SKIDA: Autoboti më i parespektuar subtitles

Çka, ekip! Er, a duhet të bëjmë një 'të madhe'? Unë jam gati për të! Po e ndjej formatin. Prandaj merrni dorën time pasi sot ne i kushtojmë një haraç shumë të nevojshëm një autoboti të caktuar të uritur nga vëmendja i cili është mënjanuar, prapambetur, pushuar nga puna dhe pa respekt për shumë vite, në shumë mënyra! Po miq, kjo është historia e Skids shumëvjeçare të Autobotit, ajo kubeladë kompakte me stil mahnitës i cili shpesh kalon për lodra të reja dhe role të reja. Ky gaz i dobët ka qenë me Transformuesit që nga ditët e tij të hershme dhe megjithatë është neglizhuar pa pushim - por jo në këtë shtëpi! Për sot, Skids merr stilin e duhur - Thew! Pra, po, Skidward-i i varfër në univers, këtu ishte me dhimbje të dobët në përdorimin e mediave klasike se e gjithë prania e tij ishte pak a shumë një pordhë e qetë e lëngshme derisa më në fund goditi hapat e tij rreth të tridhjetave. Njësoj Dua të them, a arriti ai të bënte diçka në G1? Si, ai u shfaq në ekran, por ai ishte pak a shumë thjesht një spektator përveç asaj një herë ai u përplas dhe pastaj ata përdorën lëvoren e tij të pajetë në një lloj froni të tmerrshëm robot gore. Heroi im. Ndërsa është në shtyp, ai është ndoshta më i famshmi për marrjen e një banjë sfungjeri me brirë çuditshëm por e vetmja gjë që ai bëri ndonjëherë që më kujtohet ishte se ajo kohë ai, uh, shpërtheu në harresë. Kështu është ai. Kjo është lëvizja e tij nënshkruese. Por, ashtu si shumë nga ato që nuk shkojnë me botën, unë mendoj se kryesisht vjen deri te keqmenaxhimi. Kjo është, në fillim të viteve '80, ekipi Hasbro kishte një detyrë të tillë mamuth në duar me kaq shumë karaktere për të zhvilluar dhe tregtuar, dhe Skids gjithmonë dukej se ishin ato që kalonin nëpër të çara. E tij ishte shumë një lodër e ngarkuar për të sjellë në pjesën e pasme, vetëm mezi copëtonte 'në raftet pa një vend të vendosur në formacionet e 1984 ose '85, i ngarkuar me titullin e fundit të punës në kovë, një bio karakter dëshpërimisht i shurdhër, dhe një emër që - ndërsa teknikisht është automobilistik - gjithmonë të bën të mendosh për poopoo. Dhe me të vërtetë më shkel gomarin se ai ka qenë një mungesë e tillë, 'për mua, G1 Skids është lehtësisht një nga makinat më të mira origjinale Autobot! Jam friggin serioz. Top 3! 'Cos kontrolloni! Kjo është një figurë e mrekullueshme që e merr atë modelin themelor të karformuesit - gjoks kapuç, dyert e krahëve, të gjitha goditjet - dhe e bën atë plotësisht të tijën me një stil unik djalosh katror të këndshëm që askush tjetër nuk mund ta tërhiqte! Se askush tjetër nuk është përpjekur me të vërtetë të tërhiqet. Ai thjesht shkëlqen në një mënyrë shumë të veçantë dhe shumë të këndshme në atë blu të mrekullueshme të thellë metalike me të gjitha afishet klasike argjendtë retro, Grushta dhe këmbët dhe pantallonat plastike të kuqe dhe pak cipa të dritave të rrumbullakëta të kromuara! Dhe unë e kuptoj që fizikisht ai është pak i dukshëm. Ai nuk jep saktësisht energji të luftëtarit badass me lartësinë e tij të çuditshme me këmbë dhe krahët e tij të ngathët pa bërryl por a e bën atë më pak se moshatarët e tij? Ky është libri shkollor G1! Ashtu, ai ka grumbullin e duhur të armëve të argjendta dhe raketë që nuk jam i sigurt se ka punuar ndonjëherë, artikulimi është objektivisht patetik, dhe ai është ende argëtues, përkundër kësaj. Kjo është ajo që na pëlqen në lidhje me G1! Kjo është sa më reale! Skids është në jetë 'në jetën kitsch të viteve '80 të valës së parë dhe ai nuk ka nevojë për JU për ta vlerësuar atë. Por unë po. Thuaji se është i pashëm. Thuaje. Transformimi - ashtu si njeriu - është i papërmbajtshëm! Thjesht një çështje aferash crumplestiltskids elegante dhe e ndërlikuar me një manovër të veçantë nënshkrimi që më pëlqen ta quaj rrokullisje e kapakut të kapakut të kokës! Ashtu, kazanët e kapakut hapen dhe koka e vogël robo rrotullohet përreth dhe paloset larg prandaj ai nuk e ka atë boshllëk të shëmtuar të qafës që aq shumë prej tyre kanë. Ashtë një lëvizje e fortë, dhe është e gjitha e tija! Dhe kjo modë alt alt Honda City Turbo është një gungë kaq e lumtur e një gjëje! Shikoni, ju e dini që unë jam një pinjoll për një minimobile blu chunky, dhe Skids është më e vërteta e bluest. Thjesht më shkrin njeri, është si dobësia ime e drejtpërdrejtë. 'Cos, në rregull, nga pikëpamja profesionale e vlerësimit të lodrave të vjela ka gomat e gomës dhe firmën dhe grimca e hedhjes së vdesit që dëshiron koleksionistët dhe dyert dhe bagazhi i punës e bëjnë atë teknikisht më të plotë se sa shumica e makinave bashkëkohore Autobot të epokës por përbrenda unë thjesht po ulërij 'nga gëzimi! Dua ta përqafoj këtë gjë gjatë gjithë ditës! Dua ta trokas në kokë si një lloj brejtësi dhe ta ushqej me një rrush të thatë. Jam magjepsur. Si nuk është bota e dashuruar me këtë gjë !? Si nuk kemi pasur 50 nga këto? Une nuk dua Unë mendoj 'nuk është si një makinë sportive seksi ose një betejë e keqe celular. Imagjinoj se kjo është arsyeja pse ata i dhanë këtij prapavija të mërzitshme. 'Cos kur jeni duke punuar' me një ekip super veturash të mrekullueshme aliene, kush do të dëshironte të bëhej hatchback i padëmshëm? Duket sikur kjo nuk do të të bëjë një megastar por padyshim që i bën Skidet të ndihen më të bazuara në realitet dhe kjo është më shumë çfarë dua nga një robot i maskuar. Mund të jenë katër nga këta të parkuar në rrugën time tani dhe unë nuk do të ngrija as një vetull të padukshme! Kjo rrjedhë e pastër dhe e rregullt është thjesht më e këndshme sesa fëmijët e freskët që shndërrohen në, si, Lamborghinis hapësinorë dhe një veturë specifike gare. Maskim i shkëlqyeshëm, djema, do të shkriheni. Nuk e keni parë Drive? Doot-de-doot-de-doooo! Ooh, Moda e Adhurueshme e Vogël e Makinave Doot-de-Doo, kjo është ... TREGTESISHT! Pra, a e shihni se çfarë dua të them? Skids është një starletë me të vërtetë e veçantë me një dizajn unik magjepsës unik dhe një ton zemre serioze Autobot dhe ai është ndoshta Diacloney më i qëndrueshëm nga të gjithë djemtë origjinal të makinave të importuara. Dua të them, ai ka qenë aq i papërdorur në Transformuesit saqë pothuajse ndihet më e natyrshme të mendosh për këtë si një lodër Diaclone! Ndoshta shikoj shumë Bazat, shumë lodra Galaxy - nëse ekziston një gjë e tillë - por unë mund ta imagjinoj më lehtë këtë lodër rreth një prej atyre miniaturave të adhurueshme të qytetit të qiellit blu në disa reklama të Takara TV sesa ... qëllimi i lazerave në Decepticons? Ai nuk e bën atë. Por edhe me gjithë këtë në mendje, kjo është akoma, për mua, lodra e fundit zyrtare e Skids që me të vërtetë dukej ose ndjehej si Skids 'edhe pse në një botë të fiksuar me nostalgji, Skids nuk ka arritur kurrë me të vërtetë të bëjë një rikthim domethënës. Dua të them, ka pasur disa fëmijë të rinj të Skids, por ata të gjithë kanë qenë ose interpretime të rënda ose si degë të çuditshme abstrakte. Merrni për shembull Robots In Disguise Skid-Z, i cili është ... në rregull, qartë nuk është i njëjti djalë, por ai e ka emrin, lloj! Çfarë është ajo, Skid-Zuh? Skid-Zee? Skid-Zed? Çfarë lloj emri i gomarit-gomar është ai? Eja, pusho-Q! Por shikoni, RID Skid-Z këtu patjetër që kishte filluar një gjë e tërë, duke kthyer një performancë të mrekullueshme si një punk i ri turbo-revvin me një varësi të detyruar garash 'ai skanoi aksidentalisht një fantazmë të shoferit të Formula 1 !? Ndoshta Skid-Z është i përhumbur! Brilante. Pra Zedhead këtu nuk është e lidhur qartë me Hondabot-in tonë të përulur - ai është shumë më tepër një Mirage-a-like, bazuar si ai është në figurën Machine Wars Mirage i cili nga ana e tij ishte bazuar në një dizajn të anuluar nga G2. Kishte shumë nga ato në atë kohë - RID, Machine Wars, Robot Masters, Beast Wars II - të gjithë ishin pikuar me mbingarkesë G2. Por ato ishin disa figura të forta, burrë! Ata meritonin pak veprim! Ata ishin të qeshur, kishin shumë për të ofruar dhe nuk kishin dalë në të vërtetë për 5 ose 6 vjet. Humor i madh. Sidoqoftë, modaliteti robot është ndoshta paksa i hijshëm dhe i gjerë me gjoksin e racës së madhe dhe gjymtyrët e çuditshme të çuditshme por ai përsëri paraqet në rregull, lloj, dhe ai duket drejt e lart në këtë përzierje të guximshme të purpurtë me shkëlqim, luledele metalike, dhe ngjyrë bezhë neutrale e ftohtë, e cila mund të ketë qenë ose jo njëherë e bardhë me një nuhatje të fuqishme tubash dritë qiellore! Dhe duke qenë një fëmijë i G2-it të fiksuar me mashtrime, ai natyrshëm është ndërtuar rreth këtij leva automobilash të vogël ace dhe sa i përket kësaj mënyre të shkëlqyeshme F1, dreqi është se ca dhunti! Kontrolloni atë me grooves e saj të butë cruisin 'dhe bërxolla garash ballsy! Dhe unë nuk dua nëse jam vetëm unë, por ka diçka për këtë që ndihet si 50-të me ngjyrat e sodës me kremin kinda dhe shiritin e Coca-Cola, si një noton koks, flashin 'disa fryrje klasike të parave Chevy me stilet e krahut të dyfishtë! Ky është aq ekscitin 'sikurse ishin duke u marrë sot! Sepse herën tjetër që emri Skid-Z do të shfaqej pasi ky djalë ishte në një Armada Mini-con. Dhe një i ndyrë, gjithashtu! Sikur, pasi u mbaruan idetë për lodrat aktuale Armada, ata përfunduan duke u dashur të nxisnin një tufë recolours Beast Wars Transmetal për të mbledhur valët e mëvonshme, dhe Skid-Z ishte vetëm emri që ata i hodhën një Mini-kon - një nga DY Mini-të këqijat që ata hodhën me një nga ata! Flisni për slummin 'it! Më shumë si Skid-Z-List. Kështu që ne do ta kalojmë atë dhe në vend të kësaj do të shkojmë përpara në kthimin e parë gjysmë të suksesshëm të Skids në trupin e tij blu të bllokuar në Alternators / Binaltech - vija aq e zbehtë që ata e quajtën twicey - e cila, siç e kemi mbuluar jo shumë kohë më parë, ishte disa nga gjërat e para të ringjalljes së G1 nga mesi i viteve 2000. Ky ishte ringjallja origjinale e vitit 1984, kështu që do të duhej të ishte vendi i përsosur që Skids të muskulonte dhe të fuste vendin e tij në ligat e mëdha! Por për aq sa e urrej ta them, ai kinda dukej si një shaka? 