Rep Biggs flet kundër mandateve të maskave, pavarësisht rasteve të rekordeve të AZ subtitles

MELISSA? >> Melissa: CASEY STEGALL, FALEMINDERIT PER ATE. >> Gjurmë: BADNI KOHA N ARIZONA, ZYRA T ST SHNDETIT T HE SHALNDETIT RAPORTI DITA E PINGRGJITHSHME E MJETA Rritja në rastet e koronavirusit në DATA, GJITHA 3800 INFEKTIME T NEW reja SHENJT E SHENJESTS TET. ARIZONA CONGRESSMAN ANDY BIGGS, KRYETARI I LIRIS Shtëpiake CAQUSI DHE ANTARI I KOMISIONI GJYQSOR. FALEMINDERIT P JOR T JO BASHKUARA US DUA T TO FEMI PRGJIGJE NUMRET E ARIZONA P THER SHKRIM N ISE MUND, T T DREJT TAL BESIMIT POR T FAKTI Q 800 INFEKTIME PLUS DITA, rreth 73,000 raste, 1,394 VDEKJE. Cmimi i VDEKJES ISSHT ST NDON, POR JANC KUJTUAR PR T. RREZIKIMI I NUMRIT T C RASTEVE N IN TUAJ STATE? >> E GJYKAT WES SI JEMI KUFIZUAR ME KET, POR DUHET T TO LEXONI N TH KOSTU NUMBR N IN KONTEKST, A Shumë më shumë prova po bëhen, KEMI DY VJET Kufitare KU JANC T RE RREZIKUARA TALL GJITHA NUMRI, pra ato bëhen PIKAT E HOTA, THOSE ME THE Rezervimi NAVAJO, KETE KAT VENDET JANE REZULTONisht POR SPOT Në të njëjtën kohë, ne kemi DISKUTUAR 4000 PATIENT SINCE QERSHOR 1, JU EDHE shohim se NE JAN HO Q HONDRUESHMRI SHTETSISHT N AT 85% E SHUMVE T IC ICU N US P USRDORIM NUK DO T BNI KAN TATE KUFIZUAR 15% VACANCY KA. DISA NGA 50%, 53%, Cmimi i MORTALITETIT KA NDODHUR N. IN Gjysmë dhe muaji i fundit, dhe EDHE, N IFSE DUHET T O JONI Cmimi i HOSPITALIZIMIT, ISSHT D HUAJ NGA gjysma NGA vetëm dy javë në AGO. >> Gjurmë: KA QENI DIKA KOMENTE KONTROVERSIALE, NJERZIT SI T BNI SI T M BNI MASAT, Kjo është NGA OP-ED TUAJ IN 19 QERSHOR, THE "EXAMINERI WASHINGTON." SHQYRTIMI I QEVERISJEVE TIRANNIKE KAN IS MANDAT PSRSYETET QE VIRTUALLY VERDO GJITHA NVER DO VENDI KU MASET. AUTORITETI I tyre për të bërë kaq është Dyshimtë. NJ H TRAJT E MUND T SHOQRIS S SHOQRORE FALAS Ndryshe. RASTET E MUND T LEJOHEN BIZNESET PRIVAT DHE QYTETAR TOT T TO P DRCAKTOJN MESONI ata mendojnë më shumë P APRPARIMI P FORR SH HENDETIN PUBLIK DHE SIGURIA. FAR JU JENI SI saktësisht KERTU, KONGRESMAN? >> KA JENI DY GJYKA Unë vërtet Dëshironi të merrni në. KESTO urdhëra maske ishin inicuar PA AUTORITETI APO PROCESI DHE QAT E R IMNDSISHME N IN FALAS SHOQRIA QAT B DONI GJITHA NGA PROCESI. Gjëja e Dytë ISSHT, MUND IDENTIFIKONI POPULLIT QO JAN M M SHUM E VULLUESHME, E CILA KEMI Bërë, DHE EDHE RAPORTI PARAQIT Q T FJALA P ABR JU KENI A SPIKE, POR STILL, PVERR 65 FOLKA ME COMORBIDITIES VLERSOJN MOST SHUM E VULNDRUESHME. MUND TAKE BNI KUJDESIN E THOSE FOLKET, POR ATFAR DUHET TAP NDODHET SHT N A NJORE DYQAN TET SHTETIT, DO T BE BNI E aftë për të shkuar në qoftë se ata kërkojnë Maska, Unë mund të them që janë STORY DUHET T SH SHPRNIJ N VET NUK KENI M MNYRA MASET. Unë mund të them se KU JU DUA TE SHKOJNEC SI DUA T TO B BENI TEMA N TO MASKA. U MIR N AIRLINE, ato thanë JU DUHET T WE VAJNI MASKEN, I DUHET VESHT ​​A MASKE. Kjo