ЛЕШКИ: Најнепочитуваниот автобот subtitles

Што е, тим! Ер, ќе направиме голем „не“? Јас сум за тоа! Го чувствувам форматот. Затоа, земете ја мојата рака бидејќи денес му оддаваме многу потребна почит на одреден Autobot, кој е гладен за внимание кој е тргнат настрана, назадуван, отпуштен и непочитуван премногу години, на премногу начини! Да пријатели, ова е приказна за повеќегодишните автобабот на подоцнежната лизгалка, таа зачудувачки стилска компактна коцка кој е премногу често пренесен за нови играчки и нови улоги. Овој сиромашен бусен е со Трансформер уште од неговите најрани денови и сепак немилосрдно се занемарува - но не во оваа куќа! За денес, Скијдс си го добива своето - стил на тев! Да, во универзумот, сиромашниот стар Скидвард овде беше толку болно недоволно искористен во класичните медиуми дека целото негово присуство беше прилично тивок невешт прдеж сè додека конечно не го погоди триесеттиот. Исто. Мислам, дали тој успеа да стори нешто во Г1? Како, тој се појави на екранот, но тој беше прилично гледач освен тоа, едно време го прегази, а потоа тие ја искористија неговата безживотна лушпа во некаков грозоморен троб-трон. Мојот херој. Додека бил во печатење, тој е веројатно најпознат по тоа што добил чудно роговидна сапуница за сунѓер но единственото нешто што некогаш го направил, а што го паметам е тоа време, тој, ух, експлодираше во заборав. Така е тој. Тоа е неговиот потег со потпис. Но, како и многу од она што не е во ред со светот, се чувствувам како тоа најчесто да се сведува на лошо управување. Тоа е, во раните 80-ти, тимот на Хасбро имаше таква задача мамут на своите раце со толку многу карактери што треба да се развиваат и да се пласираат на пазарот, а Скиидс секогаш се чинеше дека е тој што ќе се провлече низ пукнатините. Неговата играчка беше задача да го донесе задниот дел, само едвај скршнувајќи на полиците без цврсто место во составот од 1984 или 85 година, оптоварен со последниот наслов за работа во кофата, очајно досаден лик био, и име кое - иако е технички автомобилско - секогаш ве тера да размислите за попу. И навистина ми го погазува задникот дека тој бил такво непостоење. Кос за мене, G1 Skids е лесно еден од најдобрите оригинални автомобили на Autobot! Јас сум сериозен. Топ 3! 'Провери! Ова е прекрасна фигура која го зема тој квинтесенцијален дизајн на карфор - гради со качулка, врати на крилјата, сите хитови - и тотално го прави свој со уникатен стил на момче во форма на квадрат, кој никој друг не можеше да го извлече! Дека никој друг навистина не се обиде да се повлече. Тој само светка на многу посебен и многу пријатен начин во таа прекрасна длабока металик сина боја со сите класични ретро сребрени налепници, дрски црвени пластични тупаници и стапала и панталони и малку хроми заоблени врвки на фаровите! И, сфаќам дека физички е малку погрешен изглед. Тој точно не ја дава енергијата на лошите воини со неговата чудна нога висина и незгодни раце без лакт но дали тоа го прави помал од неговите врсници? Ова е учебник Г1! Како, тој го доби потребниот куп сребрено оружје и ракетен фрлач за кои не сум сигурен дека некогаш работел, артикулацијата е објективно патетична, и покрај тоа, тој сè уште е забавен. Тоа е она што го сакаме кај Г1! Ова е реално колку што станува и реално! Скијдс е жив во тој кич живот од 80-тите години на минатиот век и не ти треба ТИ за да го потврдиш. Но, јас го правам тоа. Кажи му дека е убав. Кажи го. Трансформацијата - исто како и човекот - е неодолива! Само елегантна и некомплицирана видлива афера со карактеристичен маневар со потпис што сакам да го наречам капак на хаубата на капакот на главата! Како, отворите за волна на капакот на моторот се отвораат, а малата глава робо се врти наоколу и се преклопува па затоа ја нема таа грда празнина на вратот што ја прават многумина од нив. Тоа е силен потег, и сето тоа е негово! И овој алт режим на Honda City Turbo е толку среќна мала грпка на нешто! Погледнете, вие ЗНАЕТЕ дека сум морон за буци сино минимално, а Скијдс е највистинскиот од најсините. Само ме топи, човеку, тоа е како мојата директна слабост. „Добро, добро, од гледна точка на професионална проценка на гроздобер играчки, има гумени гуми и рубрика и малку фрлија умре што копнеат колекционерите а работните врати и багажникот го прават тоа технички поискрено од повеќето современи автомобили Autobot од ерата но внатрешно само врескам со радост! Сакам да ја гушкам оваа работа цел ден! Сакам да го тапкам по главата како хрчак и да го хранам со суво грозје. Јас сум маѓепсан. Како светот не е за loveубен во оваа работа !? Како немавме 50 од нив? Незнам. Претпоставувам дека не е како секси спортски автомобил или мобилен телефон со лоша битка. Замислувам затоа на овој му дадоа досадна реклама. „Кој си кога работиш“ со тим од неверојатни вонземски суперавтомобили, кој би сакал да биде безопасен хечбек? Погледнете како ова, нема да ве направам мегаastвезда, но дефинитивно ги прави Скиидите да се чувствуваат повеќе втемелени во реалноста и тоа е повеќе она што го сакам маскиран од робот. Може да има четири од нив паркирани на мојата улица во моментов и јас дури и не би кренала невидлива веѓа! Овој уреден мал излез е само подобар начин од забавните деца кои се претвораат во вселенски Ламборџини и еден специфичен тркачки автомобил. Одлично маскирање, момци, ќе се вклопите веднаш. Не сте го виделе Drive? Дут-де-доот-де-дооооо! Ох, симпатичен режим на ситни автомобили, Doot-de-Doo, тоа е ... ТРГОВИЛНО! Па, дали гледате на што мислам? Skids е навистина единствена старлета со волшебно уникатен дизајн и еден тон сериозно Autobot срце и тој е веројатно најтрајниот Дијаклони од сите оригинални увезени автомобилски момчиња. Мислам, тој беше толку недоволно искористен во Трансформери што речиси се чувствува поприродно да се мисли на ова како играчка од Дијаклон! Можеби гледам премногу Основи, премногу играчки Галакси - ако има такво нешто - но можам полесно да ја сликам оваа играчка скутин околу еден од оние симпатични минијатурни сини небесни градски сетови на некои реклами на телевизијата Такара отколку ... стрелачки ласери кај Decepticons? Тој не го прави тоа. Но, дури и со сето тоа на ум, ова е сè уште, за мене, последната официјална играчка на Skids, која навистина изгледаше или се чувствуваше како Skids „дури и во свет опседнат со носталгија, Скидс никогаш не успеал да направи многу значајно враќање. Мислам, имаше неколку нови деца на Skids, но сите тие беа или тешки толкувања или како необични апстрактни подружници. Земете на пример Robots In Disguise Skid-Z, кој е ... добро, не е јасно дека е истото момче, но тој го доби името, некако! Што е тоа, Скид-Зух? Скид-Зи? Скид-Зед? Какво име е Гобот-ас? Ајде, одмори-П! Но, погледнете, RID Skid-Z тука дефинитивно започна цела работа, претворајќи прекрасна изведба како млад панк со турбо-ревин „компулсивна зависност од тркање“, случајно го скенираше духот на возачот во Формула 1 !? Можеби Скид-З е прогонуван! Брилијантен. Значи, Зедхед овде очигледно не е поврзан со нашиот скромен Хондабот - тој е многу повеќе како Mirage-a-like, базиран како што е и врз фигурата „Machine Wars Mirage“ што пак се засноваше на откажан дизајн од G2. Имаше многу од тоа околу тогаш - RID, Машински војни, Роботи мајстори, astверски војни II - сите тие беа капнати со пресипување на G2. Но, тоа беа неколку цврсти фигури, човеку! Заслужија малку акција! Тие беа смеа, имаа многу што да понудат и навистина не се дружеа 5 или 6 години. Големо расположение. Како и да е, режимот на робот е можеби малку подвижен и широк со преголемите тркала за тркала и незгодни затрупани екстремитети но тој сè уште позира, некако, и тој изгледа право горе во оваа смела мешавина од сјајна магента, метален кирпич, и ладна неутрална беж боја, која можеби некогаш била бела, со силна миризба на небесно светлосни цевки! И, бидејќи е дете на трикови-опседнати G2, тој е природно изграден околу оваа мала ас-марка за автоматска рачка а што се однесува до овој сјаен режим F1, проклето е тоа некој талент! Проверете го со неговите мазни крзнени жлебови и топли тркачки рифови! И не сакам ако сум само јас, но има нешто во врска со ова што се чувствува 50-тите години на минатиот век со крем-сода бои и кока-кола лента, како плови кокс, трепкајте класично надувување на камион Chevy со двојно широк стил на крило! Ова е ексцитин „како што се добиваше денес“! Бидејќи следниот пат кога името на Skid-Z ќе се појави откако ова момче беше на Армада мини-кон. И посран, исто така! Како, откако останаа без идеи за вистински играчки на Армада, тие на крајот мораа да извадат еден куп реклетали на Трансметал на Beast Wars да ги собере подоцнежните бранови, а Скид-З беше само името што го плеснаа на мини-конус - еден од ДВА мини-минуси што ги фрлија со еден од тие! Зборувај за дремка! Повеќе како Skid-Z-List. Значи, ќе го поминеме тоа и наместо тоа, ќе скокнеме пред првото полууспешно враќање на Скијдс во неговиот сино тело во Алтернатори / Биналтек - линијата толку необична што ја нарекоа тројка - што, како што опфативме не толку одамна, беше дел од првите работи за заживување на Г1 од средината на 2000-тите. Ова беше првично воскреснување од 1984 година, па затоа требаше да биде совршено место за Скиид да се мускулираат и да го заземат своето место во големите лиги! Но, колку и да мразам да го кажувам, тој изгледаше како шега? „Коз, погледни ја оваа крвава работа! Тоа е таков доркус! Само што излегува толку опаднато и оскудно со чудниот наклонет пивски стомачен тип на тело џуџејќи ги неговите чудно плетени раце и мизерен мал пиштол. Но, сепак, тоа е некако брилијантно! Кажете што сакате, ова е сериозна машина! Тој дефинитивно го доби тој неверојатно специфичен Binastech