A kualifikoheni për kontrollin e stimulit qeveritar prej 1,200 $ subtitles

POR SADLY NUK MUND T MBETET. >> Kim: Ne do të marrim atë që histori >> Kim: DO T G GEMI N KT ST STORY N IN T J MIR. N J DREJT A NJ M MOMENT. POR PARA, NE WANNA - ISSHT TH KJO POR PARA, NE WANNA - A THSHT TH KIDETO VIDEO LIVE? VIDEO LIVE? >> Devin: VIDEO LIVE nga >> Devin: VIDEO TIVE GJITHA NGA DYT S SENATE, SHUMER CHUCK SENATE FLOOR, SHUMER CHUCK FALO SI SIAT SENATE TE Duke folur si Q AILLIMET E SENAT TOS T V VOTOHEN TODAY NIS KET 2 TRILLION $ VOTO TODAY N TH KIST 2 2 TRILLION NDRMARRJEM STEVE MNUCHIN SUAJ Ne dëgjojmë të rrëmbej MNUCHIN SI ATFAR DUHET T NDODHET. DUHET TAN MIR. >> Kim: WHFAR KSHT K LLOJI I KONKURSIT Unë jam >> Kim: ATFAR KSHT K LLOGARI I CHECK-ut jam i pranueshëm përse jo i pranueshëm E PRISHTME P FORR OSE NUK E K ELNDUESHME P FORR? PËR? PR DISA PSRGJIGJE, NDURRMARRJEN PR DISA PSRGJIGJE, NDODHME N TO Redaktor BIZNES ROD MELONI. Redaktori BIZNES ROD MELONI. ROD, E MIR E MIR. ROD, E MIR E MIR. >> Rod: E MIR E VLERSISHT, KIMBERLY. >> Rod: E MIR E VLERSISHT, KIMBERLY. JEMI NU NDURTIMIN IRS JEMI NU NDURTIMIN E IRS SIPAS NUK KAN IR IRS që do të BECNI SI JAN IRS QAT DO T BE MENAXHOHEN KISTO. B BENI MENAXHIMI I KETI. DUHET T MENDINI P THR KT: A DUHET T MENDINI PR KT: NJART TREGTI T A DOLLARAVE TILL TRILIONIT KARTA E NJ A DOLLAR D TILL TRIJONS Q TH DO T TO DUHET TUT NDODHET KJO Q BE DUHET T H DREJT TO T TO QYTETAR AMVE AMERIKANë SI T G GJENI QYTETAR AMT AMERIKAN AS SI KEMI LEXUAR T TO VOTO K HERTU. GATI P VR VOTE KETU. Le të shohim në atë që tipi juaj i Le të shohim në atë që lidhja juaj e asaj që mund të pëlqen. QAT MUND T DUHET. K SOTU SI SI Punon. K SOTU SI SI Punon. Kontrolli i AVERAGE do të jetë 1200 dollarë Kontrolli i AVERAGE do të jetë 1200 dollarë më i vjetër dhe 500 dollarë për fëmijë. P ADR ADULTIN DHE F $MIJ 500N 500 dollarë. NSE DUHET T F DUHET TI FUQIT TUAJ NSE DUHET T F DUHET TI DUHET TATIMET TUAJ P FORR vitin 2019, ATA DO TANT DUHET T TO P 2019R vitin 2019, ATA DUHET T TO NDRTOHEN TUAJ T R KTHIMIT TATIMIT 2018. SHENIM N R KTHIMIN TUAJ TUAJ 2018. MITH T DREJT,, DUHET P FORR TUAJ MITH T DREJT,, SHKONI P INR T ARDHURA TSS ARDHME T GRO GRUPIT TUAJ TUAJ Të ardhura të rregulluara ose të ardhurat tuaja të tatueshme. TË ARDHURA TË TAKSUESHME. NSE FIQENI INDIVIDUAR DHE NSE GJINI TI GJITHA INDIVIDUAJ DHE B MJN 75 75,000 dollarë OSE LEXONI, TUAJ B MNI 75,000 dollarë APO LEXONI, JU DO KUALIFIKUAR P FORR SHQYRTIN E PLOT. CILSIS FOR P FORR SHTYPIN E PLOT. NSE FILET E PRBASHKSHME, SI NSE FILEJT JO E PRBASHKSHME, JAN 150 150,000 dollarë OSE LEXONI P THR KTO FULL 150,000 dollarë OSE LEXONI PER KETO SHQYRTUAR T PLOT. CHECK. NSE DO TE BNI M SHUM SE NSE DO T M BNI M M SHUM SE Figurat, DUHET