është ajo që unë jam duke marrë në. >> Gjurmë: ARGU N FAVOR T. Ato? K SETU SHKENA T TO B BENI SUBSTANTIAL Sasia e EPIDEMIOLOGJIKIT STUDIMET Q S Thuaj PUNA. PAS KISTO SHTYPI DHE FORT FOR P FORR MUAJ, PUNA E TYRE. A JENI N FA FAVORIN E TIJ? >> DUHET TIGH DREJT E RREGULLUAR K HERTU, Kjo është vetëm letërsia DUHET N 90 90 STUDIME DHE EVEN VETT QAT MUND T PUNOJN, Ata do të thonë se nuk do të kemi INFORMACION DUHET akoma, dhe ato T O TJERA STUDIME TAY SHUMAY thonë se NUK DO PUNA E VERE. N IFSE N ASE DUA STORM DUHET T ME WEA MASKA, DO T WE VESH NJ A MASK N IFSE DUA TE SHKO N TH ATA SHITJE. JEMI NJ B BIZNES, DUHET T BE BNI E aftë për të bërë atë përcaktim. JU K ASRKUAR MUA TAR VESH NJ A MASK M DHE Unë po shkoj në dyqanin TUAJ, unë DO T P VNI NJ M MASK MBI SHTYPIN I DUA T TO B SHNI DYQANI NORE Dyqanin TUAJ SHTOJN TH K THT PIK Unë jam GJETJE N.. >> Gjurmë: SHUM Shpejt, TUAJ Bisedoni RRETH HOSPITALIZIMET DHE U BAZUAR N A NJ B SHKOLL OF T DO DOKTORVE DHE DISA HOSPITALE, NJERZIT KUSH HOSPITALET OPERATIKE K WETU JAVA N TEXAS DHE ARIZONA, ato janë MARRREEDHNI ME TYRE TAY GJITHA NUMBRET HOSPITALE JAN M TIS Mashtrimit NGA SHUM MEDIA, THE NUMRI T SPITALIT NUK JAN QE KEQ. TEXAS ISSHT H HSHT H TRAJTIMI I TIJ DHE ISHTE ARIZONA. Mendimet TUAJ N ON KATTO? >> Unë mendoj se kjo është e drejtë. NE DUHET T SHUM KONTEKST. Një dorë kur bëjmë, do të themi Kjo është normale, kjo është E pranueshme, dhe ne mund të merremi me të

Rep Biggs flet kundër mandateve të maskave, pavarësisht rasteve të rekordeve të AZ

View online
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>
<text sub="clublinks" start="1.607" dur="0.553"> MELISSA? </text>
<text sub="clublinks" start="2.194" dur="1.384"> >> Melissa: CASEY STEGALL, </text>
<text sub="clublinks" start="3.579" dur="1.534"> FALEMINDERIT PER ATE. </text>
<text sub="clublinks" start="5.114" dur="1.304"> >> Gjurmë: BADNI KOHA N </text>
<text sub="clublinks" start="6.419" dur="1.498"> ARIZONA, ZYRA T ST SHNDETIT T HE SHALNDETIT </text>
<text sub="clublinks" start="7.952" dur="1.805"> RAPORTI DITA E PINGRGJITHSHME E MJETA </text>
<text sub="clublinks" start="9.758" dur="2.258"> Rritja në rastet e koronavirusit në </text>
<text sub="clublinks" start="12.051" dur="3.401"> DATA, GJITHA 3800 INFEKTIME T NEW reja </text>
<text sub="clublinks" start="15.487" dur="1.564"> SHENJT E SHENJESTS TET. </text>
<text sub="clublinks" start="17.086" dur="1.333"> ARIZONA CONGRESSMAN ANDY BIGGS, </text>
<text sub="clublinks" start="18.42" dur="1.711"> KRYETARI I LIRIS Shtëpiake </text>
<text sub="clublinks" start="20.132" dur="1.352"> CAQUSI DHE ANTARI I </text>
<text sub="clublinks" start="21.485" dur="0.475"> KOMISIONI GJYQSOR. </text>
<text sub="clublinks" start="21.961" dur="1.819"> FALEMINDERIT P JOR T JO BASHKUARA US </text>
<text sub="clublinks" start="23.814" dur="1.463"> DUA T TO FEMI PRGJIGJE </text>