бомбаст, позитивно надуен со визуелен тресок, срдечно срдечно чувство за ракување и раскошен лавиринтски инженеринг со оние легитимни главни глави и брутален браник, тешки црни ремени за раменици и постојано вклучено активно управување! И како, нозете се трнливи како гомна, но тие се толку живи! Ги добивте овие големи браници со сјај, дрски сребрени бутови со црни шила на коленото, и овие безобразни чевли од трапез се толку разоружувачки неелегантни! Стави го на овој начин - како ќе ја заборавиш оваа работа? Тоа е неспоредливо несмасен харизматичен хунгус со неверојатна енергија на Autobot и апсолутно нема да се игнорира! Тоа треба да биде една од најоддалечените трансформации досега, човече. Како, дури и за момче од Бинал, ова е откачено гомно! Целиот негов регион на глупак се одвива и се протега на стап со главата на друг стап, буквално секој човек се превртува и се врти, а потоа рацете му се пикнати во задниот дел на вратот !? Искрено, ако се сметате себеси за ентузијаст на Трансформер, мора да го проверите ова нешто барем еднаш, за истражување. Но, да, ова е начинот на кој Binaltech избра да ги ажурира старите Skids како мало бебе од Toyota. Знаеме дека Биналтек живее и умира на режимите на автомобили, и како и да е, необичен и неубав овој автомобил, работата што ја направија ја претвори во Трансформатор? Го скрши! Како да го проверите, така раскошно опремен со четири функционални врати, капакот на моторот со бити, и ентериер што всушност изгледа како убаво ладно место. Треба да напоменам - неговите предни седишта се појавија едно време и едноставно не можам да ги вратам таму за цел живот, па затоа тие се додаток сега. И благодарам на Небото, ова е оној Такара со оној густ задник и без тие гнасни тампоси од пламен од уста и задник. Безобразна лепенка за 'рѓа таму. Бонус! Alsoе ми биде мило да не кажам дека нешто во врска со ова дефинитивно мириса на Ironhide, кој беше видливо отсутен од екипата на алтернаторите и оваа буцичка кола со заоблениот гребен шлем ќе му одговараше совршено но претпоставувам дека можеби претставниците на Тојота инсистираа на сино, па затоа го оддадоа за скии во последен момент? Не го знам тоа со факт, но тоа би било толку типично за тоа како се постапувало со Skids! Мислам, фунта за фунта, ова е веројатно најдобрата играчка Скидс некогаш, и ако тоа се случеше само преку глава, како последно средство за исполнување на надворешна обврска, тоа би бил совршен маневар со Skids! Fatshame ако мора - ова е иконично. Затоа, разгледани сите работи, се чувствувам како Binaltech Skidneybean навистина добро се држи! Целата таа ера едноставно имаше таква атмосфера, човеку. Како, се чинеше толку зуено да се вратат трансформаторите во својата оригинална реална автомобилска душа, тоа беше толку јасно изградено со loveубов, и необично го мислеше тоа! И тогаш се случија филмовите. Сега, колку што имам многу мешани чувства за филмовите, секогаш ќе ја бранам филозофијата за дизајн. „Кој никогаш не ми одговараше вкусови, но отсекогаш сум бил во можност да најдам работи во кои ми се допаѓале, тоа е аспект на брендот што многу луѓе легитимно го сакаат навистина, тоа е исклучително валидно и финансиски им овозможува на другите области на франшизата да напредуваат. Сакате да се случи Титан класа Скорпонок, мора да продадете преку неколку случаи на бумбари, добро? Ние го знаеме ова. И, како и да го мразам размислувањето на #NotMyTransformers, ова не е моето лизгање. Вие не сакате да ги видите моите скии. И не е како тој дури и да има нешто со овие Скиди! Како што видовме - само име. Можеме да споделиме. Јас не сум труна да бидам момчето „уништено моето детство“. Едноставно, ова момче цица! „Колку што не сакам за тебе, но за мене, со филмските ботови, секогаш постои мала мака од„ хм, не е како што изгледа тој! “ "Рекет не е зелен!" Но, со повеќето од нив, навистина не е толку тешко да се прифати. Како, Soundwave навистина не изгледа како Soundwave, но тој прави незгодни работи за комуникација, има звучници за него, што работи. Па дури и со оние кои само го делат името, навистина не е толку тешко да се оддели ова момче од тоа момче. Како, тоа не е Хот Род каков што го познавам, но добро! Да видиме што добивте! Но, со Skids е повеќе како, ѓ ** к ти. Тој е намерно досаден лик на бумба во исто толку вознемирувачки филм на дамбас со намерно ужасен дизајн и расистички призвук и тие толку очигледно го нарекоа „скии“, бидејќи звучи како гомно. Тоа е вид на ниско ниво на веѓа на кое работиме овде. Најниско од најниските. Но, играчката не е лоша, како што одат! Општо земено, одмаздата на паднатите играчки беа прилично одлични! Како, тоа е добро изработено, многу детално и богато со карактеристики, тоа е малку визуелно зафатено и силно киблива, но така изгледа! Артикулацијата е во ред, тој има неколку забавно бескорисни, но ненаметливи трикови ... (се смее) Ајде! (отежнато дишење се смее) ... и како што е зависно за филмските форматори, режимот на автомобилот е навистина пригушен. Го има сназот. Но, проблемот со оваа играчка е што таа е играчка од ликот од која е. Јас само го мразам. Погледнете го неговото лице. Зашрафете го ова момче. Тешко мислам дека станува збор за дивјак, но Скијдс и Мадфлап навистина се едни од НАЈ ниските точки во целата историја на Трансформерите. А, вистинскиот удар е дека ОВОЈ скијач има многу повеќе присуство од скии што ми се допаѓаат - повеќе време на екранот, секако повеќе играчки - што го прави овој дипшит сотгоблин доминантна верзија на Skids. И тој е НАЈОСЛАСИТЕ скии! Тој е како негативецот на Скидите! Friggin 'Jolt прави подобри Skids отколку Skids. Тој е апсолутна суштина на секој проблем што филмовите го дестилираа и зголемија и занемадоа некако уште повеќе и се инјектира директно во вашата дупка во мозокот и на сите ни е полошо за искуството. Хм! Сепак, болна точка, очигледно. Погодете дека накратко треба да ја фрлиме оваа верзија на легијата во неговиот ретко виден кибегот деко од „Темната месечина“ каде што, како што се признаваше многу потег на Скиидс, беше исфрлен од филмот! Ахх, мразиш да го видиш тоа. Како и да е, работите наскоро се подигнаа малку за Скијдс кога тој повторно се врати во своите сини корени во поглавјето од генерации во 2013 година! Сега, ме познавате. Генерациите е мојот џем! Movieverse е мојот мармалад! Warsверските војни е моја боврил. Значи, ова е она што го разгледавме во тоа време. Не гледај, тоа е срање видео. Старо е старо! Но, во тоа време, навистина уживав во насоката во која се чинеше дека генерациите се движат! Како, тие одеа напорно во стил на IDW, имавме подземни фанови кои излегоа како Jhiaxus и Chromia, малку Армада и astверски војни во движење, беше рад! Едвај чекав да видам каде оди! И да бидам фер, тоа беше прилично интересен два месеци, затоа што тогаш влегоа Премиерните војни и испаруваа сè назад кон „стариот Г1“ пријатен народ што, не може да се жали! Ги сакав премиерите. Сакам G1 што го радува народот. Јас сум во толпата. Но, таквата ненадејна естетска пресврт некако ги остави Skids and Trailcutter и ... тоа мини-кон нешто надвор на студ, 'ко сега тие се издвојуваат од толпата, но од погрешни причини! Ова веќе не изгледа како интересно заминување. Ова е абатура! И работата е, тоа не е ни добро! Како, јас сè уште го сакам малку-отскокниот супермини алт-режим, и секогаш е убаво да се види малку акција на Head Hood Flip Flap. Тоа е Skids култура. Но, како, бојата е во ред. Стапалата се безнадежни! Рамената се кучешки! Лицето е исправено нагоре вознемирувачко и пиштолите излегуваат многу прекомпензаторно. Едноставно, не е многу забавно! И, толку е срамота, 'навистина, ова се чувствуваше како голема пауза за стариот Скадни Поатие. Како, тој конечно беше привлечен во пристојно трчање во стриповите каде ги најде своите нозе како енигматичен амнестичар со суперсилата на Мегалеринг! Фригински глупак. Но, дури и во временската линија каде што Скијдс стана страшен, тој сепак заврши со поразителен крај, каде што - добро, спојлери во 3, 2, 1 ... толку се срамеше од себеси што душата му експлодираше, а потоа тивко се оддалечи од смртта, со лицето надолу, ползејќи по стомакот а потоа неговиот најдраг пријател во универзумот ефективно ги избриша сите нејзини спомени за него хируршки од мозокот !? (воздивнува) Па, дозволете ми да го разберам ова - не само што Скиид умре без основа, што беше тоа Нешто во врска со привремен тимски работник, кој и онака не им беше потребен, бидејќи Мегатрон беше таму и тој е силен? Не само тоа, туку потоа направија цела последователна епизода за тоа како никој не се посра! Како нејзината најдобра другарка излезе од својот пат да не се посра! Премногу поедноставувам, но тоа е она што се случи. Како - дали е тоа цената на лизгањето на патеката? Дали универзумот толку го презира ова момче, што било каков успех ќе биде исполнет масакриран од егзистенција? Надвор од умот на другите народи !? Што друго би можеле да му направите? Дали сакате индивидуално да ги уништите сите нивни молекули додека сме ние на тоа !? Искрено, непочитувањето! Добро, тоа е крајот на спојлерите. Како и да е, каде сме сега? Што е најново? Па, целосна транспарентност, јас всушност ги заштитував своите облози правејќи го ова видео за малку „дел од мене се надеваше дека може да има нови скии што доаѓаат од трилогијата„ Војна за Кибертрон “ тоа би било во согласност со неговиот естетски ремек-дело и одличен учинок но гледајќи како во основа е откриена или истекувала целата постава преку кој било извор со необична ѓубриво од Скиди добрина ова е сè уште најновата верзија на модерната верзија на стек и снег и се случува да дојде од краткиот џеб на времето кога сè беше намерно мрачно за едно лето. Не можам да се лутам што пробаа нешто поразлично, но ние продолживме понатаму. Поминаа 7 години! Сите други имаа преработено! Хромија, фригин дигалка, даблдилер, спрингер! Секој го сакаше тој Спрингер и тој сепак доби уште еден! Но, не скии! Ние сè уште се снаоѓаме со овој застарен дезинфекционен шок. Едноставно, не можам да верувам дека сега имаме ажурирани G1 верзии со пријатни толпи, практично за секој карактер, освен Skids. Мислам дека Generations Skids е совршена играчка да се биде во оваа ситуација затоа што нема да стои! „За една работа, како креатор на содржина, сакам моите видеа некаде да достигнат. Мора да му дадеме на нашето момче недвосмислена победа! Ни треба тоа денуетирање! И за тоа, се плашам дека мора да се откажеме од официјалната временска рамка и наместо тоа да залутаме во дивината на нелиценциран фанфик! Ооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооа Да, навистина, постави ги ако сакаш за Master X Series Savant од тврди животни трети лица X-Transbots што ми е прилично пријатно да ги повикам најблиските што некогаш ќе ги достигнеме Ремек-дело Скиди! 