'Cos shikojeni këtë gjë të përgjakshme! Suchshtë një dorkus i tillë! Thjesht del kaq i lodhur dhe i butë me llojin e çuditshëm të trupit të barkut të birrës duke xhuxhuar krahët e tij të çuditshëm dhe pistoletën e mjerueshme. Por akoma, është një lloj shkëlqyes! Thuaj çfarë të duash, kjo është një makinë serioze! Ai e ka patjetër atë bombast tepër specifik Binaltech, i fryrë pozitivisht me zhurmë vizuale, ndjenjë zemre me zemër të fortë dhe inxhinierinë e lavdishme labirint me ato koka legjitime dhe parakolp brutal, rripa të zinjsh të rëndë dhe drejtues aktiv gjithnjë! Dhe si, këmbët janë me gunga si mut, por ato janë aq të gjalla! Ju keni këto parakolpë të mëdhenj, kofshë të pacipë argjendi me thumba të zeza në gju, dhe këto këpucë trape trazike janë kaq çarmatosëse jo elegante! Thuaje kështu - si do ta harrosh këtë gjë? It'sshtë një chungus karizmatik me gomar në mënyrë të pakrahasueshme, me një energji të pabesueshme Autobot dhe absolutisht nuk do të injorohet! Ky duhet të jetë një nga transformimet më të largëta, njeri. Ashtu, edhe për një djalë Binal, kjo është ca mut i çuditshëm! I gjithë rajoni i tij i gjoksit hap dhe shtrihet në një shkop me kokën në një shkop tjetër, fjalë për fjalë çdo njeri rrotullohet dhe rrotullohet dhe më pas krahët i futen në pjesën e pasme të qafës !? Sinqerisht, nëse e konsideroni veten entuziast të Transformatorit, duhet ta kontrolloni këtë gjë personalisht të paktën një herë, për hulumtim. Por po, kjo është mënyra se si Binaltech zgjodhi të azhurnojë Skids-et e vjetra si një foshnjë Toyota. Të gjithë e dimë që Binaltech jeton dhe vdes në mënyrat e saj të makinës, dhe sikur, sidoqoftë e paqëndrueshme dhe e paqartë kjo makinë, puna që ata bënë e shndërruan atë në një Transformator? E theu! Si ta kontrolloni, të pajisur kështu me katër dyer funksionuese, një mbulesë motorike bitey, dhe një ambient i brendshëm që në të vërtetë duket si një vend shumë i ftohtë. Unë duhet të përmend - vendet e tij të përparme doli një herë dhe unë thjesht nuk mund t'i marrë përsëri atje për jetën time, kështu që ata janë një pajisje tani. Dhe faleminderit Heavens kjo është Takara me atë gomar të dendur të hedhur dhe pa ato tampos të ndezura të Smash-Mouth-ass. Patch i pafytyrë ndryshku atje. Bonus! Do të isha gjithashtu i penduar të mos them se diçka në lidhje me këtë padyshim që ka erë hekuri, i cili mungonte dukshëm në kastin e Alternatorëve dhe kjo karrocë e dendur me përkrenaren e saj të rrumbullakët të kreshtë do të kishte qenë një përshtatje perfekte për të por unë jam duke menduar ndoshta reps Toyota këmbëngulur në blu kështu që ata e futën atë për Skids në minutën e fundit? Unë nuk e di se për një fakt, por kjo do të ishte aq tipike se si është trajtuar Skids! Dua të them, kile për kile, kjo është ndoshta lodra më e mirë Skids ndonjëherë, dhe nëse do të ndodhte vetëm përmes një mashtrimi, si një mundësi e fundit për të përmbushur një detyrim të jashtëm, kjo do të ishte një manovër e përsosur e Skids! Fatshame nëse duhet - kjo është portreti. Kështu që të gjitha gjërat konsiderohen, unë ndjehem sikur Binaltech Skidneybean në të vërtetë mban mjaft mirë! E gjithë ajo epokë sapo kishte një viber të tillë, burrë. Sikur, dukej kaq shumë e gërryer që të ktheheshim Transformuesit në shpirtin e saj origjinal realist të automobilave, ishte ndërtuar në mënyrë të qartë me dashuri, dhe kjo friggin 'do të thotë atë! Dhe pastaj filmat ndodhën. Tani, aq sa i kam shumë të përziera ndjenjat për filmat, unë gjithmonë do të mbroj filozofinë e dizajnit. 'Cos kurrë nuk ka qenë plotësisht në shijet e mia, por unë gjithmonë kam qenë në gjendje të gjej gjëra në të cilat më pëlqyen, është një aspekt i markës që shumë njerëz e duan me të vërtetë legjitime, është jashtëzakonisht e vlefshme dhe ka mundësi financiare që fushat e tjera të ekskluzivitetit të lulëzojnë. Ju doni të bëni Titan Class Scorponok të ndodhë, ju duhet të shesni përmes disa rasteve të Bumblebees, në rregull? Ne e dimë këtë. Dhe si, aq sa unë urrej mendimin e #NotMyTransformers, kjo nuk është shumë Skids e mia. Ju nuk doni të shihni Skids e mia. Dhe nuk është se ai madje ka ndonjë lidhje me këtë Skids! Siç e kemi parë - vetëm një emër. Ne mund të ndajmë. Unë nuk jam tryna të jetë djali "shkatërruar fëmijërinë time". Thjesht, ky djalë thith! 'Cos unë dunno për ty, por për mua, me botët e filmit, ekziston gjithmonë ajo dhimbje e vogël e "hm, kjo nuk është ajo që duket si ai!" "Ratchet nuk është jeshile!" Por me shumicën e tyre, nuk është vërtet e vështirë të pranosh. Si, Soundwave në të vërtetë nuk duket si Soundwave, por ai po bën gjëra komunikimi të poshtër, ai ka folës mbi të, që funksionon. Dhe madje edhe me ata që thjesht ndajnë emrin, nuk është vërtet e vështirë të ndash këtë djalë nga ai djalë. Ashtu, nuk është Hot Rod pasi unë e njoh atë, por në rregull! Le të shohim se çfarë keni! Por me Skids është më shumë si, f ** k ju. Ai është një personazh budalla i bezdisshëm qëllimisht në një film po aq të bezdisshëm dumbass me një dizajn të qëllimshëm të tmerrshëm dhe ngjyrime raciste dhe ata e quajtën atë "Skids" sepse kjo tingëllon si mut. Ky është lloji i nivelit të ulët të vetullave, për të cilin po punojmë këtu. Më e ulta e ballit. Por lodra nuk është e keqe, pasi ato shkojnë! 'Në përgjithësi, hakmarrja e lodrave të rënë ishte shumë e mirë! Si, është bërë mirë, shumë e detajuar dhe e pasur, është paksa i zënë me sy dhe shumë i çuditshëm, por kështu duket ai! Artikulimi është në rregull, ai ka disa mashtrime zbavitëse të padobishme por jo modeste ... (qesh) Eja! (wheezelaughs) ... dhe siç është e besueshme për filmformuesit, modaliteti i makinës në të vërtetë është mjaft i lezetshëm. Ajo ka snazz. Por problemi me këtë lodër është se është një lodër e karakterit nga e cila është. Unë thjesht e urrej atë. Shikoni fytyrën e tij. Vidhni këtë djalë. Unë vështirë se mendoj se kjo është një veprim i egër, por Skids dhe Mudflap me të vërtetë janë një nga pikat e ulëta në të gjithë historinë e Transformuesve. Dhe goditësi i vërtetë është që KISTO Skids ka shumë më shumë një prani sesa Skids që më pëlqen - më shumë kohë në ekran, sigurisht më shumë lodra - gjë që e bën këtë snotgoblin dipshit versionin mbizotërues të Skids. Dhe ai është Skids më e keqe! Ai është si horr i Skids! Friggin 'Jolt bën një Skids më të mirë se Skids. Ai është vetëm thelbi absolut i çdo problemi që filmat kishin distiluar, zmadhuar dhe memecur disi dhe injektohet direkt në vrimën tuaj të trurit dhe të gjithë jemi më keq për përvojën. Hm! Ende një pikë e dhimbshme, me sa duket. Merrni me mend se ne duhet ta hedhim shkurtimisht në këtë version të klasës Legion në dekon e tij të parë të rrallë nga Cybergoth nga Dark of the Moon ku, në atë që pa dyshim ishte një lëvizje shumë Skids, ai u përjashtua nga filmi! Ahh, ju urreni ta shihni. Sidoqoftë, gjërat shpejt u rritën pak për Skids kur ai përsëri u kthye në rrënjët e tij blu në kapitullin 2013 të Gjeneratave! Tani, ti më njeh mua. Brezat janë bllokimi im! Movieverse është marmelata ime! Luftërat e kafshëve janë të miat bovril Pra, kjo është ajo që ne e shqyrtuam në atë kohë. Mos e shiko, është një video mut. Agedshtë plakur tmerrësisht! Por në atë kohë, vërtet po shijoja drejtimin në të cilin dukej se po lëviznin Brezat. Siç, ata po shkonin shumë në stilin IDW, ne kishim fave të tifozëve nëntokësorë që dilnin si Jhiaxus dhe Chromia, pak Armada dhe Luftërat e Bishave në lëvizje, ishte rad! Mezi prisja të shihja se ku po shkonte! Dhe të them të drejtën ishin mjaft interesante dy muaj, sepse atëherë Luftërat e Kryeministrit hynë dhe avulluan gjithçka përsëri në Gorin e vjetër të kënaqshëm të turmës e cila, nuk mund të ankohen! Unë i doja Luftërat e Kryeministrit. Unë e dua G1 që kënaq turmën. Unë jam në turmë. Por një kthim i tillë i menjëhershëm estetik i la disi Skids dhe Trailcutter dhe ... ajo gjë Mini-con në të ftohtë, "sepse tani ata dallohen nga turma, por për arsye të gabuara! Kjo nuk duket më si një largim interesant. Kjo është një ab aberation! Dhe gjëja është, nuk është as e mirë! Ashtu si, unë ende e dua modën alt-up të super të gjallë supermini, dhe është gjithmonë bukur të shohësh pak veprim të Head Hood Flip Flap. Kjo është kultura Skids. Por si, ngjyra është e gabuar. Këmbët janë të pashpresa! Shpatullat janë qeni! Fytyra është drejt ngritur shqetësuese dhe armët dalin shumë mbi kompensimin. Thjesht nuk është shumë argëtuese! Dhe është një turp kaq i madh, "sepse kjo me të vërtetë u ndie si një pushim i madh për Skidney Poitier-in e vjetër. Si, ai më në fund ishte duke u futur në një vrapim të mirë në komike, ku ai i gjeti këmbët e tij si një aventurier enigmatik amnezik me superfuqinë e Megalearning! Friggin 'budalla. Por edhe në kronologjinë kur Skids u bë i mrekullueshëm, ai ende përfundoi me një fund shkatërrues shkatërrues, ku - në rregull, spoiler në 3, 2, 1 ... ai u turpërua aq shumë nga vetja sa që shpirti i tij shpërtheu dhe pastaj ai u largua në heshtje për vdekjen e tij, me fytyrë poshtë, zvarritur në barkun e tij dhe pastaj shoqja e tij më e dashur në univers në mënyrë efektive i kishte shuar të gjitha kujtimet e saj kirurgjikale nga truri i saj !? (psherëtin) Pra, më lejoni ta kuptoj këtë - jo vetëm që Skids vdiq në thelb pa ndonjë arsye, çfarë ishte ajo? Diçka në lidhje me një tifoz të përkohshëm të ekipit që ata nuk kishin nevojë gjithsesi sepse Megatron ishte atje dhe ai është i fortë? Jo vetëm kaq, por më pas ata bënë një episod të tërë vijues se si askush nuk dha mut! Si shoqja e saj më e mirë u largua nga rruga e saj për të mos dhënë një mut! Po e thjeshtoj shumë, por kjo është ajo që ndodhi. Ashtu - a është kjo kostoja e Skids-eve që kapin një pushim? A e përbuz universi kaq shumë këtë djalë saqë ndonjë sukses që haset të masakrohet nga ekzistenca? Nga mendja e njerëzve të tjerë !? Çfarë tjetër mund t’i bësh atij? A doni të asgjësoni individualisht secilën nga molekulat e tij, ndërsa ne jemi në të !? Sinqerisht, mosrespektimi! Mirë, ky është fundi i prishësve. Sidoqoftë, ku jemi tani? Cila është më e fundit? Epo, transparencë e plotë, unë në fakt po hedgin 'bastet e mia duke e bërë këtë video për pak 'pjesa ime shpresonte se mund të kishte një Skids të ri që vjen nga trilogjia e Luftës për Cybertron kjo do të ishte në përputhje me buxhetin e saj të rëndësishëm dhe historik të shkëlqyeshëm por duke parë se si në thelb e gjithë rreshtimi është zbuluar ose rrjedhur përmes cilitdo burim me një nuhatje të mirësisë Skiddy ky është akoma versioni më i fundit modern i ol 'Steak dhe Skidney dhe ndodh që të vijë nga xhepi i shkurtër i kohës kur gjithçka ishte e paqartë për një verë. Nuk mund të jem i çmendur që ata provuan diçka ndryshe, por ne kemi lëvizur tutje. Kanë kaluar 7 vjet! Të gjithë të tjerët kanë pasur një përfundim! Kromi, ngritje friggin ', Doubledealer, Springer! Të gjithë e donin atë Springer dhe ai akoma mori një tjetër! Por jo Skids! Ne jemi akoma duke u arritur me këtë spektër të vjetëruar dezinfektues. Thjesht nuk mund të besoj se tani kemi versione të azhurnuara të G1-së, të kënaqshme për turmat, praktikisht të çdo karakteri përveç Skids. Unë mendoj se Generations Skids është lodra perfekte për të qenë në këtë situatë sepse nuk do të qëndrojë! 