TILL DUHET T QU CILSISHME FIGURAT, JU DUHET TILL JENI KUALIFIKUAR P FORR DISA GJYQERNSISHME T QEVERISJES S L LEKESS. P SR DISA GJUHSORE T QEVERIS MSIMORE. FILLET E VETEM NDR 75,000 dollarë FILLET E VETEM ND 75R 75,000 DHE 99,000 dollarë do të marrin një të Vogël DHE 99,000 dollarë do të marrin një kontroll të vogël. CHECK. P FORR PRBASHKT PINTRBASHKT, NGA 150,000 dollarë P FORR PRBASHKT E PRBASHKT, NGA 150,000 dollarë deri në 198,000 dollarë. N 198 198,000 dollarë. POR KETO LIDHEN NJERZIT T PE POPULLIT POR KETO LIDHJEN NJ SHUMOP NJERZ N. RREGULLAT SPECIALE N C RREGULLAT E VEIRANTA TEC RREZIKUT TEC SPECIALE N IFSE KENI A MIRSIMI N IFSE DO T A BNI NJ CH KECRKES, AR. KECRKESA, TOO. NSE JU JENI SIGURIS S SOCIALE, NSE JENI N SEC SIGURIN SHOQRORE, DO TET MERRNI një kontroll. Ju do të merrni një kontroll. NSE NUK MUND TAKE BN PARA NSE NUK MUND T BN AN PARA VITIN E VETS SI DUHET T F NDRNI TATIM VITI I VET OSE DUHET T F NDRNI NJ R KTHIM TATIMOR Q B NUK DO T BNI Kthimi për shkak se nuk do të fitoni shumë para, ju mund të merrni një të plotë PARA SHUM, MUND T G MERRNI një kontroll të plotë. CHECK. POR në urdhrin për të marrë atë, ju keni POR në urdhrin për ta marrë atë, ju duhet të vendosni një kthim të taksës duke dhënë P FR T F DUHET TET KTHET TATIMI DH GNI T DH IRNAT IRS DISA MUND T TO DINI KTU IRS DISA M WNYR K T TH D KNI QAT JENI NRE FAKT KETO. JANE NAC FAKT KETO. Kontrollet e quajtura shumë nuk janë Kontrollet e quajtura shumë nuk janë kontrollet në mënyrë aktive. SHKENCAT AKTUALE. DO T DEPOZITA TRE drejtpërdrejta DO T DUHET DEPOZITA TRE DIREKTIT T AC BANKA LLOGARIN E IRS MUND T E GJITHA BANKA LLOGARONI IRS MUND TVER GJITHA POUR TUAJ. PËR TY. NSE NUK KA NJ A LLOGARI BANKAR NSE NUK KA NJVE LLOGARI BANKAR OSE DO T US PRDORNI DEPOZIT DREJTIT, OSE Mos TE PRDORI DEPOZITI I DREJTS, SHPPRNI NJEC SHENIM T LETR. PRANOJNEC NJEC SHKENC TAP LET PR. Qëllimi është që ato të shkruhen Q GLLIMI TOSHT TI NDODH T W SHKRUAR DHE SHPIVRNDARJE N IN TRET T NE ARDHME DHE SHPRNDARJE NREE TREE VJETN T NE VJETS, POR DUHET T BNI MUND WEEKS, POR SI MUND T BE BNI MUND TF PARA MIR ARNDIT. PARA NGJITJE. DHE, E GJYKATS, KET DHE, E GJYKATS, KAN HO Shtëpia PAS VOTEVE SENATA. Shtëpi pas VOTEVE SENATORE. DHE N THESE JAN N IN PROCESIN E DHE N IFSE JAN IN N IN PROCESIN E BINGNJS SI TANI, MIR. B DON Q TH TANI TANI, MIR. Shtëpia NUK EVSHT EV E PARA N T QYTET. Shtëpia NUK EVSHT EV E PARA N T QYTET. Pra, JAN PYETJE RRETH SI Pra, JAN PYETJE RRETH SI MENAXHOJN ATA TAN. DO T MAN DREJTOHEN QE. Ata besojnë se mund të bëjnë atë nga Ata besojnë se ata mund të bëjnë atë me aklimim. ACCLIMATATION. POR BESIMI THESHT DUHET POR BESIMI ISSHT DUHET TVE BNI NDODHEN DIT OR APO DY DY. KAN SHPIRTOJN N A DIT OR APO DY. POR DEADLINE