'Проверете го ова! XTB Savant е прекрасно парче кое го одзема здивот и претставува ниво на живот-потврдувачки луксуз и недооценена благодат кои бараат од мене да го наречам „парче“. Како, веднаш се чувствува неверојатно во рака! Тежок е и цврст и мазен со тежок квалитет на пластично чувство и вкусен метал каде што е соодветно - за разлика од овој канал. Зглобовите се силни и свилени и реагираат на Бога, тој едноставно изгледа толку добро! Само фактот дека постои убав квалитет, фигура на колекционерско ниво од кој било карактер со таа необична хауба за каросеријата на Хонда. Мојата душа е толку полна сега! Малку е чудно што го нема плоштадот со аспиратор, но има неправилен врат за да го смести но што и да е! Извини! Не можам да те слушнам над песната во моето срце! Но, ако мора да го критикуваме, и мораме, ова е преглед, претпоставувам дека треба да кажам дека боите се интересна мешавина. Како да го добивте тоа класично тојетско длабоко сјајно индиго, заедно со ова многу скромен ТВ-шоу во сина боја, што претпоставувам дека работи? Како, од сите ликови таму, не знам дали на Скијдс му беше потребен третман за почит на цртаниот филм. Нема направено штета! Сè уште ми се допаѓа, но дали мораше? Единствените вистински преноси што можете дури и да ги вклучите од цртаниот филм се како, бледите раце со ладни мали црвени дамки за нараквици, тоа чудно високо, тесно лице со не-одлики слични на сонот, и како ... бланширани колена? Незнам. Оружјето е исто така чудно пондерирано со екранот и е прилично непријатно во изгледот, како оваа чудна мала ласерски покажувач со двоен зап, што изгледа како да треба да му е во рака, но не, можете само да ја видите целата негова рака низ неа, и оваа туѓа само целата вреќа и без вратило. Незнам. Тоа е вид на глупаво научно-фантастично оружје што веројатно е технички доста корисно на некој начин, но ти нема да бидеш тој што го вади Блицвинг, дали си. Не е голема работа сепак! Тоа е само чудно. Како, ова е фигура со многу ситни, непотребни, несреќни титули, но ништо од тоа не ни допира колку е прекрасна! Ми дава сè. Само што треба да погледнеш! Ги има слатките сјајни ленти со врати и малите клипови на шофершајбната, ги има џиновските црвени брошури и шипки направени од една четвртина од автомобилот, Има таков вид * бакнеж на готвачот *, знаеш? Тој вид е не саис квои. Тоа, ерм ... знаеш, ух, го има, ух ... [вовед во драмите „Допир“] Не, премногу очигледно. Трансформацијата е крајно остварлива, иако со благ случај на тоа необично инсистирање на трета страна на преголема компликација. Како и, нозете и ѓубрето се соодветно разумни и едноставни, така што навистина не сум сигурен зошто рацете треба да бидат толку комплексни. Има сите слични, мали јазичиња и два или три слоја панели што кружат околу подлактиците но бебе, кога ќе стигнеш таму !? Гледај, не сакам да добијам хиперболик овде. Половина од мојот слоган е „чувај го вистински“, но ова можеби е само режимот за автомобили од моите соништа! Тоа е, не знам дали е всушност точна Honda City Tubro - Не знам дали навистина ја има таа неправилна решетка на браникот или управувачот од десната страна со капакот на бензинот на задниот дел од офсајд, но изгледа како скии и е зачудувачки! Сè уште е истиот привлечно весел, пријатно приземјен мал мотор, но само повеќе! Едноставно, успева совршено да ја надгради вибрацијата без да претера или да вметне нервозни шеги. Погледнете ја оваа работа. Тоа е толку симпатично и елегантно. Има толку многу loveубов и изработка од оние светлооки фарови до неуништливите гумени ретровизори и ... асиписот. Тоа ви го дава тој мелез на гуми во реално чувство, а бојата ме натера да пливам во океан индиго! И погледнете, Скиидс можеби не беше најкул „Аутобот“, но тој навистина се спушти на пазарот пред вратите на Хавин. И проверете го ова, ова е смешно. Тие, всушност, му го подарија малиот скутер со преклопување од деновите на Дијаклоне! Го немаше ни ова во Трансформер! Ова е како, пред Г1. Ова е Пред-1! Тоа е веројатно најдлабокото исечено. Ова е расекотина толку длабока што се одвиваше низ другата страна и надвор. Ова е длабоко исечена рана за излез. Што да ти кажам, сепак - не сум обожавател на оваа кутија! Да, одиме таму. Како, ценам дека е убаво и ситно и не губи простор во шкаф, а уметничките дела се прилично болни, но, Боже, X-Transbots, најми дизајнер! Премногу фонтови! Премногу мал! Премногу грдо! Какво е ова ѓубре од Каренкор во смеа во живо-loveубов !? Зошто би го направил ова !? Добра фигура е! Мораш - Дали е тоа ... кучето на Детасаурус? Погледнете, тривијалностите настрана, X-Transbots Savant е само убава работа. Ова е скоро беспрекорен колекционерски пазар Скии со барем еднаков фактор на уживање како ремек-дело на високо ниво! Ова е најдобриот скиид што некогаш изгледал и јас сум силен. Вие сте со XTB? Да, ме познавате. [глас] Но, на крајот на краиштата, колку и да е добро, колку и да ме радува, дел од мене знае дека работата на некои компании што копираат закони не сметаат за официјален временски рок. Сето тоа беше сон. Офсајд. Дисквалификуван. И во студена, непростувачка светлина на реалниот свет, наместо тоа, ја затвораме приказната за Скијдс на неговото последно познато видување во Q-трансформатори. Леле. Наведете поголема декласија. Не дека има проклето нешто во ред со Q-Transformers! Тие се одлична безопасна забава! Дефинитивно уживам во нивниот апсурдно симпатичен униформен супер-сквотот униформа и ова нејасно сино Сузуки е извонредно привлечен но фактот дека ОВА е најновата застапеност на реалниот свет на Скиди - дали не се чувствува некако како последно немилост? „Кос, додека толку многу негови браќа, како Prowl и Ironhide, имаа секакви обновувања и ремек-дела и неодамна, две супер-модерни фигури од главната линија, СЕКОЈ, во последните 18 месеци, И Q-трансформатори, Skids штотуку се претвори во статус на камео новина, исклучен од секоја модерна мејнстрим играчка, полека во неизвесноста на создавањето на Хасбро. И искрено, тоа е травестија дека момче кое започна како таква зачудувачка фигура со толку карактеристична личност му беше дозволено вака да стагнира! Ајде! Зарем модерното семејство Аутобот не би се чувствувало смајт поцелосно со вешта мала морнарско сина суперманија во движење? Но, во овој момент се чувствувам како никогаш да нема да се случи, бидејќи Скии едноставно не се вклопуваат. Тој не е доволно кул. Тој не е доволно продажен. Никогаш немаше да биде толку лош како Сајдсвип, или стилски како Sunstreaker, или веднаш иконски како Вилџек. Кога има толку многу други, објективно поладни ликови и само толку многу во центарот на вниманието, како теоретичар со отсуство, треба да биде во чекор со Диноботите? Тој е само уште едно момче. Тој не е дури и друго момче; тој е другото момче. Дефинитивниот заборавен син на Г1. Но, можеби само така треба да бидат Skids! Можеби причината што не се појавува почесто е тоа што не мора. Бидејќи овој мал број на расфрлани погрешни појави некако му дава одреден аутсајдер а можеби и тоа е повредно од тоа да се повторува секоја година како комбиниран или директор или моќност на врвен. Лизгањата можеби се слаб патрон на помалку е повеќе и можеби јас сум тој што треба да го почитувам тоа! Што ако јас сум проблемот !? Дали сум јас !? Дали сум тој тврдоглав неверојатен фен-фен, секогаш се потсмевам на тоа кој гледа во предностите што го опкружуваат и сè уште се вознемирува 'ако тој не може да има една хипер специфична работа што ја сака? „Ухх, Хасблоу! Тоа не сум јас! Дали е тоа Погледнете, секако дека смрди да гледате лик кој ви се допаѓа како се бори да го најде своето место и природно е да се сака успех и главно прифаќање за нив, но можеби тоа никогаш не се случило за Скиидс не поради лошо ракување или некомпетентност, туку затоа што тоа е животот. Не секој успева. И можеби тоа е она што сите овие приказни се обидуваа да ми ги кажат цело време: дека улогата на Скијдс во сето ова е да биде онаа што ќе ја изгубиме. Да се ​​заборави. И можеби сега е на мене ... ... да го пуштам. Не! Хасбро, се колнам во Господ, сакам до петок на моето биро Transformers Kingdom Deluxe Class Skids! Тонтон, знам дека го имаш, мора да ме закачиш. О момче! Тоа беше забавно! Огромна благодарност до сите што ме привлекоа со Skidses: тоа е Opsimathics, Jolene, Chris over на критиките на Rodimus Minor, и фела по име James! И, се разбира, голема извика по патрони до Адам Скарнс за поддршката на шоуто. Сè што е можно, бебе! Нели! Повеќе да се направи. Фатете се на страната на падините! Бидете сигурни да се претплатите за повеќе Прегледи на Прекрасните трансформатори на Thew. Ограничена привлечност, одржувајте ја вистинска.