'Për një gjë, si krijues i përmbajtjes, më pëlqen që videot e mia të arrijnë diku. Duhet t'i japim djalit tonë një fitore të qartë! Na duhet ajo denoncim! Dhe për këtë, kam frikë se duhet të braktisim kronologjinë zyrtare dhe në vend të kësaj të endemi në egërsi të një fantazie të palicencuar! WoOoOoOoOoOo! Po me të vërtetë, vendosi nëse dëshiron për Master X Series Savant nga kafshët e palës së tretë të palëkundur X-Transbots të cilën unë jam mjaft i kënaqur me thirrjen më të afërt që ne do të shkojmë në një Kryevepër Skids! 'Cos kontrolloni këtë! XTB Savant është një pjesë e bukur që lë pa frymë dhe paraqet një nivel luksi dhe konfirmimi të jetës që kërkojnë nga unë ta referoj atë si "një copë". Ashtu, menjëherë ndihet e mahnitshme në dorë! Shtë me peshë dhe e fortë dhe e lëmuar me një ndjesi plastike me cilësi të rëndë dhe metal me shije kur është e përshtatshme - ndryshe nga ky kanal. Nyjet janë të forta dhe të mëndafshta dhe të përgjegjshme dhe Zoti, ai thjesht duket kaq i mirë! Vetëm fakti që ekziston një cilësi e bukur, një shifër e klasës së koleksionistit të çdo karakteri me atë kapuçin e punës Honda të punës për një trup. Shpirti im është kaq i plotë tani! Pak e çuditshme që ai nuk e ka marrë kapuçin e nënshkrimit por ka qafën e parregullt për ta akomoduar atë por çfarëdo qoftë! Me falni Nuk të dëgjoj dot mbi këngën në zemrën time! Por nëse duhet ta kritikojmë, dhe duhet, ky është një përmbledhje, unë supozoj se duhet të them se ngjyrat janë një përzierje interesante. Sikurse e keni atë indigo klasike tojetike me shkëlqim të thellë, krahas këtij emisioni shumë zbutës TV blu, i cili mendoj se funksionon? Si, nga të gjithë personazhet atje, nuk e di nëse Skids kishte nevojë për trajtimin e homazheve në karikaturë. Asnje dem i shkaktuar! Akoma më pëlqen, por a duhej? Të vetmet bartje të vërteta që mund të përfshini nga karikatura janë si, krahët e zbehtë me mbajtëset e shpatullave të njolla me pika të kuqe, ajo fytyrë e ngushtë dhe e çuditshme e çuditshme me tipare ëndërruese, dhe si ... gjunjë të zbardhur? Une nuk dua Armët gjithashtu janë me peshë të çuditshme në ekran dhe të dy duken mjaft të pakëndshëm, si kjo gjë e çuditshme e vogël treguesi lazer me dy zap që duket sikur duhet të shkojë në dorën e tij, por jo, thjesht mund ta shihni të gjithë dorën e tij përmes saj, dhe ky tjetri është i gjithë thesi dhe nuk ka bosht. Une nuk dua Theshtë një lloj armatimi pa kuptim shkencor-shkencor që ndoshta teknikisht është mjaft i dobishëm në një farë mënyre, por nuk do të jesh ai që nxjerr Blitzwing, po. Megjithatë nuk është ndonjë punë e madhe! Justshtë thjesht një e çuditshme. Si, kjo është një figurë me shumë title të vogla, të domosdoshme, fatkeqe, por asnjëri prej tyre nuk prek as sa i mrekullueshëm është! Po më jep gjithçka. Duhet vetëm të shikosh! Ka dyert e ëmbla me shkëlqim me shirita dhe pistonat e vegjël të xhamave, ka tabelat gjigande dhe të kuqe të bëra nga një e katërta e një makine, Ka atë lloj puthjeje të * shefit *, e di? Kjo lloj është ne sais quoi. Kjo, erm ... ju e dini, e, uh, ajo ka marrë, uh ... [hyrja në shfaqjet "The Touch"] Nah, shumë e qartë. Transformimi është jashtëzakonisht i arritshëm, megjithëse me një rast të butë të asaj këmbënguljeje të veçantë të palës së tretë për shumë ndërlikime. Ashtu, këmbët dhe trupi janë të gjitha mjaft të arsyeshme dhe të thjeshta, kështu që unë nuk jam me të vërtetë i sigurt pse krahët duhet të jenë kaq komplekse. Ka të gjitha skeda të vogla, si dhe dy ose tre shtresa panelesh që rrotullohen rreth parakrahëve por zemër, kur të arrish atje !? Shikoni, nuk dua të hyperbolike këtu. Gjysma e parullës sime është "mbaje atë reale", por kjo mund të jetë vetëm mënyra e makinës e ëndrrave të mia! Kjo është, unë nuk e di nëse është në të vërtetë një Honda City Tubro plotësisht i saktë - Nuk e di nëse e ka vërtet atë grilë të parregullt të parakolpit, ose timon në anën e djathtë me kapakun e benzinës në pjesën e pasme jashtë loje, por duket si Skids dhe është mahnitëse! Shtë akoma i njëjti motor tërheqës i gëzuar, i lezetshëm në tokë, por vetëm më shumë! Thjesht arrin të përmirësojë në mënyrë të përsosur vibe pa e tepruar ose futur shaka të bezdisshme. Shikojeni këtë gjë. Soshtë kaq e lezetshme dhe e stilit të lartë. Ka kaq shumë dashuri dhe mjeshtëri në shfaqje nga ata fenerë me sy të ndritshëm deri te pasqyrat e krahëve të gomës të pashkatërrueshme dhe ... gomara. Kjo ju jep atë gomë të ndjerë reale dhe piktura e pikturës më bëri të notoj në një oqean indigo! Dhe shikoni, Skids mund të mos jetë Autobot më interesant, por ai me të vërtetë e qoshi tregun në dyert e havin. Dhe shikojeni këtë, kjo është qesharake. Ata në fakt i kanë dhënë atij skuterin e vogël të palosur nga ditët e Diaclone! Ai madje nuk e kishte këtë në Transformuesit! Kjo është si, para-G1. Kjo është Para-1! Kjo është ndoshta prerja më e thellë ndonjëherë. Kjo është një prerje aq e thellë sa kaloi deri në anën tjetër. Kjo është një plagë e thellë e daljes. Po të them çfarë - jo një adhurues i kësaj kutie! Po, po shkojmë atje. Si, e vlerësoj që është e këndshme dhe e imët dhe nuk harxhon asnjë hapësirë ​​në dollap, dhe veprat artistike janë vërtet të sëmura, por, Zoti, X-Transbots, punësoni një projektues! Shumë shkronja! Shumë e vogël! Shumë e shëmtuar! Çfarë është kjo mbeturinë e Karencore-qesh-dashuria-gomar !? Pse do ta bënit këtë !? Ashtë një figurë e mirë! Duhet - A është ai ... qeni i Deathsaurus? Shikoni, vogëlsirat mënjanë, X-Transbots Savant është thjesht një gjë e bukur. Ky është një Skid i afërt i tregut të koleksionistëve me të paktën një faktor të barabartë kënaqësie si një Kryevepër e nivelit të lartë! Kjo është Skids-i më i mirë që ka parë ndonjëherë dhe unë jam i bezdisur. Je me XTB? Po, ti më njeh mua. [Zëri] Por në fund të fundit, sado i mirë të jetë, sado i lumtur të më bëjë, një pjesë e imja e di që puna e disa ndërmarrjeve të kopjimit që prishin ligjin nuk llogariten si skema në kronologjinë zyrtare. Ishte një ëndërr. Jashtë loje. Skualifikohet. Dhe në dritën e ftohtë dhe të pafalshme të botës reale, ne në vend të kësaj mbyllim historinë e Skids në shikimin e tij të fundit të njohur në Transformatorët Q. Uau. Emërtoni një ulje më të madhe. Jo se ka një dreq gjë që nuk shkon me Q-Transformuesit! Ata janë argëtim i shkëlqyeshëm i padëmshëm! Unë patjetër që e shijoj gungën e tyre uniforme super-mbledhje absurde bukur dhe kjo Suzuki i vogël qiellor i kaltër është jashtëzakonisht i dashur por fakti që KJO është përfaqësimi më i fundit në botën reale të Skids - a nuk ndihet disi si indinjatë e fundit? 'Cos ndërsa kaq shumë vëllezër të tij, si Prowl dhe Ironhide, kanë pasur të gjitha llojet e azhurnimeve dhe Kryeveprave dhe së fundmi, dy figura kryesore moderne hiper-moderne të freskëta, ÇDO, në 18 muajt e fundit, DHE Transformatorë Q, Skids sapo ka zbritur në statusin e kameos së re, përjashtuar nga çdo linjë kryesore moderne e lodrave, zvarritje në një harresë të Hasbro's duke e bërë. Dhe sinqerisht, është një tradhti që një djalë që filloi si një figurë kaq mahnitëse me një personalitet kaq të veçantë është lejuar të ngecë në këtë mënyrë! Eja! A nuk do të ndjehej familja e sotme e sotme Autobot thjesht një smidge më e plotë me një supermini të mrekullueshëm blu të mrekullueshëm në lëvizje? Por në këtë pikë ndihem sikur nuk do të ndodhë kurrë, sepse Skids thjesht nuk duket se përshtatet. Ai nuk është aq i ftohtë sa duhet. Ai nuk është mjaft i tregtueshëm. Ai kurrë nuk do të ishte aq i keq sa Sideswipe, ose aq elegant sa Sunstreaker, ose aq ikonik sa Wheeljack. Kur ka kaq shumë personazhe të tjerë, objektivisht më të ftohtë dhe vetëm kaq shumë dritë për të parë, si supozohet se një teoricient me mendje të munguar duhet të vazhdojë me Dinobotët? Ai është thjesht një djalë tjetër. Ai nuk është as Djalë tjetër; ai është djali tjetër. Djali i harruar përfundimtar i G1. Por mbase ashtu duhet të jenë Skids! Ndoshta arsyeja që ai nuk shfaqet më shpesh është se nuk ka pse. Për shkak se kjo pjesë e vogël e paraqitjeve të shpërndara shpërfillëse i jep atij një farë mashtrimi të poshtër dhe mbase kjo është më e vlefshme sesa të rishfaqet çdo vit si një Kombinues, ose një Drejtor, ose një fuqi e një kryeministri. Skids thjesht mund të jetë shenjt mbrojtës me çelës të ulët të më pak është më shumë dhe ndoshta jam unë që duhet ta respektoj atë! Po sikur të jem unë problemi !? A jam une !? A jam unë ai fanboy kokëfortë dhe i papranueshëm që gjithmonë tallem me atë që shikon mirësitë që e rrethojnë dhe akoma mërzitet 'cos ai nuk mund të ketë një gjë hiper-specifike që ai dëshiron? "Uuhh, Hasblow!" Kjo nuk jam unë! Eshte? Shikoni, sigurisht që thith të shikosh një personazh që të pëlqen të luftosh për të gjetur vendin e tyre dhe është e natyrshme të duash sukses dhe pranim të zakonshëm për ta, por mbase nuk ka ndodhur kurrë për Skids jo për shkak të keqpërdorimit ose paaftësisë, por sepse kjo është jeta. Jo të gjithë e bëjnë atë. Dhe mbase kjo është ajo që të gjitha këto histori janë përpjekur të më tregojnë gjatë gjithë kohës: se roli i Skids në të gjithë këtë do të jetë ai që ne e humbasim. Të harrohet. Dhe mbase është tek unë tani ... ... për ta lënë të shkojë. Jo! Hasbro, Betohem në Zot, dua që Skidat e Klasit Deluxe të Transformatorëve të Mbretërisë në tryezën time deri të Premten! Tonton, e di që e ke, duhet të më lidhësh. O djale! Kjo ishte kënaqësi! Falënderime të mëdha për të gjithë ata që më kanë lidhur me Skidses: kjo është Opsimathics, Jolene, Chris gjatë në kritikat e Rodimus Minor, dhe një fella me emrin James! Dhe sigurisht një brohoritje e madhe për Patronin drejtuar Adam Skarnes për mbështetjen e shfaqjes. Ju i keni bërë të gjitha të mundshme, fëmijë! E drejta! Më shumë për të bërë. Të kap në breg të lumit! Sigurohuni që të regjistroheni për më shumë Vlerësime të Mrekullueshme të Transformatorëve të Thew. Apeli i kufizuar, mbajeni atë të vërtetë.