ISHTE E HDNI, SI POR DEADLINE ISHTE MUNDS, SI ATA JAN A BARDHARD BIT. JANE NJE TAR SHPIRT. >> Kim: DHE ATFAR P ABR DO >> Kim: DHE ATFAR AB P ABR YDO SHTYPE? HOLDUPS? >> Rod: SHUMA E >> Rod: SHUMA E PUNSIMIT QAT DO T H DUHET PUNEMSIMI Q DO T BE DREJT. OUT. BERNIE SANDERS ISHTE SHUME UPSET BERNIE SANDERS ISHTE SHUME UPSET P SR DISA T OF KUFIZUARVE Q TH KAN RRETH DISA T C KUFIZUARVE QAT KAN D B DNONE T IN GJITHA, DHE GJET TJERA BONER N IN KTU, DHE GJITHA T TJERA N THE faturë. N THE FAMILJE. JU MIR NJ FAMILJE T TH K STI SIZME, JU MIR NJ A FAMILJE T TH K STO SIZME, NJNE nga më të Mëdhatë DHE TUAJ NJNE nga më të Mëdhatë DHE DO T Y BNI N IN KIST SP SPEJT, DO T M BNI B DONI N TH KIST SP SHPEJT, DO T M BN M MISTAKESA DHE K WTU KANE MISTAKES DHE KA JANE INCENTIVAT PER NJERZIT NUK JAN INCENTIVAT P FORR NJERZIN NUK PUNOJN,, N SON TR K TRT VAZHDONI PUNA, NUK ato po përpiqen të ndryshojnë që. NDRYSHOJE QE. >> Devin: DHE JEMI VSHTJE

A kualifikoheni për kontrollin e stimulit qeveritar prej 1,200 $

View online
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>
<text sub="clublinks" start="1.135" dur="1.234"> POR SADLY NUK MUND T MBETET. >> Kim: Ne do të marrim atë që histori </text>
<text sub="clublinks" start="2.403" dur="0.933"> >> Kim: DO T G GEMI N KT ST STORY N IN T J MIR. </text>
<text sub="clublinks" start="3.338" dur="3.702"> N J DREJT A NJ M MOMENT. POR PARA, NE WANNA - ISSHT TH KJO </text>
<text sub="clublinks" start="7.041" dur="0.733"> POR PARA, NE WANNA - A THSHT TH KIDETO VIDEO LIVE? </text>
<text sub="clublinks" start="7.775" dur="2.401"> VIDEO LIVE? >> Devin: VIDEO LIVE nga </text>
<text sub="clublinks" start="10.177" dur="1.634"> >> Devin: VIDEO TIVE GJITHA NGA DYT S SENATE, SHUMER CHUCK </text>
<text sub="clublinks" start="11.846" dur="2.401"> SENATE FLOOR, SHUMER CHUCK FALO SI SIAT SENATE TE </text>
<text sub="clublinks" start="14.282" dur="2.201"> Duke folur si Q AILLIMET E SENAT TOS T V VOTOHEN TODAY NIS KET 2 TRILLION $ </text>
<text sub="clublinks" start="16.517" dur="12.645"> VOTO TODAY N TH KIST 2 2 TRILLION NDRMARRJEM STEVE MNUCHIN SUAJ </text>
<text sub="clublinks" start="29.163" dur="0.733"> Ne dëgjojmë të rrëmbej MNUCHIN SI ATFAR DUHET T NDODHET. </text>
<text sub="clublinks" start="29.93" dur="1.801"> DUHET TAN MIR. >> Kim: WHFAR KSHT K LLOJI I KONKURSIT Unë jam </text>
<text sub="clublinks" start="31.766" dur="2.034"> >> Kim: ATFAR KSHT K LLOGARI I CHECK-ut jam i pranueshëm përse jo i pranueshëm </text>
<text sub="clublinks" start="33.835" dur="0.132"> E PRISHTME P FORR OSE NUK E K ELNDUESHME P FORR? </text>
<text sub="clublinks" start="33.968" dur="3.736"> PËR? PR DISA PSRGJIGJE, NDURRMARRJEN </text>