ЛЕШКИ: Најнепочитуваниот автобот

View online
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>
<text sub="clublinks" start="7.84" dur="3.52">Што е, тим! Ер, ќе направиме голем „не“? Јас сум за тоа! Го чувствувам форматот.</text>
<text sub="clublinks" start="11.36" dur="5.241"> Затоа, земете ја мојата рака бидејќи денес му оддаваме многу потребна почит на одреден Autobot, кој е гладен за внимание</text>
<text sub="clublinks" start="16.601" dur="6.639"> кој е тргнат настрана, назадуван, отпуштен и непочитуван премногу години, на премногу начини!</text>
<text sub="clublinks" start="23.24" dur="6.252"> Да пријатели, ова е приказна за повеќегодишните автобабот на подоцнежната лизгалка, таа зачудувачки стилска компактна коцка</text>
<text sub="clublinks" start="29.492" dur="3.468"> кој е премногу често пренесен за нови играчки и нови улоги.</text>
<text sub="clublinks" start="32.96" dur="5.777"> Овој сиромашен бусен е со Трансформер уште од неговите најрани денови и сепак немилосрдно се занемарува</text>
<text sub="clublinks" start="38.738" dur="4.302"> - но не во оваа куќа! За денес, Скијдс си го добива своето - стил на тев!</text>
<text sub="clublinks" start="43.56" dur="5.36"> Да, во универзумот, сиромашниот стар Скидвард овде беше толку болно недоволно искористен во класичните медиуми</text>
<text sub="clublinks" start="48.92" dur="5.717"> дека целото негово присуство беше прилично тивок невешт прдеж сè додека конечно не го погоди триесеттиот.</text>
<text sub="clublinks" start="54.637" dur="0.662"> Исто.</text>
<text sub="clublinks" start="55.299" dur="5.341"> Мислам, дали тој успеа да стори нешто во Г1? Како, тој се појави на екранот, но тој беше прилично гледач</text>
<text sub="clublinks" start="60.64" dur="7.04"> освен тоа, едно време го прегази, а потоа тие ја искористија неговата безживотна лушпа во некаков грозоморен троб-трон.</text>
<text sub="clublinks" start="67.943" dur="0.632"> Мојот херој.</text>
<text sub="clublinks" start="68.575" dur="4.705"> Додека бил во печатење, тој е веројатно најпознат по тоа што добил чудно роговидна сапуница за сунѓер</text>
<text sub="clublinks" start="73.28" dur="4.48"> но единственото нешто што некогаш го направил, а што го паметам е тоа време, тој, ух, експлодираше во заборав.</text>
<text sub="clublinks" start="77.76" dur="2.56"> Така е тој. Тоа е неговиот потег со потпис.</text>
<text sub="clublinks" start="80.32" dur="4.48"> Но, како и многу од она што не е во ред со светот, се чувствувам како тоа најчесто да се сведува на лошо управување.</text>
<text sub="clublinks" start="84.8" dur="4.32"> Тоа е, во раните 80-ти, тимот на Хасбро имаше таква задача мамут на своите раце</text>
<text sub="clublinks" start="89.12" dur="6.56"> со толку многу карактери што треба да се развиваат и да се пласираат на пазарот, а Скиидс секогаш се чинеше дека е тој што ќе се провлече низ пукнатините.</text>
<text sub="clublinks" start="95.68" dur="8.513"> Неговата играчка беше задача да го донесе задниот дел, само едвај скршнувајќи на полиците без цврсто место во составот од 1984 или 85 година,</text>
<text sub="clublinks" start="104.193" dur="4.767"> оптоварен со последниот наслов за работа во кофата, очајно досаден лик био,</text>
<text sub="clublinks" start="108.96" dur="4.458"> и име кое - иако е технички автомобилско - секогаш ве тера да размислите за попу.</text>
<text sub="clublinks" start="113.418" dur="7.197"> И навистина ми го погазува задникот дека тој бил такво непостоење. Кос за мене, G1 Skids е лесно еден од најдобрите оригинални автомобили на Autobot!</text>
<text sub="clublinks" start="120.64" dur="1.584"> Јас сум сериозен. Топ 3!</text>
<text sub="clublinks" start="122.224" dur="4.976"> 'Провери! Ова е прекрасна фигура која го зема тој квинтесенцијален дизајн на карфор -</text>
<text sub="clublinks" start="127.2" dur="2"> гради со качулка, врати на крилјата, сите хитови -</text>
<text sub="clublinks" start="129.2" dur="5.52"> и тотално го прави свој со уникатен стил на момче во форма на квадрат, кој никој друг не можеше да го извлече!</text>
<text sub="clublinks" start="134.72" dur="1.6"> Дека никој друг навистина не се обиде да се повлече.</text>
<text sub="clublinks" start="136.32" dur="8.16"> Тој само светка на многу посебен и многу пријатен начин во таа прекрасна длабока металик сина боја со сите класични ретро сребрени налепници,</text>
<text sub="clublinks" start="144.48" dur="5.28"> дрски црвени пластични тупаници и стапала и панталони и малку хроми заоблени врвки на фаровите!</text>
<text sub="clublinks" start="149.76" dur="2.595"> И, сфаќам дека физички е малку погрешен изглед.</text>
<text sub="clublinks" start="152.355" dur="6.365"> Тој точно не ја дава енергијата на лошите воини со неговата чудна нога висина и незгодни раце без лакт</text>
<text sub="clublinks" start="158.72" dur="3.36"> но дали тоа го прави помал од неговите врсници? Ова е учебник Г1!</text>
<text sub="clublinks" start="162.08" dur="5.12"> Како, тој го доби потребниот куп сребрено оружје и ракетен фрлач за кои не сум сигурен дека некогаш работел,</text>
<text sub="clublinks" start="167.2" dur="4.141"> артикулацијата е објективно патетична, и покрај тоа, тој сè уште е забавен.</text>
<text sub="clublinks" start="171.341" dur="3.539"> Тоа е она што го сакаме кај Г1! Ова е реално колку што станува и реално!</text>
<text sub="clublinks" start="174.88" dur="5.657"> Скијдс е жив во тој кич живот од 80-тите години на минатиот век и не ти треба ТИ за да го потврдиш.</text>
<text sub="clublinks" start="181.394" dur="2"> Но, јас го правам тоа. Кажи му дека е убав.</text>
<text sub="clublinks" start="185.273" dur="0.5"> Кажи го.</text>
<text sub="clublinks" start="192.184" dur="3.516"> Трансформацијата - исто како и човекот - е неодолива!</text>
<text sub="clublinks" start="195.7" dur="4.795"> Само елегантна и некомплицирана видлива афера</text>
<text sub="clublinks" start="200.495" dur="4.294"> со карактеристичен маневар со потпис што сакам да го наречам капак на хаубата на капакот на главата!</text>
<text sub="clublinks" start="204.789" dur="4.557"> Како, отворите за волна на капакот на моторот се отвораат, а малата глава робо се врти наоколу и се преклопува</text>
<text sub="clublinks" start="209.346" dur="3.294"> па затоа ја нема таа грда празнина на вратот што ја прават многумина од нив.</text>
<text sub="clublinks" start="212.64" dur="2.24"> Тоа е силен потег, и сето тоа е негово!</text>
<text sub="clublinks" start="214.88" dur="4.32"> И овој алт режим на Honda City Turbo е толку среќна мала грпка на нешто!</text>
<text sub="clublinks" start="219.2" dur="6.08"> Погледнете, вие ЗНАЕТЕ дека сум морон за буци сино минимално, а Скијдс е највистинскиот од најсините.</text>
<text sub="clublinks" start="225.28" dur="3.07"> Само ме топи, човеку, тоа е како мојата директна слабост.</text>
<text sub="clublinks" start="228.35" dur="5.747"> „Добро, добро, од гледна точка на професионална проценка на гроздобер играчки, има гумени гуми и рубрика</text>
<text sub="clublinks" start="234.097" dur="2.383"> и малку фрлија умре што копнеат колекционерите</text>
<text sub="clublinks" start="236.48" dur="6.88"> а работните врати и багажникот го прават тоа технички поискрено од повеќето современи автомобили Autobot од ерата</text>
<text sub="clublinks" start="243.36" dur="2.862"> но внатрешно само врескам со радост!</text>
<text sub="clublinks" start="246.222" dur="5.138"> Сакам да ја гушкам оваа работа цел ден! Сакам да го тапкам по главата како хрчак и да го хранам со суво грозје.</text>
<text sub="clublinks" start="251.36" dur="5.44"> Јас сум маѓепсан. Како светот не е за loveубен во оваа работа !? Како немавме 50 од нив?</text>
<text sub="clublinks" start="256.8" dur="7.84"> Незнам. Претпоставувам дека не е како секси спортски автомобил или мобилен телефон со лоша битка. Замислувам затоа на овој му дадоа досадна реклама.</text>
<text sub="clublinks" start="264.64" dur="5.08"> „Кој си кога работиш“ со тим од неверојатни вонземски суперавтомобили, кој би сакал да биде безопасен хечбек?</text>
<text sub="clublinks" start="269.72" dur="5.164"> Погледнете како ова, нема да ве направам мегаastвезда, но дефинитивно ги прави Скиидите да се чувствуваат повеќе втемелени во реалноста</text>
<text sub="clublinks" start="274.884" dur="3.16"> и тоа е повеќе она што го сакам маскиран од робот.</text>
<text sub="clublinks" start="278.044" dur="4.516"> Може да има четири од нив паркирани на мојата улица во моментов и јас дури и не би кренала невидлива веѓа!</text>
<text sub="clublinks" start="282.56" dur="8.186"> Овој уреден мал излез е само подобар начин од забавните деца кои се претвораат во вселенски Ламборџини и еден специфичен тркачки автомобил.</text>
<text sub="clublinks" start="290.746" dur="3.494"> Одлично маскирање, момци, ќе се вклопите веднаш. Не сте го виделе Drive?</text>
<text sub="clublinks" start="294.24" dur="2.71"> Дут-де-доот-де-дооооо!</text>
<text sub="clublinks" start="296.95" dur="4.256"> Ох, симпатичен режим на ситни автомобили, Doot-de-Doo, тоа е ...</text>
<text sub="clublinks" start="301.6" dur="1.92"> ТРГОВИЛНО!</text>
<text sub="clublinks" start="303.52" dur="7.264"> Па, дали гледате на што мислам? Skids е навистина единствена старлета со волшебно уникатен дизајн и еден тон сериозно Autobot срце</text>
<text sub="clublinks" start="310.784" dur="4.736"> и тој е веројатно најтрајниот Дијаклони од сите оригинални увезени автомобилски момчиња.</text>
<text sub="clublinks" start="316.92" dur="6.352"> Мислам, тој беше толку недоволно искористен во Трансформери што речиси се чувствува поприродно да се мисли на ова како играчка од Дијаклон!</text>
<text sub="clublinks" start="323.272" dur="4.855"> Можеби гледам премногу Основи, премногу играчки Галакси - ако има такво нешто -</text>