SKIDA: Autoboti më i parespektuar

View online
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>
<text sub="clublinks" start="7.84" dur="3.52">Çka, ekip! Er, a duhet të bëjmë një 'të madhe'? Unë jam gati për të! Po e ndjej formatin.</text>
<text sub="clublinks" start="11.36" dur="5.241"> Prandaj merrni dorën time pasi sot ne i kushtojmë një haraç shumë të nevojshëm një autoboti të caktuar të uritur nga vëmendja</text>
<text sub="clublinks" start="16.601" dur="6.639"> i cili është mënjanuar, prapambetur, pushuar nga puna dhe pa respekt për shumë vite, në shumë mënyra!</text>
<text sub="clublinks" start="23.24" dur="6.252"> Po miq, kjo është historia e Skids shumëvjeçare të Autobotit, ajo kubeladë kompakte me stil mahnitës</text>
<text sub="clublinks" start="29.492" dur="3.468"> i cili shpesh kalon për lodra të reja dhe role të reja.</text>
<text sub="clublinks" start="32.96" dur="5.777"> Ky gaz i dobët ka qenë me Transformuesit që nga ditët e tij të hershme dhe megjithatë është neglizhuar pa pushim</text>
<text sub="clublinks" start="38.738" dur="4.302"> - por jo në këtë shtëpi! Për sot, Skids merr stilin e duhur - Thew!</text>
<text sub="clublinks" start="43.56" dur="5.36"> Pra, po, Skidward-i i varfër në univers, këtu ishte me dhimbje të dobët në përdorimin e mediave klasike</text>
<text sub="clublinks" start="48.92" dur="5.717"> se e gjithë prania e tij ishte pak a shumë një pordhë e qetë e lëngshme derisa më në fund goditi hapat e tij rreth të tridhjetave.</text>
<text sub="clublinks" start="54.637" dur="0.662"> Njësoj</text>
<text sub="clublinks" start="55.299" dur="5.341"> Dua të them, a arriti ai të bënte diçka në G1? Si, ai u shfaq në ekran, por ai ishte pak a shumë thjesht një spektator</text>
<text sub="clublinks" start="60.64" dur="7.04"> përveç asaj një herë ai u përplas dhe pastaj ata përdorën lëvoren e tij të pajetë në një lloj froni të tmerrshëm robot gore.</text>
<text sub="clublinks" start="67.943" dur="0.632"> Heroi im.</text>
<text sub="clublinks" start="68.575" dur="4.705"> Ndërsa është në shtyp, ai është ndoshta më i famshmi për marrjen e një banjë sfungjeri me brirë çuditshëm</text>
<text sub="clublinks" start="73.28" dur="4.48"> por e vetmja gjë që ai bëri ndonjëherë që më kujtohet ishte se ajo kohë ai, uh, shpërtheu në harresë.</text>
<text sub="clublinks" start="77.76" dur="2.56"> Kështu është ai. Kjo është lëvizja e tij nënshkruese.</text>
<text sub="clublinks" start="80.32" dur="4.48"> Por, ashtu si shumë nga ato që nuk shkojnë me botën, unë mendoj se kryesisht vjen deri te keqmenaxhimi.</text>
<text sub="clublinks" start="84.8" dur="4.32"> Kjo është, në fillim të viteve '80, ekipi Hasbro kishte një detyrë të tillë mamuth në duar</text>
<text sub="clublinks" start="89.12" dur="6.56"> me kaq shumë karaktere për të zhvilluar dhe tregtuar, dhe Skids gjithmonë dukej se ishin ato që kalonin nëpër të çara.</text>
<text sub="clublinks" start="95.68" dur="8.513"> E tij ishte shumë një lodër e ngarkuar për të sjellë në pjesën e pasme, vetëm mezi copëtonte 'në raftet pa një vend të vendosur në formacionet e 1984 ose '85,</text>
<text sub="clublinks" start="104.193" dur="4.767"> i ngarkuar me titullin e fundit të punës në kovë, një bio karakter dëshpërimisht i shurdhër,</text>
<text sub="clublinks" start="108.96" dur="4.458"> dhe një emër që - ndërsa teknikisht është automobilistik - gjithmonë të bën të mendosh për poopoo.</text>
<text sub="clublinks" start="113.418" dur="7.197"> Dhe me të vërtetë më shkel gomarin se ai ka qenë një mungesë e tillë, 'për mua, G1 Skids është lehtësisht një nga makinat më të mira origjinale Autobot!</text>
<text sub="clublinks" start="120.64" dur="1.584"> Jam friggin serioz. Top 3!</text>
<text sub="clublinks" start="122.224" dur="4.976"> 'Cos kontrolloni! Kjo është një figurë e mrekullueshme që e merr atë modelin themelor të karformuesit -</text>
<text sub="clublinks" start="127.2" dur="2"> gjoks kapuç, dyert e krahëve, të gjitha goditjet -</text>
<text sub="clublinks" start="129.2" dur="5.52"> dhe e bën atë plotësisht të tijën me një stil unik djalosh katror të këndshëm që askush tjetër nuk mund ta tërhiqte!</text>
<text sub="clublinks" start="134.72" dur="1.6"> Se askush tjetër nuk është përpjekur me të vërtetë të tërhiqet.</text>
<text sub="clublinks" start="136.32" dur="8.16"> Ai thjesht shkëlqen në një mënyrë shumë të veçantë dhe shumë të këndshme në atë blu të mrekullueshme të thellë metalike me të gjitha afishet klasike argjendtë retro,</text>
<text sub="clublinks" start="144.48" dur="5.28"> Grushta dhe këmbët dhe pantallonat plastike të kuqe dhe pak cipa të dritave të rrumbullakëta të kromuara!</text>
<text sub="clublinks" start="149.76" dur="2.595"> Dhe unë e kuptoj që fizikisht ai është pak i dukshëm.</text>
<text sub="clublinks" start="152.355" dur="6.365"> Ai nuk jep saktësisht energji të luftëtarit badass me lartësinë e tij të çuditshme me këmbë dhe krahët e tij të ngathët pa bërryl</text>
<text sub="clublinks" start="158.72" dur="3.36"> por a e bën atë më pak se moshatarët e tij? Ky është libri shkollor G1!</text>
<text sub="clublinks" start="162.08" dur="5.12"> Ashtu, ai ka grumbullin e duhur të armëve të argjendta dhe raketë që nuk jam i sigurt se ka punuar ndonjëherë,</text>
<text sub="clublinks" start="167.2" dur="4.141"> artikulimi është objektivisht patetik, dhe ai është ende argëtues, përkundër kësaj.</text>
<text sub="clublinks" start="171.341" dur="3.539"> Kjo është ajo që na pëlqen në lidhje me G1! Kjo është sa më reale!</text>
<text sub="clublinks" start="174.88" dur="5.657"> Skids është në jetë 'në jetën kitsch të viteve '80 të valës së parë dhe ai nuk ka nevojë për JU për ta vlerësuar atë.</text>
<text sub="clublinks" start="181.394" dur="2"> Por unë po. Thuaji se është i pashëm.</text>
<text sub="clublinks" start="185.273" dur="0.5"> Thuaje.</text>
<text sub="clublinks" start="192.184" dur="3.516"> Transformimi - ashtu si njeriu - është i papërmbajtshëm!</text>
<text sub="clublinks" start="195.7" dur="4.795"> Thjesht një çështje aferash crumplestiltskids elegante dhe e ndërlikuar</text>
<text sub="clublinks" start="200.495" dur="4.294"> me një manovër të veçantë nënshkrimi që më pëlqen ta quaj rrokullisje e kapakut të kapakut të kokës!</text>
<text sub="clublinks" start="204.789" dur="4.557"> Ashtu, kazanët e kapakut hapen dhe koka e vogël robo rrotullohet përreth dhe paloset larg</text>
<text sub="clublinks" start="209.346" dur="3.294"> prandaj ai nuk e ka atë boshllëk të shëmtuar të qafës që aq shumë prej tyre kanë.</text>
<text sub="clublinks" start="212.64" dur="2.24"> Ashtë një lëvizje e fortë, dhe është e gjitha e tija!</text>
<text sub="clublinks" start="214.88" dur="4.32"> Dhe kjo modë alt alt Honda City Turbo është një gungë kaq e lumtur e një gjëje!</text>
<text sub="clublinks" start="219.2" dur="6.08"> Shikoni, ju e dini që unë jam një pinjoll për një minimobile blu chunky, dhe Skids është më e vërteta e bluest.</text>
<text sub="clublinks" start="225.28" dur="3.07"> Thjesht më shkrin njeri, është si dobësia ime e drejtpërdrejtë.</text>
<text sub="clublinks" start="228.35" dur="5.747"> 'Cos, në rregull, nga pikëpamja profesionale e vlerësimit të lodrave të vjela ka gomat e gomës dhe firmën</text>
<text sub="clublinks" start="234.097" dur="2.383"> dhe grimca e hedhjes së vdesit që dëshiron koleksionistët</text>
<text sub="clublinks" start="236.48" dur="6.88"> dhe dyert dhe bagazhi i punës e bëjnë atë teknikisht më të plotë se sa shumica e makinave bashkëkohore Autobot të epokës</text>
<text sub="clublinks" start="243.36" dur="2.862"> por përbrenda unë thjesht po ulërij 'nga gëzimi!</text>
<text sub="clublinks" start="246.222" dur="5.138"> Dua ta përqafoj këtë gjë gjatë gjithë ditës! Dua ta trokas në kokë si një lloj brejtësi dhe ta ushqej me një rrush të thatë.</text>
<text sub="clublinks" start="251.36" dur="5.44"> Jam magjepsur. Si nuk është bota e dashuruar me këtë gjë !? Si nuk kemi pasur 50 nga këto?</text>
<text sub="clublinks" start="256.8" dur="7.84"> Une nuk dua Unë mendoj 'nuk është si një makinë sportive seksi ose një betejë e keqe celular. Imagjinoj se kjo është arsyeja pse ata i dhanë këtij prapavija të mërzitshme.</text>
<text sub="clublinks" start="264.64" dur="5.08"> 'Cos kur jeni duke punuar' me një ekip super veturash të mrekullueshme aliene, kush do të dëshironte të bëhej hatchback i padëmshëm?</text>
<text sub="clublinks" start="269.72" dur="5.164"> Duket sikur kjo nuk do të të bëjë një megastar por padyshim që i bën Skidet të ndihen më të bazuara në realitet</text>
<text sub="clublinks" start="274.884" dur="3.16"> dhe kjo është më shumë çfarë dua nga një robot i maskuar.</text>
<text sub="clublinks" start="278.044" dur="4.516"> Mund të jenë katër nga këta të parkuar në rrugën time tani dhe unë nuk do të ngrija as një vetull të padukshme!</text>
<text sub="clublinks" start="282.56" dur="8.186"> Kjo rrjedhë e pastër dhe e rregullt është thjesht më e këndshme sesa fëmijët e freskët që shndërrohen në, si, Lamborghinis hapësinorë dhe një veturë specifike gare.</text>
<text sub="clublinks" start="290.746" dur="3.494"> Maskim i shkëlqyeshëm, djema, do të shkriheni. Nuk e keni parë Drive?</text>
<text sub="clublinks" start="294.24" dur="2.71"> Doot-de-doot-de-doooo!</text>
<text sub="clublinks" start="296.95" dur="4.256"> Ooh, Moda e Adhurueshme e Vogël e Makinave Doot-de-Doo, kjo është ...</text>
<text sub="clublinks" start="301.6" dur="1.92"> TREGTESISHT!</text>
<text sub="clublinks" start="303.52" dur="7.264"> Pra, a e shihni se çfarë dua të them? Skids është një starletë me të vërtetë e veçantë me një dizajn unik magjepsës unik dhe një ton zemre serioze Autobot</text>
<text sub="clublinks" start="310.784" dur="4.736"> dhe ai është ndoshta Diacloney më i qëndrueshëm nga të gjithë djemtë origjinal të makinave të importuara.</text>
<text sub="clublinks" start="316.92" dur="6.352"> Dua të them, ai ka qenë aq i papërdorur në Transformuesit saqë pothuajse ndihet më e natyrshme të mendosh për këtë si një lodër Diaclone!</text>
<text sub="clublinks" start="323.272" dur="4.855"> Ndoshta shikoj shumë Bazat, shumë lodra Galaxy - nëse ekziston një gjë e tillë -</text>
<text sub="clublinks" start="328.127" dur="7.412"> por unë mund ta imagjinoj më lehtë këtë lodër rreth një prej atyre miniaturave të adhurueshme të qytetit të qiellit blu në disa reklama të Takara TV</text>
