќа, резултатите се добри и ги положив сите испити Исто така, доби и добри оценки Како што видовте момци, отидов да земам пакетчиња Денес е многу студено Добив порака дека пакетите ми пристигнаа, па затоа отидов да ги земам Ајде да направиме растоварување што е можно побрзо Бидејќи е петок денес, морам да правам и молитва Добро момци, само што завршив со туширање Сè уште не сум јадел ништо Ручам околу вечерта Сега е 15 часот Исто така, мојот час по физикарија оди, пауза е сега Ајде да дојдеме до ова Овие капсули со витамин Е, кои ги купив една недела наназад, пристигнаа сега Дозволете ми да кажам добри работи за овие таблети И покрај тоа што мојата кожа е нешто лоша, Тоа е поради UV-зрачење Имам малку недостаток на витамин Е, Секојпат кога ќе излезам надвор Иако користам лосион за сончање, но мојата кожа е многу чувствителна Така, добивам многу сончање и изгореници од сонце Поради тоа, постојано ставам мозолчиња Исто така, вие момци можеби знаете за стрии, нели? Ако сте во боди-билдинг, можеби сте запознаени со стрии Поради нашето непосредно засилување на мускулите, добиваме стрии Дури и во бременоста можеме да забележиме стрии на стомакот Затоа, испитот користете ги и овие таблети за тоа Исто така, ова, капсули со витамин Ц. Овие се многу мали капсули што можеме да ги користиме секојдневно Бидете сигурни дека го вклучувате сето ова во вашата исхрана Коментирајте подолу ако сте ерген Кога студирате во која било странска земја, неверојатно е чувството да готвите домашна храна и да јадете Ова е мојот пилешки брокула за ручек и неколку јајца Јадам пилешко и јајца од брокула Ова е она што го јадам на ручекот Уживав во мојот оброк, јас сум готвач во моментов Колку од нив имаат навика да гледаат видеа додека јадат храна Коментирајте подолу Јас ја имам таа навика, ако не гледам видеа додека јадам храна, не можам да јадам правилно Инаку, храната нема да влезе внатре Еднаш јас и мојот пријател јадевме храна во некој ресторан Гледаше вакво видео, и по грешка ги стави стапчињата внатре во носот хаха Само погледнете јадеа колку зависиме од нашите мобилни телефони Дозволете ни да направиме уредување сега, многу од нив прашуваат каков софтвер го користам за уредување на моите видеа Јас користам испукана верзија на филмора 8 Meetе се сретнам со момци по уредувањето Vlog број 51 е подготвен, Не пропуштајте го овој блог, отидовме на историско место беше многу убаво Плоштад Баји Во случај ако не сте го гледале, одете и гледајте го вчерашното видео И, време е за теретана, толку е студено и ветровито Во ова време на кое сакаме да го направиме нашето тело топло, мора да правиме џогирање Дали знаете што се случи сега Ние мора да го притискаме нашиот број Секој пат, додека го притискаме Ги држев ракавиците во рацете За добро, на кинески ги покажуваме нашите раце вака Додека ги држев ракавиците, не можев да ги покажам прстите како што треба Така, само мојот среден прст беше видлив Па тој помисли дека му покажав среден прст За момент тој се шокираше таму Мислеше дека го карав

Кинезите сметаа дека го карав .... 🤐

View online
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>
<text sub="clublinks" start="0.347" dur="2">Здраво момци, добредојде на уште еден блог</text>
<text sub="clublinks" start="4.519" dur="2"> Не спиев правилно вчера вечер</text>
<text sub="clublinks" start="7.236" dur="2"> Гледав натпревар на Крикет, затоа спиев доцна</text>
<text sub="clublinks" start="12.001" dur="2"> Рцб го загуби мечот тажно</text>