<text sub="clublinks" start="328.127" dur="7.412"> но можам полесно да ја сликам оваа играчка скутин околу еден од оние симпатични минијатурни сини небесни градски сетови на некои реклами на телевизијата Такара</text>
<text sub="clublinks" start="335.539" dur="3.725"> отколку ... стрелачки ласери кај Decepticons? Тој не го прави тоа.</text>
<text sub="clublinks" start="339.264" dur="7.026"> Но, дури и со сето тоа на ум, ова е сè уште, за мене, последната официјална играчка на Skids, која навистина изгледаше или се чувствуваше како Skids</text>
<text sub="clublinks" start="346.29" dur="6.044"> „дури и во свет опседнат со носталгија, Скидс никогаш не успеал да направи многу значајно враќање.</text>
<text sub="clublinks" start="352.334" dur="6.38"> Мислам, имаше неколку нови деца на Skids, но сите тие беа или тешки толкувања или како необични апстрактни подружници.</text>
<text sub="clublinks" start="359.202" dur="6.878"> Земете на пример Robots In Disguise Skid-Z, кој е ... добро, не е јасно дека е истото момче, но тој го доби името, некако!</text>
<text sub="clublinks" start="366.08" dur="2"> Што е тоа, Скид-Зух?</text>
<text sub="clublinks" start="368.08" dur="1.643"> Скид-Зи?</text>
<text sub="clublinks" start="369.723" dur="1.157"> Скид-Зед?</text>
<text sub="clublinks" start="370.88" dur="1.6"> Какво име е Гобот-ас?</text>
<text sub="clublinks" start="372.48" dur="1.508"> Ајде, одмори-П!</text>
<text sub="clublinks" start="373.988" dur="4.637"> Но, погледнете, RID Skid-Z тука дефинитивно започна цела работа, претворајќи прекрасна изведба</text>
<text sub="clublinks" start="378.625" dur="6.996"> како млад панк со турбо-ревин „компулсивна зависност од тркање“, случајно го скенираше духот на возачот во Формула 1 !?</text>
<text sub="clublinks" start="385.621" dur="1.579"> Можеби Скид-З е прогонуван!</text>
<text sub="clublinks" start="387.885" dur="0.5"> Брилијантен.</text>
<text sub="clublinks" start="388.385" dur="3.935"> Значи, Зедхед овде очигледно не е поврзан со нашиот скромен Хондабот -</text>
<text sub="clublinks" start="392.32" dur="4.379"> тој е многу повеќе како Mirage-a-like, базиран како што е и врз фигурата „Machine Wars Mirage“</text>
<text sub="clublinks" start="396.699" dur="2.821"> што пак се засноваше на откажан дизајн од G2.</text>
<text sub="clublinks" start="399.52" dur="7.64"> Имаше многу од тоа околу тогаш - RID, Машински војни, Роботи мајстори, astверски војни II - сите тие беа капнати со пресипување на G2.</text>
<text sub="clublinks" start="407.16" dur="3.011"> Но, тоа беа неколку цврсти фигури, човеку! Заслужија малку акција!</text>
<text sub="clublinks" start="410.171" dur="5.033"> Тие беа смеа, имаа многу што да понудат и навистина не се дружеа 5 или 6 години.</text>
<text sub="clublinks" start="416.068" dur="0.732"> Големо расположение.</text>
<text sub="clublinks" start="416.8" dur="7.293"> Како и да е, режимот на робот е можеби малку подвижен и широк со преголемите тркала за тркала и незгодни затрупани екстремитети</text>
<text sub="clublinks" start="424.093" dur="7.085"> но тој сè уште позира, некако, и тој изгледа право горе во оваа смела мешавина од сјајна магента, метален кирпич,</text>
<text sub="clublinks" start="431.96" dur="6.44"> и ладна неутрална беж боја, која можеби некогаш била бела, со силна миризба на небесно светлосни цевки!</text>
<text sub="clublinks" start="438.4" dur="6.728"> И, бидејќи е дете на трикови-опседнати G2, тој е природно изграден околу оваа мала ас-марка за автоматска рачка</text>
<text sub="clublinks" start="445.128" dur="3.938"> а што се однесува до овој сјаен режим F1, проклето е тоа некој талент!</text>
<text sub="clublinks" start="449.066" dur="4.23"> Проверете го со неговите мазни крзнени жлебови и топли тркачки рифови!</text>
<text sub="clublinks" start="453.296" dur="7.026"> И не сакам ако сум само јас, но има нешто во врска со ова што се чувствува 50-тите години на минатиот век со крем-сода бои и кока-кола лента,</text>
<text sub="clublinks" start="460.54" dur="1.019"> како плови кокс,</text>
<text sub="clublinks" start="461.559" dur="4.23"> трепкајте класично надувување на камион Chevy со двојно широк стил на крило!</text>
<text sub="clublinks" start="465.789" dur="1.891"> Ова е ексцитин „како што се добиваше денес“!</text>
<text sub="clublinks" start="467.68" dur="4.766"> Бидејќи следниот пат кога името на Skid-Z ќе се појави откако ова момче беше на Армада мини-кон.</text>
<text sub="clublinks" start="472.446" dur="1.554"> И посран, исто така!</text>
<text sub="clublinks" start="474" dur="6.669"> Како, откако останаа без идеи за вистински играчки на Армада, тие на крајот мораа да извадат еден куп реклетали на Трансметал на Beast Wars</text>
<text sub="clublinks" start="480.669" dur="4.771"> да ги собере подоцнежните бранови, а Скид-З беше само името што го плеснаа на мини-конус</text>
<text sub="clublinks" start="485.44" dur="3.427"> - еден од ДВА мини-минуси што ги фрлија со еден од тие!</text>
<text sub="clublinks" start="488.867" dur="3.133"> Зборувај за дремка! Повеќе како Skid-Z-List.</text>
<text sub="clublinks" start="492" dur="8.48"> Значи, ќе го поминеме тоа и наместо тоа, ќе скокнеме пред првото полууспешно враќање на Скијдс во неговиот сино тело во Алтернатори / Биналтек</text>
<text sub="clublinks" start="500.48" dur="2.416"> - линијата толку необична што ја нарекоа тројка -</text>
<text sub="clublinks" start="502.896" dur="5.264"> што, како што опфативме не толку одамна, беше дел од првите работи за заживување на Г1 од средината на 2000-тите.</text>
<text sub="clublinks" start="508.16" dur="7.68"> Ова беше првично воскреснување од 1984 година, па затоа требаше да биде совршено место за Скиид да се мускулираат и да го заземат своето место во големите лиги!</text>
<text sub="clublinks" start="515.84" dur="3.506"> Но, колку и да мразам да го кажувам, тој изгледаше како шега?</text>
<text sub="clublinks" start="519.346" dur="3.16"> „Коз, погледни ја оваа крвава работа! Тоа е таков доркус!</text>
<text sub="clublinks" start="522.506" dur="5.494"> Само што излегува толку опаднато и оскудно со чудниот наклонет пивски стомачен тип на тело</text>
<text sub="clublinks" start="528" dur="4"> џуџејќи ги неговите чудно плетени раце и мизерен мал пиштол.</text>
<text sub="clublinks" start="532.44" dur="4.52"> Но, сепак, тоа е некако брилијантно! Кажете што сакате, ова е сериозна машина!</text>
<text sub="clublinks" start="536.96" dur="6.08"> Тој дефинитивно го доби тој неверојатно специфичен Binastech бомбаст, позитивно надуен со визуелен тресок,</text>
<text sub="clublinks" start="543.04" dur="3.992"> срдечно срдечно чувство за ракување и раскошен лавиринтски инженеринг</text>
<text sub="clublinks" start="547.032" dur="6.728"> со оние легитимни главни глави и брутален браник, тешки црни ремени за раменици и постојано вклучено активно управување!</text>
<text sub="clublinks" start="553.76" dur="3.501"> И како, нозете се трнливи како гомна, но тие се толку живи!</text>
<text sub="clublinks" start="557.261" dur="5.939"> Ги добивте овие големи браници со сјај, дрски сребрени бутови со црни шила на коленото,</text>
<text sub="clublinks" start="563.2" dur="4"> и овие безобразни чевли од трапез се толку разоружувачки неелегантни!</text>
<text sub="clublinks" start="567.2" dur="2"> Стави го на овој начин - како ќе ја заборавиш оваа работа?</text>
<text sub="clublinks" start="569.2" dur="8.24"> Тоа е неспоредливо несмасен харизматичен хунгус со неверојатна енергија на Autobot и апсолутно нема да се игнорира!</text>
<text sub="clublinks" start="589.6" dur="3.84"> Тоа треба да биде една од најоддалечените трансформации досега, човече.</text>
<text sub="clublinks" start="593.44" dur="2.981"> Како, дури и за момче од Бинал, ова е откачено гомно!</text>
<text sub="clublinks" start="596.421" dur="6.459"> Целиот негов регион на глупак се одвива и се протега на стап со главата на друг стап,</text>
<text sub="clublinks" start="602.88" dur="5.539"> буквално секој човек се превртува и се врти, а потоа рацете му се пикнати во задниот дел на вратот !?</text>
<text sub="clublinks" start="608.419" dur="6.847"> Искрено, ако се сметате себеси за ентузијаст на Трансформер, мора да го проверите ова нешто барем еднаш, за истражување.</text>
<text sub="clublinks" start="615.266" dur="5.054"> Но, да, ова е начинот на кој Binaltech избра да ги ажурира старите Skids како мало бебе од Toyota.</text>
<text sub="clublinks" start="620.32" dur="6.312"> Знаеме дека Биналтек живее и умира на режимите на автомобили, и како и да е, необичен и неубав овој автомобил,</text>
<text sub="clublinks" start="626.632" dur="3.219"> работата што ја направија ја претвори во Трансформатор? Го скрши!</text>
<text sub="clublinks" start="629.851" dur="6.08"> Како да го проверите, така раскошно опремен со четири функционални врати, капакот на моторот со бити,</text>
<text sub="clublinks" start="635.931" dur="3.235"> и ентериер што всушност изгледа како убаво ладно место.</text>
<text sub="clublinks" start="639.166" dur="6.274"> Треба да напоменам - неговите предни седишта се појавија едно време и едноставно не можам да ги вратам таму за цел живот, па затоа тие се додаток сега.</text>
<text sub="clublinks" start="645.44" dur="8.16"> И благодарам на Небото, ова е оној Такара со оној густ задник и без тие гнасни тампоси од пламен од уста и задник.</text>
<text sub="clublinks" start="653.6" dur="1.732"> Безобразна лепенка за 'рѓа таму. Бонус!</text>
<text sub="clublinks" start="655.332" dur="7.868"> Alsoе ми биде мило да не кажам дека нешто во врска со ова дефинитивно мириса на Ironhide, кој беше видливо отсутен од екипата на алтернаторите</text>
<text sub="clublinks" start="663.2" dur="4.8"> и оваа буцичка кола со заоблениот гребен шлем ќе му одговараше совршено</text>
<text sub="clublinks" start="668" dur="5.479"> но претпоставувам дека можеби претставниците на Тојота инсистираа на сино, па затоа го оддадоа за скии во последен момент?</text>