<text sub="clublinks" start="25.312" dur="1.871"> NUMRET E ARIZONA P THER SHKRIM </text>
<text sub="clublinks" start="27.217" dur="3.524"> N ISE MUND, T T DREJT TAL BESIMIT POR T </text>
<text sub="clublinks" start="30.775" dur="3.92"> FAKTI Q 800 INFEKTIME PLUS </text>
<text sub="clublinks" start="34.697" dur="1.358"> DITA, rreth 73,000 raste, </text>
<text sub="clublinks" start="36.089" dur="1.266"> 1,394 VDEKJE. </text>
<text sub="clublinks" start="37.356" dur="2.367"> Cmimi i VDEKJES ISSHT ST NDON, </text>
<text sub="clublinks" start="39.725" dur="2.234"> POR JANC KUJTUAR PR T. </text>
<text sub="clublinks" start="41.993" dur="2.139"> RREZIKIMI I NUMRIT T C RASTEVE N IN TUAJ </text>
<text sub="clublinks" start="44.134" dur="0.218"> STATE? </text>
<text sub="clublinks" start="44.353" dur="3.88"> >> E GJYKAT WES SI JEMI KUFIZUAR </text>
<text sub="clublinks" start="48.268" dur="2.755"> ME KET, POR DUHET T TO LEXONI </text>
<text sub="clublinks" start="51.024" dur="2.82"> N TH KOSTU NUMBR N IN KONTEKST, A </text>
<text sub="clublinks" start="53.879" dur="1.644"> Shumë më shumë prova po bëhen, </text>
<text sub="clublinks" start="55.558" dur="2.812"> KEMI DY VJET Kufitare </text>
<text sub="clublinks" start="58.404" dur="2.461"> KU JANC T RE RREZIKUARA TALL GJITHA </text>
<text sub="clublinks" start="60.866" dur="1.852"> NUMRI, pra ato bëhen </text>
<text sub="clublinks" start="62.719" dur="2.235"> PIKAT E HOTA, THOSE ME THE </text>
<text sub="clublinks" start="64.955" dur="1.073"> Rezervimi NAVAJO, KETE KAT </text>
<text sub="clublinks" start="66.029" dur="2.872"> VENDET JANE REZULTONisht POR SPOT </text>
<text sub="clublinks" start="68.902" dur="2.628"> Në të njëjtën kohë, ne kemi </text>
<text sub="clublinks" start="71.531" dur="1.8"> DISKUTUAR 4000 PATIENT SINCE </text>
<text sub="clublinks" start="73.333" dur="2.868"> QERSHOR 1, JU EDHE shohim se NE </text>
<text sub="clublinks" start="76.235" dur="2.353"> JAN HO Q HONDRUESHMRI SHTETSISHT N AT 85% </text>
<text sub="clublinks" start="78.623" dur="1.847"> E SHUMVE T IC ICU N US P USRDORIM NUK DO T BNI </text>
<text sub="clublinks" start="80.471" dur="3.527"> KAN TATE KUFIZUAR 15% VACANCY </text>
<text sub="clublinks" start="83.999" dur="1.229"> KA. </text>
<text sub="clublinks" start="85.263" dur="2.191"> DISA NGA 50%, 53%, </text>
<text sub="clublinks" start="87.488" dur="2.58"> Cmimi i MORTALITETIT KA NDODHUR N. IN </text>
<text sub="clublinks" start="90.069" dur="1.582"> Gjysmë dhe muaji i fundit, dhe </text>
<text sub="clublinks" start="91.685" dur="2.28"> EDHE, N IFSE DUHET T O JONI </text>
<text sub="clublinks" start="93.999" dur="2.333"> Cmimi i HOSPITALIZIMIT, ISSHT D HUAJ </text>
<text sub="clublinks" start="96.333" dur="3.024"> NGA gjysma NGA vetëm dy javë në AGO. </text>
<text sub="clublinks" start="99.391" dur="1.602"> >> Gjurmë: KA QENI DIKA </text>