<text sub="clublinks" start="15.359" dur="2"> Од денес почнувам со дневни блогови</text>
<text sub="clublinks" start="18.832" dur="2"> Од утро до вечер, работите што ги работам.</text>
<text sub="clublinks" start="22.006" dur="2"> Значи, ќе испраќам секој ден</text>
<text sub="clublinks" start="24.077" dur="2"> Изгледа ќе започне да врне</text>
<text sub="clublinks" start="26.888" dur="2"> Слушнав вечер во Индија исто така врне</text>
<text sub="clublinks" start="29.957" dur="2"> Се разбудив наутро и ги добив моите резултати денес</text>
<text sub="clublinks" start="33.5" dur="2"> Влакната се мешаат кога ќе се разбудиме рано наутро</text>
<text sub="clublinks" start="42.795" dur="2"> За среќа, резултатите се добри и ги положив сите испити</text>
<text sub="clublinks" start="50.737" dur="2"> Исто така, доби и добри оценки</text>
<text sub="clublinks" start="87.026" dur="2"> Како што видовте момци, отидов да земам пакетчиња</text>
<text sub="clublinks" start="94.501" dur="2"> Денес е многу студено</text>
<text sub="clublinks" start="96.501" dur="2"> Добив порака дека пакетите ми пристигнаа, па затоа отидов да ги земам</text>
<text sub="clublinks" start="108.211" dur="2"> Ајде да направиме растоварување што е можно побрзо</text>
<text sub="clublinks" start="110.685" dur="2"> Бидејќи е петок денес, морам да правам и молитва</text>
<text sub="clublinks" start="124.331" dur="2"> Добро момци, само што завршив со туширање</text>
<text sub="clublinks" start="127.993" dur="2"> Сè уште не сум јадел ништо</text>
<text sub="clublinks" start="129.993" dur="2"> Ручам околу вечерта</text>
<text sub="clublinks" start="131.993" dur="2"> Сега е 15 часот</text>
<text sub="clublinks" start="136.102" dur="4.221"> Исто така, мојот час по физикарија оди, пауза е сега</text>
<text sub="clublinks" start="142.373" dur="2"> Ајде да дојдеме до ова</text>
<text sub="clublinks" start="144.373" dur="2"> Овие капсули со витамин Е, кои ги купив една недела наназад, пристигнаа сега</text>
<text sub="clublinks" start="149.62" dur="2"> Дозволете ми да кажам добри работи за овие таблети</text>
<text sub="clublinks" start="151.971" dur="2"> И покрај тоа што мојата кожа е нешто лоша,</text>
<text sub="clublinks" start="153.971" dur="1.388"> Тоа е поради UV-зрачење</text>
<text sub="clublinks" start="155.359" dur="2"> Имам малку недостаток на витамин Е,</text>
<text sub="clublinks" start="157.632" dur="2"> Секојпат кога ќе излезам надвор</text>
<text sub="clublinks" start="161.632" dur="2"> Иако користам лосион за сончање, но мојата кожа е многу чувствителна</text>
<text sub="clublinks" start="165.3" dur="2"> Така, добивам многу сончање и изгореници од сонце</text>
<text sub="clublinks" start="171.631" dur="2"> Поради тоа, постојано ставам мозолчиња</text>
<text sub="clublinks" start="173.631" dur="2"> Исто така, вие момци можеби знаете за стрии, нели?</text>
<text sub="clublinks" start="175.631" dur="2"> Ако сте во боди-билдинг, можеби сте запознаени со стрии</text>
<text sub="clublinks" start="179.564" dur="2"> Поради нашето непосредно засилување на мускулите, добиваме стрии</text>
<text sub="clublinks" start="182.945" dur="2"> Дури и во бременоста можеме да забележиме стрии на стомакот</text>
<text sub="clublinks" start="187.008" dur="2"> Затоа, испитот користете ги и овие таблети за тоа</text>
<text sub="clublinks" start="193.889" dur="2"> Исто така, ова, капсули со витамин Ц.</text>
<text sub="clublinks" start="199.242" dur="2"> Овие се многу мали капсули што можеме да ги користиме секојдневно</text>