<text sub="clublinks" start="673.479" dur="4.379"> Не го знам тоа со факт, но тоа би било толку типично за тоа како се постапувало со Skids!</text>
<text sub="clublinks" start="677.858" dur="5.342"> Мислам, фунта за фунта, ова е веројатно најдобрата играчка Скидс некогаш, и ако тоа се случеше само преку глава,</text>
<text sub="clublinks" start="683.2" dur="5.44"> како последно средство за исполнување на надворешна обврска, тоа би бил совршен маневар со Skids!</text>
<text sub="clublinks" start="688.64" dur="1.762"> Fatshame ако мора - ова е иконично.</text>
<text sub="clublinks" start="690.402" dur="4.409"> Затоа, разгледани сите работи, се чувствувам како Binaltech Skidneybean навистина добро се држи!</text>
<text sub="clublinks" start="694.811" dur="8.096"> Целата таа ера едноставно имаше таква атмосфера, човеку. Како, се чинеше толку зуено да се вратат трансформаторите во својата оригинална реална автомобилска душа,</text>
<text sub="clublinks" start="702.907" dur="3.368"> тоа беше толку јасно изградено со loveубов, и необично го мислеше тоа!</text>
<text sub="clublinks" start="707.364" dur="1.276"> И тогаш се случија филмовите.</text>
<text sub="clublinks" start="709.16" dur="6.04"> Сега, колку што имам многу мешани чувства за филмовите, секогаш ќе ја бранам филозофијата за дизајн.</text>
<text sub="clublinks" start="715.2" dur="4.8"> „Кој никогаш не ми одговараше вкусови, но отсекогаш сум бил во можност да најдам работи во кои ми се допаѓале,</text>
<text sub="clublinks" start="720.038" dur="3.606"> тоа е аспект на брендот што многу луѓе легитимно го сакаат навистина,</text>
<text sub="clublinks" start="723.648" dur="4.676"> тоа е исклучително валидно и финансиски им овозможува на другите области на франшизата да напредуваат.</text>
<text sub="clublinks" start="728.324" dur="5.116"> Сакате да се случи Титан класа Скорпонок, мора да продадете преку неколку случаи на бумбари, добро? Ние го знаеме ова.</text>
<text sub="clublinks" start="733.44" dur="8.335"> И, како и да го мразам размислувањето на #NotMyTransformers, ова не е моето лизгање. Вие не сакате да ги видите моите скии.</text>
<text sub="clublinks" start="741.775" dur="4.465"> И не е како тој дури и да има нешто со овие Скиди! Како што видовме - само име. Можеме да споделиме.</text>
<text sub="clublinks" start="746.24" dur="3.933"> Јас не сум труна да бидам момчето „уништено моето детство“. Едноставно, ова момче цица!</text>
<text sub="clublinks" start="750.173" dur="5.347"> „Колку што не сакам за тебе, но за мене, со филмските ботови, секогаш постои мала мака од„ хм, не е како што изгледа тој! “</text>
<text sub="clublinks" start="755.52" dur="1.197"> "Рекет не е зелен!"</text>
<text sub="clublinks" start="756.717" dur="4.439"> Но, со повеќето од нив, навистина не е толку тешко да се прифати. Како, Soundwave навистина не изгледа како Soundwave,</text>
<text sub="clublinks" start="761.156" dur="3.963"> но тој прави незгодни работи за комуникација, има звучници за него, што работи.</text>
<text sub="clublinks" start="765.119" dur="4.641"> Па дури и со оние кои само го делат името, навистина не е толку тешко да се оддели ова момче од тоа момче.</text>
<text sub="clublinks" start="769.76" dur="3.2"> Како, тоа не е Хот Род каков што го познавам, но добро! Да видиме што добивте!</text>
<text sub="clublinks" start="772.96" dur="2"> Но, со Skids е повеќе како,</text>
<text sub="clublinks" start="775.2" dur="0.971"> ѓ ** к ти.</text>
<text sub="clublinks" start="776.171" dur="5.331"> Тој е намерно досаден лик на бумба во исто толку вознемирувачки филм на дамбас</text>
<text sub="clublinks" start="781.502" dur="7.65"> со намерно ужасен дизајн и расистички призвук и тие толку очигледно го нарекоа „скии“, бидејќи звучи како гомно.</text>
<text sub="clublinks" start="789.152" dur="4.448"> Тоа е вид на ниско ниво на веѓа на кое работиме овде. Најниско од најниските.</text>
<text sub="clublinks" start="793.6" dur="2"> Но, играчката не е лоша, како што одат!</text>
<text sub="clublinks" start="795.6" dur="5.955"> Општо земено, одмаздата на паднатите играчки беа прилично одлични! Како, тоа е добро изработено, многу детално и богато со карактеристики,</text>
<text sub="clublinks" start="801.555" dur="4.525"> тоа е малку визуелно зафатено и силно киблива, но така изгледа!</text>
<text sub="clublinks" start="806.08" dur="4.944"> Артикулацијата е во ред, тој има неколку забавно бескорисни, но ненаметливи трикови ...</text>
<text sub="clublinks" start="811.568" dur="2"> (се смее) Ајде!</text>
<text sub="clublinks" start="816.739" dur="1.465"> (отежнато дишење се смее)</text>
<text sub="clublinks" start="818.24" dur="5.003"> ... и како што е зависно за филмските форматори, режимот на автомобилот е навистина пригушен. Го има сназот.</text>
<text sub="clublinks" start="823.243" dur="5.479"> Но, проблемот со оваа играчка е што таа е играчка од ликот од која е.</text>
<text sub="clublinks" start="828.722" dur="3.678"> Јас само го мразам. Погледнете го неговото лице. Зашрафете го ова момче.</text>
<text sub="clublinks" start="832.4" dur="7.44"> Тешко мислам дека станува збор за дивјак, но Скијдс и Мадфлап навистина се едни од НАЈ ниските точки во целата историја на Трансформерите.</text>
<text sub="clublinks" start="839.84" dur="4.885"> А, вистинскиот удар е дека ОВОЈ скијач има многу повеќе присуство од скии што ми се допаѓаат -</text>
<text sub="clublinks" start="844.725" dur="6.639"> повеќе време на екранот, секако повеќе играчки - што го прави овој дипшит сотгоблин доминантна верзија на Skids.</text>
<text sub="clublinks" start="851.364" dur="3.356"> И тој е НАЈОСЛАСИТЕ скии! Тој е како негативецот на Скидите!</text>
<text sub="clublinks" start="854.72" dur="2.88"> Friggin 'Jolt прави подобри Skids отколку Skids.</text>
<text sub="clublinks" start="857.6" dur="8.185"> Тој е апсолутна суштина на секој проблем што филмовите го дестилираа и зголемија и занемадоа некако уште повеќе</text>
<text sub="clublinks" start="865.785" dur="5.095"> и се инјектира директно во вашата дупка во мозокот и на сите ни е полошо за искуството.</text>
<text sub="clublinks" start="870.88" dur="1.6"> Хм! Сепак, болна точка, очигледно.</text>
<text sub="clublinks" start="872.48" dur="5.76"> Погодете дека накратко треба да ја фрлиме оваа верзија на легијата во неговиот ретко виден кибегот деко од „Темната месечина“</text>
<text sub="clublinks" start="878.24" dur="4.8"> каде што, како што се признаваше многу потег на Скиидс, беше исфрлен од филмот!</text>
<text sub="clublinks" start="883.04" dur="1.2"> Ахх, мразиш да го видиш тоа.</text>
<text sub="clublinks" start="884.844" dur="4.617"> Како и да е, работите наскоро се подигнаа малку за Скијдс кога тој повторно се врати во своите сини корени</text>
<text sub="clublinks" start="890.102" dur="2.818"> во поглавјето од генерации во 2013 година!</text>
<text sub="clublinks" start="892.92" dur="2.486"> Сега, ме познавате. Генерациите е мојот џем!</text>
<text sub="clublinks" start="895.4" dur="1.4"> Movieverse е мојот мармалад!</text>
<text sub="clublinks" start="896.8" dur="1.108"> Warsверските војни е моја</text>
<text sub="clublinks" start="899.18" dur="0.82"> боврил.</text>
<text sub="clublinks" start="900" dur="4.48"> Значи, ова е она што го разгледавме во тоа време. Не гледај, тоа е срање видео. Старо е старо!</text>
<text sub="clublinks" start="904.48" dur="4.16"> Но, во тоа време, навистина уживав во насоката во која се чинеше дека генерациите се движат!</text>
<text sub="clublinks" start="909.621" dur="6.219"> Како, тие одеа напорно во стил на IDW, имавме подземни фанови кои излегоа како Jhiaxus и Chromia,</text>
<text sub="clublinks" start="915.84" dur="4.6"> малку Армада и astверски војни во движење, беше рад! Едвај чекав да видам каде оди!</text>
<text sub="clublinks" start="920.44" dur="2.44"> И да бидам фер, тоа беше прилично интересен два месеци,</text>
<text sub="clublinks" start="922.88" dur="5.925"> затоа што тогаш влегоа Премиерните војни и испаруваа сè назад кон „стариот Г1“ пријатен народ</text>
<text sub="clublinks" start="928.805" dur="4.647"> што, не може да се жали! Ги сакав премиерите. Сакам G1 што го радува народот. Јас сум во толпата.</text>
<text sub="clublinks" start="933.452" dur="5.271"> Но, таквата ненадејна естетска пресврт некако ги остави Skids and Trailcutter и</text>
<text sub="clublinks" start="939.037" dur="5.301"> ... тоа мини-кон нешто надвор на студ, 'ко сега тие се издвојуваат од толпата, но од погрешни причини!</text>
<text sub="clublinks" start="944.338" dur="3.982"> Ова веќе не изгледа како интересно заминување. Ова е абатура!</text>
<text sub="clublinks" start="948.32" dur="2"> И работата е, тоа не е ни добро!</text>
<text sub="clublinks" start="950.32" dur="5.895"> Како, јас сè уште го сакам малку-отскокниот супермини алт-режим, и секогаш е убаво да се види малку акција на Head Hood Flip Flap.</text>
<text sub="clublinks" start="956.215" dur="1.316"> Тоа е Skids култура.</text>
<text sub="clublinks" start="957.531" dur="4.885"> Но, како, бојата е во ред. Стапалата се безнадежни! Рамената се кучешки!</text>
<text sub="clublinks" start="962.416" dur="6.762"> Лицето е исправено нагоре вознемирувачко и пиштолите излегуваат многу прекомпензаторно. Едноставно, не е многу забавно!</text>
<text sub="clublinks" start="969.178" dur="4.422"> И, толку е срамота, 'навистина, ова се чувствуваше како голема пауза за стариот Скадни Поатие.</text>
<text sub="clublinks" start="973.6" dur="5.925"> Како, тој конечно беше привлечен во пристојно трчање во стриповите каде ги најде своите нозе како енигматичен амнестичар</text>
<text sub="clublinks" start="979.525" dur="2.555"> со суперсилата на Мегалеринг!</text>
<text sub="clublinks" start="982.08" dur="0.781"> Фригински глупак.</text>
<text sub="clublinks" start="982.861" dur="5.926"> Но, дури и во временската линија каде што Скијдс стана страшен, тој сепак заврши со поразителен крај, каде што -</text>