<text sub="clublinks" start="101.027" dur="0.871"> KOMENTE KONTROVERSIALE, NJERZIT </text>
<text sub="clublinks" start="101.899" dur="2.983"> SI T BNI SI T M BNI MASAT, </text>
<text sub="clublinks" start="104.883" dur="2.385"> Kjo është NGA OP-ED TUAJ IN </text>
<text sub="clublinks" start="107.303" dur="1.064"> 19 QERSHOR, THE </text>
<text sub="clublinks" start="108.402" dur="0.766"> "EXAMINERI WASHINGTON." </text>
<text sub="clublinks" start="109.169" dur="1.205"> SHQYRTIMI I QEVERISJEVE TIRANNIKE </text>
<text sub="clublinks" start="110.375" dur="1.325"> KAN IS MANDAT PSRSYETET QE </text>
<text sub="clublinks" start="111.735" dur="1.138"> VIRTUALLY VERDO GJITHA NVER DO </text>
<text sub="clublinks" start="112.908" dur="1.07"> VENDI KU MASET. </text>
<text sub="clublinks" start="114.012" dur="1.386"> AUTORITETI I tyre për të bërë kaq është </text>
<text sub="clublinks" start="115.432" dur="0.487"> Dyshimtë. </text>
<text sub="clublinks" start="115.954" dur="2.118"> NJ H TRAJT E MUND T SHOQRIS S SHOQRORE FALAS </text>
<text sub="clublinks" start="118.107" dur="0.556"> Ndryshe. </text>
<text sub="clublinks" start="118.664" dur="1.916"> RASTET E MUND T LEJOHEN </text>
<text sub="clublinks" start="120.581" dur="1.732"> BIZNESET PRIVAT DHE </text>
<text sub="clublinks" start="122.347" dur="1.241"> QYTETAR TOT T TO P DRCAKTOJN </text>
<text sub="clublinks" start="123.622" dur="1.758"> MESONI ata mendojnë më shumë </text>
<text sub="clublinks" start="125.381" dur="1.364"> P APRPARIMI P FORR SH HENDETIN PUBLIK </text>
<text sub="clublinks" start="126.78" dur="1.203"> DHE SIGURIA. </text>
<text sub="clublinks" start="128.017" dur="1.734"> FAR JU JENI SI saktësisht </text>
<text sub="clublinks" start="129.752" dur="0.549"> KERTU, KONGRESMAN? </text>
<text sub="clublinks" start="130.302" dur="4.66"> >> KA JENI DY GJYKA Unë vërtet </text>
<text sub="clublinks" start="134.997" dur="1.9"> Dëshironi të merrni në. </text>
<text sub="clublinks" start="136.898" dur="1.361"> KESTO urdhëra maske ishin inicuar </text>
<text sub="clublinks" start="138.293" dur="1.387"> PA AUTORITETI APO PROCESI DHE </text>
<text sub="clublinks" start="139.681" dur="1.684"> QAT E R IMNDSISHME N IN FALAS </text>
<text sub="clublinks" start="141.366" dur="1.7"> SHOQRIA QAT B DONI GJITHA NGA </text>
<text sub="clublinks" start="143.101" dur="0.469"> PROCESI. </text>
<text sub="clublinks" start="143.603" dur="2.196"> Gjëja e Dytë ISSHT, MUND </text>
<text sub="clublinks" start="145.834" dur="2.307"> IDENTIFIKONI POPULLIT QO JAN M M SHUM </text>
<text sub="clublinks" start="148.142" dur="1.517"> E VULLUESHME, E CILA KEMI Bërë, </text>
<text sub="clublinks" start="149.66" dur="1.286"> DHE EDHE RAPORTI PARAQIT </text>
<text sub="clublinks" start="150.948" dur="3.717"> Q T FJALA P ABR JU KENI A </text>