<text sub="clublinks" start="37.705" dur="0.566"> PR DISA PSRGJIGJE, NDODHME N TO Redaktor BIZNES ROD MELONI. </text>
<text sub="clublinks" start="38.272" dur="0.533"> Redaktori BIZNES ROD MELONI. ROD, E MIR E MIR. </text>
<text sub="clublinks" start="38.806" dur="2.802"> ROD, E MIR E MIR. >> Rod: E MIR E VLERSISHT, KIMBERLY. </text>
<text sub="clublinks" start="41.609" dur="0.967"> >> Rod: E MIR E VLERSISHT, KIMBERLY. JEMI NU NDURTIMIN IRS </text>
<text sub="clublinks" start="42.577" dur="1.167"> JEMI NU NDURTIMIN E IRS SIPAS NUK KAN IR IRS që do të </text>
<text sub="clublinks" start="43.778" dur="2.034"> BECNI SI JAN IRS QAT DO T BE MENAXHOHEN KISTO. </text>
<text sub="clublinks" start="45.847" dur="2.701"> B BENI MENAXHIMI I KETI. DUHET T MENDINI P THR KT: A </text>
<text sub="clublinks" start="48.583" dur="0.833"> DUHET T MENDINI PR KT: NJART TREGTI T A DOLLARAVE TILL TRILIONIT </text>
<text sub="clublinks" start="49.451" dur="2.034"> KARTA E NJ A DOLLAR D TILL TRIJONS Q TH DO T TO DUHET TUT NDODHET </text>
<text sub="clublinks" start="51.486" dur="1.167"> KJO Q BE DUHET T H DREJT TO T TO QYTETAR AMVE AMERIKANë SI T G GJENI </text>
<text sub="clublinks" start="52.687" dur="0.9"> QYTETAR AMT AMERIKAN AS SI KEMI LEXUAR T TO VOTO K HERTU. </text>
<text sub="clublinks" start="53.588" dur="2.635"> GATI P VR VOTE KETU. Le të shohim në atë që tipi juaj i </text>
<text sub="clublinks" start="56.257" dur="1.267"> Le të shohim në atë që lidhja juaj e asaj që mund të pëlqen. </text>
<text sub="clublinks" start="57.525" dur="1.334"> QAT MUND T DUHET. K SOTU SI SI Punon. </text>
<text sub="clublinks" start="58.893" dur="2.702"> K SOTU SI SI Punon. Kontrolli i AVERAGE do të jetë 1200 dollarë </text>
<text sub="clublinks" start="61.596" dur="1.801"> Kontrolli i AVERAGE do të jetë 1200 dollarë më i vjetër dhe 500 dollarë për fëmijë. </text>
<text sub="clublinks" start="63.431" dur="1.634"> P ADR ADULTIN DHE F $MIJ 500N 500 dollarë. NSE DUHET T F DUHET TI FUQIT TUAJ </text>
<text sub="clublinks" start="65.1" dur="2.835"> NSE DUHET T F DUHET TI DUHET TATIMET TUAJ P FORR vitin 2019, ATA DO TANT DUHET T TO </text>
<text sub="clublinks" start="67.97" dur="1.5"> P 2019R vitin 2019, ATA DUHET T TO NDRTOHEN TUAJ T R KTHIMIT TATIMIT 2018. </text>
<text sub="clublinks" start="69.504" dur="2.902"> SHENIM N R KTHIMIN TUAJ TUAJ 2018. MITH T DREJT,, DUHET P FORR TUAJ </text>
<text sub="clublinks" start="72.407" dur="1.901"> MITH T DREJT,, SHKONI P INR T ARDHURA TSS ARDHME T GRO GRUPIT TUAJ TUAJ </text>
<text sub="clublinks" start="74.309" dur="0.8"> Të ardhura të rregulluara ose të ardhurat tuaja të tatueshme. </text>
<text sub="clublinks" start="75.11" dur="1.7"> TË ARDHURA TË TAKSUESHME. NSE FIQENI INDIVIDUAR DHE </text>