<text sub="clublinks" start="988.787" dur="3.13"> добро, спојлери во 3, 2, 1 ...</text>
<text sub="clublinks" start="991.917" dur="8.563"> толку се срамеше од себеси што душата му експлодираше, а потоа тивко се оддалечи од смртта, со лицето надолу, ползејќи по стомакот</text>
<text sub="clublinks" start="1000.48" dur="6.52"> а потоа неговиот најдраг пријател во универзумот ефективно ги избриша сите нејзини спомени за него хируршки од мозокот !?</text>
<text sub="clublinks" start="1007" dur="4.36"> (воздивнува) Па, дозволете ми да го разберам ова - не само што Скиид умре без основа,</text>
<text sub="clublinks" start="1011.36" dur="6.56"> што беше тоа Нешто во врска со привремен тимски работник, кој и онака не им беше потребен, бидејќи Мегатрон беше таму и тој е силен?</text>
<text sub="clublinks" start="1017.92" dur="4.64"> Не само тоа, туку потоа направија цела последователна епизода за тоа како никој не се посра!</text>
<text sub="clublinks" start="1022.56" dur="3.52"> Како нејзината најдобра другарка излезе од својот пат да не се посра!</text>
<text sub="clublinks" start="1026.08" dur="2.387"> Премногу поедноставувам, но тоа е она што се случи.</text>
<text sub="clublinks" start="1028.467" dur="2.573"> Како - дали е тоа цената на лизгањето на патеката?</text>
<text sub="clublinks" start="1031.04" dur="7.04"> Дали универзумот толку го презира ова момче, што било каков успех ќе биде исполнет масакриран од егзистенција?</text>
<text sub="clublinks" start="1038.08" dur="3.68"> Надвор од умот на другите народи !? Што друго би можеле да му направите?</text>
<text sub="clublinks" start="1041.76" dur="4.111"> Дали сакате индивидуално да ги уништите сите нивни молекули додека сме ние на тоа !?</text>
<text sub="clublinks" start="1045.871" dur="2.922"> Искрено, непочитувањето!</text>
<text sub="clublinks" start="1050.689" dur="1.167"> Добро, тоа е крајот на спојлерите.</text>
<text sub="clublinks" start="1051.856" dur="1.704"> Како и да е, каде сме сега? Што е најново?</text>
<text sub="clublinks" start="1053.56" dur="3.88"> Па, целосна транспарентност, јас всушност ги заштитував своите облози правејќи го ова видео за малку</text>
<text sub="clublinks" start="1057.44" dur="4"> „дел од мене се надеваше дека може да има нови скии што доаѓаат од трилогијата„ Војна за Кибертрон “</text>
<text sub="clublinks" start="1061.44" dur="4.141"> тоа би било во согласност со неговиот естетски ремек-дело и одличен учинок</text>
<text sub="clublinks" start="1065.581" dur="6.899"> но гледајќи како во основа е откриена или истекувала целата постава преку кој било извор со необична ѓубриво од Скиди добрина</text>
<text sub="clublinks" start="1072.48" dur="4.438"> ова е сè уште најновата верзија на модерната верзија на стек и снег</text>
<text sub="clublinks" start="1076.918" dur="5.482"> и се случува да дојде од краткиот џеб на времето кога сè беше намерно мрачно за едно лето.</text>
<text sub="clublinks" start="1082.4" dur="6.381"> Не можам да се лутам што пробаа нешто поразлично, но ние продолживме понатаму. Поминаа 7 години! Сите други имаа преработено!</text>
<text sub="clublinks" start="1088.8" dur="3.2"> Хромија, фригин дигалка, даблдилер, спрингер!</text>
<text sub="clublinks" start="1092" dur="3"> Секој го сакаше тој Спрингер и тој сепак доби уште еден!</text>
<text sub="clublinks" start="1095" dur="5"> Но, не скии! Ние сè уште се снаоѓаме со овој застарен дезинфекционен шок.</text>
<text sub="clublinks" start="1100" dur="8.013"> Едноставно, не можам да верувам дека сега имаме ажурирани G1 верзии со пријатни толпи, практично за секој карактер, освен Skids.</text>
<text sub="clublinks" start="1108.013" dur="5.267"> Мислам дека Generations Skids е совршена играчка да се биде во оваа ситуација затоа што нема да стои!</text>
<text sub="clublinks" start="1113.28" dur="4.32"> „За една работа, како креатор на содржина, сакам моите видеа некаде да достигнат.</text>
<text sub="clublinks" start="1117.6" dur="3.338"> Мора да му дадеме на нашето момче недвосмислена победа! Ни треба тоа денуетирање!</text>
<text sub="clublinks" start="1120.938" dur="7.085"> И за тоа, се плашам дека мора да се откажеме од официјалната временска рамка и наместо тоа да залутаме во дивината на нелиценциран фанфик!</text>
<text sub="clublinks" start="1128.023" dur="1.417"> Ооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооа</text>
<text sub="clublinks" start="1129.88" dur="6.64"> Да, навистина, постави ги ако сакаш за Master X Series Savant од тврди животни трети лица X-Transbots</text>
<text sub="clublinks" start="1136.52" dur="5.72"> што ми е прилично пријатно да ги повикам најблиските што некогаш ќе ги достигнеме Ремек-дело Скиди!</text>
<text sub="clublinks" start="1142.24" dur="7.76"> 'Проверете го ова! XTB Savant е прекрасно парче кое го одзема здивот и претставува ниво на живот-потврдувачки луксуз и недооценена благодат</text>
<text sub="clublinks" start="1150" dur="2.297"> кои бараат од мене да го наречам „парче“.</text>
<text sub="clublinks" start="1152.297" dur="8.81"> Како, веднаш се чувствува неверојатно во рака! Тежок е и цврст и мазен со тежок квалитет на пластично чувство и вкусен метал каде што е соодветно</text>
<text sub="clublinks" start="1161.107" dur="0.973"> - за разлика од овој канал.</text>
<text sub="clublinks" start="1162.08" dur="5.628"> Зглобовите се силни и свилени и реагираат на Бога, тој едноставно изгледа толку добро!</text>
<text sub="clublinks" start="1167.708" dur="7.888"> Само фактот дека постои убав квалитет, фигура на колекционерско ниво од кој било карактер со таа необична хауба за каросеријата на Хонда.</text>
<text sub="clublinks" start="1175.596" dur="2"> Мојата душа е толку полна сега!</text>
<text sub="clublinks" start="1177.596" dur="5.124"> Малку е чудно што го нема плоштадот со аспиратор, но има неправилен врат за да го смести</text>
<text sub="clublinks" start="1182.72" dur="3.844"> но што и да е! Извини! Не можам да те слушнам над песната во моето срце!</text>
<text sub="clublinks" start="1186.564" dur="6.223"> Но, ако мора да го критикуваме, и мораме, ова е преглед, претпоставувам дека треба да кажам дека боите се интересна мешавина.</text>
<text sub="clublinks" start="1192.787" dur="3.213"> Како да го добивте тоа класично тојетско длабоко сјајно индиго,</text>
<text sub="clublinks" start="1196.856" dur="4.885"> заедно со ова многу скромен ТВ-шоу во сина боја, што претпоставувам дека работи?</text>
<text sub="clublinks" start="1201.741" dur="4.171"> Како, од сите ликови таму, не знам дали на Скијдс му беше потребен третман за почит на цртаниот филм.</text>
<text sub="clublinks" start="1205.912" dur="2.728"> Нема направено штета! Сè уште ми се допаѓа, но дали мораше?</text>
<text sub="clublinks" start="1208.64" dur="6.88"> Единствените вистински преноси што можете дури и да ги вклучите од цртаниот филм се како, бледите раце со ладни мали црвени дамки за нараквици,</text>
<text sub="clublinks" start="1215.52" dur="4.29"> тоа чудно високо, тесно лице со не-одлики слични на сонот,</text>
<text sub="clublinks" start="1219.81" dur="2.238"> и како ... бланширани колена? Незнам.</text>
<text sub="clublinks" start="1222.048" dur="4.192"> Оружјето е исто така чудно пондерирано со екранот и е прилично непријатно во изгледот,</text>
<text sub="clublinks" start="1226.241" dur="5.119"> како оваа чудна мала ласерски покажувач со двоен зап, што изгледа како да треба да му е во рака, но не,</text>
<text sub="clublinks" start="1231.36" dur="2.56"> можете само да ја видите целата негова рака низ неа,</text>
<text sub="clublinks" start="1233.92" dur="2.72"> и оваа туѓа само целата вреќа и без вратило.</text>
<text sub="clublinks" start="1236.64" dur="5.152"> Незнам. Тоа е вид на глупаво научно-фантастично оружје што веројатно е технички доста корисно на некој начин,</text>
<text sub="clublinks" start="1241.792" dur="2.565"> но ти нема да бидеш тој што го вади Блицвинг, дали си.</text>
<text sub="clublinks" start="1244.357" dur="2.363"> Не е голема работа сепак! Тоа е само чудно.</text>
<text sub="clublinks" start="1246.72" dur="6.56"> Како, ова е фигура со многу ситни, непотребни, несреќни титули, но ништо од тоа не ни допира колку е прекрасна!</text>
<text sub="clublinks" start="1253.28" dur="2.32"> Ми дава сè. Само што треба да погледнеш!</text>
<text sub="clublinks" start="1255.6" dur="9.009"> Ги има слатките сјајни ленти со врати и малите клипови на шофершајбната, ги има џиновските црвени брошури и шипки направени од една четвртина од автомобилот,</text>
<text sub="clublinks" start="1264.609" dur="3.13"> Има таков вид * бакнеж на готвачот *, знаеш? Тој вид е не саис квои.</text>
<text sub="clublinks" start="1267.739" dur="2.684"> Тоа, ерм ... знаеш, ух, го има, ух ...</text>
<text sub="clublinks" start="1270.423" dur="2.377"> [вовед во драмите „Допир“]</text>
<text sub="clublinks" start="1272.8" dur="0.9"> Не, премногу очигледно.</text>
<text sub="clublinks" start="1290.693" dur="7.055"> Трансформацијата е крајно остварлива, иако со благ случај на тоа необично инсистирање на трета страна на преголема компликација.</text>
<text sub="clublinks" start="1297.748" dur="6.732"> Како и, нозете и ѓубрето се соодветно разумни и едноставни, така што навистина не сум сигурен зошто рацете треба да бидат толку комплексни.</text>
<text sub="clublinks" start="1304.48" dur="5.2"> Има сите слични, мали јазичиња и два или три слоја панели што кружат околу подлактиците</text>
<text sub="clublinks" start="1309.68" dur="1.902"> но бебе, кога ќе стигнеш таму !?</text>
<text sub="clublinks" start="1311.582" dur="3.992"> Гледај, не сакам да добијам хиперболик овде. Половина од мојот слоган е „чувај го вистински“,</text>
<text sub="clublinks" start="1315.574" dur="4.26"> но ова можеби е само режимот за автомобили од моите соништа!</text>