<text sub="clublinks" start="335.539" dur="3.725"> sesa ... qëllimi i lazerave në Decepticons? Ai nuk e bën atë.</text>
<text sub="clublinks" start="339.264" dur="7.026"> Por edhe me gjithë këtë në mendje, kjo është akoma, për mua, lodra e fundit zyrtare e Skids që me të vërtetë dukej ose ndjehej si Skids</text>
<text sub="clublinks" start="346.29" dur="6.044"> 'edhe pse në një botë të fiksuar me nostalgji, Skids nuk ka arritur kurrë me të vërtetë të bëjë një rikthim domethënës.</text>
<text sub="clublinks" start="352.334" dur="6.38"> Dua të them, ka pasur disa fëmijë të rinj të Skids, por ata të gjithë kanë qenë ose interpretime të rënda ose si degë të çuditshme abstrakte.</text>
<text sub="clublinks" start="359.202" dur="6.878"> Merrni për shembull Robots In Disguise Skid-Z, i cili është ... në rregull, qartë nuk është i njëjti djalë, por ai e ka emrin, lloj!</text>
<text sub="clublinks" start="366.08" dur="2"> Çfarë është ajo, Skid-Zuh?</text>
<text sub="clublinks" start="368.08" dur="1.643"> Skid-Zee?</text>
<text sub="clublinks" start="369.723" dur="1.157"> Skid-Zed?</text>
<text sub="clublinks" start="370.88" dur="1.6"> Çfarë lloj emri i gomarit-gomar është ai?</text>
<text sub="clublinks" start="372.48" dur="1.508"> Eja, pusho-Q!</text>
<text sub="clublinks" start="373.988" dur="4.637"> Por shikoni, RID Skid-Z këtu patjetër që kishte filluar një gjë e tërë, duke kthyer një performancë të mrekullueshme</text>
<text sub="clublinks" start="378.625" dur="6.996"> si një punk i ri turbo-revvin me një varësi të detyruar garash 'ai skanoi aksidentalisht një fantazmë të shoferit të Formula 1 !?</text>
<text sub="clublinks" start="385.621" dur="1.579"> Ndoshta Skid-Z është i përhumbur!</text>
<text sub="clublinks" start="387.885" dur="0.5"> Brilante.</text>
<text sub="clublinks" start="388.385" dur="3.935"> Pra Zedhead këtu nuk është e lidhur qartë me Hondabot-in tonë të përulur -</text>
<text sub="clublinks" start="392.32" dur="4.379"> ai është shumë më tepër një Mirage-a-like, bazuar si ai është në figurën Machine Wars Mirage</text>
<text sub="clublinks" start="396.699" dur="2.821"> i cili nga ana e tij ishte bazuar në një dizajn të anuluar nga G2.</text>
<text sub="clublinks" start="399.52" dur="7.64"> Kishte shumë nga ato në atë kohë - RID, Machine Wars, Robot Masters, Beast Wars II - të gjithë ishin pikuar me mbingarkesë G2.</text>
<text sub="clublinks" start="407.16" dur="3.011"> Por ato ishin disa figura të forta, burrë! Ata meritonin pak veprim!</text>
<text sub="clublinks" start="410.171" dur="5.033"> Ata ishin të qeshur, kishin shumë për të ofruar dhe nuk kishin dalë në të vërtetë për 5 ose 6 vjet.</text>
<text sub="clublinks" start="416.068" dur="0.732"> Humor i madh.</text>
<text sub="clublinks" start="416.8" dur="7.293"> Sidoqoftë, modaliteti robot është ndoshta paksa i hijshëm dhe i gjerë me gjoksin e racës së madhe dhe gjymtyrët e çuditshme të çuditshme</text>
<text sub="clublinks" start="424.093" dur="7.085"> por ai përsëri paraqet në rregull, lloj, dhe ai duket drejt e lart në këtë përzierje të guximshme të purpurtë me shkëlqim, luledele metalike,</text>
<text sub="clublinks" start="431.96" dur="6.44"> dhe ngjyrë bezhë neutrale e ftohtë, e cila mund të ketë qenë ose jo njëherë e bardhë me një nuhatje të fuqishme tubash dritë qiellore!</text>
<text sub="clublinks" start="438.4" dur="6.728"> Dhe duke qenë një fëmijë i G2-it të fiksuar me mashtrime, ai natyrshëm është ndërtuar rreth këtij leva automobilash të vogël ace</text>
<text sub="clublinks" start="445.128" dur="3.938"> dhe sa i përket kësaj mënyre të shkëlqyeshme F1, dreqi është se ca dhunti!</text>
<text sub="clublinks" start="449.066" dur="4.23"> Kontrolloni atë me grooves e saj të butë cruisin 'dhe bërxolla garash ballsy!</text>
<text sub="clublinks" start="453.296" dur="7.026"> Dhe unë nuk dua nëse jam vetëm unë, por ka diçka për këtë që ndihet si 50-të me ngjyrat e sodës me kremin kinda dhe shiritin e Coca-Cola,</text>
<text sub="clublinks" start="460.54" dur="1.019"> si një noton koks,</text>
<text sub="clublinks" start="461.559" dur="4.23"> flashin 'disa fryrje klasike të parave Chevy me stilet e krahut të dyfishtë!</text>
<text sub="clublinks" start="465.789" dur="1.891"> Ky është aq ekscitin 'sikurse ishin duke u marrë sot!</text>
<text sub="clublinks" start="467.68" dur="4.766"> Sepse herën tjetër që emri Skid-Z do të shfaqej pasi ky djalë ishte në një Armada Mini-con.</text>
<text sub="clublinks" start="472.446" dur="1.554"> Dhe një i ndyrë, gjithashtu!</text>
<text sub="clublinks" start="474" dur="6.669"> Sikur, pasi u mbaruan idetë për lodrat aktuale Armada, ata përfunduan duke u dashur të nxisnin një tufë recolours Beast Wars Transmetal</text>
<text sub="clublinks" start="480.669" dur="4.771"> për të mbledhur valët e mëvonshme, dhe Skid-Z ishte vetëm emri që ata i hodhën një Mini-kon</text>
<text sub="clublinks" start="485.44" dur="3.427"> - një nga DY Mini-të këqijat që ata hodhën me një nga ata!</text>
<text sub="clublinks" start="488.867" dur="3.133"> Flisni për slummin 'it! Më shumë si Skid-Z-List.</text>
<text sub="clublinks" start="492" dur="8.48"> Kështu që ne do ta kalojmë atë dhe në vend të kësaj do të shkojmë përpara në kthimin e parë gjysmë të suksesshëm të Skids në trupin e tij blu të bllokuar në Alternators / Binaltech</text>
<text sub="clublinks" start="500.48" dur="2.416"> - vija aq e zbehtë që ata e quajtën twicey -</text>
<text sub="clublinks" start="502.896" dur="5.264"> e cila, siç e kemi mbuluar jo shumë kohë më parë, ishte disa nga gjërat e para të ringjalljes së G1 nga mesi i viteve 2000.</text>
<text sub="clublinks" start="508.16" dur="7.68"> Ky ishte ringjallja origjinale e vitit 1984, kështu që do të duhej të ishte vendi i përsosur që Skids të muskulonte dhe të fuste vendin e tij në ligat e mëdha!</text>
<text sub="clublinks" start="515.84" dur="3.506"> Por për aq sa e urrej ta them, ai kinda dukej si një shaka?</text>
<text sub="clublinks" start="519.346" dur="3.16"> 'Cos shikojeni këtë gjë të përgjakshme! Suchshtë një dorkus i tillë!</text>
<text sub="clublinks" start="522.506" dur="5.494"> Thjesht del kaq i lodhur dhe i butë me llojin e çuditshëm të trupit të barkut të birrës</text>
<text sub="clublinks" start="528" dur="4"> duke xhuxhuar krahët e tij të çuditshëm dhe pistoletën e mjerueshme.</text>
<text sub="clublinks" start="532.44" dur="4.52"> Por akoma, është një lloj shkëlqyes! Thuaj çfarë të duash, kjo është një makinë serioze!</text>
<text sub="clublinks" start="536.96" dur="6.08"> Ai e ka patjetër atë bombast tepër specifik Binaltech, i fryrë pozitivisht me zhurmë vizuale,</text>
<text sub="clublinks" start="543.04" dur="3.992"> ndjenjë zemre me zemër të fortë dhe inxhinierinë e lavdishme labirint</text>
<text sub="clublinks" start="547.032" dur="6.728"> me ato koka legjitime dhe parakolp brutal, rripa të zinjsh të rëndë dhe drejtues aktiv gjithnjë!</text>
<text sub="clublinks" start="553.76" dur="3.501"> Dhe si, këmbët janë me gunga si mut, por ato janë aq të gjalla!</text>
<text sub="clublinks" start="557.261" dur="5.939"> Ju keni këto parakolpë të mëdhenj, kofshë të pacipë argjendi me thumba të zeza në gju,</text>
<text sub="clublinks" start="563.2" dur="4"> dhe këto këpucë trape trazike janë kaq çarmatosëse jo elegante!</text>
<text sub="clublinks" start="567.2" dur="2"> Thuaje kështu - si do ta harrosh këtë gjë?</text>
<text sub="clublinks" start="569.2" dur="8.24"> It'sshtë një chungus karizmatik me gomar në mënyrë të pakrahasueshme, me një energji të pabesueshme Autobot dhe absolutisht nuk do të injorohet!</text>
<text sub="clublinks" start="589.6" dur="3.84"> Ky duhet të jetë një nga transformimet më të largëta, njeri.</text>
<text sub="clublinks" start="593.44" dur="2.981"> Ashtu, edhe për një djalë Binal, kjo është ca mut i çuditshëm!</text>
<text sub="clublinks" start="596.421" dur="6.459"> I gjithë rajoni i tij i gjoksit hap dhe shtrihet në një shkop me kokën në një shkop tjetër,</text>
<text sub="clublinks" start="602.88" dur="5.539"> fjalë për fjalë çdo njeri rrotullohet dhe rrotullohet dhe më pas krahët i futen në pjesën e pasme të qafës !?</text>
<text sub="clublinks" start="608.419" dur="6.847"> Sinqerisht, nëse e konsideroni veten entuziast të Transformatorit, duhet ta kontrolloni këtë gjë personalisht të paktën një herë, për hulumtim.</text>
<text sub="clublinks" start="615.266" dur="5.054"> Por po, kjo është mënyra se si Binaltech zgjodhi të azhurnojë Skids-et e vjetra si një foshnjë Toyota.</text>
<text sub="clublinks" start="620.32" dur="6.312"> Të gjithë e dimë që Binaltech jeton dhe vdes në mënyrat e saj të makinës, dhe sikur, sidoqoftë e paqëndrueshme dhe e paqartë kjo makinë,</text>
<text sub="clublinks" start="626.632" dur="3.219"> puna që ata bënë e shndërruan atë në një Transformator? E theu!</text>
<text sub="clublinks" start="629.851" dur="6.08"> Si ta kontrolloni, të pajisur kështu me katër dyer funksionuese, një mbulesë motorike bitey,</text>
<text sub="clublinks" start="635.931" dur="3.235"> dhe një ambient i brendshëm që në të vërtetë duket si një vend shumë i ftohtë.</text>
<text sub="clublinks" start="639.166" dur="6.274"> Unë duhet të përmend - vendet e tij të përparme doli një herë dhe unë thjesht nuk mund t'i marrë përsëri atje për jetën time, kështu që ata janë një pajisje tani.</text>
<text sub="clublinks" start="645.44" dur="8.16"> Dhe faleminderit Heavens kjo është Takara me atë gomar të dendur të hedhur dhe pa ato tampos të ndezura të Smash-Mouth-ass.</text>
<text sub="clublinks" start="653.6" dur="1.732"> Patch i pafytyrë ndryshku atje. Bonus!</text>
<text sub="clublinks" start="655.332" dur="7.868"> Do të isha gjithashtu i penduar të mos them se diçka në lidhje me këtë padyshim që ka erë hekuri, i cili mungonte dukshëm në kastin e Alternatorëve</text>
<text sub="clublinks" start="663.2" dur="4.8"> dhe kjo karrocë e dendur me përkrenaren e saj të rrumbullakët të kreshtë do të kishte qenë një përshtatje perfekte për të</text>
<text sub="clublinks" start="668" dur="5.479"> por unë jam duke menduar ndoshta reps Toyota këmbëngulur në blu kështu që ata e futën atë për Skids në minutën e fundit?</text>