<text sub="clublinks" start="203.471" dur="2"> Бидете сигурни дека го вклучувате сето ова во вашата исхрана</text>
<text sub="clublinks" start="211.836" dur="2"> Коментирајте подолу ако сте ерген</text>
<text sub="clublinks" start="217.658" dur="5.982"> Кога студирате во која било странска земја, неверојатно е чувството да готвите домашна храна и да јадете</text>
<text sub="clublinks" start="236.246" dur="2"> Ова е мојот пилешки брокула за ручек и неколку јајца</text>
<text sub="clublinks" start="254.022" dur="2"> Јадам пилешко и јајца од брокула</text>
<text sub="clublinks" start="264.84" dur="2"> Ова е она што го јадам на ручекот</text>
<text sub="clublinks" start="267.784" dur="2"> Уживав во мојот оброк, јас сум готвач во моментов</text>
<text sub="clublinks" start="271.322" dur="3.31"> Колку од нив имаат навика да гледаат видеа додека јадат храна</text>
<text sub="clublinks" start="276.811" dur="2"> Коментирајте подолу</text>
<text sub="clublinks" start="278.811" dur="2"> Јас ја имам таа навика, ако не гледам видеа додека јадам храна, не можам да јадам правилно</text>
<text sub="clublinks" start="289.325" dur="2"> Инаку, храната нема да влезе внатре</text>
<text sub="clublinks" start="291.427" dur="0.5"> Еднаш јас и мојот пријател јадевме храна во некој ресторан</text>
<text sub="clublinks" start="294.305" dur="4.085"> Гледаше вакво видео, и по грешка ги стави стапчињата внатре во носот хаха</text>
<text sub="clublinks" start="302.132" dur="2"> Само погледнете јадеа колку зависиме од нашите мобилни телефони</text>
<text sub="clublinks" start="309.345" dur="2"> Дозволете ни да направиме уредување сега, многу од нив прашуваат каков софтвер го користам за уредување на моите видеа</text>
<text sub="clublinks" start="317.049" dur="2"> Јас користам испукана верзија на филмора 8</text>
<text sub="clublinks" start="325.874" dur="2"> Meetе се сретнам со момци по уредувањето</text>
<text sub="clublinks" start="328.969" dur="2"> Vlog број 51 е подготвен,</text>
<text sub="clublinks" start="332.35" dur="2"> Не пропуштајте го овој блог, отидовме на историско место беше многу убаво</text>
<text sub="clublinks" start="341.488" dur="2"> Плоштад Баји</text>
<text sub="clublinks" start="345.367" dur="2"> Во случај ако не сте го гледале, одете и гледајте го вчерашното видео</text>
<text sub="clublinks" start="349.141" dur="2"> И, време е за теретана, толку е студено и ветровито</text>
<text sub="clublinks" start="360.753" dur="2"> Во ова време на кое сакаме да го направиме нашето тело топло, мора да правиме џогирање</text>
<text sub="clublinks" start="378.301" dur="2"> Дали знаете што се случи сега</text>
<text sub="clublinks" start="382.068" dur="2"> Ние мора да го притискаме нашиот број Секој пат, додека го притискаме</text>
<text sub="clublinks" start="384.068" dur="2"> Ги држев ракавиците во рацете</text>
<text sub="clublinks" start="386.369" dur="2"> За добро, на кинески ги покажуваме нашите раце вака</text>
<text sub="clublinks" start="389.641" dur="2"> Додека ги држев ракавиците, не можев да ги покажам прстите како што треба</text>
<text sub="clublinks" start="392.069" dur="2"> Така, само мојот среден прст беше видлив</text>
<text sub="clublinks" start="394.069" dur="2"> Па тој помисли дека му покажав среден прст</text>
<text sub="clublinks" start="399.922" dur="2"> За момент тој се шокираше таму</text>
<text sub="clublinks" start="404.226" dur="2"> Мислеше дека го карав</text>