<text sub="clublinks" start="154.666" dur="2.269"> SPIKE, POR STILL, PVERR 65 FOLKA </text>
<text sub="clublinks" start="156.97" dur="1.565"> ME COMORBIDITIES VLERSOJN </text>
<text sub="clublinks" start="158.536" dur="0.596"> MOST SHUM E VULNDRUESHME. </text>
<text sub="clublinks" start="159.133" dur="1.597"> MUND TAKE BNI KUJDESIN E THOSE </text>
<text sub="clublinks" start="160.731" dur="1.431"> FOLKET, POR ATFAR DUHET TAP NDODHET SHT </text>
<text sub="clublinks" start="162.163" dur="3.025"> N A NJORE DYQAN TET SHTETIT, DO T BE BNI </text>
<text sub="clublinks" start="165.189" dur="1.782"> E aftë për të shkuar në qoftë se ata kërkojnë </text>
<text sub="clublinks" start="166.972" dur="2.377"> Maska, Unë mund të them që janë </text>
<text sub="clublinks" start="169.35" dur="1.783"> STORY DUHET T SH SHPRNIJ N VET </text>
<text sub="clublinks" start="171.168" dur="1.374"> NUK KENI M MNYRA MASET. </text>
<text sub="clublinks" start="172.577" dur="1.493"> Unë mund të them se KU JU DUA </text>
<text sub="clublinks" start="174.104" dur="1.487"> TE SHKOJNEC SI DUA T TO B BENI </text>
<text sub="clublinks" start="175.626" dur="1.607"> TEMA N TO MASKA. </text>
<text sub="clublinks" start="177.267" dur="2.132"> U MIR N AIRLINE, ato thanë </text>
<text sub="clublinks" start="179.433" dur="1.853"> JU DUHET T WE VAJNI MASKEN, I </text>
<text sub="clublinks" start="181.287" dur="2.009"> DUHET VESHT ​​A MASKE. </text>
<text sub="clublinks" start="183.297" dur="1.639"> Kjo është ajo që unë jam duke marrë në. </text>
<text sub="clublinks" start="184.937" dur="1.306"> >> Gjurmë: ARGU N FAVOR T. </text>
<text sub="clublinks" start="186.277" dur="0.786"> Ato? </text>
<text sub="clublinks" start="187.097" dur="2.442"> K SETU SHKENA T TO B BENI SUBSTANTIAL </text>
<text sub="clublinks" start="189.573" dur="1.487"> Sasia e EPIDEMIOLOGJIKIT </text>
<text sub="clublinks" start="191.094" dur="1.467"> STUDIMET Q S Thuaj PUNA. </text>
<text sub="clublinks" start="192.595" dur="1.807"> PAS KISTO SHTYPI DHE FORT FOR P FORR </text>
<text sub="clublinks" start="194.403" dur="1.181"> MUAJ, PUNA E TYRE. </text>
<text sub="clublinks" start="195.585" dur="1.756"> A JENI N FA FAVORIN E TIJ? </text>
<text sub="clublinks" start="197.342" dur="3.09"> >> DUHET TIGH DREJT E RREGULLUAR K HERTU, </text>
<text sub="clublinks" start="200.467" dur="1.168"> Kjo është vetëm letërsia </text>
<text sub="clublinks" start="201.636" dur="1.96"> DUHET N 90 90 STUDIME DHE EVEN </text>
<text sub="clublinks" start="203.597" dur="1.233"> VETT QAT MUND T PUNOJN, </text>
<text sub="clublinks" start="204.864" dur="2.54"> Ata do të thonë se nuk do të kemi </text>
<text sub="clublinks" start="207.405" dur="1.149"> INFORMACION DUHET akoma, dhe ato </text>
<text sub="clublinks" start="208.589" dur="2.849"> T O TJERA STUDIME TAY SHUMAY thonë se NUK DO </text>