<text sub="clublinks" start="1319.834" dur="3.686"> Тоа е, не знам дали е всушност точна Honda City Tubro -</text>
<text sub="clublinks" start="1323.529" dur="6.711"> Не знам дали навистина ја има таа неправилна решетка на браникот или управувачот од десната страна со капакот на бензинот на задниот дел од офсајд,</text>
<text sub="clublinks" start="1330.24" dur="3.52"> но изгледа како скии и е зачудувачки!</text>
<text sub="clublinks" start="1333.76" dur="5.36"> Сè уште е истиот привлечно весел, пријатно приземјен мал мотор, но само повеќе!</text>
<text sub="clublinks" start="1339.12" dur="6.014"> Едноставно, успева совршено да ја надгради вибрацијата без да претера или да вметне нервозни шеги.</text>
<text sub="clublinks" start="1345.134" dur="5.106"> Погледнете ја оваа работа. Тоа е толку симпатично и елегантно. Има толку многу loveубов и изработка</text>
<text sub="clublinks" start="1350.24" dur="5.76"> од оние светлооки фарови до неуништливите гумени ретровизори и ... асиписот.</text>
<text sub="clublinks" start="1356" dur="5.985"> Тоа ви го дава тој мелез на гуми во реално чувство, а бојата ме натера да пливам во океан индиго!</text>
<text sub="clublinks" start="1361.985" dur="6.371"> И погледнете, Скиидс можеби не беше најкул „Аутобот“, но тој навистина се спушти на пазарот пред вратите на Хавин.</text>
<text sub="clublinks" start="1368.356" dur="6.164"> И проверете го ова, ова е смешно. Тие, всушност, му го подарија малиот скутер со преклопување од деновите на Дијаклоне!</text>
<text sub="clublinks" start="1374.52" dur="5.48"> Го немаше ни ова во Трансформер! Ова е како, пред Г1. Ова е Пред-1!</text>
<text sub="clublinks" start="1380" dur="2.56"> Тоа е веројатно најдлабокото исечено.</text>
<text sub="clublinks" start="1382.56" dur="4.052"> Ова е расекотина толку длабока што се одвиваше низ другата страна и надвор.</text>
<text sub="clublinks" start="1386.612" dur="2.188"> Ова е длабоко исечена рана за излез.</text>
<text sub="clublinks" start="1388.8" dur="3.19"> Што да ти кажам, сепак - не сум обожавател на оваа кутија! Да, одиме таму.</text>
<text sub="clublinks" start="1391.99" dur="5.806"> Како, ценам дека е убаво и ситно и не губи простор во шкаф, а уметничките дела се прилично болни,</text>
<text sub="clublinks" start="1398.36" dur="2.76"> но, Боже, X-Transbots, најми дизајнер!</text>
<text sub="clublinks" start="1401.12" dur="2.297"> Премногу фонтови! Премногу мал! Премногу грдо!</text>
<text sub="clublinks" start="1403.417" dur="3.783"> Какво е ова ѓубре од Каренкор во смеа во живо-loveубов !?</text>
<text sub="clublinks" start="1407.2" dur="2.8"> Зошто би го направил ова !? Добра фигура е! Мораш -</text>
<text sub="clublinks" start="1410.12" dur="1.88"> Дали е тоа ... кучето на Детасаурус?</text>
<text sub="clublinks" start="1412" dur="4.64"> Погледнете, тривијалностите настрана, X-Transbots Savant е само убава работа.</text>
<text sub="clublinks" start="1416.64" dur="7.04"> Ова е скоро беспрекорен колекционерски пазар Скии со барем еднаков фактор на уживање како ремек-дело на високо ниво!</text>
<text sub="clublinks" start="1423.68" dur="4.498"> Ова е најдобриот скиид што некогаш изгледал и јас сум силен.</text>
<text sub="clublinks" start="1428.178" dur="3.398"> Вие сте со XTB? Да, ме познавате.</text>
<text sub="clublinks" start="1431.869" dur="3.784"> [глас] Но, на крајот на краиштата, колку и да е добро, колку и да ме радува,</text>
<text sub="clublinks" start="1435.653" dur="5.907"> дел од мене знае дека работата на некои компании што копираат закони не сметаат за официјален временски рок.</text>
<text sub="clublinks" start="1441.56" dur="4.664"> Сето тоа беше сон. Офсајд. Дисквалификуван.</text>
<text sub="clublinks" start="1446.224" dur="6.758"> И во студена, непростувачка светлина на реалниот свет, наместо тоа, ја затвораме приказната за Скијдс на неговото последно познато видување</text>
<text sub="clublinks" start="1453.294" dur="2"> во Q-трансформатори.</text>
<text sub="clublinks" start="1455.294" dur="1.906"> Леле. Наведете поголема декласија.</text>
<text sub="clublinks" start="1457.2" dur="2.64"> Не дека има проклето нешто во ред со Q-Transformers!</text>
<text sub="clublinks" start="1459.84" dur="5.885"> Тие се одлична безопасна забава! Дефинитивно уживам во нивниот апсурдно симпатичен униформен супер-сквотот униформа</text>
<text sub="clublinks" start="1465.725" dur="2.675"> и ова нејасно сино Сузуки</text>
<text sub="clublinks" start="1469.084" dur="2"> е извонредно привлечен</text>
<text sub="clublinks" start="1472.64" dur="7.531"> но фактот дека ОВА е најновата застапеност на реалниот свет на Скиди - дали не се чувствува некако како последно немилост?</text>
<text sub="clublinks" start="1480.171" dur="5.628"> „Кос, додека толку многу негови браќа, како Prowl и Ironhide, имаа секакви обновувања и ремек-дела</text>
<text sub="clublinks" start="1485.799" dur="7.481"> и неодамна, две супер-модерни фигури од главната линија, СЕКОЈ, во последните 18 месеци, И Q-трансформатори,</text>
<text sub="clublinks" start="1493.28" dur="6.847"> Skids штотуку се претвори во статус на камео новина, исклучен од секоја модерна мејнстрим играчка,</text>
<text sub="clublinks" start="1500.127" dur="2.684"> полека во неизвесноста на создавањето на Хасбро.</text>
<text sub="clublinks" start="1505.52" dur="6.518"> И искрено, тоа е травестија дека момче кое започна како таква зачудувачка фигура со толку карактеристична личност</text>
<text sub="clublinks" start="1512.038" dur="2.042"> му беше дозволено вака да стагнира!</text>
<text sub="clublinks" start="1514.08" dur="7.04"> Ајде! Зарем модерното семејство Аутобот не би се чувствувало смајт поцелосно со вешта мала морнарско сина суперманија во движење?</text>
<text sub="clublinks" start="1521.12" dur="7.055"> Но, во овој момент се чувствувам како никогаш да нема да се случи, бидејќи Скии едноставно не се вклопуваат. Тој не е доволно кул. Тој не е доволно продажен.</text>
<text sub="clublinks" start="1528.175" dur="7.025"> Никогаш немаше да биде толку лош како Сајдсвип, или стилски како Sunstreaker, или веднаш иконски како Вилџек.</text>
<text sub="clublinks" start="1535.2" dur="5.361"> Кога има толку многу други, објективно поладни ликови и само толку многу во центарот на вниманието,</text>
<text sub="clublinks" start="1540.561" dur="4.17"> како теоретичар со отсуство, треба да биде во чекор со Диноботите?</text>
<text sub="clublinks" start="1544.731" dur="7.269"> Тој е само уште едно момче. Тој не е дури и друго момче; тој е другото момче. Дефинитивниот заборавен син на Г1.</text>
<text sub="clublinks" start="1552" dur="5.44"> Но, можеби само така треба да бидат Skids! Можеби причината што не се појавува почесто е тоа што не мора.</text>
<text sub="clublinks" start="1557.44" dur="5.43"> Бидејќи овој мал број на расфрлани погрешни појави некако му дава одреден аутсајдер</text>
<text sub="clublinks" start="1562.87" dur="8.01"> а можеби и тоа е повредно од тоа да се повторува секоја година како комбиниран или директор или моќност на врвен.</text>
<text sub="clublinks" start="1570.88" dur="6.312"> Лизгањата можеби се слаб патрон на помалку е повеќе и можеби јас сум тој што треба да го почитувам тоа!</text>
<text sub="clublinks" start="1578.36" dur="1.64"> Што ако јас сум проблемот !?</text>
<text sub="clublinks" start="1580" dur="8.037"> Дали сум јас !? Дали сум тој тврдоглав неверојатен фен-фен, секогаш се потсмевам на тоа кој гледа во предностите што го опкружуваат и сè уште се вознемирува</text>
<text sub="clublinks" start="1588.037" dur="5.426"> 'ако тој не може да има една хипер специфична работа што ја сака? „Ухх, Хасблоу! Тоа не сум јас!</text>
<text sub="clublinks" start="1593.85" dur="0.692"> Дали е тоа</text>
<text sub="clublinks" start="1594.542" dur="4.201"> Погледнете, секако дека смрди да гледате лик кој ви се допаѓа како се бори да го најде своето место</text>
<text sub="clublinks" start="1598.743" dur="3.487"> и природно е да се сака успех и главно прифаќање за нив,</text>
<text sub="clublinks" start="1602.23" dur="4.771"> но можеби тоа никогаш не се случило за Скиидс не поради лошо ракување или некомпетентност,</text>
<text sub="clublinks" start="1607.001" dur="3.399"> туку затоа што тоа е животот. Не секој успева.</text>
<text sub="clublinks" start="1610.4" dur="3.368"> И можеби тоа е она што сите овие приказни се обидуваа да ми ги кажат цело време:</text>
<text sub="clublinks" start="1613.768" dur="5.122"> дека улогата на Скијдс во сето ова е да биде онаа што ќе ја изгубиме.</text>
<text sub="clublinks" start="1619.455" dur="1.792"> Да се ​​заборави.</text>
<text sub="clublinks" start="1622.12" dur="2"> И можеби сега е на мене ...</text>
<text sub="clublinks" start="1624.994" dur="1.167"> ... да го пуштам.</text>
<text sub="clublinks" start="1628.522" dur="0.573"> Не!</text>
<text sub="clublinks" start="1629.095" dur="5.45"> Хасбро, се колнам во Господ, сакам до петок на моето биро Transformers Kingdom Deluxe Class Skids!</text>
<text sub="clublinks" start="1634.545" dur="2.476"> Тонтон, знам дека го имаш, мора да ме закачиш.</text>
<text sub="clublinks" start="1640" dur="3.812"> О момче! Тоа беше забавно! Огромна благодарност до сите што ме привлекоа со Skidses:</text>
<text sub="clublinks" start="1643.812" dur="6.188"> тоа е Opsimathics, Jolene, Chris over на критиките на Rodimus Minor, и фела по име James!</text>
<text sub="clublinks" start="1650" dur="5.39"> И, се разбира, голема извика по патрони до Адам Скарнс за поддршката на шоуто. Сè што е можно, бебе!</text>
<text sub="clublinks" start="1655.39" dur="2"> Нели! Повеќе да се направи. Фатете се на страната на падините!</text>
<text sub="clublinks" start="1658.483" dur="4.706"> Бидете сигурни да се претплатите за повеќе Прегледи на Прекрасните трансформатори на Thew.</text>
<text sub="clublinks" start="1663.665" dur="2.476"> Ограничена привлечност, одржувајте ја вистинска.</text>