<text sub="clublinks" start="76.845" dur="1.567"> NSE GJINI TI GJITHA INDIVIDUAJ DHE B MJN 75 75,000 dollarë OSE LEXONI, TUAJ </text>
<text sub="clublinks" start="78.413" dur="1.367"> B MNI 75,000 dollarë APO LEXONI, JU DO KUALIFIKUAR P FORR SHQYRTIN E PLOT. </text>
<text sub="clublinks" start="79.814" dur="3.336"> CILSIS FOR P FORR SHTYPIN E PLOT. NSE FILET E PRBASHKSHME, SI </text>
<text sub="clublinks" start="83.184" dur="1.468"> NSE FILEJT JO E PRBASHKSHME, JAN 150 150,000 dollarë OSE LEXONI P THR KTO FULL </text>
<text sub="clublinks" start="84.653" dur="0.666"> 150,000 dollarë OSE LEXONI PER KETO SHQYRTUAR T PLOT. </text>
<text sub="clublinks" start="85.32" dur="1.2"> CHECK. NSE DO TE BNI M SHUM SE </text>
<text sub="clublinks" start="86.521" dur="1.767"> NSE DO T M BNI M M SHUM SE Figurat, DUHET TILL DUHET T QU CILSISHME </text>
<text sub="clublinks" start="88.323" dur="2.935"> FIGURAT, JU DUHET TILL JENI KUALIFIKUAR P FORR DISA GJYQERNSISHME T QEVERISJES S L LEKESS. </text>
<text sub="clublinks" start="91.293" dur="1.567"> P SR DISA GJUHSORE T QEVERIS MSIMORE. FILLET E VETEM NDR 75,000 dollarë </text>
<text sub="clublinks" start="92.861" dur="3.603"> FILLET E VETEM ND 75R 75,000 DHE 99,000 dollarë do të marrin një të Vogël </text>
<text sub="clublinks" start="96.465" dur="0.265"> DHE 99,000 dollarë do të marrin një kontroll të vogël. </text>
<text sub="clublinks" start="96.732" dur="3.401"> CHECK. P FORR PRBASHKT PINTRBASHKT, NGA 150,000 dollarë </text>
<text sub="clublinks" start="100.135" dur="1.934"> P FORR PRBASHKT E PRBASHKT, NGA 150,000 dollarë deri në 198,000 dollarë. </text>
<text sub="clublinks" start="102.07" dur="1.767"> N 198 198,000 dollarë. POR KETO LIDHEN NJERZIT T PE POPULLIT </text>
<text sub="clublinks" start="103.839" dur="0.766"> POR KETO LIDHJEN NJ SHUMOP NJERZ N. RREGULLAT SPECIALE </text>
<text sub="clublinks" start="104.639" dur="1.601"> N C RREGULLAT E VEIRANTA TEC RREZIKUT TEC SPECIALE N IFSE KENI A </text>
<text sub="clublinks" start="106.274" dur="0.4"> MIRSIMI N IFSE DO T A BNI NJ CH KECRKES, AR. </text>
<text sub="clublinks" start="106.675" dur="1"> KECRKESA, TOO. NSE JU JENI SIGURIS S SOCIALE, </text>
<text sub="clublinks" start="107.676" dur="1.2"> NSE JENI N SEC SIGURIN SHOQRORE, DO TET MERRNI një kontroll. </text>
<text sub="clublinks" start="108.877" dur="1.601"> Ju do të merrni një kontroll. NSE NUK MUND TAKE BN PARA </text>
<text sub="clublinks" start="110.479" dur="2.335"> NSE NUK MUND T BN AN PARA VITIN E VETS SI DUHET T F NDRNI TATIM </text>
<text sub="clublinks" start="112.848" dur="1.3"> VITI I VET OSE DUHET T F NDRNI NJ R KTHIM TATIMOR Q B NUK DO T BNI </text>