<text sub="clublinks" start="673.479" dur="4.379"> Unë nuk e di se për një fakt, por kjo do të ishte aq tipike se si është trajtuar Skids!</text>
<text sub="clublinks" start="677.858" dur="5.342"> Dua të them, kile për kile, kjo është ndoshta lodra më e mirë Skids ndonjëherë, dhe nëse do të ndodhte vetëm përmes një mashtrimi,</text>
<text sub="clublinks" start="683.2" dur="5.44"> si një mundësi e fundit për të përmbushur një detyrim të jashtëm, kjo do të ishte një manovër e përsosur e Skids!</text>
<text sub="clublinks" start="688.64" dur="1.762"> Fatshame nëse duhet - kjo është portreti.</text>
<text sub="clublinks" start="690.402" dur="4.409"> Kështu që të gjitha gjërat konsiderohen, unë ndjehem sikur Binaltech Skidneybean në të vërtetë mban mjaft mirë!</text>
<text sub="clublinks" start="694.811" dur="8.096"> E gjithë ajo epokë sapo kishte një viber të tillë, burrë. Sikur, dukej kaq shumë e gërryer që të ktheheshim Transformuesit në shpirtin e saj origjinal realist të automobilave,</text>
<text sub="clublinks" start="702.907" dur="3.368"> ishte ndërtuar në mënyrë të qartë me dashuri, dhe kjo friggin 'do të thotë atë!</text>
<text sub="clublinks" start="707.364" dur="1.276"> Dhe pastaj filmat ndodhën.</text>
<text sub="clublinks" start="709.16" dur="6.04"> Tani, aq sa i kam shumë të përziera ndjenjat për filmat, unë gjithmonë do të mbroj filozofinë e dizajnit.</text>
<text sub="clublinks" start="715.2" dur="4.8"> 'Cos kurrë nuk ka qenë plotësisht në shijet e mia, por unë gjithmonë kam qenë në gjendje të gjej gjëra në të cilat më pëlqyen,</text>
<text sub="clublinks" start="720.038" dur="3.606"> është një aspekt i markës që shumë njerëz e duan me të vërtetë legjitime,</text>
<text sub="clublinks" start="723.648" dur="4.676"> është jashtëzakonisht e vlefshme dhe ka mundësi financiare që fushat e tjera të ekskluzivitetit të lulëzojnë.</text>
<text sub="clublinks" start="728.324" dur="5.116"> Ju doni të bëni Titan Class Scorponok të ndodhë, ju duhet të shesni përmes disa rasteve të Bumblebees, në rregull? Ne e dimë këtë.</text>
<text sub="clublinks" start="733.44" dur="8.335"> Dhe si, aq sa unë urrej mendimin e #NotMyTransformers, kjo nuk është shumë Skids e mia. Ju nuk doni të shihni Skids e mia.</text>
<text sub="clublinks" start="741.775" dur="4.465"> Dhe nuk është se ai madje ka ndonjë lidhje me këtë Skids! Siç e kemi parë - vetëm një emër. Ne mund të ndajmë.</text>
<text sub="clublinks" start="746.24" dur="3.933"> Unë nuk jam tryna të jetë djali "shkatërruar fëmijërinë time". Thjesht, ky djalë thith!</text>
<text sub="clublinks" start="750.173" dur="5.347"> 'Cos unë dunno për ty, por për mua, me botët e filmit, ekziston gjithmonë ajo dhimbje e vogël e "hm, kjo nuk është ajo që duket si ai!"</text>
<text sub="clublinks" start="755.52" dur="1.197"> "Ratchet nuk është jeshile!"</text>
<text sub="clublinks" start="756.717" dur="4.439"> Por me shumicën e tyre, nuk është vërtet e vështirë të pranosh. Si, Soundwave në të vërtetë nuk duket si Soundwave,</text>
<text sub="clublinks" start="761.156" dur="3.963"> por ai po bën gjëra komunikimi të poshtër, ai ka folës mbi të, që funksionon.</text>
<text sub="clublinks" start="765.119" dur="4.641"> Dhe madje edhe me ata që thjesht ndajnë emrin, nuk është vërtet e vështirë të ndash këtë djalë nga ai djalë.</text>
<text sub="clublinks" start="769.76" dur="3.2"> Ashtu, nuk është Hot Rod pasi unë e njoh atë, por në rregull! Le të shohim se çfarë keni!</text>
<text sub="clublinks" start="772.96" dur="2"> Por me Skids është më shumë si,</text>
<text sub="clublinks" start="775.2" dur="0.971"> f ** k ju.</text>
<text sub="clublinks" start="776.171" dur="5.331"> Ai është një personazh budalla i bezdisshëm qëllimisht në një film po aq të bezdisshëm dumbass</text>
<text sub="clublinks" start="781.502" dur="7.65"> me një dizajn të qëllimshëm të tmerrshëm dhe ngjyrime raciste dhe ata e quajtën atë "Skids" sepse kjo tingëllon si mut.</text>
<text sub="clublinks" start="789.152" dur="4.448"> Ky është lloji i nivelit të ulët të vetullave, për të cilin po punojmë këtu. Më e ulta e ballit.</text>
<text sub="clublinks" start="793.6" dur="2"> Por lodra nuk është e keqe, pasi ato shkojnë!</text>
<text sub="clublinks" start="795.6" dur="5.955"> 'Në përgjithësi, hakmarrja e lodrave të rënë ishte shumë e mirë! Si, është bërë mirë, shumë e detajuar dhe e pasur,</text>
<text sub="clublinks" start="801.555" dur="4.525"> është paksa i zënë me sy dhe shumë i çuditshëm, por kështu duket ai!</text>
<text sub="clublinks" start="806.08" dur="4.944"> Artikulimi është në rregull, ai ka disa mashtrime zbavitëse të padobishme por jo modeste ...</text>
<text sub="clublinks" start="811.568" dur="2"> (qesh) Eja!</text>
<text sub="clublinks" start="816.739" dur="1.465"> (wheezelaughs)</text>
<text sub="clublinks" start="818.24" dur="5.003"> ... dhe siç është e besueshme për filmformuesit, modaliteti i makinës në të vërtetë është mjaft i lezetshëm. Ajo ka snazz.</text>
<text sub="clublinks" start="823.243" dur="5.479"> Por problemi me këtë lodër është se është një lodër e karakterit nga e cila është.</text>
<text sub="clublinks" start="828.722" dur="3.678"> Unë thjesht e urrej atë. Shikoni fytyrën e tij. Vidhni këtë djalë.</text>
<text sub="clublinks" start="832.4" dur="7.44"> Unë vështirë se mendoj se kjo është një veprim i egër, por Skids dhe Mudflap me të vërtetë janë një nga pikat e ulëta në të gjithë historinë e Transformuesve.</text>
<text sub="clublinks" start="839.84" dur="4.885"> Dhe goditësi i vërtetë është që KISTO Skids ka shumë më shumë një prani sesa Skids që më pëlqen -</text>
<text sub="clublinks" start="844.725" dur="6.639"> më shumë kohë në ekran, sigurisht më shumë lodra - gjë që e bën këtë snotgoblin dipshit versionin mbizotërues të Skids.</text>
<text sub="clublinks" start="851.364" dur="3.356"> Dhe ai është Skids më e keqe! Ai është si horr i Skids!</text>
<text sub="clublinks" start="854.72" dur="2.88"> Friggin 'Jolt bën një Skids më të mirë se Skids.</text>
<text sub="clublinks" start="857.6" dur="8.185"> Ai është vetëm thelbi absolut i çdo problemi që filmat kishin distiluar, zmadhuar dhe memecur disi</text>
<text sub="clublinks" start="865.785" dur="5.095"> dhe injektohet direkt në vrimën tuaj të trurit dhe të gjithë jemi më keq për përvojën.</text>
<text sub="clublinks" start="870.88" dur="1.6"> Hm! Ende një pikë e dhimbshme, me sa duket.</text>
<text sub="clublinks" start="872.48" dur="5.76"> Merrni me mend se ne duhet ta hedhim shkurtimisht në këtë version të klasës Legion në dekon e tij të parë të rrallë nga Cybergoth nga Dark of the Moon</text>
<text sub="clublinks" start="878.24" dur="4.8"> ku, në atë që pa dyshim ishte një lëvizje shumë Skids, ai u përjashtua nga filmi!</text>
<text sub="clublinks" start="883.04" dur="1.2"> Ahh, ju urreni ta shihni.</text>
<text sub="clublinks" start="884.844" dur="4.617"> Sidoqoftë, gjërat shpejt u rritën pak për Skids kur ai përsëri u kthye në rrënjët e tij blu</text>
<text sub="clublinks" start="890.102" dur="2.818"> në kapitullin 2013 të Gjeneratave!</text>
<text sub="clublinks" start="892.92" dur="2.486"> Tani, ti më njeh mua. Brezat janë bllokimi im!</text>
<text sub="clublinks" start="895.4" dur="1.4"> Movieverse është marmelata ime!</text>
<text sub="clublinks" start="896.8" dur="1.108"> Luftërat e kafshëve janë të miat</text>
<text sub="clublinks" start="899.18" dur="0.82"> bovril</text>
<text sub="clublinks" start="900" dur="4.48"> Pra, kjo është ajo që ne e shqyrtuam në atë kohë. Mos e shiko, është një video mut. Agedshtë plakur tmerrësisht!</text>
<text sub="clublinks" start="904.48" dur="4.16"> Por në atë kohë, vërtet po shijoja drejtimin në të cilin dukej se po lëviznin Brezat.</text>
<text sub="clublinks" start="909.621" dur="6.219"> Siç, ata po shkonin shumë në stilin IDW, ne kishim fave të tifozëve nëntokësorë që dilnin si Jhiaxus dhe Chromia,</text>
<text sub="clublinks" start="915.84" dur="4.6"> pak Armada dhe Luftërat e Bishave në lëvizje, ishte rad! Mezi prisja të shihja se ku po shkonte!</text>
<text sub="clublinks" start="920.44" dur="2.44"> Dhe të them të drejtën ishin mjaft interesante dy muaj,</text>
<text sub="clublinks" start="922.88" dur="5.925"> sepse atëherë Luftërat e Kryeministrit hynë dhe avulluan gjithçka përsëri në Gorin e vjetër të kënaqshëm të turmës</text>
<text sub="clublinks" start="928.805" dur="4.647"> e cila, nuk mund të ankohen! Unë i doja Luftërat e Kryeministrit. Unë e dua G1 që kënaq turmën. Unë jam në turmë.</text>
<text sub="clublinks" start="933.452" dur="5.271"> Por një kthim i tillë i menjëhershëm estetik i la disi Skids dhe Trailcutter dhe</text>
<text sub="clublinks" start="939.037" dur="5.301"> ... ajo gjë Mini-con në të ftohtë, "sepse tani ata dallohen nga turma, por për arsye të gabuara!</text>
<text sub="clublinks" start="944.338" dur="3.982"> Kjo nuk duket më si një largim interesant. Kjo është një ab aberation!</text>
<text sub="clublinks" start="948.32" dur="2"> Dhe gjëja është, nuk është as e mirë!</text>
<text sub="clublinks" start="950.32" dur="5.895"> Ashtu si, unë ende e dua modën alt-up të super të gjallë supermini, dhe është gjithmonë bukur të shohësh pak veprim të Head Hood Flip Flap.</text>
<text sub="clublinks" start="956.215" dur="1.316"> Kjo është kultura Skids.</text>
<text sub="clublinks" start="957.531" dur="4.885"> Por si, ngjyra është e gabuar. Këmbët janë të pashpresa! Shpatullat janë qeni!</text>
<text sub="clublinks" start="962.416" dur="6.762"> Fytyra është drejt ngritur shqetësuese dhe armët dalin shumë mbi kompensimin. Thjesht nuk është shumë argëtuese!</text>
<text sub="clublinks" start="969.178" dur="4.422"> Dhe është një turp kaq i madh, "sepse kjo me të vërtetë u ndie si një pushim i madh për Skidney Poitier-in e vjetër.</text>
<text sub="clublinks" start="973.6" dur="5.925"> Si, ai më në fund ishte duke u futur në një vrapim të mirë në komike, ku ai i gjeti këmbët e tij si një aventurier enigmatik amnezik</text>
<text sub="clublinks" start="979.525" dur="2.555"> me superfuqinë e Megalearning!</text>
<text sub="clublinks" start="982.08" dur="0.781"> Friggin 'budalla.</text>
<text sub="clublinks" start="982.861" dur="5.926"> Por edhe në kronologjinë kur Skids u bë i mrekullueshëm, ai ende përfundoi me një fund shkatërrues shkatërrues, ku -</text>