<text sub="clublinks" start="211.439" dur="1.696"> PUNA E VERE. </text>
<text sub="clublinks" start="213.136" dur="3.75"> N IFSE N ASE DUA STORM DUHET T ME WEA </text>
<text sub="clublinks" start="216.887" dur="2.108"> MASKA, DO T WE VESH NJ A MASK N IFSE DUA </text>
<text sub="clublinks" start="218.996" dur="1.506"> TE SHKO N TH ATA SHITJE. </text>
<text sub="clublinks" start="220.503" dur="1.833"> JEMI NJ B BIZNES, DUHET T BE BNI </text>
<text sub="clublinks" start="222.337" dur="1.123"> E aftë për të bërë atë përcaktim. </text>
<text sub="clublinks" start="223.461" dur="1.599"> JU K ASRKUAR MUA TAR VESH NJ A MASK M DHE </text>
<text sub="clublinks" start="225.061" dur="1.516"> Unë po shkoj në dyqanin TUAJ, unë </text>
<text sub="clublinks" start="226.579" dur="1.599"> DO T P VNI NJ M MASK MBI SHTYPIN I </text>
<text sub="clublinks" start="228.179" dur="1.708"> DUA T TO B SHNI DYQANI NORE Dyqanin TUAJ </text>
<text sub="clublinks" start="229.888" dur="0.926"> SHTOJN TH K THT PIK Unë jam </text>
<text sub="clublinks" start="230.815" dur="1.041"> GJETJE N.. </text>
<text sub="clublinks" start="231.891" dur="1.975"> >> Gjurmë: SHUM Shpejt, TUAJ </text>
<text sub="clublinks" start="233.9" dur="1.587"> Bisedoni RRETH HOSPITALIZIMET DHE </text>
<text sub="clublinks" start="235.521" dur="2.117"> U BAZUAR N A NJ B SHKOLL OF T DO DOKTORVE </text>
<text sub="clublinks" start="237.64" dur="1.645"> DHE DISA HOSPITALE, NJERZIT KUSH </text>
<text sub="clublinks" start="239.286" dur="1.371"> HOSPITALET OPERATIKE K WETU JAVA N </text>
<text sub="clublinks" start="240.691" dur="2.258"> TEXAS DHE ARIZONA, ato janë </text>
<text sub="clublinks" start="242.951" dur="1.606"> MARRREEDHNI ME TYRE TAY GJITHA </text>
<text sub="clublinks" start="244.592" dur="1.436"> NUMBRET HOSPITALE JAN M TIS Mashtrimit </text>
<text sub="clublinks" start="246.029" dur="2.251"> NGA SHUM MEDIA, THE </text>
<text sub="clublinks" start="248.315" dur="1.09"> NUMRI T SPITALIT NUK JAN QE </text>
<text sub="clublinks" start="249.44" dur="0.242"> KEQ. </text>
<text sub="clublinks" start="249.717" dur="1.216"> TEXAS ISSHT H HSHT H TRAJTIMI I TIJ DHE ISHTE </text>
<text sub="clublinks" start="250.934" dur="1.062"> ARIZONA. </text>
<text sub="clublinks" start="251.997" dur="2.415"> Mendimet TUAJ N ON KATTO? </text>
<text sub="clublinks" start="254.413" dur="1.797"> >> Unë mendoj se kjo është e drejtë. </text>
<text sub="clublinks" start="256.244" dur="1.15"> NE DUHET T SHUM </text>
<text sub="clublinks" start="257.428" dur="0.553"> KONTEKST. </text>
<text sub="clublinks" start="258.015" dur="2.518"> Një dorë kur bëjmë, do të themi </text>
<text sub="clublinks" start="260.534" dur="1.247"> Kjo është normale, kjo është </text>
<text sub="clublinks" start="261.783" dur="0.381"> E pranueshme, dhe ne mund të merremi me të </text>