<text sub="clublinks" start="114.149" dur="1.734"> Kthimi për shkak se nuk do të fitoni shumë para, ju mund të merrni një të plotë </text>
<text sub="clublinks" start="115.917" dur="0.166"> PARA SHUM, MUND T G MERRNI një kontroll të plotë. </text>
<text sub="clublinks" start="116.084" dur="1.734"> CHECK. POR në urdhrin për të marrë atë, ju keni </text>
<text sub="clublinks" start="117.853" dur="1.534"> POR në urdhrin për ta marrë atë, ju duhet të vendosni një kthim të taksës duke dhënë </text>
<text sub="clublinks" start="119.421" dur="3.97"> P FR T F DUHET TET KTHET TATIMI DH GNI T DH IRNAT IRS DISA MUND T TO DINI KTU </text>
<text sub="clublinks" start="123.392" dur="0.599"> IRS DISA M WNYR K T TH D KNI QAT JENI NRE FAKT KETO. </text>
<text sub="clublinks" start="123.993" dur="2.067"> JANE NAC FAKT KETO. Kontrollet e quajtura shumë nuk janë </text>
<text sub="clublinks" start="126.061" dur="1.334"> Kontrollet e quajtura shumë nuk janë kontrollet në mënyrë aktive. </text>
<text sub="clublinks" start="127.396" dur="2.301"> SHKENCAT AKTUALE. DO T DEPOZITA TRE drejtpërdrejta </text>
<text sub="clublinks" start="129.698" dur="1.067"> DO T DUHET DEPOZITA TRE DIREKTIT T AC BANKA LLOGARIN E IRS MUND T E GJITHA </text>
<text sub="clublinks" start="130.766" dur="0.666"> BANKA LLOGARONI IRS MUND TVER GJITHA POUR TUAJ. </text>
<text sub="clublinks" start="131.466" dur="2.502"> PËR TY. NSE NUK KA NJ A LLOGARI BANKAR </text>
<text sub="clublinks" start="133.969" dur="1.734"> NSE NUK KA NJVE LLOGARI BANKAR OSE DO T US PRDORNI DEPOZIT DREJTIT, </text>
<text sub="clublinks" start="135.737" dur="2.168"> OSE Mos TE PRDORI DEPOZITI I DREJTS, SHPPRNI NJEC SHENIM T LETR. </text>
<text sub="clublinks" start="137.906" dur="1.4"> PRANOJNEC NJEC SHKENC TAP LET PR. Qëllimi është që ato të shkruhen </text>
<text sub="clublinks" start="139.308" dur="1.167"> Q GLLIMI TOSHT TI NDODH T W SHKRUAR DHE SHPIVRNDARJE N IN TRET T NE ARDHME </text>
<text sub="clublinks" start="140.476" dur="3.736"> DHE SHPRNDARJE NREE TREE VJETN T NE VJETS, POR DUHET T BNI MUND </text>
<text sub="clublinks" start="144.213" dur="1"> WEEKS, POR SI MUND T BE BNI MUND TF PARA MIR ARNDIT. </text>
<text sub="clublinks" start="145.214" dur="2.435"> PARA NGJITJE. DHE, E GJYKATS, KET </text>
<text sub="clublinks" start="147.683" dur="2.134"> DHE, E GJYKATS, KAN HO Shtëpia PAS VOTEVE SENATA. </text>
<text sub="clublinks" start="149.852" dur="1.733"> Shtëpi pas VOTEVE SENATORE. DHE N THESE JAN N IN PROCESIN E </text>
<text sub="clublinks" start="151.587" dur="1.634"> DHE N IFSE JAN IN N IN PROCESIN E BINGNJS SI TANI, MIR. </text>
<text sub="clublinks" start="153.222" dur="1.634"> B DON Q TH TANI TANI, MIR. Shtëpia NUK EVSHT EV E PARA N T QYTET. </text>