<text sub="clublinks" start="988.787" dur="3.13"> në rregull, spoiler në 3, 2, 1 ...</text>
<text sub="clublinks" start="991.917" dur="8.563"> ai u turpërua aq shumë nga vetja sa që shpirti i tij shpërtheu dhe pastaj ai u largua në heshtje për vdekjen e tij, me fytyrë poshtë, zvarritur në barkun e tij</text>
<text sub="clublinks" start="1000.48" dur="6.52"> dhe pastaj shoqja e tij më e dashur në univers në mënyrë efektive i kishte shuar të gjitha kujtimet e saj kirurgjikale nga truri i saj !?</text>
<text sub="clublinks" start="1007" dur="4.36"> (psherëtin) Pra, më lejoni ta kuptoj këtë - jo vetëm që Skids vdiq në thelb pa ndonjë arsye,</text>
<text sub="clublinks" start="1011.36" dur="6.56"> çfarë ishte ajo? Diçka në lidhje me një tifoz të përkohshëm të ekipit që ata nuk kishin nevojë gjithsesi sepse Megatron ishte atje dhe ai është i fortë?</text>
<text sub="clublinks" start="1017.92" dur="4.64"> Jo vetëm kaq, por më pas ata bënë një episod të tërë vijues se si askush nuk dha mut!</text>
<text sub="clublinks" start="1022.56" dur="3.52"> Si shoqja e saj më e mirë u largua nga rruga e saj për të mos dhënë një mut!</text>
<text sub="clublinks" start="1026.08" dur="2.387"> Po e thjeshtoj shumë, por kjo është ajo që ndodhi.</text>
<text sub="clublinks" start="1028.467" dur="2.573"> Ashtu - a është kjo kostoja e Skids-eve që kapin një pushim?</text>
<text sub="clublinks" start="1031.04" dur="7.04"> A e përbuz universi kaq shumë këtë djalë saqë ndonjë sukses që haset të masakrohet nga ekzistenca?</text>
<text sub="clublinks" start="1038.08" dur="3.68"> Nga mendja e njerëzve të tjerë !? Çfarë tjetër mund t’i bësh atij?</text>
<text sub="clublinks" start="1041.76" dur="4.111"> A doni të asgjësoni individualisht secilën nga molekulat e tij, ndërsa ne jemi në të !?</text>
<text sub="clublinks" start="1045.871" dur="2.922"> Sinqerisht, mosrespektimi!</text>
<text sub="clublinks" start="1050.689" dur="1.167"> Mirë, ky është fundi i prishësve.</text>
<text sub="clublinks" start="1051.856" dur="1.704"> Sidoqoftë, ku jemi tani? Cila është më e fundit?</text>
<text sub="clublinks" start="1053.56" dur="3.88"> Epo, transparencë e plotë, unë në fakt po hedgin 'bastet e mia duke e bërë këtë video për pak</text>
<text sub="clublinks" start="1057.44" dur="4"> 'pjesa ime shpresonte se mund të kishte një Skids të ri që vjen nga trilogjia e Luftës për Cybertron</text>
<text sub="clublinks" start="1061.44" dur="4.141"> kjo do të ishte në përputhje me buxhetin e saj të rëndësishëm dhe historik të shkëlqyeshëm</text>
<text sub="clublinks" start="1065.581" dur="6.899"> por duke parë se si në thelb e gjithë rreshtimi është zbuluar ose rrjedhur përmes cilitdo burim me një nuhatje të mirësisë Skiddy</text>
<text sub="clublinks" start="1072.48" dur="4.438"> ky është akoma versioni më i fundit modern i ol 'Steak dhe Skidney</text>
<text sub="clublinks" start="1076.918" dur="5.482"> dhe ndodh që të vijë nga xhepi i shkurtër i kohës kur gjithçka ishte e paqartë për një verë.</text>
<text sub="clublinks" start="1082.4" dur="6.381"> Nuk mund të jem i çmendur që ata provuan diçka ndryshe, por ne kemi lëvizur tutje. Kanë kaluar 7 vjet! Të gjithë të tjerët kanë pasur një përfundim!</text>
<text sub="clublinks" start="1088.8" dur="3.2"> Kromi, ngritje friggin ', Doubledealer, Springer!</text>
<text sub="clublinks" start="1092" dur="3"> Të gjithë e donin atë Springer dhe ai akoma mori një tjetër!</text>
<text sub="clublinks" start="1095" dur="5"> Por jo Skids! Ne jemi akoma duke u arritur me këtë spektër të vjetëruar dezinfektues.</text>
<text sub="clublinks" start="1100" dur="8.013"> Thjesht nuk mund të besoj se tani kemi versione të azhurnuara të G1-së, të kënaqshme për turmat, praktikisht të çdo karakteri përveç Skids.</text>
<text sub="clublinks" start="1108.013" dur="5.267"> Unë mendoj se Generations Skids është lodra perfekte për të qenë në këtë situatë sepse nuk do të qëndrojë!</text>
<text sub="clublinks" start="1113.28" dur="4.32"> 'Për një gjë, si krijues i përmbajtjes, më pëlqen që videot e mia të arrijnë diku.</text>
<text sub="clublinks" start="1117.6" dur="3.338"> Duhet t'i japim djalit tonë një fitore të qartë! Na duhet ajo denoncim!</text>
<text sub="clublinks" start="1120.938" dur="7.085"> Dhe për këtë, kam frikë se duhet të braktisim kronologjinë zyrtare dhe në vend të kësaj të endemi në egërsi të një fantazie të palicencuar!</text>
<text sub="clublinks" start="1128.023" dur="1.417"> WoOoOoOoOoOo!</text>
<text sub="clublinks" start="1129.88" dur="6.64"> Po me të vërtetë, vendosi nëse dëshiron për Master X Series Savant nga kafshët e palës së tretë të palëkundur X-Transbots</text>
<text sub="clublinks" start="1136.52" dur="5.72"> të cilën unë jam mjaft i kënaqur me thirrjen më të afërt që ne do të shkojmë në një Kryevepër Skids!</text>
<text sub="clublinks" start="1142.24" dur="7.76"> 'Cos kontrolloni këtë! XTB Savant është një pjesë e bukur që lë pa frymë dhe paraqet një nivel luksi dhe konfirmimi të jetës</text>
<text sub="clublinks" start="1150" dur="2.297"> që kërkojnë nga unë ta referoj atë si "një copë".</text>
<text sub="clublinks" start="1152.297" dur="8.81"> Ashtu, menjëherë ndihet e mahnitshme në dorë! Shtë me peshë dhe e fortë dhe e lëmuar me një ndjesi plastike me cilësi të rëndë dhe metal me shije kur është e përshtatshme</text>
<text sub="clublinks" start="1161.107" dur="0.973"> - ndryshe nga ky kanal.</text>
<text sub="clublinks" start="1162.08" dur="5.628"> Nyjet janë të forta dhe të mëndafshta dhe të përgjegjshme dhe Zoti, ai thjesht duket kaq i mirë!</text>
<text sub="clublinks" start="1167.708" dur="7.888"> Vetëm fakti që ekziston një cilësi e bukur, një shifër e klasës së koleksionistit të çdo karakteri me atë kapuçin e punës Honda të punës për një trup.</text>
<text sub="clublinks" start="1175.596" dur="2"> Shpirti im është kaq i plotë tani!</text>
<text sub="clublinks" start="1177.596" dur="5.124"> Pak e çuditshme që ai nuk e ka marrë kapuçin e nënshkrimit por ka qafën e parregullt për ta akomoduar atë</text>
<text sub="clublinks" start="1182.72" dur="3.844"> por çfarëdo qoftë! Me falni Nuk të dëgjoj dot mbi këngën në zemrën time!</text>
<text sub="clublinks" start="1186.564" dur="6.223"> Por nëse duhet ta kritikojmë, dhe duhet, ky është një përmbledhje, unë supozoj se duhet të them se ngjyrat janë një përzierje interesante.</text>
<text sub="clublinks" start="1192.787" dur="3.213"> Sikurse e keni atë indigo klasike tojetike me shkëlqim të thellë,</text>
<text sub="clublinks" start="1196.856" dur="4.885"> krahas këtij emisioni shumë zbutës TV blu, i cili mendoj se funksionon?</text>
<text sub="clublinks" start="1201.741" dur="4.171"> Si, nga të gjithë personazhet atje, nuk e di nëse Skids kishte nevojë për trajtimin e homazheve në karikaturë.</text>
<text sub="clublinks" start="1205.912" dur="2.728"> Asnje dem i shkaktuar! Akoma më pëlqen, por a duhej?</text>
<text sub="clublinks" start="1208.64" dur="6.88"> Të vetmet bartje të vërteta që mund të përfshini nga karikatura janë si, krahët e zbehtë me mbajtëset e shpatullave të njolla me pika të kuqe,</text>
<text sub="clublinks" start="1215.52" dur="4.29"> ajo fytyrë e ngushtë dhe e çuditshme e çuditshme me tipare ëndërruese,</text>
<text sub="clublinks" start="1219.81" dur="2.238"> dhe si ... gjunjë të zbardhur? Une nuk dua</text>
<text sub="clublinks" start="1222.048" dur="4.192"> Armët gjithashtu janë me peshë të çuditshme në ekran dhe të dy duken mjaft të pakëndshëm,</text>
<text sub="clublinks" start="1226.241" dur="5.119"> si kjo gjë e çuditshme e vogël treguesi lazer me dy zap që duket sikur duhet të shkojë në dorën e tij, por jo,</text>
<text sub="clublinks" start="1231.36" dur="2.56"> thjesht mund ta shihni të gjithë dorën e tij përmes saj,</text>
<text sub="clublinks" start="1233.92" dur="2.72"> dhe ky tjetri është i gjithë thesi dhe nuk ka bosht.</text>
<text sub="clublinks" start="1236.64" dur="5.152"> Une nuk dua Theshtë një lloj armatimi pa kuptim shkencor-shkencor që ndoshta teknikisht është mjaft i dobishëm në një farë mënyre,</text>
<text sub="clublinks" start="1241.792" dur="2.565"> por nuk do të jesh ai që nxjerr Blitzwing, po.</text>
<text sub="clublinks" start="1244.357" dur="2.363"> Megjithatë nuk është ndonjë punë e madhe! Justshtë thjesht një e çuditshme.</text>
<text sub="clublinks" start="1246.72" dur="6.56"> Si, kjo është një figurë me shumë title të vogla, të domosdoshme, fatkeqe, por asnjëri prej tyre nuk prek as sa i mrekullueshëm është!</text>
<text sub="clublinks" start="1253.28" dur="2.32"> Po më jep gjithçka. Duhet vetëm të shikosh!</text>
<text sub="clublinks" start="1255.6" dur="9.009"> Ka dyert e ëmbla me shkëlqim me shirita dhe pistonat e vegjël të xhamave, ka tabelat gjigande dhe të kuqe të bëra nga një e katërta e një makine,</text>
<text sub="clublinks" start="1264.609" dur="3.13"> Ka atë lloj puthjeje të * shefit *, e di? Kjo lloj është ne sais quoi.</text>
<text sub="clublinks" start="1267.739" dur="2.684"> Kjo, erm ... ju e dini, e, uh, ajo ka marrë, uh ...</text>
<text sub="clublinks" start="1270.423" dur="2.377"> [hyrja në shfaqjet "The Touch"]</text>
<text sub="clublinks" start="1272.8" dur="0.9"> Nah, shumë e qartë.</text>
<text sub="clublinks" start="1290.693" dur="7.055"> Transformimi është jashtëzakonisht i arritshëm, megjithëse me një rast të butë të asaj këmbënguljeje të veçantë të palës së tretë për shumë ndërlikime.</text>
<text sub="clublinks" start="1297.748" dur="6.732"> Ashtu, këmbët dhe trupi janë të gjitha mjaft të arsyeshme dhe të thjeshta, kështu që unë nuk jam me të vërtetë i sigurt pse krahët duhet të jenë kaq komplekse.</text>
<text sub="clublinks" start="1304.48" dur="5.2"> Ka të gjitha skeda të vogla, si dhe dy ose tre shtresa panelesh që rrotullohen rreth parakrahëve</text>
<text sub="clublinks" start="1309.68" dur="1.902"> por zemër, kur të arrish atje !?</text>
<text sub="clublinks" start="1311.582" dur="3.992"> Shikoni, nuk dua të hyperbolike këtu. Gjysma e parullës sime është "mbaje atë reale",</text>
<text sub="clublinks" start="1315.574" dur="4.26"> por kjo mund të jetë vetëm mënyra e makinës e ëndrrave të mia!</text>
<text sub="clublinks" start="1319.834" dur="3.686"> Kjo është, unë nuk e di nëse është në të vërtetë një Honda City Tubro plotësisht i saktë -</text>