<text sub="clublinks" start="154.89" dur="1.234"> Shtëpia NUK EVSHT EV E PARA N T QYTET. Pra, JAN PYETJE RRETH SI </text>
<text sub="clublinks" start="156.158" dur="1.401"> Pra, JAN PYETJE RRETH SI MENAXHOJN ATA TAN. </text>
<text sub="clublinks" start="157.593" dur="8.908"> DO T MAN DREJTOHEN QE. Ata besojnë se mund të bëjnë atë nga </text>
<text sub="clublinks" start="166.502" dur="0.299"> Ata besojnë se ata mund të bëjnë atë me aklimim. </text>
<text sub="clublinks" start="166.836" dur="1.4"> ACCLIMATATION. POR BESIMI THESHT DUHET </text>
<text sub="clublinks" start="168.237" dur="2.335"> POR BESIMI ISSHT DUHET TVE BNI NDODHEN DIT OR APO DY DY. </text>
<text sub="clublinks" start="170.606" dur="3.402"> KAN SHPIRTOJN N A DIT OR APO DY. POR DEADLINE ISHTE E HDNI, SI </text>
<text sub="clublinks" start="174.009" dur="0.9"> POR DEADLINE ISHTE MUNDS, SI ATA JAN A BARDHARD BIT. </text>
<text sub="clublinks" start="174.943" dur="2.635"> JANE NJE TAR SHPIRT. >> Kim: DHE ATFAR P ABR DO </text>
<text sub="clublinks" start="177.613" dur="0.299"> >> Kim: DHE ATFAR AB P ABR YDO SHTYPE? </text>
<text sub="clublinks" start="177.947" dur="1.033"> HOLDUPS? >> Rod: SHUMA E </text>
<text sub="clublinks" start="179.014" dur="1.701"> >> Rod: SHUMA E PUNSIMIT QAT DO T H DUHET </text>
<text sub="clublinks" start="180.749" dur="0.233"> PUNEMSIMI Q DO T BE DREJT. </text>
<text sub="clublinks" start="181.016" dur="1.735"> OUT. BERNIE SANDERS ISHTE SHUME UPSET </text>
<text sub="clublinks" start="182.784" dur="1.402"> BERNIE SANDERS ISHTE SHUME UPSET P SR DISA T OF KUFIZUARVE Q TH KAN </text>
<text sub="clublinks" start="184.22" dur="1.634"> RRETH DISA T C KUFIZUARVE QAT KAN D B DNONE T IN GJITHA, DHE GJET TJERA </text>
<text sub="clublinks" start="185.888" dur="0.566"> BONER N IN KTU, DHE GJITHA T TJERA N THE faturë. </text>
<text sub="clublinks" start="186.456" dur="1.867"> N THE FAMILJE. JU MIR NJ FAMILJE T TH K STI SIZME, </text>
<text sub="clublinks" start="188.324" dur="1.934"> JU MIR NJ A FAMILJE T TH K STO SIZME, NJNE nga më të Mëdhatë DHE TUAJ </text>
<text sub="clublinks" start="190.259" dur="2.668"> NJNE nga më të Mëdhatë DHE DO T Y BNI N IN KIST SP SPEJT, DO T M BNI </text>
<text sub="clublinks" start="192.928" dur="2.134"> B DONI N TH KIST SP SHPEJT, DO T M BN M MISTAKESA DHE K WTU KANE </text>
<text sub="clublinks" start="195.064" dur="1.334"> MISTAKES DHE KA JANE INCENTIVAT PER NJERZIT NUK JAN </text>
<text sub="clublinks" start="196.432" dur="0.933"> INCENTIVAT P FORR NJERZIN NUK PUNOJN,, N SON TR K TRT VAZHDONI </text>
<text sub="clublinks" start="197.4" dur="1.066"> PUNA, NUK ato po përpiqen të ndryshojnë që. </text>
<text sub="clublinks" start="198.467" dur="0.867"> NDRYSHOJE QE. >> Devin: DHE JEMI VSHTJE </text>