<text sub="clublinks" start="1323.529" dur="6.711"> Nuk e di nëse e ka vërtet atë grilë të parregullt të parakolpit, ose timon në anën e djathtë me kapakun e benzinës në pjesën e pasme jashtë loje,</text>
<text sub="clublinks" start="1330.24" dur="3.52"> por duket si Skids dhe është mahnitëse!</text>
<text sub="clublinks" start="1333.76" dur="5.36"> Shtë akoma i njëjti motor tërheqës i gëzuar, i lezetshëm në tokë, por vetëm më shumë!</text>
<text sub="clublinks" start="1339.12" dur="6.014"> Thjesht arrin të përmirësojë në mënyrë të përsosur vibe pa e tepruar ose futur shaka të bezdisshme.</text>
<text sub="clublinks" start="1345.134" dur="5.106"> Shikojeni këtë gjë. Soshtë kaq e lezetshme dhe e stilit të lartë. Ka kaq shumë dashuri dhe mjeshtëri në shfaqje</text>
<text sub="clublinks" start="1350.24" dur="5.76"> nga ata fenerë me sy të ndritshëm deri te pasqyrat e krahëve të gomës të pashkatërrueshme dhe ... gomara.</text>
<text sub="clublinks" start="1356" dur="5.985"> Kjo ju jep atë gomë të ndjerë reale dhe piktura e pikturës më bëri të notoj në një oqean indigo!</text>
<text sub="clublinks" start="1361.985" dur="6.371"> Dhe shikoni, Skids mund të mos jetë Autobot më interesant, por ai me të vërtetë e qoshi tregun në dyert e havin.</text>
<text sub="clublinks" start="1368.356" dur="6.164"> Dhe shikojeni këtë, kjo është qesharake. Ata në fakt i kanë dhënë atij skuterin e vogël të palosur nga ditët e Diaclone!</text>
<text sub="clublinks" start="1374.52" dur="5.48"> Ai madje nuk e kishte këtë në Transformuesit! Kjo është si, para-G1. Kjo është Para-1!</text>
<text sub="clublinks" start="1380" dur="2.56"> Kjo është ndoshta prerja më e thellë ndonjëherë.</text>
<text sub="clublinks" start="1382.56" dur="4.052"> Kjo është një prerje aq e thellë sa kaloi deri në anën tjetër.</text>
<text sub="clublinks" start="1386.612" dur="2.188"> Kjo është një plagë e thellë e daljes.</text>
<text sub="clublinks" start="1388.8" dur="3.19"> Po të them çfarë - jo një adhurues i kësaj kutie! Po, po shkojmë atje.</text>
<text sub="clublinks" start="1391.99" dur="5.806"> Si, e vlerësoj që është e këndshme dhe e imët dhe nuk harxhon asnjë hapësirë ​​në dollap, dhe veprat artistike janë vërtet të sëmura,</text>
<text sub="clublinks" start="1398.36" dur="2.76"> por, Zoti, X-Transbots, punësoni një projektues!</text>
<text sub="clublinks" start="1401.12" dur="2.297"> Shumë shkronja! Shumë e vogël! Shumë e shëmtuar!</text>
<text sub="clublinks" start="1403.417" dur="3.783"> Çfarë është kjo mbeturinë e Karencore-qesh-dashuria-gomar !?</text>
<text sub="clublinks" start="1407.2" dur="2.8"> Pse do ta bënit këtë !? Ashtë një figurë e mirë! Duhet -</text>
<text sub="clublinks" start="1410.12" dur="1.88"> A është ai ... qeni i Deathsaurus?</text>
<text sub="clublinks" start="1412" dur="4.64"> Shikoni, vogëlsirat mënjanë, X-Transbots Savant është thjesht një gjë e bukur.</text>
<text sub="clublinks" start="1416.64" dur="7.04"> Ky është një Skid i afërt i tregut të koleksionistëve me të paktën një faktor të barabartë kënaqësie si një Kryevepër e nivelit të lartë!</text>
<text sub="clublinks" start="1423.68" dur="4.498"> Kjo është Skids-i më i mirë që ka parë ndonjëherë dhe unë jam i bezdisur.</text>
<text sub="clublinks" start="1428.178" dur="3.398"> Je me XTB? Po, ti më njeh mua.</text>
<text sub="clublinks" start="1431.869" dur="3.784"> [Zëri] Por në fund të fundit, sado i mirë të jetë, sado i lumtur të më bëjë,</text>
<text sub="clublinks" start="1435.653" dur="5.907"> një pjesë e imja e di që puna e disa ndërmarrjeve të kopjimit që prishin ligjin nuk llogariten si skema në kronologjinë zyrtare.</text>
<text sub="clublinks" start="1441.56" dur="4.664"> Ishte një ëndërr. Jashtë loje. Skualifikohet.</text>
<text sub="clublinks" start="1446.224" dur="6.758"> Dhe në dritën e ftohtë dhe të pafalshme të botës reale, ne në vend të kësaj mbyllim historinë e Skids në shikimin e tij të fundit të njohur</text>
<text sub="clublinks" start="1453.294" dur="2"> në Transformatorët Q.</text>
<text sub="clublinks" start="1455.294" dur="1.906"> Uau. Emërtoni një ulje më të madhe.</text>
<text sub="clublinks" start="1457.2" dur="2.64"> Jo se ka një dreq gjë që nuk shkon me Q-Transformuesit!</text>
<text sub="clublinks" start="1459.84" dur="5.885"> Ata janë argëtim i shkëlqyeshëm i padëmshëm! Unë patjetër që e shijoj gungën e tyre uniforme super-mbledhje absurde bukur</text>
<text sub="clublinks" start="1465.725" dur="2.675"> dhe kjo Suzuki i vogël qiellor i kaltër</text>
<text sub="clublinks" start="1469.084" dur="2"> është jashtëzakonisht i dashur</text>
<text sub="clublinks" start="1472.64" dur="7.531"> por fakti që KJO është përfaqësimi më i fundit në botën reale të Skids - a nuk ndihet disi si indinjatë e fundit?</text>
<text sub="clublinks" start="1480.171" dur="5.628"> 'Cos ndërsa kaq shumë vëllezër të tij, si Prowl dhe Ironhide, kanë pasur të gjitha llojet e azhurnimeve dhe Kryeveprave</text>
<text sub="clublinks" start="1485.799" dur="7.481"> dhe së fundmi, dy figura kryesore moderne hiper-moderne të freskëta, ÇDO, në 18 muajt e fundit, DHE Transformatorë Q,</text>
<text sub="clublinks" start="1493.28" dur="6.847"> Skids sapo ka zbritur në statusin e kameos së re, përjashtuar nga çdo linjë kryesore moderne e lodrave,</text>
<text sub="clublinks" start="1500.127" dur="2.684"> zvarritje në një harresë të Hasbro's duke e bërë.</text>
<text sub="clublinks" start="1505.52" dur="6.518"> Dhe sinqerisht, është një tradhti që një djalë që filloi si një figurë kaq mahnitëse me një personalitet kaq të veçantë</text>
<text sub="clublinks" start="1512.038" dur="2.042"> është lejuar të ngecë në këtë mënyrë!</text>
<text sub="clublinks" start="1514.08" dur="7.04"> Eja! A nuk do të ndjehej familja e sotme e sotme Autobot thjesht një smidge më e plotë me një supermini të mrekullueshëm blu të mrekullueshëm në lëvizje?</text>
<text sub="clublinks" start="1521.12" dur="7.055"> Por në këtë pikë ndihem sikur nuk do të ndodhë kurrë, sepse Skids thjesht nuk duket se përshtatet. Ai nuk është aq i ftohtë sa duhet. Ai nuk është mjaft i tregtueshëm.</text>
<text sub="clublinks" start="1528.175" dur="7.025"> Ai kurrë nuk do të ishte aq i keq sa Sideswipe, ose aq elegant sa Sunstreaker, ose aq ikonik sa Wheeljack.</text>
<text sub="clublinks" start="1535.2" dur="5.361"> Kur ka kaq shumë personazhe të tjerë, objektivisht më të ftohtë dhe vetëm kaq shumë dritë për të parë,</text>
<text sub="clublinks" start="1540.561" dur="4.17"> si supozohet se një teoricient me mendje të munguar duhet të vazhdojë me Dinobotët?</text>
<text sub="clublinks" start="1544.731" dur="7.269"> Ai është thjesht një djalë tjetër. Ai nuk është as Djalë tjetër; ai është djali tjetër. Djali i harruar përfundimtar i G1.</text>
<text sub="clublinks" start="1552" dur="5.44"> Por mbase ashtu duhet të jenë Skids! Ndoshta arsyeja që ai nuk shfaqet më shpesh është se nuk ka pse.</text>
<text sub="clublinks" start="1557.44" dur="5.43"> Për shkak se kjo pjesë e vogël e paraqitjeve të shpërndara shpërfillëse i jep atij një farë mashtrimi të poshtër</text>
<text sub="clublinks" start="1562.87" dur="8.01"> dhe mbase kjo është më e vlefshme sesa të rishfaqet çdo vit si një Kombinues, ose një Drejtor, ose një fuqi e një kryeministri.</text>
<text sub="clublinks" start="1570.88" dur="6.312"> Skids thjesht mund të jetë shenjt mbrojtës me çelës të ulët të më pak është më shumë dhe ndoshta jam unë që duhet ta respektoj atë!</text>
<text sub="clublinks" start="1578.36" dur="1.64"> Po sikur të jem unë problemi !?</text>
<text sub="clublinks" start="1580" dur="8.037"> A jam une !? A jam unë ai fanboy kokëfortë dhe i papranueshëm që gjithmonë tallem me atë që shikon mirësitë që e rrethojnë dhe akoma mërzitet</text>
<text sub="clublinks" start="1588.037" dur="5.426"> 'cos ai nuk mund të ketë një gjë hiper-specifike që ai dëshiron? "Uuhh, Hasblow!" Kjo nuk jam unë!</text>
<text sub="clublinks" start="1593.85" dur="0.692"> Eshte?</text>
<text sub="clublinks" start="1594.542" dur="4.201"> Shikoni, sigurisht që thith të shikosh një personazh që të pëlqen të luftosh për të gjetur vendin e tyre</text>
<text sub="clublinks" start="1598.743" dur="3.487"> dhe është e natyrshme të duash sukses dhe pranim të zakonshëm për ta,</text>
<text sub="clublinks" start="1602.23" dur="4.771"> por mbase nuk ka ndodhur kurrë për Skids jo për shkak të keqpërdorimit ose paaftësisë,</text>
<text sub="clublinks" start="1607.001" dur="3.399"> por sepse kjo është jeta. Jo të gjithë e bëjnë atë.</text>
<text sub="clublinks" start="1610.4" dur="3.368"> Dhe mbase kjo është ajo që të gjitha këto histori janë përpjekur të më tregojnë gjatë gjithë kohës:</text>
<text sub="clublinks" start="1613.768" dur="5.122"> se roli i Skids në të gjithë këtë do të jetë ai që ne e humbasim.</text>
<text sub="clublinks" start="1619.455" dur="1.792"> Të harrohet.</text>
<text sub="clublinks" start="1622.12" dur="2"> Dhe mbase është tek unë tani ...</text>
<text sub="clublinks" start="1624.994" dur="1.167"> ... për ta lënë të shkojë.</text>
<text sub="clublinks" start="1628.522" dur="0.573"> Jo!</text>
<text sub="clublinks" start="1629.095" dur="5.45"> Hasbro, Betohem në Zot, dua që Skidat e Klasit Deluxe të Transformatorëve të Mbretërisë në tryezën time deri të Premten!</text>
<text sub="clublinks" start="1634.545" dur="2.476"> Tonton, e di që e ke, duhet të më lidhësh.</text>
<text sub="clublinks" start="1640" dur="3.812"> O djale! Kjo ishte kënaqësi! Falënderime të mëdha për të gjithë ata që më kanë lidhur me Skidses:</text>
<text sub="clublinks" start="1643.812" dur="6.188"> kjo është Opsimathics, Jolene, Chris gjatë në kritikat e Rodimus Minor, dhe një fella me emrin James!</text>
<text sub="clublinks" start="1650" dur="5.39"> Dhe sigurisht një brohoritje e madhe për Patronin drejtuar Adam Skarnes për mbështetjen e shfaqjes. Ju i keni bërë të gjitha të mundshme, fëmijë!</text>
<text sub="clublinks" start="1655.39" dur="2"> E drejta! Më shumë për të bërë. Të kap në breg të lumit!</text>
<text sub="clublinks" start="1658.483" dur="4.706"> Sigurohuni që të regjistroheni për më shumë Vlerësime të Mrekullueshme të Transformatorëve të Thew.</text>
<text sub="clublinks" start="1663.665" dur="2.476"> Apeli i kufizuar, mbajeni atë të vërtetë.</text>